Neskutečně opojné. Setkání nefalšovaných kmotrů z Tauronu s vyšší společenskou třídou Capricy je plné emocí, zvratů, ztrát a cylonské atmosféry v každém kroku. A promyšlených, uvěřitelných a plných hlavních postav. Nejlepšími vedlejšími aspekty byli zprvu Vojáci jednoho (v čele s famózním Barnabasem v dokonalém podání Jamese Marsterse) a komplexní New Cap City, ve kterém by alespoň jedno odpoledne chtěl strávit snad každý. Postupem času ale hlavní slovo definitivně přebral nejkomplexnější hrdina seriálu Daniel Graystone. Nakonec i původně silně nestravitlená sestra Clarice získala svoji pevnou roli a její intriky se staly atraktivním pojítkem děje. Proto je obrovská škoda, že jsme nemohli vidět více. Závěrečná pětiminutovka uzavírá a zároveň naznačuje hodně. K dokonalému propojení s BSG chyběla jedna sezóna.(5.6.2010)

Seriál se pozvolněji rozbíhá, ale po pár dílech se tempo zrychluje, události kumulují a krystalizují. Postavy se podivuhodně proplétají, dělají chyby či se jim v méně případech daří držet situaci od kontrolou. Vše fantasticky spěje k interplanetárnímu kolapsu. Malou pochybnost mám nad věkem malého Adamy - ale asi něco zažil, tudíž může na stará kolena vyvádět s holohlavými krasavicemi. Jako série obrazící pomalý příchod konce světa je to mrazivé a bezvýchodné...(18.11.2010)

Ošklivý a chudý mladší sourozenec seriálu Battlestar Galactica... Navzdory tak strašně nízkému rozpočtu, že se divák cítí až trapně za příšerné CGI animace, se podařilo vytvořit seriál, který jde dál než seriály jiné. Tématizuje etickou a náboženskou problematiku, otevírá zcela nové perspektivy a k různým problémům se staví, tak jak si to může dovolit jen seriál z vlastního vesmíru. Geniálně je zde budovaná vlastní mytologie, inovativně se pracuje se stylem, pestře jsou vybírány motivy a témata.... Smutné je, že seriál kvůli nepříliš vábnému povrchu a komplikovanému jádru se stal nezkousnutelelný pro diváky, nedostal víc peněz, ale byl zrušen. Na druhou stranu potěší, že závěrečný díl docela šikovně uzavírá celý seriál..(5.12.2010)

Jsem nadšen! Seriál dokázal udržet vskutku osobitou a velmi zvláštní atmosféru pilotního filmu a to po celou dobu! Škoda jen, že dost věcí zůstalo jen načrtnuto s jistou vizí do budoucna. Vzhledem k tomu, že díky naprosto neschopnému distributorovi už zřejmě další díly nebudou, je to jediné zklamání, kterého jsem se u Capricy dočkal.(9.1.2011)

Co naznačila poslední "půl" sezona BSG, to Caprica bere jako vlastní motiv. Náboženské problémy na pozadí vývoje cylonů, vztahových dilemat, rozdílnosti "rasových" znaků a zvyků a rodičovská láska. Caprica působí silně retro stylem, přestože technologicky je to budoucnost. Byl jsem silně skeptický k možnostem náboženských a vztahových problémů a jejich nosnému potenciálu celého seriálu, ale autoři se zatím k tématu staví čelem a přesně vědí, co chtějí. Pokud se vše podaří, jak autoři zamýšlí, dostaneme úžasný prequel Battlestar Galactice, který prohloubí universum, postavy, jejich příběhy a ozřejmí jejich vývoj. Caprica je možnost, jak z úchvatné ságy udělat nezapomenutelnou. Tvůrci tak čelí velkým očekáváním, ale mají také velké možnosti. Zvládnou je? Dodatek po konci první a také poslední série: Zvládli to. Střed seriálu propadl skoro až do beznaděje, ale závěr graduje a poslední díl by se klidně mohl zapsat mezi nejlepší díly BSG. Uzavření příběhových linií, které navazuje na už legendární seriál s přesností i úctou. Takhle to má vypadat a díky, že seriál byl zrušen (a autoři si vědomi této možnosti natočili zakončení). Celkové hodnocení kousek pod 5*, ale stále je ta prostřední část moc, moc slabá.(24.2.2010)