Havajský právník Matt King se právě dozvěděl, že se jeho žena Elizabeth, která už několik dní po nehodě při jízdě na motorovém člunu leží v kómatu, nemá šanci uzdravit a je třeba ji odpojit. Matt musí tuto hroznou zprávu říci i svým dvěma dcerám, desetileté Scottii a sedmnáctileté Alex. Aby to Matt neměl moc jednoduché, musí ke všemu ještě řešit prodej rodinného majetku, rozlehlých pozemků, které rodina zdědila po svých havajských předcích. Matt, jenž se musí sám s informací o odpojení své ženy vyrovnat, se rozhodne přivézt z internátu Alex. Ke svému zděšení zjistí, že se dcera na internátu opíjí a užívá drogy. Přesto jí však vše řekne a čeká, že mu Alex s řešením pomůže. Zpráva o blízké smrti matky je i pro Alex šok a dívka v rozrušení Mattovi prozradí, že ho Elizabeth podváděla. Matt i Alex se rozhodnou milence Elizabeth najít. Aniž si to Matt uvědomuje, právě hledání milence Elizabeth mu pomůže sblížit se s jeho starší dcerou. Alex si sice do domu přivede svého přítele Sida, ale tento zprvu nesnesitelný teenager se postupně srovnává a nakonec se i on ukáže jako dobrá opora jak pro Alex, tak i pro samotného Matta. Mattovi s Alex se skutečně podaří Elizabethina milence Briana najít. Matt po něm chce, aby se šel s Elizabeth rozloučit dřív, než ji on nechá odpojit. Následně Matt za pomoci lékařů vysvětluje malé Scottii, že její matka musí umřít… (TV Prima)

DadysGirl

George nám zestárnul... ale jako taťkovi mu to taky sluší... :) Dobrý a silný příběh jedné, ne úplně ideální, rodiny... Láska, přátelství, nenávist i soucit... Vše zasazené do krás Havaje... ()

coinneach

Dějově překvapivě pružný snímek stojí především na výkonu George Clooneyho, jehož herecký um je sice čas od času znásilňován patetickými proslovy, vše ale vybalancuje na kladnou stranu hrany civilně pojatý obraz manželky, jejíž kóma není bráno jako prostředek k slzám a plačkům. A právě zde se ukrývá síla Paynova filmu, v netradičním pojetí tradičního příběhu, ona na cestě k Cháronovu hájemství, on balancující minulost s ženou svého života a vše tak trochu jinak. Sympaticky inovované téma okoření příjemná žánrová odbočka v podobě pátrání po manželčině milenci, či dědův milý konflikt s vnuččiným přítelem. Nehledejte silnou komedii či strhující drama, namixováno bylo něco mezi tím s větším přesahem k rodinnému filmu, jehož dějová linka nejednou mile překvapí. 70 % ()

Bounded

Hezká Havaj, správná herecká skvadra (děti kupodivu neštvou, ale zase pro změnu hrají) a drama, které je správně komplikované, ale zkazil mi ho přehnaně užvaněný trailer. Nakonec zamrzí jenom dvě věci, práce s nůžkami a scénáristická bota v závěru, při vysvětlování situace mladšímu potomkovi. Co tam sakra dělá sociální pracovnice, to jsem opravdu nepochopil... Jinak díky bohu za skutečný věk Shailene Woodley, chvílemi už jsem si myslel, že se ze mě stává pederast. ()

cula2

Dobrý příběh,dobrý scénář,má to spád a vůbec jsem se u toho nenudil.Je to takové brnkání na city člověka.Myslím že jedna z nejlepších rolí George Clooneyho,a to není vůbec můj oblíbenec.Vychází mi z toho 4 hvězdy. ()

hero_bk

Ach, to zas byl patetickej kýč, přesně pro Oskary. A taky příšerná nuda. Šlo by to udělat mnohem líp. P.S.: Nepřijde vám divný, že ženská v kómatu nemá u postele monitor srdce? ()

Shredder

Ako mohol Descendants vyhrat Zlaty globus je pre mna zahadou. Nanajvys obycajna a neoriginalna drama, s priemernou technickou strankou, zlym soudtrackom a predvidatelnym vyvojom deja. Uprimne, keby v tom nehral Clooney, ale niaky iny horsi a menej charizmaticky herec pravdepodobne by sa film ani nedostal do povsimnutia verejnosti a zachvilku by zapadol prachom. Stereotypne a slabo vykreslene postavy a klise dialogy neumoznuju prezivat pri filme skutocne pocity, preto naozaj nechapem tie nominacie na rozne ceny, pretoze uroven filmu je naozaj niekde pri slabom priemere. ()

Dantte..

Až na parádní herecký výkon Clooneyho mě film nějak moc nezaujal. Pro mě hodně nevýrazný film, na který se už asi znovu nepodívám. Půlku filmu se tu řeší rodinné problémy a druhá půlka je ve stylu dokumentu o Havaji. Problém filmu (nebo mě) je v empatii, která v průběhu filmu nepřicházela a nepřicházela. Jeho starší kolega Up in the Air mě zasáhl mnohonásobně víc. 60 % ()

Lilien

smrť nezasiahne iba toho daného človeka ktorý umiera, ale vo vatšine prípadov i jeho rodinu, známych priateľov,milencov či nepriateľov. Jeden krásny príbeh, rodiny ktorá sa lúči so svojou umierajúcou matkou. Je to príbeh dojímavý, humorný a úprimný. Autor krásne vystihol vzťahy medzi, jednotlivými rodinnými príslušníkmi a ich s lúčenie sa s matkou ,dcérou, manželkou, priateľkou,milenkou. Celým filmov znie príjemná hudba, doplňovali ho slušné herecké výkony Clooneyho či dievčat ,či postavy Sida ktorý pôsobí uvoľňujúcim dojmom. ()

TommyDiamond

Tento film se mi docela líbil. Protože i takovouto situaci může život nabídnout. George Clooney (nominace na oscara HR) se své role otce zhostil na jedničku. Není lehké se ze dne na den stát hlavou rodiny..... Je zde krásně vidět, jak nám Clooney zestárl. Hlavním mínusem je náhodnost. To, že zrovna vypatráte a stravíte víkend s milencem vaší skoro mrtvé ženy...... to je hodně nepravděpodobné.... Celkově 60% ()

Bastinka

Podle hodnocení některých lidí...sem od toho čekala prostě víc. Celej film sem si říkala - taaak a teď se něco stane - to přece nemůže být tak suchý. Bohužel je to suchý a ani slza mi u toho nekápla... ()

kyLuke

Zlatý glóbus 2 - Nejlepší film ( drama ) , Herec HR - George Clooney ( herec v dramatu ) + 3 nominace - Režie , Herečka VR - Shailene Woodley , Scénář . ()

Gromit

George Clooney je nejlepší herec současnosti a zdá se, že není role, se kterou by si neporadil. Tentokrát hraje usedlého tatíka, který nezvládá své dvě dcery a navíc zjistí, že mu jeho umírající manželka nasadila parohy. A hraje ji opravdu skvěle! Superlativů je však hoden celý tento film, bezchybný je scénář (zasloužený Oscar), režie i hudba. Takhle vypadá budoucí klasika! ()

sigi2

Clooneyho som niekedy v čase Pohotovosti nemal rád. Postupne stúpal na mojom rebríčku, až sa vlastne dostal úplne hore. Aj vďaka Coenovcom. Deti moje iba potvrdili, že je ako herec je skvelý. Nie dokonalý, ale dokonalosť nie je zdravá. A zvyšok filmu? Tiež výborný. Ďakujem za opýtanie. ()

Domis93

Film sám o sobě není víc než průměrný, snaží se přilákat pozornost pomocí Clooney-ho, ale řekla bych, že je vlastně postaven na Shailene Woodley, která podala, pro mě, lepší výkon než samotný George a která tam snad jediná truchlila tak nějak nad smrtí své mamky, takovej příběh si myslím, že by měl hrát víc na emoce, skloubit komedii s dramatem...to nikdy nedopadne uvěřitelně,,,za Shailene dávám ale extra hvězdu ()

Morrie

Filmu může nejvíce uškodit jeho přeceňování a následné vysoké očekávání. Paradoxně úspěch na Zlatých globech může, podle mě, snímek snadno posunout do jiného okruhu diváků a tím mu uškodit. Děj je hodně uvěřitelný a bez vykonstruovaných přecitlivělých situací, kterých by se spoustu režiséru chytilo. Tady se ale krásně mísí smutek s naštvaností a vzniká tak i místo pro humornější scény. Čtvrtou zčásti dávám za běh Clooneyho v papučích, který je ve spojení s tím výrazem ve tváři a hudbou fakt kouzelnej. ()

Další Spidey s hromadou starých známých

Další Spidey s hromadou starých známých

12.10.2012

Marc Webb se chvíli cukal a tvrdil o pokračování Amazing Spider-Mana to samé, kvůli čemu Rupert Wyatt nechal plavat Dawn of the Planet of the Apes – že na natočení kvalitního sequelu není dost času a… (více)