Elise Clifton-Wardovou (Angelina Jolieová) sledují na každém kroku tajné služby. V tomto případě za vším hledej muže. Žena je totiž jedinou spojkou k v několika státech hledanému mafiánovi Alexandrovi. Ten leží v žaludku nejen tajným službám, ale i Reginaldu Shawovi (Steven Berkoff), mocnému gangsterovi, kterého Alexandr po letité spolupráci obral o mnoho peněz. Tajné služby věří, že pár bez sebe nemůže dlouho vydržet, a doufají proto, že muže budou moci při jejich setkání chytit. Předpokládají, že padouch bude mít změněnou podobu. Jednoho dne při snídani v pařížské restauraci obdrží žena od svého miláčka dopis s instrukcemi. Má nastoupit do vlaku do Benátek a mezi pasažéry si vybrat někoho, kdo by se mohl Alexandrovi podobat. Chtějí tím tajné služby zmást a odvést na falešnou stopu. Elise postupuje dle plánu a do oka jí ve vlaku padne sympatický cizinec Frank Tupelo (Johnny Depp). Frank je Američan, učitel matematiky, turista. Elise je okouzlující žena a muž se do ní na první pohled zamiluje. Pár spolu povečeří a těsně před Benátkami se rozloučí. Inspektor Acheson (Paul Bettany) ze Scotland Yardu ale mezitím zjistí, že Frank není jeho cíl a že jsou na falešné stopě. I přesto, že jeho nadřízený případ uzavře a přinutí ho pátrání ukončit, inspektor v misi pokračuje. Jiný agent v domnění, že Frank je skutečně ten správný cíl, tajně informuje gangstera Shawa o tom, že jeho nepřítel právě přicestoval do Benátek. Franka tedy čekají v Benátkách samé nepříjemnosti… (TV Prima)

Najja

Jedna hvězdička za krásné prostředí, druhá za hezounka Deppa a třetí za Muse při závěrečných titulkách. ()

bloodline

Angelina Jolie by asi mala vymeniť svojho manažéra, a to z dvoch dôvodov: po v celku kritikmi úspešnom roku 2008, prišiel veľmi zlý výber z ponúk na rok 2010 a mám taký pocit, že ju ešte aj v tom podporuje čoho dôkazom je The Tourist. "One man show" v podaní Angeliny, pri ktorej hrá dokonca aj Mrs. Depp "druhé husle" sa nevidí len tak každý deň. Inak film pôsobil veľmi amatérskym dojmom a už úvodná "sledovacia" scéna zmietla moje kladné hodnotenie do patologicky potupnej latky, ktorú aspoň zvyšok (vďaka za krásne Benátky) vytiahol do prijateľnej hodnoty. Pohľad na vyhladeného a na make-up-ovaného Johnny-ho Depp-a sa u mňa stretlo viac s nepochopením, pretože som nevedel či to tvorcovia mysleli zámerne s poukázaním na pomyselnú "plastiku" vo filme alebo sa len postarali nechtiac o faux pas... Každopádne, technicky vzaté, krok vedľa ako celé "umelecké dielo". ()

Scevola

Zial, ukazalo sa ze ked nabijeme film hviezdami tak to vobec nezarucuje uspech. Chybala tomu lepsia prepracovanost, uveritelnost, chemia. 5/10 ()

dopita

V porovnání s francouzským originálem sice Cizinec neobstojí, ale koukat se na to dá. Plusem je Johnny Depp a vizuálně podmanivý Benátky, mínusem neustálej dementní úsměv Angeliny Jolie. ()

Bety88

Ačkoli se tady Cizinec asi nikomu nelíbil, já jsem se vcelku bavila. Netvrdím, že to bylo perfektní, ale na Johnnyho a Angelinu se dobře koukalo. Originál jsem neviděla a nesnažila jsem se předvídat závěr filmu,.Čekala jsem, co mi tvůrci nabídnou, proto bych nebyla zklamaná ,ani kdyby konec dopadl druhým, méně zajímavým způsobem. Navíc Johnny Depp a pruhované pyžamo, rovná se neodolatelnost sama :) ()

tokyno

Čekal jsem, ze se Johnnyho potenciál využije naplno. To se podle mě nestalo. Na druhou stranu elegantní a krásná Angelina podala skvělej hereckej výkon. Pokud bych měl doporučit The Tourist, nebo Knight and Day - pusťte si The Tourist. ()

Rendiss

Celej film se táhne jak smrad, ale Angelina je prostě nádherná, a když se dá dohromady s Johnnym tak je to výborný obsazení. Jenže za tohle by byly pořád jenom 3 hvězdy, však když jsem došel na konec filmu, byl jsem rozsekán. Opravdu jsem netušil, to co mi bylo odhaleno. Neříkám, že bych si to nemyslel, někdy na začátku mi hlavou taková myšlenka proběhla, ale byla to pouze jenom myšlenka. Závěr mi to ale pořádně nandal, takže za 4* :) ()

ondrula

Poměrně dost slabé. Johnny zůstal svým někdejším hereckým výkonům dost dlužen, Angelina tak urputně předvádí svou femme fatale, že úplně zapomíná hrát a příběh sám o sobě působí dost lacině a nevěrohodně. Atraktivní prostředí Benátek je příjemné, ale atmosféru filmu nezachrání. Některé detaily působí amatérsky a směšně. Po celou dobu filmu jsou například z Angeliny všichni muži, kteří jí zkříží cestu, nehorážně hotoví a chovají se jak debilové. Hodně špatný je také kompars, který se chová křečovitě a nepřirozeně a dav očividně jedná tupě jako jeden člověk podle momentálních příkazů režiséra (scéna v metru či na plese). ()

vodafone

Angelina jako ma oblibena akcni hrdinka se tentokrat nechopi žádného kvéru, ale zaplete se do lehkého románku, kde je lehké koření - akce. Film sice dostává trochu realističnost, ale to já od Angeliny nečekám. Snaha byla.. ale pro me velmy slabé 3*. ()

Myshkin

Celkem ucházející oddechovka, přirovnal bych nejspíš k takové nenáročné, prázdninové detektivce, kterou člověk přelouská ve vlaku cestou na výlet. Trocha akce i romantiky, trochu přehnaná zápletka, ale o věrohodnost tu sotva půjde. O napětí ve filmu můžu mluvit jen ze začátku, pak se mi někam ztratilo... Ale nakonec to všecko spraví fešná Angelina a hlavně ty úžasné Benátky. :-) Tak krásně snad vypadají jen ve filmu. | 65% ()

iampatrik

Tak tohle je jasná podpásovka.. nějak nemůžu uvěřit, že film s Deppem a Jolie v hlavních rolích může být tak špatný. Už od samého začátku jsem tu "špatnost" cítil v benátských vlnkách.. Vše startuje soundtrackem, pak tak děsné postavy, neříkám, že herci hrají špatně, ale kdo vymyslel tak necharakterní toporné postavy??, špatné efekty (čekal bych důstojnější akci a také "nedigitální" Benátky..), no a třešničkou na dortu je až komický příběh s pointou.. Snad zklámání roku i přesto, že je začátek roku 2011.. Přesto je mi nějak líto dát 2 hvězdičky, asi taky proto, že dívat se na to - i přes negativní komentář - dalo ()

DannyBoy80

No mercy s timto filmem. Strašné, strašné, strašné. Reklama na Benátky nic víc. Jolie není herečka, ale chodící mumie. Ksicht už má tak zoperovaný, že nedá snad žádnou mimiku. Hnusná ženská. Deppe asi máš málo peněz, že jsi do toho šel, doufám, že je použiješ k tvojí druhé režisérské realizaci, jinak nevím. Otřesný příběh, předvídatelný, strašné herecké výkony. Naprosto zbytečný film. Od odpadu to zachránily jen a pouze Benátky. ()

rostlinka

Nějak nevím, co si o tomhle filmu myslet. Nedá se označit ani jako drama, ani jako akční film, jako by to chtělo být od každého něco, ale moc to nefunguje. Nechápu, proč se takoví slavní herci (hlavně Johnny Depp) propůjčili zrovna tomuhle. Scénář stál za starou bačkoru, absolutně žádná chemie mezi hl. představiteli, nic moc akce, rozuzlení se dalo tušit... Snad jen plus za Paula Bettanyho (tomuhle modrookýmu blonďáčkovi prostě neodolám!) :) Slabé *** ()

Bathoryčka

Nic víc než nuda, nuda a nuda...Žádná pořádná akce, žádná hlubší myšlenka, žádné napětí, žádná bláznivost -> tedy to, co se dá jinak najít v každém filmu s Johnny Deppem, tudíž si to nezaslouží víc jak jednu hvězdičku. Angelinu Jolie nemám narozdíl od Johnnyho moc v oblibě, ale v tomhle případě mi neimponoval ani "nafouklý" obtloustlý Johnny... ()

Harapes

Angelina Jolie je opravdu lady s velkým L a Johnny Deep stále používá grimasy s dob pirátů,ale to vůbec nevadí,film i tak mě potěšil a ty přenádherné záběry Benátek Vás ,jako mě,uhranou. ()

Prochy38

Trošku mě překvapilo nízké hodnocení. Mně se film hrozně líbil. Angelina je tu i celkem krásná :) a Johnny jako vždy a všude chodící charisma. Film se rozbíhá hodně pozvolna, ale příjemně se zamotává a akce je tak akorát na neakční film (pozn. pro red.). Ke konci už jsem trochu tušil, jak to dopadne, ale bylo to uděláno fakt hezky! Obzvláště role P. Bettanyho mě zaujala! 4* celkem s úsměvem. ()

Lionheart

Bylo to lehké, nenáročné a evropské. Jolie stále vypadá skvěle a Depp je stále ňouma k pohledání. Prostě nechápu tak nízké hodnocení a tak přihazuju 4*. Má to i body navíc, že se konečně po delší době Depp nepitvoří. ()

jasiska

Začalo sa to tak, že nič moc. Ale dobre to skončilo a celkovo sa to dalo pozerať, čiže sa mi snímok celkom páčil. ()

Ricky Gervais opět všechny naštve

Ricky Gervais opět všechny naštve

19.11.2011

Je to překvapení? Vlastně ani ne. I navzdory tomu, že většina celebrit, které si britský komik „podal“ během letošního moderování Zlatých Glóbů, se strašlivě urazila. Na Hollywood Foreign Press… (více)

Boj s větrnými mlýny pokračuje

Boj s větrnými mlýny pokračuje

29.12.2009

Zdá se, že projekt The Man Who Killed Don Quijote opravdu vstává z mrtvých. Nešťastná produkce byla svého času doslova spláchnuta po několika dnech natáčení (jak o tom vypovídá slavný dokument… (více)