Plivu na váš hrob

Scénografie:

Dins W.W. Danielsen

Kostýmy:

Bonnie Stauch

Nijak zvlášť mě film nebavil. Paradoxně je napínavější první půlka - osamocená chatka v lesích, vědomí toho, co má přijít a hrdinka nebyla nijak extra nesympatická, takže se o ní člověk i bojí. Psychický teror byl taky docela silné kafe. Druhá půlka mě bavila výrazně míň. Pomsta je možná podaná brutálně, ale taky dost nudně a pro mě bez známek gradace. Věřím ale, že vůči originálu je to asi zlepšení.(13.2.2011)

Snad jeden z mála remaků, který svého předchůdce nekopíruje de facto záběr po záběru, ale jde si tak trochu i vlastní cestou a i závěrečné vraždičky dopadnou trošičku jináč, než v původním kousku, oproti kterému tenhle revenge napínák dokonce i docela odsýpá. A i když to nejni kdovíjakej zázrak, nebyla jsem nijak zvlášť odvařená a z hadru už jsem to taky smázla, pořád má u mě tenhle od nasraný naivky poplivanej hrobeček velkej plus právě za to, že po všech těch Vtipnejch hrách, Recech, nebo Upírkách, co si je máte pustit dovnitř, nekoukám dvakrát na do mrtě stejný film s líbivějšími herci. 60%(13.3.2013)

Pri tomto filme ma mrzí, že nie je tu možnosť udelenia pol hviezdičky. Pretože 3 sú málo a 4 veľa. Prvá polka filmu nič moc zistila som, že vidláci sú koňofili a ona grambľavá trúba. Myslím si, že za týždeň jej pobytu by tá chata už horela. No a potom prišla tá zaujímavejšia časť filmu. Bohužiaľ dosť neskoro. Neviem ako to tá ženská dokázala, či robila zhyby na strome alebo čo, že mala silu vláčiť tých volov. Ale zrejme ju hnala pomsta. Ale ktovie mala mesiac na to aby nabrala silu. Za to ako tie pomsty vykonala by som dala aj 5* rozleptaný jazyk, ufiknutý penis napchatý do huby, prestrelený anál atď... ale keď si pomyslím na prvú scénu na pumpe mala som pocit, že to točia cez mobil a pritom si kameraman honí. Prečo sa tá kamera tak triasla? Vysvetlí mi to niekto? Strašne veľa chýb mal ten film. Ale tá pomsta... No neviem naozaj čo dať. Asi zatiaľ 4* SLABŠIE a uvidím či dvojka bude ešte horšia.(10.10.2013)

Opět se mi potvrzuje přesvědčení, že remakům má cenu fandit tehdy, když originální film za moc nestojí (bráno podle nežánrových hodnotících kritérií, žánrově původní ISoYG něco do sebe má). I Spit on Your Grave je atmosféricky poměrně věrnou předělávkou. Celkový feeling zůstal zachován, "rape" část je znepokojivá, "revenge" část pak až extrémně brutální po vzoru novodobých exploitation hororů. Při srovnání s nedávným remakem Posledního domu nalevo tedy nutno říct, že se tvůrci ISoYG vydali jinou cestou (bližší originálním snímkům). Což nemyslím ani pozitivně ani negativně, nýbrž to pouze konstatuji, oba filmy ode mne mají totožné čtyřhvězdičkové hodnocení. Steven R. Monroe zkrátka příjemně překvapil, při pohledu na jeho dosavadní filmografii natočil atmosférický film až nečekaně vysokých kvalit.(21.1.2011)

Originál je surový, atmosferově slabší a bez temnějšího tónu, nebo ruchu. Remake všechny tyhle prvky obsahuje a i kdyby je neměl i tak by diváka psychicky zdrtil. Monroeův I SPIT ON YOUR GRAVE je plnokrevný nikým nešetřící exploitation, který kdybych viděl na nejmenší možné obrazovce v černobílém formátu i tak mě ohromí. Drastický, brutální na pohled bolestivý zážitek s výborně vybudovanou atmosférou, propracovaným vývojem psychického podvědomí - všechny kruté scény jsou pro nás bolestivé (vcítíme se do hlavní postavy) a v závěru nám spadne kámen ze srdce. Ale špatný psychický stav nás dlouho neopustí.(10.9.2013)