Plivu na váš hrob

• USA I Spit on Your Grave (více)

Marqta

Jediná dobrá věc na tomhle filmu je nápad - nápad s pomstou. Pokud tedy nejste fanda plytkého děje, nebo ptáků, co vám vyklovou oči. 1,5 hvězdičky. Asi hlavně kvůli tomu divadlu na závěr. ()

rakovnik

Skělý revenge thrillerový horror, který mě potěšil tím, jak silně na mě zapůsobil. Poklidná úvodní atmosféra se překlene do drsného dlouhého znásilňování (uf, kdy už ta noční můra skončí, jako byste si říkali s hlavní hrdinkou) a po fázi očekávání přijde krátká, ale drsná brutalitka na závěr, kde se hlavní hrdinka změnila na démona pomsty. Rozhodně jsem fandil jí, i když způsoby, jakými se vypořádala se svými násilníky jsem kvitoval jen jako divák, nikoli jako muž. Rozhodně mi ta hodina a tři čtvrti další navrch pěkně utekla. ()

Hennes

Ač nepravděpodobné, přesto zajímavé a kruté, určeno pro silné povahy. Oko za oko to tady není. Sarah Butler vzala odplatu svého znásilnění opravdu drsně a jestliže jí bylo ublíženo, vrací to i s několikanásobnými úroky. Je to lepší než spravedlivý soud ne? ()

Martin741

Za rok 2010 som dost dlho za horor roku povazoval Black Death, ale ako sa zda, reziser Steven R. Monroe natocil este cosi lepsie. Chvalim vybornu strasidlenu atmosferu, par extra krvavych a brutalnych scen, vybornu hlavnu herecku. K tomu este dokreslene kvalitnymi dialogmi a prijemne strasidelnou atmosferou starej opustenej chaty kdesi hlboko v lesoch. Napokon pre mna este lepsie ako uz spominany Black Death. 76 % ()

Chen

Obecně mi žánr revenge flicks nevadí, ale tohle na mě bylo moc. Řemeslně slušně zvládnuté (navíc za velmi skromné peníze), atmosférou hutné, ale druhá polovina byla opravdu nechutná. I když to je vlastně v případě podobného filmu spíše pozitivum. Takže "objektivně" by si asi projekt zasloužil slušné hodnocení, ale mě prostě tahle explicitní jatka neoslovila. ()

Havaj8

Tak hned z kraje je dobrý podotknout, jak skvělej námět k tomu byl. I přesto, že to svůj originál má, tenhle remake dokáže nabídnout neskutečnej, až nedokážu popsat jakej zážitek. Dost je to daný hlavní herečkou, která co si budem povídat dokáže nabudit, přijdou zvrhlosti a prasárny, ale pořád je to nic proti tomu, co příjde pak. Svůj zvrhlej účel to splnilo. Jeden z nejlepších filmů týhle tématiky o odplatě. ()

Figu

Po hrůzoštrašném začátku, plném trýznění a znásilňování, kdy mi bylo holčiny fakt líto, jsem myslel, že se filmek vypne a dá se hluboko k ledu... Poté co se hlavní v té době ještě nešťastnice, vyhákla ze sevření hovad a zmizela kdesi v dáli za modravou oblohou, nemohlo se očekávat nic jiného, než krvelačná pomsta! Po měsíci, kdy se z té děsivé noční můry musí člověk vyhrabat a vzpamatovat a kdy dokonale promyslí a prošpikuje plán pomsty, se můžou teprve diváci pořádně v klidu usadit a vychutnávat si to co jim hospodině přichystala. A je to opravdu delikatesa! Předkrm, polévka, hlavní chod i konečné završení tohoto žrádla se mi staly lahůdkou! 75% ()

Wiikii

Kdybych přimhouřil oči, tak bych dal i čtyři hvězdy, ale já je prostě přimhouřit nemůžu. Protože mě tam chyběla ta pravá atmosféra beznaděje a nechutnosti, tedy spíše u konce při vendetě. .... HODNOCENÍ: 65% (3*) ()

bourec

Nevim proč,ale další z filmů,kterej zaujme jen tou krvavou pomstou.Jinak nic , co by mělo člověka nějak víc zaujmout.Film jako celek nuda.50%. ()

WoWoW

Nemám tohle rád, nikdy se mi nelíbily horory, kde to hlavní děsivé je vyměněno za nechutné. Tím nechci říct, že by mi ve filmech vadila krev, ale nechutnosti typu vytrhávání zubů mi fakt nejsou kdovíjak přijemné. Nicměné když pominu tuhle skutečnost, tak to byl film s jasnou vizí pomsty a ta byla provedena perfektně. Akorát mě by stačila nějaká cenzůrovaná verze :-D ()

Sinn

Filmek o vesnických buranech, kteří se chtějí pobavit s městskou kurvou. Ale její pomsta je sladká, až mě chvílema napadalo, jestli si tohle fakt zasloužili...remake lepší než originál, to se jen tak nevidí...75% ()

Mefistofelle

Původní film, podle kterého byl tento remake natočen, jsem zatím neviděla a proto I Spit on your Grave hodnotím bez srovnání s původní verzí. Jedná se o exploitation zcela v rámci stylu, kterým se podobné filmy točí, nikoliv výjimečný, ale zato náležitě znepokojový a místy pěkně brutální. Například scény, kde je hlavní hrdinka několikrát brutálně znásilněna, jsou tak bezprostřední a nic neskrývající až působí skoro pornograficky... skoro jako porno hodně hrubého zrna. První polovina nám ukazuje dívku v rukou zvířat, která si neberou servítky a neváhají použít ten nejhorší druh ubližování, v druhé polovině se role obrací a nabírá ještě víc na brutalitě ve velmi fyzickém slova smyslu. Oběťmi tortury se tentokrát stávají ti, co předtím ubližovali, a zatímco sledujeme jejich po(s)tupnou likvidaci, nutí vás to přemýšlet, zda je jejich trest adekvátní a jak byste se zachovali vy sami, kdybyste dostali do rukou někoho, kdo vám moc ublížil. Prostoru pro sebereflexi je tudíž dost... Celkově se ale filmařsky nejedná o nadprůměrné dílo a v rámci exploitationu jsem viděla už i lepší věci. ()

Abes

Možný SPOIL: Film má dvě části. První část byla vcelku realistická, ať už jde o situace do kterých se hrdinka dostala nebo o množství blbosti úměrné žánru. Druhá část oplývá zajímavě vymyšleným mučením, ať už šlo o použití louhu, rybářských potřeb nebo uspokojení tamního sherrifa. Co mě ale hodně sralo byla potřeba hrdinky používat hlášky které byly vyřknuty z úst prvotních trýznitelů. Docela nuda, když víte co se zrovna chystá říct a s dalším a dalším uzemňujícím komentem začínáte přát vypatlancům. Kéž by se karta znovu obrátila a my mohli zaslechnout něco originálního. A ještě jedna věc, nevím kde těch pár dní kočka žila, ale vzhledem k tomu seznamu čím vším se musela živit (mrtvé krysy), bych to viděl na pár dní, možná týdnů v lese. Tak mi řekněte, proč byla na konci filmu pořád taková krasavica a ve scéně na benzínce, by ji bavlněný ubrousek po nožkách ladně sklouzl.) ()

cariada

Mnohem povedenější než originál, což se zase tak moc často nestává, ale tady je to hustá jízda , od druhý třetiny až do konce. Mimochodem hlavní protagonistka je opravdu pohledná žena. Následná vendeta je hodně krutá, ale zasloužená, dobře jim tak. Velice sugestivní film, kdy se prostě nevyplatí jezdit někam do zapadákova sama zvlášt, když jste pohledný. ()

Rodriguez

Od remaku jsem moc nečekal a ani nic nedostal. Trošku zklamání, ale co se dá taky čekat. Sice samotný útok a následná pomsta je celkem výrazná, ale jako celek mě to moc nesedlo. 55% ()

TomikZlesa

Už sem to u nakyho filmu tusim psal, ale je zajimavý jaký ma psychika a obracené karty vliv na člověka. Násilí a filym s nim spoejný moc nemusím, nemslím ted mlacení atd, ale mám na mysli tohle fekál řezání a ruzny humusačení. Je mi z toho troškou šoufl, ale pokud se jedná o pomstu a násilý na zmrdech jako byla tahle tlupa neandtrtálců, tak mi násilí nevadí, ba naopak fandim hlavnimu hrdinovi a občas mi je i líto že si nevymyslel lepší rituál :). Bohužel z filmovýho hlediska je tu hodně otazníků..jak mohla 50kg ?! holka odtahat 90kg?! chlapy do boudy, tam je navlíknout do oněch poloh..atd....občas mám pocit že v tehle filmech jde jen o to násilí a mozek zůstává stranou... ()

dubinak

Brutalita, kam se podíváš. Remake opravdu pro silné žaludky. Mně první půlka přišla vážně moc drastická, ale to asi všem, kteří spadají do něžného pohlaví. Tempo absolutně vyrovnané a příběh prostě jedinečný. U druhé poloviny filmu jsem si mnula ruce radostí a stále s hlavní hrdinkou soucítila. Ač jsem ISoYG z roku 1978 neviděla, dávám remaku 4 hvězdičky a na zhlédnutí staršího filmu se zatím nechystám. Ale myslím, že je tu šance, že po druhém zhlédnutí této hororové senzace zvýším hodnocení na plný počet hvězd. :-) ()

cubajz

po dlouhé době film, který mě nadchnul - nádherná herečka v hlavní roli, správně svinské postavy násilníků a hlavně brutální msta proměněné ženské postavy. Jo a Sarah Butler je v některým momentech opravdu podobná Kristen Steward, o tom není pochyb! ()