Blue Valentine: Milostný příběh

• Česko Blue Valentine (více)

Příběh nalezené a ztracené lásky, jež se odehrála v minulosti a přetrvala do přítomnosti. Tento upřímný a dojemný portrét sleduje manžele Deana (Ryan Gosling) a Cindy (Michelle Williams), kteří tráví noc v odloučení od své dcery, aby se pokusili zachránit svůj upadající vztah. Srovnání hravých scén jejich romantických začátků před šesti lety a lámání srdcí, jenž přichází s doznívající láskou a planými přísliby vás jistě nenechá chladnými. (Cinemax)

Ruud36

Ze začátku jsem si říkal, co to je za obyčejný a nudný film, ale ejhle. Film sice nemá taková tempo, jaké by asi měl mít, to vše ale vynahrazuje silný příběh. Ten sice není nic extra, ale člověka určitě dovede k zamyšlení. Film ve mně zanechal velký dojem a to je asi nejdůležitější. Navíc parádní herecké výkony Ryana Goslinga a Michelle Williams. ()

katvond

Chápem, že Blue Valentine nieje pre každého, ale aj tak ma prekvapujú také nízke hodnotenia. Blue Valentine je veľmi realisticky, povedala by som až naturalisticky zobrazený vzťah medzi dvoma zamilovanými ľuďmi, ktorí na začiatku veria, že sú si súdení, no v priebehu pár rokov zisťujú, že už spolu ďalej nedokážu fungovať. Film vyvracia teóriu lásky na prvý pohľad a vraví, že aj keď sa láska dvoch ľudí spočiatku javí nezničiteľná, bez toho aby jeden z dvojice spravil hocakú vážnu chybu, môže táto láska skončiť v troskách. Nieje to príbeh výnimočný, ale práve naopak - dotýka sa takmer každého mileneckého či manželského páru. Jeden z kľúčových momentov je scéna, kde sa Cindy pýta starej mamy: "Ale ako môžeš veriť svojim citom, keď môžu jedného dňa len tak zmiznúť?" Taký je život. Spôsob usporiadania jednotlivých flashbackov dodal filmu šťavu a originalitu, krásne sa prelínajú so súčasnosťou a odpovedajú ale zároveň jej aj kladú nové otázky. ()

queckelberghe

Tak neviem, či som tak nedokonalá a otravná a strašná a preto dám 4 hviezdy...Alebo preto, lebo takto divné, nepekné, nudné, prehnané a nepríjemné to v živote a v partnerstve často býva. Nevedia, prečo sa hádajú, kedy sa dostali do takých sračiek, ako z nich von. Trápia sami seba aj toho druhého. Zdá sa, že to má jednoduché riešenie. Ale ono je to sakra ťažké. A tak ako sa ja motám v tomto komentári, tak sa dá veľmi ľahko zamotať aj vo vzťahu. Ak ste sa s tým nikdy nestretli, tak ste asi dokonalí, permanentne spokojní a šťastní, vždy si viete rady. Potom vás tento film bude vytáčať a dáte tú jednu hviezdu. Ja dokonalá nie som. Ani moje partnerské vzťahy. Nesťažujem sa. Je to v podstate normálne. Aj tento snímok je. Presná realita, teda aspoň mojimi očami. Nečakala som, že ju niekto takto presne vykreslí. Takže za mňa vďaka. Že nie som jediná divná a sem-tam bezradná :). ()

JuniorSrky

Po shlédnutí traileru jsem byl nabuzen... Po shlédnutí film zdrcen... Po dvouch dnech jsem se v myšlenkách s tím vším vyrovnal a konečně se střetl s realitou a uvědomil si, že jsem čekal další lovestory plné cukrové vaty a slz, ale dostalo se mi snímku založeného na scénáři, který napsal život sám... A jsem za to rád, ikdyž jsem v prvních chvílích nebyl.[75%] ()

Seev

Film dostal hodnocení NC-17 (tzv. profit-killer) od americké filmové asociace aniž by tam byla jediná násilná nebo explicitně sexuální scéna. Možná je to amíkovsky-přehnané, ale přesto bych to dětem nebo lidem věřícim v toho pravého/tu pravou opravdu nepouštěla, protože je to tak bolestivě pravdivé, že to zkazí veškeré představy o romantické lásce. A to i přes to, že v hlavních rolích EXCELUJÍ M. Williams a R. Gosling, mezi kterými to zpočátku jiskří až plátno doutná. ()

Daves97

Nuda. Ryan Gosling jako člověk, který "se obětoval" manželství a rodině. Někdo by možná mohl říct, že je loser. Možná. Nemá práci, nemá maturitu, nemá báječné vyhlídky, ale jako full-time manžel je šťastný a to i s dcerou, která není jeho. Narozdíl od jeho manželky, která si po letech manželství začíná trochu uvědomovat propastný rozdíl mezi nimi a možná má občas pocit, že úplně nerozvinul svůj potenciál a že jí není možná úplně dost dobrý. Rozdíly ve vztazích, zejména po vychladnutí oné "první zamilovanosti" se projevovat začnou. Vždy. Ať už proto, že žena vydělává více než manžel. Rozdílné zájmy, povaha, jiný přístup k životu, odlišné životní cíle nebo názory na výchovu... a záleží pak na obou stranách, jakým způsobem se s tím vyrovnají či nevyrovnají. Ale tímhle rozvleklým, ufňukaným stylem, ve kterém se objevuje snad to nejhorší prolínání minulosti a přítomnosti, jaké jsem ve filmu viděl...mě to nebavilo. Podruhé bych si to určitě nepustil. ()

DonBraso

Film byl točený pro tyto herecký postavy a ty se divákovi odměnili vrchovatě.Bohužel v mém případě jsem byl tak trochu jak na houpačce,protože mě film stále nedokázal něčím víc zasáhnout.Ikdyž pojetí,že tento film se bude zuby nehty držet svojeho stylu,bylo výborné,ale jak jsem říkal,něco mu nutilo k tomu,že je to ze života,ale nějak stále se to točí na jednom mrtvým bodě.Proto přišli scénky,předem jak se oba poznají,což jsem prvně byl zmaten,jak se tam scénky rvali jedno přez devátý a přišlo mi to sled reklam o dvou příbězích.Zahrané suprově,přes emoce,zlost,síla k rodině,ale nějak mě chybělo více odbočit semtam stranou a jít třeba s dítetem do lunaparku,támhle si zajít do kina,takové osvědčené klišé bych tu já sám osobně uvítal,protože šablonovitá story byla dobrá ne vynikající. ()

Diskantka

Co to kurva mělo bejt? Z celýho filmu cenim možná tak posledních pár minut a to jenom proto, že sem přecitlivělej debil, už dva dny zavřenej v bytě. Nezáživná nudná sračka. Škoda, že jsem to nevypla už v půlce, jak jsem chtěla. Ale tak to bejvá...já kokot, vždycky dokoukávám píčoviny až do konce.// Omlouvám se za tento vulgární hejt, omlouvám se, že jsem nevyprodukovala objektivní a zajímavý názor/ kritiku, hodný Spáčilové, plný rébusů a košatých slov českého jazyka. MRDAT ()

psychohippo

Depresivní a bezvýchodné jako Nouzový východ... Jinak točené, jinak zahrané... Roztřesené snímání z ruky i u statických scén je sice už trošku klišé, ale tady se to hodilo. Kdo sám na své kůži zažil podobné situace, samoroztáčící bezmocný vztek, kruté hádky z lásky nebo bolest z možné ztráty partnera či dítěte, ten si to chvění vybaví... Gosling zase na jiný způsob (vlastně na dva - s pleškou sice připomínal Nika Gage, naštěstí jen výzorem) a zase dobře. Já dávám 75% a přitom dokážu respektovat i diváky, kteří jsou na opačné straně škály. On to vůbec nebyl romantický film, chvílemi to bylo k nepřežití, odporné scény, opakující se fráze, hysterie a tupost. Život... Oprava: Film se mi vedřel pod lepku i hruď, musím zvednout hodnocení na 85%. ()

mondavi

Hmm, tak za mě lehké zklamání... asi jsem čekala víc. Lidi se denně zamilovávají a odmilovávají, schází a rozchází, tak to prostě je a to je život, vidíme to všude kolem sebe, někdy to i žijeme, ale když to má být zfilmováno, čekala bych nějakou přidanou hodnotu. V. ()

BlackAngels

Když by Cindy nebyla taková kráva tak je to pětihvězdičkovej film. Ryan byl úžasnej za něj pět hvězd. Ale za Cindy... bohužel slabá jedna hvězda. Takže je to prostě střed. Jinak kdo má rád tenhle žánr podvádějících se a neláskových lásek... Tak doporučuji. ()

NeMiQ

Síce ako žáner sám o sebe nič moc pre mňa, ale na druhej strane v tomto prípade skvele zahrané. A v aktuálnom citovom rozpoložení čo som bol pri pozeraní, tak som to prežíval s nimi a celkovo bol ich vzťah vytvorený realisticky, úprimne a uveriteľne. Takto nejak si predstavujem vyzretý sfilmovaný pohľad na vzťah so všetkým pozitívnym a krásnym, takisto aj s ťažkými smutnými obdobiami; na rozdiel od presladených infantilných romantickým sračiek od Rosalidny či Rosamundy a Dany Železnej. ()

husak_k

Film, na který bolí koukat. Aby ne, když s podobnou situací se v realitě potýká hodně manželství a teprve z pozice diváka si potom uvědomíte, jak absurdní a nechutné to vlastně je. Ryan skvělý výkon a Michelle se pro tyhle role narodila. 80% ()

Vito_LePour

Chladné drama o tom jak to velmi často dopadá, když lidé dají na lásku na první pohled nebo se nerozhodují hlavou. Střídající se sekvence z minulosti a přítomnosti dodávají skličující srovnání. Výborné herecké výkony hlavní dvojice. Poměrně otevřený konec je perfektní a dává naději. Po tomhle filmu už se nechcete zamilovat. ()

mirka26

Keby Ryan Gosling nehral tak povahovo nesympatickú postavu, dala by som 3*. Oscarová nominácia Michelle Williamsovej je oprávnená a zaslúžená. ()

Destiny_M

Rozhodne musím uznať, že sa na to nepozeralo dobre. To je však známka toho, že tam emócie boli. A nie málo. Retrospektívne porovnanie minulosti s tým, čo práve prežívajú, krásne zobrazilo to ako sa ľudia menia a s tým aj ich manželstvo. Nejak som ale stále vyčítala všetko Cindy, pretože Dean síce ako opilec no skvelý manžel bol pre mňa stále zosobnený dobráčisko..Každopádne vždy je to chyba oboch a obaja to skvelo ukázali.. ()

Figuska

Tak už to v životě chodí... Nádherná písnička "You and Me" od Penny and The Quarters, kterou si do filmu vybral sám Ryan Gosling. Píseň se našla náhodou, zapomenutá téměř 40 let ve studiu a díky Blue Valentine se dostala na světlo. Dlouho se po obou zpěvácích (sourozencích) pátralo a nedávno se konečně plni překvapení a nadšení přihlásili. http://www.youtube.com/watch?v=1WZvhR0FzXA&feature=related. ()

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper

Rychlý Gosling, zběsilý Cooper