V jihočeském městečku žijí v malé vilce sestry Fany a Andělka. Všichni je považují za poněkud bláznivé, ale mají pro jejich svérázné nápady shovívavé pochopení. Toho dne, kdy přijíždí na nečekanou návštěvu jejich neteř Hermínka, aby jim představila svého snoubence, číšníka Michala, se však Fany stane očitou svědkyní loupežného přepadení místní spořitelny. Shodou okolností a nešťastných náhod však považuje za pachatele chudáka Michala. Situaci ještě zhorší rozhodnutí obou tet zahájit vlastní vyšetřování s cílem pomoci dopadnout pachatele. Sice kapitánu Jedličkovi občas pomohou, ale každá pomoc se nejprve musí prodrat jejich roztržitostí a svéráznými názory. Vyděšená Hermínka, která sleduje, jak tety neomylně vedou vyšetřovatele na Michalovu stopu, vyplašeného přítele raději "uklidí" zpět do Budějovic. I když se situace vyjasní a Michal je přijat jako snoubenec, tety se nevzdávají lákavé myšlenky, že by přece jen mohl být lupičem ze spořitelny. Zejména když se ukáže, že nerudný soused Tomeček, další vyhlédnutý pachatel, není ten pravý. (TV Nova)

consuela1

Po shlédnutí tohoto filmu vím už naprosto přesně, co znamená termín „ambivalentní pocity“. Pro letní atmosféru maloměsta a pro něco neidentifikovatelně příjemného však převažují ty pozitivní a proto se na něj vždy ráda podívám. Nemalou roli hraje rovněž i skutečnost, že některé scény jsou natočeny v roce 1974 v Českých Budějovicích a tak se vracím domů a do doby, kdy jsem možná některým okolo v kočárku jedoucím miminkem… ()

blackrain

Takhle to dopadne, když se dvě starší dámy pustí do detektivního pátrání na vlastní pěst. Někdo totiž přepadl spořitelnu. Jiří Hrzán byl výborný, jeho rotržitost je roztomilá a vtipná. Hlavně tu hrají výborní herci. Nataša Gollová tady dostala jednu ze svých posledních rolí. ()

YURAyura

6/10 - Mit takove dve tety, tak to ja bych asi nedal, ale nastesti je to jenom ve filmu, kde se bohuzel hodne zpiva ;[[, ale jinak je tam pekna kriminalni zapletka a vubec kopec inteligentni svandy, takze za videni rozhodne stoji. ()

Aleee89

Film jsem viděla dávno a dnešní názor píšu s pořádným odstupem, přesto si na něj a jeho zápletku jasně pamatuju. Bylo to pro mě především milé setkání s mou oblíbenou Natašou Gollovou, kterou má každý zafixovanou hlavně jako herečku z 30. a 40. let. Není to komedie z nejvtipnějších, přesto pobaví a kdo má zrovna čas a hledá mezi českými filmy něco nenáročného, ale přitom ne hloupého, může být spokojen. ()

OG_Swifty

Komedie, která má komediálních momentů pomálu... Hrzánovo zpívání na mě moc opojně nepůsobí a dění kolem Bobiny taky ne. ()

Cl3ricK

"Pro každou tettičku, koupil jsem rakvičku. Rakvičku, rakvičku, rakvičku, rakvičku, rakvičku se šlehačkou." ()

easaque

bláznivá komedie, kterou jsem miloval a ještě si ze svého kouzla udržela něco i do současnosti [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Figu

Kriminálka Miami pro pamětníky, akorát že namísto Carusa alias Horatia, případ vyšetřuje Gollová se Svobodovou. Do toho jim skvěle sekunduje malý/velký muž Hrzán a jeho snoubenka Janžurová. Je to svižný, rychlý, má to spád a navíc ty babky mají elánu a energie za celej tým z Miami. Na československou komediální kriminálku docela solidní! 55% ()

tomtomtoma

Další nenáročná komedie plná zpěvů. Aneb lehká detektivka, kde jsou všichni podezřelí ze zločinu neustále trápeni dvojicí stařenek. Nakonec přispějí k odhalení pravého pachatele díky své mánii všechno si zapisovat. Fany (Nataša Gollová) je z těch dvou stařenek urputnější ve svém boji proti pachatelům ohavného zločinu. Andělka (Eva Svobodová) je zase zapomětlivější a hodnější. Hermínka (Iva Janžurová) je jejich neteří, která jim přivezla ukázat svého snoubence Michala (Jiří Hrzán). Michal se pro Fany stává tím nejhlavnějším podezřelým, který díky všem okolnostem zažívá nejhorší chvíle svého života, kdy už se pomalu smiřuje s tím, že půjde do vězení. Z dalších rolí stojí za zmínku ještě kapitán Jedlička (Ota Sklenička), který případ vyšetřuje, skutečný pachatel drogista Vilda (Svatopluk Beneš) a nešťastný soused stařenek Tomeček (Jiří Koutný). Z hudebních čísel mě pobavily ironické odpovědi zpěvačce v práci. ()

pakobylka

Tety jsou opravdu drahé - přímo k zulíbání: Mají vytříbený vkus a vskutku mimořádné detektivní schopnosti. Sympaticky střelená komedie, kterou léta možná připravila o část jejího osobitého kouzla, ale v podstatě je to jedno - pořád ho má na rozdávání. ()

Martrix

Co naplat, že si v tomto filmu zahrála plejáda skvělých herců, když je scénář infantilní a humor tak nenápadný a nenápaditý, že se člověk neubrání dojmu, že šlo ze strany Podskalského buď o sabotáž, nebo fušku, aby měl na chleba. Hrzán byl skvělý herec, ale jakmile se utrhne ze řetězu, tak občas přehrává. Janžurová tady byla pro změnu skoro jako z donucení... . Není to příjemná a milá komedie, jakou jsem čekal. ()

Deverant

Drahé tety a já nejsou dokonalé, ale Hrzán zpívající "až stane se mou metou, státi se taky tetou" (a další pecky) nemá chybu. ()