Dylan Moran Live: What It Is

(TV film)
všechny plakáty
Velká Británie / Austrálie, 2009, 77 min

Dylan Moran

Známý irský komik je po třech letech opět zpátky na DVD a věnuje se různým odvětvím života jako jsou náboženství, politika, vztahy, nad nimiž se se svým irským citem pro humor zamýšlí. Oproti posledním vystoupením odhodil cigaretu, ponechal účes, zintenzivnil projev a přidal narážky na ostatní. Nebojí se však vystřelit ani do vlastních řad. (ČSFD)

Soweek

Lepší než Like, Totally, o trochu horší než Monster, ale stále za 5. Dylan je prostě světová jednička v one man show. Jeho sarkasmus, smysl pro ironii, nihilismus a inteligence vás dostane do kolen. Rozcuchaný, špatně oblíkaný, stále popíjející víno Ir si stejně jako v předchozích show utahuje z politiky, náboženství, rozdílem mezi mužem a ženou a mezi mladým a starým, sem tam přihodí nějakou urážku na Angličany, Iry, Němce a Australany a v podstatě vás přesvědčí, že život je jen jedna velká komedie. ()

BluT

Snad dokonalá stand-up show. Dylan umí rozesmát několikrát za sebou, nechá vás zamyslet se nad vážnějším tématem a pak to do vás vpalí zas a zas. Navíc když ještě přidá akcent, pohyby a mimiku tak leží celej sál pod židlema. A hlavně prostě jede celou dobu. Taky výborně komunikuje s publikem (a oni s ním i bez vyzvání) a dokáže podat vtipně i zakašlání. Momentálně neznám a nedovedu si představit lepšího stand-up komika. ()

casioa....

Prvá stand-up show akú som od Dylana videl...a po tom čo stváral trebárs v Black books, čakal som...viete, výkon. A aj som ho kurva dostal :) Dylan je ďalší popiči chlapík, iný ako Chris (Rock), proste iný druh popiči humoristu. Jeho nekonformný britský humor, je černejší ako Chrisova pokožka :) Len tak dál...už sa teším ako sa dostanem k jeho starším počinom. Dylan ROCKs. Jak to že nostop vyzerá, ako by prejel štvrté gumy, na svojej Toyota Hirošime...raziac si cestu stredom ulice plnej Vašich detí...s fľašou Jamesona v ruke, v ďalšej cíga...na očiach čierne okuliare...šoférujúc kolenami? Tomu sa hovorí, výkon. ()

Lukoboss

To vám takhle přijde na podium borec s rozcuchanýma vlasama, nedbale upravenou košilí, se skleničkou vína a cigárem v hubě a začne něco vykládat. Chvílema špatně artikuluje, nevím, jestli kvůli vínu nebo přirozeně, a absolutně vás dostane do kolen. A tohle platí pro všechny 3 stand-upy, který jsem s ním viděl. Jeho humor je svéráznej, ale komu se líbil seriál Black Books, nemá pravděpodobně o čem dlouho přemýšlet. ()

MadChick

Tenhle chlap prostě umí a tímhle představením to opět potvrdil. Co se kvality týče tak je to podle mého přesně mezi nepřekonatelným Monster a výborným Like, Totally. ()

vladce

Mozek je nejjednodužším orgánem v těle. Má jenom tři části. Přední část, to je ta, kterou si drbete, když přijete o půl druhé ráno a osoba, se kterou žijete, řekne: "Kde jsi kurva byl?" Prostřední část, ta se snaží vymyslet výmluvu. A zadní část, ta přehrává poslední písničku, co hrála v hospodě. ()

Phorbo

Monster asi už nic nepřekoná. Přesto je začátek první půle a celá druhá půlka naprosto kouzelný a popadal jsem se za bricho smíchy. Nedokázal jsem se přestat smát při každém gagu. Trošku to upadá na začátku první půlky ale jak říkám, druhá půlka to zachránila na plné čáře... ()

Ataxia

Skvělá One man show. Moran neztrácí na vtipné trefnosti o společnosti, dokáže bavit publikum a nepotřebuje žádné rekvizity, jen nějaký ten litr vína. ()

Lachvos

Je to bůh, je to prostě bůh! Omlouvám se všem věřícím i těm, kteří nemají rádi přehnaná vyjádření či absolutní entuziasmus, ale jiná slova mě po shlédnutí čtyř (dále Monster 2004, Like Totally 2006, Yeah yeah 2011) vystoupení toho stand-up komika nenapadají...likeujte, sdílejte, jásejte, brečte, ale tohle prostě musíte vidět ;) ()

Vakomlok

Dylan Moran opět naživo, bez předsudků, bez skrupulí, bez taktu, vkusu, politicky nekorektní, naštvaný, hrubý, přiblble se usmívající, s cigaretou, cynický, sarkastický, ironický, ale pekelně zábavný. Jako vždycky. A tak ho máme rádi. ()

hEROic

:)) Monster se mi libil o neco vic, ale to nemeni nic na tom, ze to co ze sebe Dylan vypousti jsou takovy krutosti, ze chvilema doslova brecim smichy... "Je to zasrana buchta snez ji! Nenabizim ti tady plamenaci genitalie osmazene v orchideovem oleji..." :))) ()

S.Dedalus

jedno se dylanovi nedá upřít jakkoliv je formát stand-up comedy omezený on se v podstatě neopakuje monster bylo trefné vtipné a živelné like,totally zase vyumělkované negativistické a odtažité a konečně what it is je jen a jen nudné a bez šťávy dylan se poučil z like, totally a už tolike netlačí na pilu zato o to víc hraje nebo je opilec a kromě pár vtipných úvodních jazykových stereotypů nemá v podstatě co nabídnout celek tak zachraňuje už jen jeho povinná kritika konsumerismu ()