Bitevní loď

V roce 2005 vysílá NASA do vesmíru každých 24 hodin signály s cílem nalézt inteligentní život. V té době je Alex Hopper beznadějným ztroskotancem, jehož posledním průšvihem se stane krádež kuřecího burrita pro svou novou dívku Samanthu. Jeho starší bratr Stone s ním ztratí trpělivost a přinutí ho, aby s ním sloužil v námořnictvu. Alex po pár letech sice zastává prestižní důstojnické místo na letadlové lodi, ale má pořád horkou hlavu. Problém je, že cesta ke svatbě se Samanthou vede přes jejího otce, admirála Shanea. Poté, co se popere s japonským kapitánem Nagatou, který připlul na námořní utkání, to vypadá, že má Alex po dívce i kariéře. Mezitím vědci na Havaji zjistí, že se k zemi blíží pět neidentifikovaných předmětů obrovské velikosti. Je vyhlášen poplach a NASA a vojáci sledují, jak se jeden z nich srazí s družicí a v troskách dopadá na Hong Kong. Zbylé čtyři lodě přistanou v Pacifiku uprostřed probíhajícího mezinárodního námořního cvičení, které si vyhodnotí po svém a začnou se ihned bránit. Kolem své flotily a na části pobřeží utvoří neprodyšný ochranný štít, pod kterým uvízne i pár torpédoborců, ale hlavně Alex Hooper. I Samantha se ocitá v nebezpečí, krátce nato je vetřelci zajata. Alexovi nezbývá nic jiného, než se chopit zbraně. Naštěstí v tom není úplně sám, po boku má řadu odvážných námořníků. (TV Nova)

Spinosaurus

Za klady filmu považuji vzhled mimozemšťanů. Sice u nich nebylo hodně věcí vysvětleno, ale možná je to i dobře. Takhle kolem nich zůstalo působivé tajemno. Dále pak vizuální efekty a pár zapamatovatelných scén. Film je podobně jako většina novodobých velkofilmů (Pacific Rim) plný klišé a logických nesmyslů. Především mi hlava nebrala střelbu naslepo. Lodě, které do té doby nešli na vzdálenost několika set metrů zničit, se najednou začaly pohybovat v trajektoriích mořských majáků (že by třeba jeli kolem, s tím si tvůrci hlavu nelámali) a po pár necílených ranách jdou ke dnu. A hlavní hrdina mi vzhledem připomínal hokejistu Tomáše Kůrku. ()

teutates

Toš kurva co se Vám tady zas nelíbí… v Bergovem podáni by chtěl byt "každý" (ehm) vojáčkem a cukrovat vesmírní plemeno olovem. Léto se blíži a sním i letní blockbustery a kdo v tom hledal něco víc, nebo čekal bůh ví co, je debil. Prostě krásný, letní, Hawajský, infantilní, hloupý… bla, bla, blo blockbuster! Až na pár rádoby - odborníku, kterých snímek doslova zvedá ze židle, protože je to takové klišeée a Peter tak vykrádá... si dovolil, že?! Bych Vám řekl co zvedá ze židle mně… no samozřejmě sem slušně vychovaný 7/10 ()

dex2man

Jen o chloupek méně blbé než Battle LA, ačkoliv dávka patosu je nám injektována přibližně stejná. Hlavní pozitivum přináší Bergova režie. V megalomanských scénách se přímo vyžívá, má perfektně zmáknutý vizuál a některé se velmi povedly- útok Barrettkama .50cal za vycházejícího slunce a následné potopení alienské lodě jsem si pustil snad 10x. Některé jsou ale naopak komické. Za to, co zvládá s „kormidlem“ kapitán Kitsch by se nemusel stydět ani celý tým Avengers. Když se vyhne nepřátelským střelám „dupnutím na zpětný chod“ torpédoborce, tak se člověk uchechtne.. ovšem když předvede úhybný manévr smykem na spuštěné kotvě s bitevní lodí třídy Iowa(USS Missouri), tak už jsem se výbuchu smíchu neubránil. Ale co, sranda musí být:) ()

swamp

Zásah, potopena! Ale jaksi po americku - kulervoucí efekty, emzáci s bradkou a šedým zákalem, dementní Rihanna (ta je fakt odporná - a ještě špatná herečka), ještě dementnější Jesse Plemons (koukej, moje ještěrka) a prsatá (ale inteligentní) blondýna - vlastně jsem chtěl říct blonďatá (ale inteligentní) prsatice. Jenže ono je to tak stupidní, že když si člověk prostě potřebuje odpočinout (ve slova smyslu "vypnout mozek a přitom být naživu"), je to skvělá zábava. Jen varování: MOZEK PONECHTE V REŽIMU SPÁNKU AŽ DO KONCE ZÁVĚREČNÝCH TITULKŮ! ()

Geralt z Rivie

Bylo to prostě grandiózní. Jak bylo řečeno, není potřeba zapojit všechny mozkové buňky, ale to jsem ani nečekal. Naopak dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Super nářez efektu, ironie, skvělých songů a taky Rihanna ta byla cool ;) --- KINO ()

Ant

Battleship možná není tak promakaný film jako Avengers, ale je rozhodně stejně zábavný. Můžu říct, že takhle jsem se v kině už dlouho nenasmála. Totální výplach, který se ani minutu nebere vážně a dělá si prdel úplně ze všeho. Scény vypůjčené z Titanicu, mimozemšťani v oblecích z dílny Tonyho Starka, Rihanna střílející ze samopalu a závěr ve stylu Vesmírných kovbojů. Kitsch si to navíc ohromně dává. Tenhle film si člověk musí chtít užít a já jsem si ho užila maximálně. 5* si nezaslouží jen oscarovky. ()

predators

20.7.2015 Viděno asi popáté a nebavil jsem se o nic méně, než před 3 lety, kdy spatřila bitevní loď světlo světa. Mnohými kritizovaná, já nemám slova chvály. A že nezbyly peníze na hvězdné obsazení? No a? Já byl s aktéry nadmíru spokojen... Taylora Kitsche jsem si oblíbil ve již stejně nepřijatém Johnu Carterovi a zbytek zdárně sekundoval. Ano, půlka rozpočtu padla na vizuální efekty a myslím, že to byla trefa do černého...ty byly totiž i konkurence schopné např. Transformers. Kurnik, a jde o lodě! To je něco božího! Který chlap si něco takového nepřál vidět?! A přitažený závěr? Dnes už se zapomíná na hrdiny někdejší doby, tak proč jim nevzdát holt?! Já si jdu zatím zahrát... B-7, E-5, C-1-zásah!, C-2-zásah!, C-3, D-6, H-2, A-Alien Ship-85% ()

PetrPan

Buď je to vážně míněná kravina dosahující kvalit Emmerichových velkosraček a nebo je to vynikající komedie, která dělá dementa z každého, kdo ji bere vážně. Těžko říct, jak to Peter Berg vlastně myslel, nemám takový vhled, abych to dokázal přesně posoudit, já v tom viděl spíš to druhé, zejména po příchodu drsné party důchodců mi začalo svítat a po rvačce beznohého s emzákem jsem už Battleship nevěřil ani dělo mezi přídí a zádí. ()

cukorek

Dosť často som odolával mediálnej reklame, ktorá velebila tento letný blockbuster ako "kňaz sväté písmo" a s vedomím, že tam účinkuje spevácka ikona Rihana ma to viac odpudzovalo ako priťahovalo. Nakoniec som o ten film zakopol a z neočakávaného prepadáku sa stal príjemný zážitok. Napriek tomu, že film má isté trhliny ako skorý zlomový okamih, keď mladší z bratov Hopperových nepremenil pokutový kop a hneď bolo jasné, že jeho hrdinský okamih musí prísť v dôležitejšom momente ako aj reklama na americkú vojnovú flotilu má film aj silné stránky ako výrazne naplnenie obrovskou dávkou akcie, spestrenie sympatickou mladou ženou a výbornou voľbou rockových skladieb na čele s ACDC. Na niektorých veciach si tvorcovia nedali veľmi záležať, respektíve ako keby skopírovali demolovacie kolesá z transformerov, či podoba mimozemšťanov bola podobná predátorovi. Propagácia vlastenectva "úžasných" američanov je častou doménou v podobných filmoch a teraz mi ani veľmi nevadila, pretože bojové momenty podporovali výborné zvukové efekty, a moje domáce kino som zas dobre prevetral. Takže to bol dejovo jednoduchý na výkon hercov nenáročný blockbuster, samozrejme s plnou dávkou vypálenej munície, ktorú v takýchto filmoch očakávam a tak ho hodnotím na zaslúžených 90%. ()

nash.

Transformeři potkali Den nezávislosti, vytáhli papír, tužku a pixely a s naprosto vážnou tváří si dali námořní bitvu. A světe div se, ono to nedopadlo nejhůř. Přestože tomu chybí nadsázka, je to blbé až na hranici úsměvného a zdá se, že v rámci korektní rovnoprávnosti všech skupin obyvatelstva zachrání tentokrát zemi před šmejdem z vesmíru hlavně parta důchodců (jejich nástup byl prostě úžasný) a jeden mrzák. Přes to všechno to byla povedená, zábavná a slušně odsýpající oddychovka (finta s kotvou super). Pochopitelně, je to hlavně další skládačka klasických i módních žánrových prefabrikátů, plná klišé a předvídatelná od první do poslední minuty, ale z mého pohledu to po stránce příběhu i akce dopadlo lépe než třeba Pacific Rim. Už se těším na zfilmované piškvorky. ()

Ratemus

No přes všechny ty negativní recenze musím říct, že jsem byl příjemně překvapen, jistě film je neskutečně klišoidní a vše je předvídatelné, ale ve výsledku jsem se výborně bavil, podobný film z prostředí válečných lodí tu žádný jiný není. Porovnání s Transformers si myslim, že je na místě, jde vidět, že při troše snahy, by Berg mohl konkurovat Bayovi. Kitsch má sice celý film jen jeden výraz, ale není úplně nejhorší, dokonce i ta Rihanna není tragédka, ale nechápu, proč tam, potřebovali tam nacpat nutně nějakou hvězdu a když už tam je, proč je jediná žena v celé flotile? Jako letní zábava film slouží výborně, na nic si nehraje, efekty jsou zdařilé, akce je dostatek, prostě účel to splnilo. ()

Slarque

Mohla to být bezmyšlenkovitá sci-fi zábava jako třeba Den nezávislosti. Jenže není. Akce je monumentální a velmi dobře natočená (tj. lépe než u Michaela Baye), ale mezi ní pobíhají ještě nějací lidé. Studia se momentálně snaží vyrobit akční hvězdu z Taylora Kitsche. Podle mne na to nemá. Není to žádný průšvih, ale sám film neutáhne. Vždyť tady také mnohem lépe fungují scény, ve kterých má můstek pod taktovkou Tadanobu Asano. A pak v parodicky nadsazené scéně nastoupí hrdinní důchodci za doprovodu AC/DC (kteří správně nahradí funkční elektroniku Steva Jablonskyho) a zase to na chvíli funguje. O mnoha nelogičnostech v ději bych se nerad rozepisoval – na adaptaci stolní hry Lodě je to po scenáristické stránce vlastně velmi dobrý výsledek. ;-) ()

eLeR

Nechápem ... mimozemšťania majú vždy špičkové zbrane, sú fakt inteligentní, ale vždy musia mať nejakú slabinu a ľudstvo víťazí. Chcela by som raz vidieť sci-fi film, ktorí by natočili oni. Ale však sa možno raz dočkám. No ... film je presne obkreslený podľa šablóny na sci-fi filmy. Blbina, ktorá má ale také tempo, že koniec príde raz-dva. Nič nechýba a nič nie je navyše. Herecky dostačujúce, aj keď niektoré postavy ma svojimi rečami celkom zabávali ... úplne najviac ten "kyborg". Hudba fakt slušná. ()

iamek

Totální sračka, která ukazuje, že američtí vojáci jsou best offko. To že scénař bude tupý jsem čekal, ale že bude až tak tupý s tak dementníma dialogama jsem nečekal ani v té nejhorší noční můře. Největší zklamání je, že se většinu stopáže nic nedělo. Pár lodiček a emzáku stojí na místě a střílejí. Scénarista zůstal až moc věrný předloze. A to nezmiňuju extrémně trapný závěr. Dějová linka s veteránama byla tak směšná, že jsem se málem pochcal. A vrchol všeho byl sniper a smyk na moři. Berg potvrdil svou nulovost. ()

Chrustyn

Peter Berg se vydává na cestu, kterou mu vydláždil Michael Bay svými gigantickými roboty a přináší nám stupidní příběh natočený na motivy stolní hry. "Bitevní loď" by se mohla jmenovat "Transformers 3.5" jen s tím rozdílem, že Berg nemá Bayovo oko. Jinak je zde vše co by divák znalý Bayovi tvorby (pro Berga je to první podobný snímek) očekával a to jsou krasné postavy, (svalnatí chlapi, nádherné ženy) trocha infantilního humoru, akce, roboti, spousta výbuchů, pár amerických vlajek, patos a jestli se nepletu tak i nějaký ten západ slunce. Stupidní ale zábavné a rozhodně nejlepší Bayova imitace. ()

klerik

Skvelé. Bál som sa, že téma invázie po skvelom DISTRICT 9 skončí tak biedne ako fantasy po LOTR. Lenže toto je ten správny blokbaster, rovanko zábavný, ako bol kedysi DEŇ NEZÁVISLOSTI. Film na moje prekvapenie nebol len o ostreľovaní lodí a má dobre napísaného hrdinu (sympatického predovšetkým), vďaka čomu ma bavil aj neakčný úvod. Navyše je tu pár fakt vtipných scén (americký pátos nemal nikdy takto znesiteľnú podobu). Takto som si predstavoval, že bude vyzerať BATTLE LOS ANGELES či G. I. JOE. Bavil som sa rovnako ako pri druhých TRANSFOREMEROCH. Keby tam nebola dejová línia s Brooklyn Decker, idem na päť... ()

hammer_head

Tak doufám, že nejste nějací dietologové nebo propagonisti bio potravin => pořádně si rozehřejte mikrovlnky, protože popcornovka desetiletí je tady. Nebylo by to USA, kdyby nenakopaly prdel ufounům jakýhokoli druhu či vyznání. U filmu jsem se nevýslovně bavil, samozřejmě už na začátku bylo jasný, že amerikános zase vyhrajou, ale tak to je klasika, která už nikoho nepřekvapí (a já jim to jejich vlastenectví i přeju). Mě jde spíš o to, že film je jiný v tom, že marťani nejsou slizký jako vždy, ale taky to že se boj odehrává na moři, což dává filmu trochu jiný nádech. ()

korbitch22

Vizuální orgie a upřímná nadsázka nejsou vždycky stavebním kamenem úspěchu.Hned ze začátku nám Berg servíruje typickou romantickou komedii,která je ve vteřině smíchaná se sportovním přenosem z fotbalu a s vedlejším základem Transformers.První půlka byla naprsoto špičkovou prací mixu komedie,vážného dramatu plného patriotských a poučných řečí spojená s mimozemskou invazí,okořeněná o skvělý humor a dech beroucí vizuální efekty,typická americká popcornová zábava.Navíc s vynikajícím hudebním doprovodem a velice sypmatickými lokacemi.Jenže jako by Berg nevěděl jestli to chce myslet vážně,nebo si z toho dělat srandu a od pasáže s náborem důchodců je naprosto jasné,že to má celý v prdeli a směje se Bayovi do xichtu,jenže ten skok je až příliš radikální a pohodové z oddychovky,která umí zahrát na vážnou notu,se ve vteřině stane regulérní komedie,kdy nemůžete ani špetku událostí brát vážně,což v Transformers Bay uměl na výbornou ( mix humoru,komedie i dramatu ) Během vizuálních orgií a neskutečně bombastickíé akce se bavíte,ale konec vám ubere totálně a převrátí celkový dojem,jelikož Berg rezignuje na vážnostt a úplně odbyde jakékoliv vysvětlování nebo dokonce rozšíření děje na vysvětlení událostí a končí to trapným objímáním,focením a předáváním medailí,jakoby se ani nic nestalo,mimozemšťani byli výplod fantasie cvičení námořnictva a všichni se rozutečou s hollywoodským úsměvem do prdele.Bay aspoň uměl chytnout za srdce a dokázal využít emoce,Bergovi to chvilku šlo a pak asi naschvál hodil všechno do parodie a dal zapomenout na skvělou vizuální bitvu plnou klasických klišé ( ale tak oblíbených :) a na konci jakoby se nic vlastně nestalo.V Transforemrs 3 bylo zničeno spoustu měst a bylo proč si lámat hlavu,tady se jen v pacifiku perou mariňáci s emzákama a pak se vyřeší svatba :D Úžasnej vizuální odpočinek plnej humoru,co se změní v parodii a to je dost škoda,nedivim se že film propadl,nemá srdce,ale zabavil.Rihana byla takový vtipný půl hvězdičák dolů :D 65% ()

mcb

Peter Berg natočil naprosto neprůstřelný „tupý“ blockbuster, který svůj ideologický podtext znásobuje takovým způsobem, až nám to vlastně přijde sebeironické a parodizující. Nehledě na to, že se jedná o ještě větší propagandu americké armády než například Světová invaze, její zesílený důraz za hranici únosnosti v nás automaticky vyvolává dojem, že je s ní pracováno se záměrem. Proto si Berg může dovolit zpomalené záběry na válečné veterány za doprovodu AC/DC a může nechat černošského invalidu nechat zvrátit bitvu o osud Země, jelikož je to oslavující a shazující zároveň. Vlastně chyběl jen trochu propracovanější scénář a z Bitevní lodě mohl být nástupce Hvězdné pěchoty. Takhle je to jen nadprůměrný (záměrně) tupý blockbuster, který navíc splňuje všechny požadavky velkolepé letní zábavy. Už jen neustálý přísun písničkového soundtracku plného popíkových hitů nebo rockových vypalovaček značí, že se film nesnaží budovat nějakou dramatickou linku, nýbrž se celou dobu bere s nadhledem (například úvod s burritem) a nehodlá od něj upustit. Infantilní záchvěvy klukovského nadšení Berg naplno zhmotňuje při akčních scénách s perfektními vizuálními efekty a zvukovým mixem, díky čemuž je setkání s Battleship na BD nevyhnutelné. Velkolepý záběr dovolí i občasné „bayovské“ finesy jako obkroužení virtuální kamery kolem potápějící se lodi nebo fetišistické podhledy na plavidla při západu slunce (což opět může být záměr, ale nemusí). Potěší také uzpůsobení akčních scén pravidlům deskové hry (vytvoření neprostupné bariéry a záběry s ptačí perspektivy na „bitevní pole“), čehož je velmi invenčně využito u sekvence s ostřelováním lodí pomocí bójí. Nepropracovanost motivů (například záměr mimozemšťanů s naší planetou apod.) a přílišná přímočarost dějových linií však nedovoluje vnímat Bitevní loď jako soběstačný film s dramatickým obloukem, nýbrž jako jednu velkou námořní bitvu / přehlídku nejnovějších digitálních efektů, která však v případě uznání konceptu a ignorace ideologie baví, jak bavit má. Mahala muthaf*cka! 7/10 ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

Posádka pro rychlou a zběsilou jízdu číslo šest

05.05.2012

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

Zapomeňte na Chucka, je tady Liam

06.04.2012

Každým dalším filmem potvrzuje, že je momentálně nejdrsnějším frajerem na filmových plátnech. Ať už mučí imigranty v pařížských doupatech, zabíjí vlky holýma rukama nebo krágluje digitální starořecké… (více)

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu

Wahlberg se prostřílí z Afghánistánu