kombajn

Pohodovka o dvou lesbách, jejich dětech a dárci spermatu, který se jim po letech začne motat do života. Solidně napsané, skvěle zahrané. ()

Gee.Rocks

Bez pochyby je Nic tak trochu magor. Zřejmě jí baví stereotyp a baví ji dělat hlavu rodiny. Jenomže to bere moc vážně, všechno bere moc vážně. Jules je pohodářka, klidná a oddaná rodině. Joni a Laser se rozhodnou, že jim ale v životě chybí mužský element a tím je nezakotvený Paul, který vlastně zatím nezjistil ani kdo je on sám. Paul se ale stane skvělou atrakcí pro Jules, která není schopna vzdát se své atrakce. A i když se zdá, že Paul všechno zničí, tak síla tohoto lesbického vztahu předčí mnohá očekávání. To, že Paula jednoduše zase odkopli se mi vůbec nelíbilo, protože Jules i Paul za to mohli stejnou mírou. Jó, ale děcka jsou v pohodě. Mia Wasikowska má na to stát se kultovní herečkou. ()

Lischai

Jsou filmy, které ve vás po skončení nechají nezodpovězenou otázku. U Kids are all right to pro mě je: "Oskar za scénář? Proč?" ()

SallyZen

Tady jsem se utvrdil v tom, že Ruffala mám v Topce právoplatně. Výborně odehrané ode všech, dokonce i od mlaďase Hutchersona. Celý film je naprosto uvolněný, přirozený, na nic si nehraje, homosexualitu bere jako část života a né jedno "woooow, ona je lesba/on je gay"((Jak psal Enšpígl). Příjemně napsaný scénář v doprovodu Burwellovy skvělé muziky. + samozřejmě se to obešlo bez velkých klišé, za což jsem velice rád a nezbývá mi nic než dát plný počet. 90% ()

Marqta

Skvělé drama natočené příjemně hřejivým způsobem. Přestože lesbická rodina není (alespoň v ČR -myslím) nic extra běžného, je ve filmu podána takovým způsobem, že byste vůbec nepřemýšleli o tom, jestli je tohle možné- protože byste si rovnou řekli, že to je pravděpodobně o nějaké konkrétní rodině. Jednoduše potkáváte rodinu, rodinu jako každou jinou, rodinu která může žít hned vedle vás v ulici. Všechno je natočené naprosto přirozeně a jednoduše, ale přesto je tenhle film bezesporu drama zabývající se všudypřítomnými tématy jako vztahy, rodina a děti. Hudba je příjemná a herci ( a to bych chtěla obzvlášť vyzdvihnout) jsou skvělí- všichni! A nevíc je ve filmu spousta vtipných scén, takže se určitě budete bavit.----" Chová se jako by mi bylo 12. Myslím, že má problém přijmout fakt, že už jsem dospělá." "No, je to tvá máma. A navíc je to její práce." "Co? Dusit mě až do nejdelší smrti? To teda není její práce." "Jestli chceš, aby byly věci jinak, budeš je muset pro sebe změnit sama. To je zase tvoje práce."---- ()

johny89

Velmi příjemná oddychovka, ale nebude to žádný z těch filmů, které člověku zůstanou v hlavě delší dobu. ()

Martin741

Nudna a hodne unyla americka komedia, ktora ma suchoparne hlasky a radoby snahu o humor. Rezia je k tomu hrozne nevyrovnana : 30 % ()

Rajesh_K.

Film, který byl pro mě velkým překvapením. Naprosto fenomenální a super pohodář Mark Ruffalo s jeho nehynoucím výrazem mě opravdu dostal, baštil jsem ho celou dobu. Jen mi bylo líto, že se na něho zapomnělo na konci filmu, hrál tam celkem velkou roli. Nemohu vytknout ani lesbické podání Julianne a Annette...Takový film jsem dosud neviděl a opravdu se mi líbil. Stojí to za zhlédnutí. Úplně ideální zakončení večera..:-) (95%) => 5★ ()

Sandstorm

Film o dvou lesbičkach, které vychovávají pubertální děti a dělají si to u gay porna. Takhle mi zkazit Julianne Moore, škoda slov... ()

LTeez

Trošku mi to připomíná naťuknutí tématu...Muž od rodiny s dvěma dětmi, který v 50ti letech zjistí že je gay.... Jen ve femme provedení... Každopádně velmi nápaditý snímek, který umožní heterosexuálním jedincům nahlédnout do života homosexuálních párů.... 4* - 70% ()

Sinn

Skvěle zpracovaný neotřelý námět, já jsem spokojená. Nejvíc oceňuji herecké obsazení, Julianne Moore s Annette Bening vytvořily úžasně věrohodný pár, jejich výkon mě opravdu dostal. Ale asi ještě víc mě potěšila Mia Wasikowska, konečně mládě, které hraje mládě a ne nějaká nalíčená třicítka. Tenhle film sice nezařadím do krabice "co nejdřív skouknout znovu", přesto 4 hvězdičky za pro mě kvalitní zpracování zajímavého tématu s milým závěrem. A hudba byla taky fajn. ()

Streeper

Skvělý film. Užívala jsem si ho od začátku do konce. Julianne a Annette tvořili krásný pár, skvěle to zahrály. Navíc postelové scény s Julianne a Markem (Wow!). Prostě skvělé rodinné drama, které nadchne. ()

zuzinka2

Příjemná rodinná komedie/drama, ozvláštněná tím, že hlavním párem jsou dvě ženy, které se ne zrovna ze své vůle seznámí s otcem svých dětí a každá z nich si k němu utvoří jiný vztah, a který naruší jejich vztah, který se dostal do krize aniž by si to hlavní hrdinky asi neuvědomovaly. Ve filmu se nenásilně spřídají vtipné momenty s těma dramatičtějšíma, ale nakonec působí jako kompaktní film, který se mi líbil i tím, že ve výsledku působil lidsky a realisticky. Velkým kladem je také celé herecké obsazení a to hlavně J. Moore a A. Benning, kterým naprosto věříte, že jsou dvacet let partnerkama, a které doplňují nadějní mladí herci a charismatický M. Ruffalo. Po konci ve vás film zanechá příjemný pocit. ()

C0r0ner

Ne, že bych od tohohle filmu cokoli čekal. Možná i proto mě velmi mile překvapil. Sice podobné typy vyloženě míjím, ale když se zadaří, tak je to vážně parádní podívaná. Ta ale musí být podložena několika faktory, kterými jsou zdařilá režie, scénář a herecké výkony. Zde bylo všechno tak, jako mělo být a proto jsem byl víc než spokojený. 90% ()

danecek24

68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - cena (2) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Annette Bening + nominace (2) - Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Julianne Moore, Nejlepší scénář - Stuart Blumberg, Lisa Cholodenko ()

magnolia

upřímně řečeno jsem si myslela, že to tady bude mít lepší hodnocení. už vzhledem k hereckých výkonům - mark ruffalo mě úplně odrovnal, k bening a moore se snad vyjadřovat nemusím :o) ()

Dannysek4U

Chytrej, v prvni polovine scenaristicky pritazlivej, ale mne tematicky cizi a zbytecnou sladkobolnosti ochucenej bijak, kterej zase jednou ukazuje svet v nerealisticky pozitivnich barvach. Pokoukani fajn, famozne obsazeny, ale major Oscara v tom nevidim a myslim, ze by tam ani bejt nemel. ()

Andre3000

Trochu nečekaně u mě zvítězily herecké výkony (možná ovlivněno i typem postav) Marka Ruffala a obou dětí. Především z Mii Wasikowské roste herečka jak lusk. Pokud budu hodnotit téma filmu tak je zajímavé a neotřelé. Lesbický pár, dárce, touha dětí poznat původce jejich genů...velmi silné. Film je dobrý v tom, že ukazuje i další dimenze pro některé nepoznané. Z velké části je tvoří "otec" dětí Paul. Díky jeho mládeneckému a pohodářskému životu si podmaní 3 ze 4 členů rodinky, mimo Nic, šéfky celé rodiny, která plní hlavně běžně mužské úkoly. Jules ale tak pozná někoho, pro koho může něco znamenat, pro Joni se objeví svět poznaný z esedátka motorky, která skýtá volnost. A Laser v Paulovi najde spíše než otce staršího kamaráda. Rodina si tak projde před odchodem Joni velkou krizi, která ale rodinu stmelí možná ještě víc a navíc změní Paulům náhled na to, jak by měl žít svůj život. ()

Pajky3

Takové nijaké drama, které je takové prosluněné. Mark Ruffalo byl sympaťák, Bening byla dobře nepříjemná. Ze začátku se mi líbilo, jak všichni hráli ty úsměvy na všechny strany. Klasická trapnost prvního seznámení. A Julianne Moore v poslední době hraje jenom ženy s lesbickými sklony, které se nám ve filmu musí ukázat nahé. Alespoň takový z ní mám pocit ()