Lukin413

Komorní drama netradiční rodiny, kdy se pár lesbiček snaží vychovávat své dospívající děti, avšak do života se jim připlete biologický otec jejich dětí. Film má velmi příjemné tempo, vyvaruje se jakýchkoli morálních pouček (a že by možnost byla), emoční kotrmelce jsou podány decentně, civilně, na čemž mají velkou zásluhu výborní herci. Jedinou výtku bych měl snad jen k několika slepě končícím odbočkám příběhu (Laserův přitroublý kamarád, Jonin kamarád) a trochu zkratkovité závěrečné usmíření. 75% ()

KlárkaD

Moc příjemný film, ve kterém se vyznamenává hlavně A.Bening, scény mezi J.Moore, která má úžasné osobní kouzlo a Markem Ruffalem byly neuvěřitelně vtipné. ()

IBBY

...no jo nekonvenční film...taky skvěle zahraný...skvěle napsaný...naprosto v pohodě...hotová "civilka"...jen nechápu proč rozumím víc těm děckám než maminám...věkově je to ale obráceně! ()

jasanka

Tak tohle mě bohužel zklamalo. Ani jsem nedokoukala do konce, nuda, zdlouhavé, žádné zajímavé téma ani herci, kteří by film aspoň trochu pozvedli. ()

Kropotkin

Není všechno zlato, co se třpytí. Filmy s tématikou LGBT mě vždycky lákají, ale 'Děcka jsou v pohodě' přináší naprosto tuctový příběh, tuctové postavy, tuctové problémy, tuctové zpracování, takže nakonec je v tom onen prvek LGBT jediným prvkem, který je zajímavý, což rozhodně není ta správná cesta. Všechno se navíc nese v atmosféře neustále smrtelně vážných a závažných výrazů bez známky nadhledu, bez jediného vtipu. ()

jane1106

Díla neustále balancující na hraně, popřípadě nenápadně alternující komedii a drama mi hodně lahodí a "Děcka" nebyla výjimkou. Režie Lisy Cholodenko je naprosto vyrovnaná, snímek nemá hluchá místa a příběh s originálním a svěžím námětem diváka čapne a nepustí. Lví podíl na tom samozřejmě mají i herecké výkony, o kterých asi netřeba se rozepisovat, nejsilnějším prvkem pro mě ale (i přes větší dramatickou vytíženost postavy Julianne) byla moje velká oblíbenkyně Annette. Prosté, ale obecně platné sdělení, že partnerství a rodina je všechno a mohou mít stále stejnou podobu a hodnoty, ať už jsou jejími hlavami žena a muž, dva muži nebo dvě ženy je podáno lehce a přirozeně. Více takových menších "v pohodě" filmů.:) ()

edie sedgwic

Netreba prizvukovat, ze vykony hlavnych hrdinov su jednoducho famozne. Pribeh plynie hladko, bez zbytocnych odboceni a scen. Povazujem vyhodu a zaroven za nevyhodu, ze nejde viacej do hlbky. Vyhoda preto, ze takym sposobom, akym je to natocene, sa neda nic pokazit, a nevyhoda zase preto, ze sa z toho dalo vytrieskat ovela viac. ()

mul.berry

Zvláštní věc je, že jsem si uvědomila, že se mi film líbí až se zazněním prvních tónů závěrečné písničky. Těžko říct, zdali pozitivní efekt vyvolali MGMT nebo jsem v průběhu sledování daný snímek nebyla schopná dostatečně docenit…, každopádně si lehce převyšující průměr zasloužil právem. ()

jiri.twist

Film stojí určitě za zhlédnutí, zajímavý a už jen ty herecké výkony Annette a Julianne velmi dobré, jen mi tam neseděla trošku ta dcera (typově a herecky) … 7876 ()

Axident

Příjemná komedie, která má ode mě čtyři s odřenýma ušima jen proto, že si autoři neodpustili několik typicky hollywoodských proslovů a dialogů, při nichž jen divák kroutí hlavou (protože v reálném životě si prostě nikdy lesbická matka, co zahla s dárcem spermatu svých dětí nestoupne před celou famílii a nevžene jim kajícnou řečí slzy do očí, to se děje jen v US filmech) a bez nichž by to byla komedie téměř výborná! I tak ovšem, dobrých oddychovek je jako šafránu, takže palec jednoznačně nahoru! A už druhý film s mnou neoblíbenou Julianne Moore, kde se mi líbila a bavila mě a Mia Wasikowska se pěkně vybarvuje! ()

Rokle

Jsou snímky, u kterých přestáváte myslet na to, že se díváte na film. I když téma dvou matek mi z blízkého okolí nic neříká, tak zde jsem měl pocit, jako kdybych všechny hlavní i vedlejší účastníky znal a to velice důvěrně. Nebudu vyzdvihovat ani jednoho herce, neboť všichni hrají dokonale a přesně to, co je v danou chvíli třeba a jednají (dle mého názoru) reálně. ()

Wolvie

děcka jsou v pohodě a já taky.Strašně příjemný film s vynikajícími hereckými výkony.Naprosto přirozené a zábavné,Mark Ruffalo opět fenomenální.Začínám toho chlapíka mít hodně rád.Že by šlo o něco výjimečného,to se samozřejmě tak úplně říct nedá,ale vzhledem k tomu,že loni nebyla natočená lepší komedie,je ten Glóbus (doufejme) jasný.A zasloužený. ()

hazaba

Na to, aby se jednalo o jeden z dalších "normálních" snímků, ve kterých se objevuje v současnosti populární homosexuální téma, jsou v tomhle filmu až příliš expresionální sexuální praktiky (kupodivu ne homosexuální, resp. lesbické). Ústřední téma - potkat svého biologického otce, když jsem vychováván dvěma lesbickými matkami, se zdá být docela originální, obsazení Julianne Moore a Annete Bening do rolí matek je výborné (prostě to jsou paní herečky), jejich děti taky nejsou k zahození, a koneckonců i Mark Ruffalo si netrhá ostudu, přesto mě tenhle film nějak moc nenadchl... A popravdě, bylo by mi sympatičtější, kdyby to dopadlo jinak :-)) ()

stihac

Prijemny film, ktery z pocatku komedialne bavi a vyvine se z neho zajimave vztahove drama. Dobri herci, fajn soundrack. ()

Pitaya

Dost dobře nechápu, proč je zrovna tenhle film nominovaný na Oscary. Opravdu je to jen kuli tomu, že místo chlapa a ženský je to o páru lezeb. Vždyť je to tak ohrané téma. Žije spolu pár, nemůže mít děti, tak to vyřeší jinak. Děti dospějí a chtějí poznat biologické rodiče + nějaká ta nevěra a nakonec happy and. Neříkám, že je film špatný, je to průměrná komedie. ()

Lyžař

Sociální dramata začínám mít rád. Tohle je tak nějak roztomile lidsky podané, bez jakýchkoliv výkrutek, vše se děje jakoby zcela plynule. Až mi přijde, že příběh musí být podle skutečné události, jinak to snad ani není možné. No a ač jsem neuvěřil hlavním hrdinkám, že jsou lesby i v soukromém životě, příběh byl tak silný a tak plný každodenních osudů nás všech, že je to až nemožné ohodnotit jinak, než plnými pěti hvězdami. A..neodpustím si - hudba naprosto dokonalá - nenáročná, nikdy nevyhodí z toho kterého tématu nebo scény, vždy zapadne - pouze na začátku titulků probudí ty, jejichž šálkem kávy tenhle snímek nebyl. Ale divil bych se, kdyby někdo usnul. Opravdu bych se divil. Pro mě jednoznačně film do TOP10!! ()