Budu se držet stejného hodnocení jako u pilotního filmu ... Něco na tom seriálu je zajímavé a snažím se objevit co ..(20.10.2010)

Proč? Proč?! Kdyby na to ti ignoranti v USA koukali místo na idiotské reality show, mohli jsme se těšit z kvalitního a nápaditého spin-offu jednoho z nejlepších seriálů všech dob. Mé nadšení je spláchnuto do záchodu, stejně jako seriál samotný.(27.2.2011)

Hlavním problémem Capricy je to, že od ní všichni čekají druhou Galacticu. To je asi důvod, proč jsem se do tohohle seriálu ze začátku nemohla dostat. Tempo je pomalý, akce pomálu, a co si budeme povídat, hrdinové toho charisma taky nemají zrovna na rozdávání. Dokonce jsou tu postavy, který mě přímo štvou (hlavně Zoe Graystone, ztělesněná tak neskutečným nemehlem, že se nemůžu ubránit myšlence, čí je to dcerka / komu dala blow job). Prvních pár dílů je solidní nuda a proto to asi spousta lidí vzdala. Kdo vytrval, byl po zásluze odměněn. Ono to totiž nakonec ke Galactice nemá tak daleko, jak se zdá - psychologie, propracovanost příběhu, nečekaný zvraty, hrdinové dostávají řádsky na prdel, demagogie atd. Děj se rozjíždí podobně jako herci a posledních pár dílů jsem se od bedny prostě nehla. Kdybych hodnotila druhou půlku seriálu, dala bych 5 bez mrknutí oka.(31.1.2011)

Celkem nuda (bez pilotu) do 5. dílu pro někoho, koho moc nebere vůbec mafiánská tématika. Následují díly 6-9, který jsou krom posledních dvou, nejlepší. V seriálu jsem si oblíbil cokoliv se Zoye Greaston a s jejími rodiči, holobandy a jejich světem, roboty a jejich zprovozněním. Poslední 2 díly je důvod, pro jsem dal celkově 4*, jinak by to bylo za normální 3*. Kdo má rád BSG, Caprica mu odpoví, kde se vzali Cyloni, proč se jejich vůdkyně chovají tak jak se chovají. A poodhalí, co se myslí pod slovy ve znělce BSG “MAJÍ PLÁN!“(22.11.2012)

Co naznačila poslední "půl" sezona BSG, to Caprica bere jako vlastní motiv. Náboženské problémy na pozadí vývoje cylonů, vztahových dilemat, rozdílnosti "rasových" znaků a zvyků a rodičovská láska. Caprica působí silně retro stylem, přestože technologicky je to budoucnost. Byl jsem silně skeptický k možnostem náboženských a vztahových problémů a jejich nosnému potenciálu celého seriálu, ale autoři se zatím k tématu staví čelem a přesně vědí, co chtějí. Pokud se vše podaří, jak autoři zamýšlí, dostaneme úžasný prequel Battlestar Galactice, který prohloubí universum, postavy, jejich příběhy a ozřejmí jejich vývoj. Caprica je možnost, jak z úchvatné ságy udělat nezapomenutelnou. Tvůrci tak čelí velkým očekáváním, ale mají také velké možnosti. Zvládnou je? Dodatek po konci první a také poslední série: Zvládli to. Střed seriálu propadl skoro až do beznaděje, ale závěr graduje a poslední díl by se klidně mohl zapsat mezi nejlepší díly BSG. Uzavření příběhových linií, které navazuje na už legendární seriál s přesností i úctou. Takhle to má vypadat a díky, že seriál byl zrušen (a autoři si vědomi této možnosti natočili zakončení). Celkové hodnocení kousek pod 5*, ale stále je ta prostřední část moc, moc slabá.(24.2.2010)

• - Ve čtvrté epizodě při diagnostice pustí Philomon (Alex Arsenault) hudbu. Druhá skladba je "Colonial Anthem" ze soundtracku seriálu Battlestar Galactica (od r. 2004) z 2. série. (Barrymore)

• - "Počítače na papíru" byly vytvořeny pomocí stejné motion-capture technologie, která se používá pro zasazení postav vytvořených pomocí CGI k reálným hercům. (Caszidy)

• - Technologie "počítače na papíru" se ve skutečnosti opravdu vyvíjí. Byla představena Pranav Mistry na konferenci TED v roce 2009 pod názvem "The Sixth Sense". (Caszidy)