carly

tento film sa mi strašne ťažko hodnotí. ten príbeh bol veľmi dobre podaný. jednoducho hovoril o kríze jednej trochu menej konvenčnej rodiny - lebo úplne rovnako by fungoval v prípade, ak by Nic a Jules boli muž a žena. a herci boli skvelí. všetci piati. na nič sa to nehralo, bola to kapitola zo života rodiny. príbeh o tom, ako jeden telefonát dokáže postaviť život na hlavu toľkým ľuďom. nie je to úplne, že by mi prekážali tie celkom dosť jednoznačne podané sex scény. len mi vo väčšine prípadov prišli v rámci príbehu zbytočné a konečný dojem bol skôr ten, že mali šokovať, než ten, že by ten príbeh niekam posúvali. mám z toho celého dosť zmiešané pocity. ale v žiadnom prípade neľutujem, že som si ten film pozrela. už len kvôli tým hereckým výkonom to stálo za to ()

Wormboy

Rodinnych filmov, ktore za nieco stoja v sucasnej dobe vela nie je. No a o kvalitnych americkych mainstreamovych filmoch, kde zohrava hlavnu ulohu rodina, ani nehovoriac. The Kids Are All Right je velmi sviezim vetrikom do tohto zanru a nemam voci nemu jednu negativnu poznamku. Herci su skveli, najma Mark Ruffalo a Annette Bening. Film ako taky vyvolava velmi prijemne pocity a tieto neodzneli, ani uplynutim niekolkych dni od jeho zhliadnutia. Fakt vydarene. ()

sulimo

Já normálně ráda konverzační dramata z rodinného prostředí, ale tahle krize lesbického vztahu mi byla vyloženě nesympatická, a to z mnoha důvodů, jedním z nich bude i holý fakt, že Ruffala s tim jeho debilnim permanentnim úšklebkem a prkenným hraním nesnesu v jakémkoli filmu, Bening mi zde byla vyloženě protivná a Moore hraje všude stejně unyle, respektive nehraje. No pro mě to osazenstvo filmu bylo prostě odporné, to se pak ten celkový dojem těžko kladně hodnotí. Se mnou to navíc nic neprovedlo, po absolvování jsem zůstala stejně lhostejnou k osudu manželství, dětí a toho rádoby rodinného cizopasníka Ruffala, jako na začátku filmu. Akorát ta hudba byla skvělá, s těma MGMT na konci možná až moc skvělá na tuhle krutě průměrnou záležitost. ()

campix

Velmi příjemný film na kterém je docela vidět, jak si herci užívali jeho kratičké natáčení. Musím také podotknout, že to jsou herci velmi kvalitní a po herecké a dialogové stránce nemám naprosto co vytknout. Ruffalo a Moore mě strašně bavili. Ale jinak se mi film zdá na originalitu svého námětu až strašně moc lehce zapomenutelný. Prostě jen tak příjemně kolem mě provoněl a zase odešel. Příjemná podívaná, která ale snad až na herecké výkony na nějaké nominace na Glóby nebo Oscary rozhodně nemá. ()

Juto

Tento vrelý, zábavný, sexy a inteligentný film s takou záludnou autoritou stiera hranice medzi homosexualitnym obsahom a univerzálnym rodinným obsahom. 8/10 ()

Ice123

Skvěle napsaný film o netradičný rodině. Je to naprosto přirozený, úžasně napsaný a skvěle zahraný. Respektive naprosto souhlasím s názorem "gilmore_girl". A konec bych taky protáhl ještě třeba o deset minut na určitou událost, kterou bych tady nechtěl spoilerovat. Ostatně až se podívate, pochopíte ;)... 90% ()

dr.fish

"If you wanna have a family, go out and make yourself one!" . Těmito slovy vystrkává matka rodu otce-dárce spermatu ze dveří, aby zachránila své lesbické manželství. Nalezení biologického otce nemusí být vždy štěstím pro děti dvou lesbiček žijících léta ve šťasném partnerském svazku. Vše se může krutě zamotat a ohrozit samu existenci rodiny. To je v podstatě téma tohoto filmu. Přestože je víceméně o emocích, vztazích, hledání, dospívání a dalších složitostech života, je v jádru koncipován zajímavě a dokonce i poutavě. Všichni herci se poctivě snaží a byl by to perfektní film, jenže...jenže dialogy jsou šíleně americké, samé "vow! " a "amazing" a "great" , projevy tohoto druhu mi strašně vadí. Když někdo přinese okurky a řekne: "Look at these, aren´t they beautiful?", tak to nedám, ani když to je recese. Polovinu filmu se tam všichni chovají jako blázni, tak to prostě nemůže být ze života, a hraničí to s telenovelou. Druhá půlka je výrazně lepší. Shrnu-li: nedůvěryhodné postavy, dialogy a částěčně i příběh samotný. A byl by to perfektní film... ()

forsythia

Téma lesbického vzathu je tenký led a v tomhle filmu se po něm chodí zatraceně dobře. Normální životní trable zkrátka trošku, ale při tom úplně přirozeně, okořeněné nezvyklostí vztahů a důsledků z ní vyplývajících. ()

KajusaK

Naprosto úúžasné herecké výkony všech (J. Moore, M. Ruffalo, A. Bening, M. Wasikowska, J. Hutscherson..) !! .. Pohodový vtipný film, s menší zápletkou. Žádný akčnák, žádný stres :D) .. Film jsem viděla v původním jazyce, takže jsem nemusela ani zuřit nad katastrofálním dabingem. 4* ()

moviefilm

Skvelý film. Je mi jasné, že to nie je film, ktorý by sa udržiaval v hlave nejakú dlhú dobu a že stojí len na bravúrnych hereckých výkonoch, ale je to každopádne veľmi ľudský film a navyše excelentne napísaný... ()

bartias

Dvojici titulních děcek si bravurně střihli Mia Wasikowska a Josh Hutcherson. Oba velmi příjemně herecky překvapují i na tak malém prostoru, který se jim dostalo. Protože Děcka jsou v pohodě ve skutečnosti nejsou filmem o děckách. Výtečné herečky Julianne Moore a Anette Benning ztvárnily stárnoucí lesbický pár, který si před lety dvakrát prošel kolečkem umělého oplodnění. Dospívající děti zatouží poznat biologického otce, kontaktují ho a tím roztočí ruletu, z níž se všem zatočí hlava. Mark Ruffallo je totiž velice nonšalantní a okouzlující. Scénáristka a režisérka Lisa Cholodenko částečně zúročila svou vlastní zkušenost s umělým oplodněním. Zápletka ke konci zvážní, aby se pak nečekaně vytratila do ztracena. Výsledkem je ale i tak zajímavý a hlavně zábavný film. ()

sir-dave

Trailer působí daleko více uvolněněji než jak se tváři celý film, což možná bylo díky resumé všech vtípků a pohodové písničce Our House. Je to podívaná především o vztahu dvou lesbiček, kterým naruší idylku chlap. Má to do sebe o něco více dramatu než komedie. Mark Ruffalo rozdává úsměvy na celé kolo a kompletně celá herecká parta předvádí dobře odvedenou práci. Silné 3 * ()

danliofer

Nemám rozhodně nic proti gayům a lesbičkám - beru je jako přirozenou součást koloběhu života. S výchovou dětí v těchto párech však moc nekamarádím... ne, to není nic proti tomu, že se může stát naprosto přirozeně, že v rodině chybí muž či žena, ať už z důvodu úmrtí či rozvodu... rozhodně bývaly doby, kdy mužů nebylo nazbyt, neb odcházeli houfně do válek, a doma se o výchovu dětí staraly ženy či prarodiče... co mi ale přijde "proti přírodě", je to, že si tyto páry pořizují děti "za každou cenu", aby naplnili jakousi roli... v přírodě existují i mezi zvířaty běžně homosexuální jedinci, ale jen člověk má tu výsadu, že si může "rozumem" zajistit reprodukci i tam, kde by to jinak nebylo možné (včetně heterosexuálních párů, kde to jaksi stále nejde a nejde)... proč tento dlouhý úvod? Prostě proto, že pak v tom mají všichni mírný hodnotový bordel, tak jako v tomto filmu, z čehož ale scénárista značně tyje - ne však na škodu - naopak rozjíždí to ve velkém s jemnou ironií a nadsázkou. I proto se mi film moc líbil včetně hereckého obsazení a ztvárnění... Na druhou stranu si i nadále myslím, že určitá hranice přírodních možností by se prostě neměla zbytečně překračovat... ()

Pilgrimka

Hodně příjemné, ikdyž z části depresivní. Zvláštní, výborné, herecky dobře nabité. Po výkonu Moore a Bening, se mi ani nechce věřit, že nejsou ve skutečnosti lesbičky. Ruffalo je čím dál tím lepší. A v neposlední řadě, soudtrack je taky povedený. Ale i přes tohle všechno vím, že už se na to nepodívám. Pro mě je to film, který by mi po druhém zhlédnutí vzal všechno to, co mi dal po prvním. ()

kjakob

Krize sředního věku, dospívající revoltující mládež, nevěra. To jsou problémy, se kterými se musí vypořádat lesbičky Nic a Jules, a jejich děti Joni a Paul. Zní to dost ohraně, ale věřte že tentokrát je všechno jinak. Obsazení je to, co z tohoto obyčejného nápadu dokázalo vykřesat neobyčejný film. Nejvíc prostoru si pro sebe uloupili Julianne Moore, která už v podobně emočně vypjatých rolích podává standartně vysoké výkony, a Annette Bening coby lesbická verze muže. Hned v závěsu je Mark Ruffalo, cool chlapík užívající si života se všemy jeho slastmi, který postupně naslouchá volání přírody a začne toužit po vlastní rodině. Zajímavá náhoda zařídí, že se životy těchto lidí na nějaký čas propletou. Určitě potěší, že film krásně demonstruje, jak moc je jedno, jestli děti vychovává maminka s tatínkem nebo maminka a maminka :) Problémy vzniknou tak nebo onak a řešit se musí stejně. ()

Hafran

Hořké drama o lesbickém páru do kterého se přimíchá dárce spermatu. Místy velmi emocionálně silný film dokáže vyvolat spoustu zajímavých otázek o tom zda je pravý rodič ten co poskytl "materiál" nebo "výchovu" a je podpořený silnými hereckými výkony. Avšak nemůže zastínit slabá, humorná místa a první půlka filmu těží jen ze vztahu dvou lesbiček což už je dneska lehce ohrané téma, navíc není nikterak zvlášť zpracované. Nudu začátku vyvažuje brilantní gradace v závěru, ale vítězství Zlatého Glóbu navíc v sekci komedie je opravdu mimo mísu. ()