• honajz

Jen bych opakoval svůj komentář u hodnocení pilotu, jen s tím rozdílem, že u seriálu je vše ještě utahanější a nudnější a postavy stále stejně nezajímavé.(5.10.2010)

Natěšen úvodní epizodou přišly první díly a já osobně pocítil lehké zklamání. Samozřejmě celý ten svět byl naprosto úžasný, byla tam politika, náboženství, Mafie a mě to bavilo, jenže bohužel to celé trochu zabíjela řekněme "hlavní linie" první devítky epizod týkající se V-worldu a překvapivě i Cylonů. Naštěstí se to všechno částečně změnilo a druhá polovina seriálu nabrala na obrátkách . Poslední epizoda byla rozhodně perfektně vygrádované finále se vším všudy a naneštěstí i včetně jakéhosi konce. Přesto je škoda, že další příběhů už se nedočkáme - potenciál to rozohodně mělo, alespoň minimálně vyrovnat se BSG nejlepší epizoda: 1x18 - Apotheosis(2.12.2010)

Hlavním problémem Capricy je to, že od ní všichni čekají druhou Galacticu. To je asi důvod, proč jsem se do tohohle seriálu ze začátku nemohla dostat. Tempo je pomalý, akce pomálu, a co si budeme povídat, hrdinové toho charisma taky nemají zrovna na rozdávání. Dokonce jsou tu postavy, který mě přímo štvou (hlavně Zoe Graystone, ztělesněná tak neskutečným nemehlem, že se nemůžu ubránit myšlence, čí je to dcerka / komu dala blow job). Prvních pár dílů je solidní nuda a proto to asi spousta lidí vzdala. Kdo vytrval, byl po zásluze odměněn. Ono to totiž nakonec ke Galactice nemá tak daleko, jak se zdá - psychologie, propracovanost příběhu, nečekaný zvraty, hrdinové dostávají řádsky na prdel, demagogie atd. Děj se rozjíždí podobně jako herci a posledních pár dílů jsem se od bedny prostě nehla. Kdybych hodnotila druhou půlku seriálu, dala bych 5 bez mrknutí oka.(31.1.2011)

Zatím kvalita jednotlivých dílů klesá, ale mám silný vztah k BSG a některé výkyvy děje mě vždycky dostanou a donutí mě pustit si další díl..(31.3.2010)

Celkem nuda (bez pilotu) do 5. dílu pro někoho, koho moc nebere vůbec mafiánská tématika. Následují díly 6-9, který jsou krom posledních dvou, nejlepší. V seriálu jsem si oblíbil cokoliv se Zoye Greaston a s jejími rodiči, holobandy a jejich světem, roboty a jejich zprovozněním. Poslední 2 díly je důvod, pro jsem dal celkově 4*, jinak by to bylo za normální 3*. Kdo má rád BSG, Caprica mu odpoví, kde se vzali Cyloni, proč se jejich vůdkyně chovají tak jak se chovají. A poodhalí, co se myslí pod slovy ve znělce BSG “MAJÍ PLÁN!“(22.11.2012)

• - Národní hymnu Capricy v seriálu zazpíval Mark Donnelly, který ve skutečnosti zpívá kanadskou hymnu na zápasech hokejového týmu NHL Vancouver Canucks. (Caszidy)

• - Jazyk Tauronců je ve skutečnosti antická řečtina. (Caszidy)

• - Hlavním tématem seriálu je pátrání Daniela Graystonea (Eric Stoltz) po duši/avataru jeho dcery Zoe (Alessandra Torresani), která zemřela při pumovém atentátu. Graystonea ztvárňuje Eric Stoltz, který hrál i ve filmu Zabít Zoe (1993). (Caszidy)