FilmFan24

Malý hezký film s velkými hereckými výkony všech zúčastněných. Zajímavý pohled na jedno zvláštní manželství, které ale funguje úplně normálně...tedy až do doby, než začnou děti dvou spolu žijících matek pátrat po svém skutečném otci - dárci spermatu. "Děcka jsou v pohodě"...a já se přiznám taky. ()

runner85

Namiesto dvojice lezbičiek Annette Bening a Julianne Moore dať do filmu Emily Blunt a Evu Green a dal by som hviezdu navyše ... ale vážne Julianne Moore moc nemusím :/ ()

grogodil

Decentne bizardný a uletený vzťahový trojuholník, ktorý vďaka naozaj excelentnému obsadeniu (hlavne odzbrojujúci charizmatický Ruffalo) vytiahne túto inak nijak prevratnú a nenápadnú jemnú rodinnú drámu na jednu z najpohodovejších oddychoviek, akú som mal tento rok možnosť vidieť...75% ()

TominoLa

Jediné co jsem o tomhle filmečku věděl bylo, že je výborně obsazený. Čekal jsem tedy, že si pouštím drama s prvky humoru, ale toho humoru tam tolik nebylo. Spíše jsem dostal rodinné drama, které je excelentně zahrané. Z tria u mě o kousíček vítězí Julianne Moore. ()

Toj

Zbytečné! Film, který se snaží být moderní, vyspělý, nabízet alternativní pohledy na svět Je fajn, když se někdo snaží bourat společenské tabu tím, že ukáže rodinu tvou lesbiček jako samozřejmost. Méně skvělé je, když se začnou objevovat různé scenáristické kotrmelce a ještě horší je, když člověku dojde, že u originálního námětu to končí... Je to vlastně taková hra na superinteligentní a vyspělý film... Ve skutečnosti trpí různými neduhy filmů hloupých... Tahle oscilace mezi zábavným filmem a vážným filmem vede k tomu, že Děcka nejsou ani jednou... Nakonec je to dlouhá nefilmová nuda s pár úsměvnými okamžiky a takovým tím otevřeným koncem, který ale v nikom nerezonuje... ()

Aleee89

(viděno v prosinci 2010) Jak ta sjíždím filmy, které letos pravděpodobně promluví do různých filmových cen, nemůžu vynechat ani Děcka jsou v pohodě. Tento snímek jsem zaznamenala až v poslední době, ale vcelku mě zaujal. Obě hlavní herečky jsou u mě v pohodě, jejich lesbický vztah jsem jim tady věřila, takže tohle vidím jako plus. Celkově je to takový příjemný snímek, který vás nebude nudit, může se zdát, že téma je kontroverzní, ale na mě to tak vůbec nepůsobilo. Bylo to zvláštní, netypické, nemainstreamové, za což taky chválím. Nevím, jestli se někdy podívám znovu a na jak dlouho si ten film budu pamatovat, ale službu v podobě příjemné zábavy pro mě odvedl. ()

Dont

Jako komedie mi to teda úplně nepřipadalo, pár dobrých scének proběhlo v první půlce, v té druhé už jsem se zas tak moc nenasmál, spíše se to změnilo na drama. Ale dialogy mě bavily celou dobu, scénář se skutečně povedl a v kombinaci s vynikajícími hereckými výkony (kromě famózních výkonů všech tří rodičů nelze opomenout Miu Wasikowskou, která je pro mne velkým příslibem) to byl nakonec velmi příjemný zážitek, který odpovídá čtyřem hvězdám. Především poslední půlhodinka filmu, kdy se výrazně zvýšilo tempo, stála opravdu za to. ()

Skip

Není to nic extra velkého, ale rozhodně to má něco do sebe. Navíc velmi dobře zahrané. Takže jde o takový spíš nenápadný film, který dokáže pobavit, ale i v té dramatické rovině se drží na slušné úrovni. ()

kalap

Dve lesby, dve ich deti a spermijový dárca, ktorý zrazu by rád bol skutočným otcom. Viac ako skutočné a ja začínam milovať lesby:) ()

fmash

V tomhle filmu je všechno naopak. Jenom mi nějak nedochází, jestli to má být postmoderní obrana tradičních hodnot, nebo nějaké zmatení jazyků či co. Umělá početí, kamarádšofty s bílými cikány, rasově smíšené vztahy, zneuznaní hispánští dělníci, lesbické manželství... Přecitlivělá stárnoucí hippie maminka se trápí s drsným tatínkem lékařem, který má hodně práce (a je taky maminka) a nemá na ni čas, přemoudřelé dětičky, jeden člověk, který žije opravdu záviděníhodně normálním životem, kterému se do toho života všichni přiserou, všechno je tak trochu na hovno, ale nakonec tradiční rodinné hodnoty zvítězí, protože o to tady taky jde, že. Prostý příběh ze života, pohledný film, ve kterém se vše kontroverzní tváří normálně a z normálních věcí se dělá haló, všichni si přes to přese všechno žijí jako prasata v žitě, ale všudypřítomná vina se přelévá z jednoho na druhého, ovšem vina za co... Jestli vám tenhle komentář připadá zmatený, tak se mi to povedlo vystihnout. Asi je to dobrej film, protože vyvolává otázky, navíc hezky udělanej, ale nějak mi to lezlo na nervy. 3½. ()

Beagle

Je to jeden z nejlepších filmů o rodině a tom obrovském množství práce, kterou stojí za to den za dnem dělat, aby zůstala pohromadě. O tom, že tenhle snímek stojí na chytrém, originálním scénáři není pochyb. A že herecké obsazení jenom tuhle nenucenou vtipnost a hloubku uvádí v život, to je taky jistota. Jestli má ale někdo z herců opravdu lví podíl na úspěchu a za tenhle film si zaslouží uznání, je to Annette Benning. Její Nic prostě tuhle rodinu drží pohromadě pevnou rukou, když se ale na konci při Julesině omluvě rozpláče, je jasné, že do toho musí dávat i celé srdce. A vy víte, že to zase bude v pohodě. ()

BoredSeal

Příjemná odlehčená komedie z netradiční domácnosti, která se musí potýkat s potřebou tradičnosti svých potomků a na chvíli to s ní otřese. Lesbický pár je příjemně zahraný, zvědavým jedincům ukáže pár intimních (ne erotických) momentů z takové domácnosti a občas lehce zaprovokuje, stejně ale časem filmem probleskne pár mainstreamových klišé, která netradiční téma přiotráví - paradoxy typu chlap vetřelec, kterému děti svým zájmem vlastně zkazily život, končí jako odmítnutý idiot, jedna z manželek si užívá sex mimo své zaměření, hrdinky občas blábolí typické obviňující nesmysly, co už známe z partnerských komedií... přesto je to ale pořád příjemná zábava, na pár malých vyjímek ničím nepřekvapující, hranice nebořící. ()

berusche

No, já nevím, ale jste si jisti, že tahle děcka byla vážně v pohodě? Já o tom alespoň minimálně pochybuji. Dlouho jsem přemýšlela, jestli mi tahle problematika nepůjde proti zrzavému kožíšku a byla jsem překvapená, že nešla. Nicméně, kromě inovátorského námětu, který otevřel zas nejedny dveře, mě to na kolena nepoložilo. Byla jsem ale skutečně překvapená výkonem Moore, nikdy jsem si o ní jako herečce nemyslela, že její face tohle dovolí. Víc nadšení ze mě ovšem asi snímek nevydolá. ()

Fíla

Průměrná rodinná komedie, ve které je nejlepší Julianne Moore. Není to klasický rodinný film. Scénář je dobrý, kromě Julianne Moore byly herecké výkony spíše průměrné. Mark Ruffalo není tím pravým pro roli v tomto filmu, už jen kvůli tomu, jak vystupuje a mumlá. Co se týče scénáře a tak dále, je to v pořádku. Ovšem film mě nezaujal, nevtáhl do sebe a nebyl vtipný. Postava Annette Bening, je nepříjemná a nelíbí se mi. 5,5/10 ()

easaque

4* Po zopakování této drakomedie kvůli chybějícímu komentáři rád nechávám svou vysokou známku. Vztahové filmy mám docela rád a tento určitě svou netypickou rodinou dokázal mi dokázal rozšířit obzory, za což mu děkuju. Taky kde jinde se objeví pár s dvěma dospívajícími dětmi, které chtějí poznat svého anonymního otce. Příběh není zbytečně vyumělkovaný a netlačí přehnaně na city a ani herecké obsazení nekazí celkový dojem. Nevím, co bych víc doplnil a třeba ještě někdy dojde na reprízu až zapomenu o čem to bylo ;-)  PŘÍBĚH1 /// SMYSL2 /// ATMOSFÉRA1 /// TEMPO1 /// ORIGINALITA3 /// NÁLADA1+ /// ART0 /// STYL1 /// CASTING2 (3*MAX) ] … A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA ()

M.i.k.e

lehce nadprůměrné drama,tu a tam říznuté komedií,které je ovšem místy zbytečně utahané a rozvláčně.Naštěstí je tu herecký koncert rodičovské trojice Benning-Moore-Ruffalo,která vám pomůže tyto hluchá místa překonat.Lepší tři...70% ()

MartinNDL

Budu příjemnej, jak "I hate men lesbička" na srazu motorkářů. To slovíčko INDIE, který podle skoro všech tak skvěle vystihuje tento film a dělá z něj super-duper cool záležitost, je ve skutečnosti velkej podvod na diváka. Opět tady někdo křičí "chci festivalovou cenu, protože jsem nekonvenční" a opět nám tu někdo lže. Lisa Cholodenko nám upekla docela obyčejnej hollywoodskej dortík, pouze s růžovou polevou. Sice nám občas na jeho povrch sype cosi zdánlivě provokativního (bisexualitu, f slovíčka,), aby to ale rychle sfoukla někam pod stůl, protože to do dortu nepatří. Sme teď bohužel v období, kdy každej bude chtít ukázat sympatický gaye, jako tomu je již mnoho let s prezentováním afroameričanů. Takže tomu teď dáme nějaký sošky a budeme si vzájemně hladit frantíky, jak sme tolerantní. Nakonec máme jenom obyčejnej model komedie / drama filmu, kde u některý postavy změníme pohlaví, u některý barvu pleti a zase si ukážeme, jak se v tý rodině mají rádi. Příště Liso, až vyplázneš jazýček, sundej ji aspoň kalhotky, pohlazení po vlasech se mnou nehne. ()