lisi26

Hodnocení tohoto filmu jsem si chtěl nechat uležet, neboť zpětné hodnocení má probíhat zpětně. Jak už název odpovídá, očekával jsem svérázný snímek, který podle prvních dvaceti minut nastavil i kvalitní humor na úrovni, který mi vyhovoval. Jak to však v životě bývá, jedna maličkost změní vše zcela od podstaty a položí příběh, film i život do zcela jiné roviny. Tento obrat je ponaučením zvláště v porovnání s tím, že jen jeho neodhalení by nechalo vše tam, kde bylo. ()

Belatris

Zvedám hodnocení na plný počet, protože tenhle snímek našel příjemnou rovnováhu mezi civilností a mainstreamovým pohodlím. Ve všech složkách, které jsou pro mne nepostradatelné k pořádnému zážitku (herectví, scénář a hudba), mě "Děcka" nezklamala. Mladí herci, kteří si zahráli potomky svou hereček první třídy, nepůsobili trapně ani ztraceně, čehož jsem se trochu obávala. Film není postaven na kontroverzi, zda by měly homosexuální páry vychovávat děti nebo ne, takže nevidím důvod, proč to tam uměle tahat. Marriage is hard. Its fucking hard. A to ve všech možných podobách. ()

adam9

Skončilo to tak, jak mělo, ale stejně mi bylo Marka Ruffala líto. Juliane Moore má už sice svůj věk, no pořád je to kus :P ()

ZdenoLo

Dramatická zlátanina ktorá vnucuje divákovi že, homosexuálne partnerstvá sú prirodzená vec. Ale aspoň že herecké výkony vyvážili nudný dej. ()

dormouse

Taky už vás unavají filmy o homosexuálech a skutečnost, jak frčí být gay? Mne to prostě nepřesvědčí, já té jejich rodinné idylce nevěřím. Jediná zajímavá věc ve filmu byla, když Julianne Moore vysvětluje, proč se lesbické ženy dívají na gay porno. Bohužel vysvětlení nebylo dostatečné. A bylo tom mnoho klišé. ()

Itar

Místy milé, místy smutné, místy až neuvěřitelně uvěřitelné a podtržené velmi dobrými hereckými výkony a standardně perfektní hudbou Cartera Burwella. ()

Prochy38

Povedené drama. Hlavně skvělé herecké výkony. M. Ruffalo se teď nějak rozjíždí. J. Moore nezklamala, A. Bening taky ne. Vycházející hvězdy v rolích dětí září jedním filmem za druhým! Mia bude brzo hodně vysoko! Celkem originální příběh a kvalitně natočená práce. Ale zase tak moc mě to nebavilo. Je to jako hezké, ale ty životní příběhy. Ano, je jasné, že takto to může být! Povedené! Neurazí. Ale mě to ani nijak neoslnilo... ()

FARGO

Příjemné a rychle ubíhající. Hodně vtipný začátek se postupně přepne na vážnější notu, ve které dobře vyniknout skvělé herecké výkony. ()

MulaNula

Pěkný film bez hluchých míst, pěkné, svižné. Není to žadná bomba, po které nebudete spát, ale taky to není ztráta času. Nějak takhle si představuji film v žánru drama/komedie. ()

Harapes

Výborně obsazené drama,která nás ponaučí,že i když jste hetero,bisex či lesbička,tak se Vám Váš vztah může pěkně zamotat..jen škoda toho nedotáhlého závěru s otcem... ()

iampatrik

Pěkně podaný příběh poklidně žijící rodiny (lesbického páru) a jejich dětí.. Co se však stane, když se děti poznají se svým "otcem" (dárcem spermatu)? A co se stane, když se s ním seznámí i obě ženy? Vztahy těchto pěti lidí, řeší právě tenhle film, který disponuje dobrými hereckými výkony a dobrým vyobrazením vztahů. Přesto zůstávám na třech hvězdách, jelikož film ve mě nevyvolat v podstatě vůbec nic. ()

Yarushka

Zajímavé snímek rodiny takového "druhu", některé scénky pro mě strašným americkým klišém, přesto herecké výkony Julianne, Joshe, Mii a Marka jsou excelentní :) ()

DannyBoy80

Zajímavý snímek, i když jsem časem nabýval čím dál silnějšího dojmu, že je to celé vycucané z prstu. Herecky velmi dobré. Lesbických témat není až tak moc a tohle nebylo tak špatné, i když jsem čekal indie sračku jako Malá Miss Sunshine nebo Juno. ()

Piškotka

Zřejmě i tohle život přináší. Plody dlouhodobé idyly lesbické rodiny rozhárá dárce spermatu. Karty se pořádně spřehází a rozkryjou vztah v krizi. Podvědomě jsem držela palce Jules, ať jí to vyjde s Paulem. Jakoby najednou doháněla to, co v sexu zameškala. Ale závěrečná hláška: to je moje rodina a ty si založ vlastní prakticky film ukončila a šťastný konec byl tady. Maskulinní Nic odpustila Jules a někde v pozadí se nacházel zhrzený Paul, který si ujasnil své životní priority. Jeho představitel hrál kvalitně, navíc sexy chlap. U ženské dvojice stále pochybuji, ani u jedné z nich nevidím "fluidum". ()

habinka

V celku hezký film, dívat se na něj nebyla úplně nuda ale některé pasáže byli na můj vkus natočeny příliš lacině. Celkový námět i obsazení se mi líbilo (ale čekala jsem víc), takže pokud bych se hodně zamyslela mohla bych dát i 4*. ()

Martin_W

Zajímavé drama se špetkou humoru a gay/lesbickým tématem.. Bylo to pěkné, párkrát i zábavné, ale nic převratného se dámy a pánové nekoná. Navíc zbytečně prodlužované.. Nemám velkou touhu vidět znova. 82% ()

Phorbo

Ruffalovi jsem nikdy nepřišel na chuť . Příjde mi, že v každém filmu vypadá úplně stejně, používá ty stejné výrazy a prostě je mi tak všeobecně nesympatický. Byl, je a nejspíš i bude. Štěstí, že nehodnotím film jenom díky jemu. Hlavní dvojice Bening/Moore je skvělá, děcka taky zaslouží nějakou tu chválu. Dle mě by mohl film získat oskara v originálním scénáři... ale jinak asi nikde jinde. ()

Tarako

Fajn. Hlavně díky trojce Julianne Moore, Annette Bening a Mark Ruffalo, na kterých vlastně celý film stojí. Určitě to není top ale film potěší. Body plus za úvodní písničku od Vampire Weekend a za závěrečnou od MGMT. ()

sona123

Milá komedie, lehce drama, témat je tu spletených dohromady až až - lesby, biologický otec, kamarádství, sex, odchod dospívajících z domova, alkohol...no od všeho trochu. Není to zlé, navíc mám moc ráda Juliannu, ale že bych z toho byla až až odvázaná, to ne. Slušné tři hvězdičky. ()