Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

ronin zabak

Stuart Morse (toho neznám, jen jsem ho opsal z výčtu infa o filmu) je přešitá ženská nebo totální podpantofeln. Pohádka o zhrzené holce a kečupovým happy endu vypadá jako hrozně jednoduchej film... s ponaučením - když někoho odkrádlujete, přesvědčte se, že je pak kožka. Za srdceryvný scénky - průměr. ()

robinho

Nevidel jsem originál ale tohle je docela maso.Aneb co se stane když banda amerických buranů sjede emancipovanou ženu:-) ()

Dexies

Neviděl jsem původní film, ale mohu říci, že tento se dobře povedl ... film je rozdělen na dvě části, první část je o brutálním zločinu, druhá je o pomstě ... sice trochu si neumím představit jak domlácená hlavní hrdinka přežila měsíc v lesích, ale budiž ... druhá část je pak o pomstě, která je rozhodně na místě a a z pohledu hrdinky i přiměřená ... ano, jednoduché, velmi brutální, ale život bývá mnohem tvrdší ... ()

Vlad

Dám tomu 3*. Kto má rád exploitation, bude spokojný. Keď to porovnám s originálom, ktorý bol miestami až parodicky trápny, tento film je žánrovo verný bez nejakých výstrelkov. S originálnou látkou sa vyhral a myslím, že to o čo išlo tvorcom originálu dotiahol do zdarilého konca. Celkovo takéto úchylárny nemám rád, hodnotiť podľa toho (primitívna zápletka, plytkosť scenára a samoúčelné násilie) dal by som filmu odpad, ale keď sa odosobním a hodnotím žánrovo, vzhľadom na spracovanie, dám 60%. ()

Evziiik

Člověk, kterýmu se tenhle film líbí, musí být podle mě psychicky narušenej. A to už vůbec nemluvím o těch, kteří se podíleli na jeho natáčení. Brutální, nechutný, násilný scény, který si ještě kameraman vychutnává do detailů, takový věci by se podle mě vůbec ve filmech objevovat neměli. Pak se můžeme divit, že chodí po světě chovada, který se nad podobným filmem od dvanácti ukájí, až to jednou vyzkouší na vlastní kůži. A to poměrně vysoký hodnocení tady mě poněkud děsí. ()

2kocour

Pozitivem filmu je vyobrazení pomsty, což se mně líbí neboť nesouhlasím s humanistickými kecy, že násilnici a vrazi můžou vše a jejich oběti jim musí odpustit, ale běda jakmile by na ně vztáhli ruku protože jsou to přeci lidé. Za ta mrtvá zvířata však dávám méně bodů. Další negativum filmu je podle mě dosti nereálná manipulace s omráčenými těly násilníků vzhledem k postavě oběti. Celkem 50 %. ()

hanzikk

Asi by to bylo o něco málo horší hodnocení kdyby nebylo těch celkem zajímavých scén u vody a potom v pozdější fázi filmu. Celkem průměrný thriller na jeden nudný večer, když se zrovna naskytne nálada kdy velice odolná samostatná žena to nandá všem těm buranům z buranova. I přes celkem zajímavé malé nereálné nedostatky se člověk večer zabaví, vysměje se záporákům a užije si trošku té krve. Opravdu ale jen trošku, jakoby vícežánrový film ale ze všech stran trochu ořezaný. ()

Sylviiik

Dobrá, upřímně: Je to nechutný a perverzní film o ženě, kterou znásilní (mnohonásobně) a ona se pak mstí. Je to příběh, který se stát může a může se stát komukoliv. Za to je ta první hvězdička. A ta druhá je za to, že to neskončilo stejně jako horory obvykle končívají - že se na poslední chvíli nevynořil někdo, kdo hlavní hrdinku zabil nebo omráčil a tím bychom přišli o "happyend". Snad každé ženě, co se na tenhle film podívá a dostane se ke scénám se znásilněním, se musí obracet žaludek a svírat hrdlo při tom pohledu. I když film není natočen bůhvíjak úchvatně, znásilnění je tam natočeno docela podrobně a seriózně (čert ví, kde na to rejža přišel). Ráda bych dala třetí hvězdičku za tu větu: "Chystám se na ryby." která mě dostala. Ale tenhle film si ji nezaslouží. ()

limalama

Paráda, paráda, paráda. Takhle má vypadat horor se vším všudy. Skvělé obsazení, prostředí, napětí i vraždy. Takhle má vypadat filmové umění!! ()

znalec.com

Na úvod chci říct, že jsou to silnější tři hvězdičky. Teď k filmu. Naše milá Jennifer si jede sepisovat knihu na celkem odlehlou chatu na konci civilizace, kde bydlí asi jen šerif, jeho rozkošná křesťanská rodinka, pár buranských floutků a jakýsi pán, jehož role mnou nebyla moc pochopena. Naneštěstí pro ní se jí ucpe odpad a tím pro ní započne jedna těžší životní zkouška. Po gangbang akci, která se jí ale pramálo líbila, se ale začne mstít. Z nevinné panny se stává bezcitný a neohrožený stroj na zabíjení. A samozřejmě, že to nebude jen tak. Štáb i volnomyšlenkářští scénáristé si s vymýšlením poprav celkem vyhráli. Škoda několika celkem nelogických scén a smutně nízké inteligence oněch násilníků. Jako oddechová žánrovka ale účel splní a světlých bodů najdeme hned několik. Slušných 60%. ()

tompolicky

Velmi syrové pojetí jednoho z nejhorších násilných činů, které tu však není absolutně na škodu. Naopak. Film je právě díky syrovosti a jednoduchosti velmi dobrý. Vyvolával vě mě od samého začátku a ž do konce silné střídající se emoce ( bezmoc, smutek, strach, vztek ). Dobré herecké výkony, kdy nikdo z hlavních postav nevynikal ani nebyl pozadu, doplněné dobře zvolenou hudbou dělá z podívané kompozitní celek. Vendeta ke konci filmu zcela reálná, uvěřitelná, žádné složité "pasti" jako jsou např. v serii Saw. Vyzdvihnul bych i kameru. Prostě jednoduchost, syrovost, syrovost a syrovost. Film mě velmi zaujal a určitě doporučuji "silnějším" povahám jeho zhlédnutí. ()

vrch07256732

Vždy keď dám vygoogliť nejaký horor natrafil som na toto. Tak že si to pozriem. Film je to parádny ak preskočíte úvodných 40 min kde v podstate znásilnia dievčicu a nič sa nedeje. Potom sa dievčica zjaví na scéne s pekne premyslenými mordami a cool komentármi. Ja neznášam filmy z americkáho vidlákova o amerických buranoch ale toto bolo pohladenie na duši ako vymordovala tých debilov. Len tá nálepka horor mi akosi nesedí - toto je klasický revenge Thriller, to už potom hororom môžeme nazvať aj filmy ako Kill Bill 1+2. ()

Coumway

Podobné filmy ako sú tieto jednoducho zbožňujem. Dá sa povedať,že tento film je dosť pozerateľný a miestami dokonca aj napínavý. A to hlavne v druhej polovici.Priznám sa Vám akurát nechápem odkiaľ tá ženská vzala rifle a nejaké to čisté tričko keďže tí podarení chlapci jej ho všetko spálili. Žeby stým pred príchodom na vidiek so všetkým čo sa jej stane počítala a odložila si nejaké handry niekde ku rieke pre prípad,že by sa chcela pomstiť tak aby mala vtedy čo na seba ? O tom pochybujem. No,ale suma sumárum film má to svoje čaro a napríklad tá scénka kde bol típek priviazaný o strom a viečka mal napichnuté na rybárske háčiky bola dosť zaujímavá.Jednoducho dosť slušný remake. ()

evelouch

Natočený je to moc pěkně, ale......když se to tak vezme, je to v podstate uplne dejove prazdny hororovy kousek. Nemálo brutální. První půlhodina byla působivá, zbytek se soustředil už jen na zlikvidování partičky buranů.Jennifer byla vážně drsná. ()

Desires odpad!

Hl. hrdinka byla ošklivá a neseděla mi tam. napřed nuda, pak buranský kecy, troška hry s pirstolí, šťouchání, útěku a tělesna a poté ztracení se... dál prostě pomsta, kterou by ona sama ale nemohla absolutně provést a dokázat. Verdikt? nic tak brutálního, nic zajímavého, nic moc prostě... ()

CaveRnDish

Jedním slovem: brutalis - nic pro citlivější nervy. Film neobsahuje nic, kromě mučivého násilí - a jeho začátek není ničím jiným, než přípravou na něj. Ale pokud člověk chce, najde si po jeho shlédnutí otázky, které je dobré si uvědomit - aspoň že existují. Koneckonců tento můj názor podporují i některé zdejší komentáře: Násilí na ženách podle nich není OK, ale tak nějak pochopitelné, jakoby nešlo o moc víc než o pár facek. Zatímco násilí ženy na muži vyvolává mimořádný odpor. - Ač jako muž nemůžu poznat život ženy, když se zamyslím nad spoustou "drobností" kterými se mi muži vůči ženám projevujeme, mám pocit, že jim musíme být často nesnesitelní. p.s. Ale jak film to nestojí za nic. ()