Natěšen úvodní epizodou přišly první díly a já osobně pocítil lehké zklamání. Samozřejmě celý ten svět byl naprosto úžasný, byla tam politika, náboženství, Mafie a mě to bavilo, jenže bohužel to celé trochu zabíjela řekněme "hlavní linie" první devítky epizod týkající se V-worldu a překvapivě i Cylonů. Naštěstí se to všechno částečně změnilo a druhá polovina seriálu nabrala na obrátkách . Poslední epizoda byla rozhodně perfektně vygrádované finále se vším všudy a naneštěstí i včetně jakéhosi konce. Přesto je škoda, že další příběhů už se nedočkáme - potenciál to rozohodně mělo, alespoň minimálně vyrovnat se BSG nejlepší epizoda: 1x18 - Apotheosis(2.12.2010)

Budu se držet stejného hodnocení jako u pilotního filmu ... Něco na tom seriálu je zajímavé a snažím se objevit co ..(20.10.2010)

Spin-off Battlestar Galacticy má daleko ke svému předchůdci nejen tématem, ale i kvalitou. Děj odehrávající se zhruba padesát let před BSG se soustředí na několik postav, jejichž osudy jsou více či méně propletené. Ne všechny jsou ale zábavné – a ty, které takový potenciál mají, postrádají dynamiku. Děj prvních devíti epizod se poměrně vleče. Linie s teroristy nebo snahy zabrousit do psychologie jsou nudné, téma průmyslové špionáže a kybernetického i skutečného světa gangsterů zůstávají nevyužité. Pro svou zdlouhavost nakonec začne nudit i ta "historie zrodu prvního Cylona". Kdyby nebyla BSG jedním z nejlepších seriálů vůbec, vůbec by nemělo smysl čekat na další díly a dát Caprice druhou šanci... Zbývajících pět epizod nakonec odvysílaných v jednom tahu zrychluje tempo. Je vidět, že o předčasném konci seriálu bylo rozhodnuto dlouho dopředu a tvůrci měli čas dějovou linii uzavřít. Proto vytáhli z rukávu i nápady, které si asi šetřili na později. Finále se povedlo a konečně je aspoň z 80% takové, jaká měla být Caprica celou dobu. Pozdě ale přece.(22.7.2010)

Povedenou první půlku série postupem času začně nahrazovat rozbředlé rozmělněné vody pseudonáboženského fanatismu, který zaplňujel většinu stopáže na úkor nějakému smysluplnému ději. Je tedy dobře, že si seriál zachoval důstojnost a skončil první sérií, takže se z toho nestala nějaká překombinovaná sci-fi soup opera.(24.6.2011)

Seriál se pozvolněji rozbíhá, ale po pár dílech se tempo zrychluje, události kumulují a krystalizují. Postavy se podivuhodně proplétají, dělají chyby či se jim v méně případech daří držet situaci od kontrolou. Vše fantasticky spěje k interplanetárnímu kolapsu. Malou pochybnost mám nad věkem malého Adamy - ale asi něco zažil, tudíž může na stará kolena vyvádět s holohlavými krasavicemi. Jako série obrazící pomalý příchod konce světa je to mrazivé a bezvýchodné...(18.11.2010)

• Sasha Roiz