V jihočeském městečku žijí v malé vilce sestry Fany a Andělka. Všichni je považují za poněkud bláznivé, ale mají pro jejich svérázné nápady shovívavé pochopení. Toho dne, kdy přijíždí na nečekanou návštěvu jejich neteř Hermínka, aby jim představila svého snoubence, číšníka Michala, se však Fany stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Shodou okolností a nešťastných náhod však považuje za pachatele chudáka Michala. Situaci ještě zhorší rozhodnutí obou tet zahájit vlastní vyšetřování s cílem pomoci dopadnout pachatele. Sice kapitánu Jedličkovi občas pomohou, ale každá pomoc se nejprve musí prodrat jejich roztržitostí a svéráznými názory. Vyděšená Hermínka, která sleduje, jak tety neomylně vedou vyšetřovatele na Michalovu stopu, vyplašeného přítele raději "uklidí" zpět do Budějovic. I když se situace vyjasní a Michal je přijat jako snoubenec, tety se nevzdávají lákavé myšlenky, že by přece jen mohl být lupičem ze spořitelny. Zejména když se ukáže, že nerudný soused Tomeček, další vyhlédnutý pachatel, není ten pravý. (TV Nova)

kaktusacek13

Krásná česká komedie, ve které hrají oblíbení herci jako N Gollová, E. Svobodová, J. Hrzán a I. Janžurová. Hrzán představuje trochu bláznivého nápadníka neteře dvou tet v podání Gollové a Svobodové. Celý film prostupují písně s velice zábavnými texty, které zpívá Hrzán. Zápletka je sice jednoduchá, ale zamotaná. Je vyloupena banka a nešťastnou náhodou se v bance právě vyskytuje Hrzán a jedna z tet. Tenhle film určitě nebude nudit. ()

Nathaniell

"Rigóóóly bych zalil asfaltem!! La, la!" Drahé tety vyšetřují vraždu, ale největší vražda bylo to, co zde předvedl Jiří Hrzán. On je jediný důvod, proč mám tenhle film rád. Bez něj je tahle komedie... Ne, jinak - bez něj tahle komedie není. :-D 4* ()

ostravak30

Já osobně to vidím jako vynikající komedii, která by si zasloužila mít vyšší hodnocení. Ostatně, Iva Janžurová či Jiří Hrzán, ale i obě tety jsou výborné. Stejně jako další herci a celá zápletka. K tomu všemu se povedla hudba. Perfektní komedie, která mě baví pořád dokola a vždycky si ji rád zopakuju. ()

Pitryx

Jedna z naprosto skvělých komedií. Dalo by se napsat i nejlepších. U ní se vždy královsky bavím i dva krát do roka. Pan Hrzán je tu prostě nenapodobitelný. Samozřejmě, že není sám a vydatně mu zde asistují další. Ovšem on v tomto filmu překonává i paní Janžurovou a to už je co říci. 90 % ()

Spielbergo

Tam dole u tééééét, čeká mě temnej kriminál... Tam v kraji buchééééét, tam štvát mě budou tety dál... Brilantní komedie kterou Hrzán svým výkonem šoupe mimo veškerá dostupná hodnocení zde na CSFD... ()

Kokutek

Tohle je prostě už pro mnohé klasika a pro mě taky. Sjedu ji pokaždý, když ji dávaj v bedně, dneska taky a pokaždý se bavím. Výborná komedie. Všechny postavy jsou v něčem komický, ve filmu je výborná hudba. Nataša Gollová a Eva Svobodová jsou roztomilé a roztomile otravné, Iva Janžurová krásná, Jiří Hrzán je výbornej, neznám ho v lepší roli. Jiří Koutný alias Tomeček, tahle postava je geniální. Toho je mi dycky nejvíc líto, ten chudák vodsere všechno. Oko drozda...Bravo, pane Podskalský. ()

Nonna

"Tety tety tety....lední medvědi se zblízka taky neukazujou!.....a proto pro každou tetičku, koupil jsem rakvičku.....". Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, přičemž oblíbenost umocńuje obsazení Nataši Gollové do hlavní role. Když vidím ten její herecký koncert, až bolestně si uvědomuju, jaká škoda pro český film je, že tato herečka nebyla mnohem více využita. Její komika je jedinečná, milá, inteligentní a prostě nenapodobitelná. Ve filmu jí směle sekunduje Eva Svobodová, ale Gollová hraje prim. Spojení Janžurová - Hrzán nebylo v době natočení snímku ojedinělé a autoři věděli proč. Těmto dvěma komikům to spolu sedne a jejich Míša s Hermínkou jsou k popukání. Energie z této komedie vyloženě čiší, vtipné dialogy, skvělá hudba s výbornými texty, celkově výborné herecké obsazení. Navíc se jedná i o docela slušnou detektivku a pachatele jsem při prvním shlédnutí skutečně neodhalila. A to ho hrál paradoxně "Ríša" - Helenčin milý z Pohádky máje (Gollová,Beneš). ()

Pro každou tetičku, koupíme rakvičku, rakvičku, rakvičku, rakvičku, rakvičku, ... Já to slyším ještě teď. A hlavně nezpívat! V tom filmu o nic moc nejde a možná pro to mi přijde originální, každopádně jsem se u něj absolutně nestíhala nudit. ()

DeadRover

Prostě koncert, bezchybná pravá česká kriminální veselohra mistra Z. Podskalského, nic víc ale ani nic míň. Nelze nezmínit z celé plejády es českého filmového herectví zpívajícího Jirku Hrzána s Ivou Janžurovou, legendy filmu Sváťu Beneše v roli záporné! a samozřejmě tety, Fany, Nataša Golová a Andělka, Eva Svobodová, jako za mlada .... Jo a ještě "hasáčkové" Bobina a Fifina :)) Vše podbarveno příjemně mazlivou "westernovou" hudbou mistra V. Hybše. Hodnocení: 100%, s tím že tolik opravdového člověčenství a pohody už dneska člověk hned tak neuvidí :(( ()

1mikeF

Nevím proč, ale tenhle film mi připadá příšerně otravný. Nikdy jsem neměl kladný vztah k muzikálně laděným filmům... stále zastávám názor, že muzikál patří na prkna a ne na obrazovky (až na pár vyjímek). Snad za to může ještě Jiří Hrzán... prostě... achjo. ()

miza

Ach ty tety,tetičky...... Nevím ale mě vše připadá takové nějak nedokončené. Jako by děláno horkou jehlou. ()