MartinezZ

11.2.2011 ~ Komediální drama, na kterém není nic komediálního. Spíše je to tak pitomě rádobykorektní, že je výsledkem zase další pěkná pitomost. Dvě lesby vychovávají děti a přimíchá se do toho biologický otec. Konec, to je všechno. ~ Ne, fakt. Tady jde poměrně o prd. Vážně úžasná komedie, první tři minuty jsem si myslel, ze si fakt dělají autoři prdel, protože jestli v podobném duchu bude pokračovat i zbytek filmu, rezignuji i na zbytek zdravého rozumu (ne že by ho bylo nějak moc) a pojem "komedie" vypustím ze svého slovníku věcí, které chápu. A to pomíjím svůj názor na šťastnou rodinku, založenou na mami&mami (akceptuji to, pokud se mi to stále někdo nesnaží cpát pod frňák). jak moc velký problém by bylo tam mít rodinku máma&táta netuším, takhle si ale autoři odhánějí diváky. Ale o co tu vlastně jde. ~ Dvě lesbičky chtěli vlastní děti a tak využily možnosti umělého oplodnění za využíti spermatu dárce. Po několika letech dostal Josh chuť setkat se se svým biologickým otcem. Mia Wasikowska ho od toho nejprve odrazuje, ale nakonec svolí a schůzku domluví. Josh je ze schůzky trochu zklamán, fotřík je takové průměrné buranisko, zahradník, Mia je nadšená. Poté, co se to provalí doma a ani jedná máma z toho není nadšená, je fotřík pozván domů a čas od času se staví. Navíc mu jedna z mam začne pomáhat a spolupracovat se zahradní architekturou a netrvá dlouho, divák má možnost zjistit, že jedna z mam je "dvouplošník" (takový interní pracovní vtípek, tedy kdo s tímhle přišel... :D). ~ Druhé mámě pracovní nasazení první mámy přijde divné, mezitím se kvůli fotříkovi už rodinka rozpadá a navíc, když se to celé provalí, už se jedná o rozklad vpravdě mrtvolný, Mia odjíždí na školní kolej, lesbičkám jde rodinka do kopru a někde tady v tom měla být komedie. Kdybyste tu komedii někde našli, odneste ji do ztrát a nálezů. Třeba ji tam autoři časem dodělají, když už ji ztratili při produkci téhle koniny. ~ 1,5* ()

katasta

Dlouho jsem neměla z filmu takový dobrý pocit, jako z tohohle....a důvod? Jedním slovem je opravdový. Nic není jednostranné, nic není jednoduché, a to, co je nejsložitější jsme my sami. ()

ivishka

Pohodový film, který svým příběhem nenutí diváka k ničemu než k tomu, aby se nechal unášet na vlnách vcelku zajímavého děje. Nejvíce mě ovšem štvala absence dořešení vztahů mezi "otcem" a dětmi. Vždy mě trochu zajímalo zákulisí lesbického vztahu - jak moc si ty dvě rozumí a co všechno jsou pro ten vztah ochotny snést. Čtyřčlenná rodina mi padla do oka a prožívala jsem s nimi všechny jejich radosti a strasti. Nikdy mě ovšem neomrzí herecké výkony Julianne Moore, která dokáže zahrát prolhanou mrchu, lesbičku, feťačku a mnoho dalšího...Málokdy se ovšem objeví film jako je tento, který vás natolik zaujme, že vám čas běží najednou nějak jinak a příjemněji :-). ()

GodComplex

Jezismarja to byla zase estrogenova davka s prvoplanovymi Oscarovymi ambicemi. Nejhorsi je, ze to presne temhle kouskum skutecne vychazi a ja je budu nadale s radosti potapet. Nuda, ve ktere se pro zachranu obcas mihnou vtipne momenty. Mia a Julianne sympaticke, Benning a Ruffalo nesympaticti. Je na tom strasne videt, ze to tocila zena. 3/10 ()

sta

je to jako velbloudí hrb - nejdřív mě srala ta nezávislácká póza, která pracuje se stejnými upatlánými pseudoemocičkami, jako telenovely a dailies, jen s tím rozdílem, že tam jsou lesbičky (ergo "umění").. pak jsem musel uznat, že je to celkem dobře zahraný a vypadalo to na celkem slušnej film s nějakými zápletkami (vrchol hrbu)... a pak brutální sešup k famáctví typu zoufalci, kde si scenáristka hraje na realitu, chce se vymezit vůči typickými modelu rodiny a přitom z něj neuhne ani o píď (s tím, že tam není péro, ale dvě vagíny), postavy jednaj tak hyperromanticky, až bych rozervanecky zvracel, postava marka ruffala je takovej dokonalej princ, jen je trochu ee, synátor po tom, co zhlídne gay porno, je asi natolik vystrašenej, že už takřka nepromluví ani nic neudělá a jen se tak plouží světem.. jo, asi je to ten ženskej film, kterej nedokážu pochopit, ale spíš to je jen blbej film, kterej nechci chápat a nechci přistoupit na jeho hru.. ()

fremy

Málo slané, ovšem příjemné po všech stránkách. Škoda jen méně výraznější role Mii Wasikovské, na kterou jsem se od Alenky těšil. ()

Riddick77

Hořko-sladko-kyselé drama, které nabízí řadu výjimečných hereckých výkonů, kvalitní příběh, výborné dialogy a tolik neokoukané téma. Jednoznačně palec nahoru a pochvala pro Lisu Cholodenko! Kdyby neměla Natálka rezervaci na Oscara, dal bych ho v této kategorii Annette Bening. 8/10! ()

numi

Zasazení celého příběhu do lesbické rodiny vyznívá až příliš prvoplánově. Vše by fungovalo mnohem lépe, kdyby místo - pravda, skvělé - Annette Bening ve filmu byl chlap, třeba Billy Bob Thornton. Pak by se vše dostalo civilnější nádech, v rámci kterého by všechny otázky, které jsou naťuknuty, nabývaly v souvislostech mnohem, ale mnohem složitějších rozměrů. Vyřešit všechny morální otazníky a vykřičníky "pouhou" sexuální orientací je naopak až příliš laciné. Ale všechna čest za skvělé herecké výkony, naturalistické podání sexuálního obsahu a vůbec široký rozsah témat, na které se snaží Lisa Cholodenko vcelku úspěšně cílit. Tři a půl. ()

zipper111

Děcka jsou v pohodě je film F POHODĚ. A to doslova. Trojice dospělých herců hraje naprosto uvěřitelně, sarkasmus a taková ta humánost je z filmu hodně cítít a hned to dostává jinou hloubku. Ruffalo tu hrál fakt nakládače a jeho role mi přišla nejlepší. Nonšalantní konec sice úplně nepodtrhuje celý film ale zas nijak nevybočuje. A i když bych Anette Bening přál oscara, víc ho přeju Portmance za labuť :) 4* ()

ABLABLABLA

Hodně jsem se u tohoto filmu smála. Docela mi vadilo teda to M.Ruffalovo huhlání, ale jinak film doslova v pohodě. Asi bych dala normálně 3* ale za ty salvy smíchu, kdy si má spolubydlící myslela, že mi asi začalo hrabat, přidávám ještě jednu. ()

blackrain

Každá rodina má svoje. Žádné rodině se problémy nevyhnou. Udržet ji šťastnou dá velkou dřinu. Marka Ruffalo zraje jako víno, čím je starší, tím je lepší. ()

Lulu13

Ako spraviť z nudného a neoriginálneho príbehu úspešný film? Zapojme doň trochu kontroverzie, zameňme heterosexuálny pár za lesbický a voala, máme tu nomináciu na oscara... ()

kaylin

Krásný lidský film o tom, že jsme lidé a že děláme chyby, ale stejně tak jsme pořád lidé a musíme si k sobě najít cestu. Není to nutně film o druhých šancích, ale prostě o tom, že si někdy musíme odpouštět a že rodina, ať už má jakoukoli podobu, je prostě důležitá. Musíme si vytvářet malé skupinky, protože bez sebe navzájem prostě žít nedokážeme. Krásné, civilní herectví, které sluší všem představitelům, i když zde mě poprvé opravdu nadchnul Mark Ruffalo. ()

Remedy

Brilantní herecké obsazení, scénář sice dost předvídatelný, ale neobsahující v zásadě žádné rušivé elementy, pár velmi vtipných momentů, celkově příjemný oddych, pobavení a nějaká ta americká moralitka na závěr.) No, nejde si to nezamilovat?:) ()

anniehall

3,5* Všechny mé pocity z filmu už tu zaznamenal Bluntman ve své recenzi a co se týče scénáře, režie a tématu, nemám, co bych víc dodal. Zbývá ale napsat, že herecký výkon Annette Bening, sympaťák Ruffalo a scéna u společné večeře s písní All I Want, jsou natolik silné, že dokáží povýšit tenhle scénáristicky průměrný mainstream o třídu výš. "...a neznám mnoho heterosexuálů, kterým se líbí Joni Mitchell..." :-) ()

Mikita

Výborné herecké výkony snad úplně všech. Josh Hutcherson má vážně našlápnuto na hvězdnou kariéru a držím mu palec. Mark Ruffalo tu byl báječný. Zapletl se do manželské krize a docela to odnesl, bylo mi ho líto. Jinak film v celku vypovídá o tom, že problémy vidí hlavně rodiče, děcka jsou v pohodě a jen tak něco je nerozhodí. Více méně to je rodinná story o manželské krizi a jejím dopadu na děti, plus o umělém oplodnění a vztahu s dárcem. Nic víc, nic míň. Lesbismus tu je v podstatě okrajovým tématem. Obdivuju, s jakou lehkostí příběh plyne, to je ale vše, chybí mi hlubší náhled do duší hlavních hrdinů. "Kéž bys byl teplej. Byl bys mnohem citlivější."Ach, ti drzí kluci v pubertě. 75% ()

Vampireman

Trapné svou neuvěřitelností, snahou o politickou korektnost slabou pozorností k detailům - jídlo přilepený na talíři mě dostalo. Nakonec z toho dopadá celkem dobrej vypínací film na zabíjení dlouhých večerů a ne původně plánovaná záležitost, neboť jsou témata silně povrchní a banalizována a nemají vyšší cenu. ()

EvAnSiT

Už dlhšiu dobu žiaden film nevystihol moju náladu tak, ako sa to podarilo tomuto snímku. Áno, skvelé herecké výkony dominujú od prvej minúty až do konca, Mark milo prekvapil a hlavne pobavil. Pieseň znejúca pri jazde na motorke a tóny gitary hrajúcej v poslednej tretine filmu príjemné zapadajú do deja okolo. Proste nikdy neodsudzuj film po prečítaní obsahu... alebo vieš čo, odsúď ho, užiješ si ho ďaleko viac ! :-) ()