• PanCitron
  ****

  Natěšen úvodní epizodou přišly první díly a já osobně pocítil lehké zklamání. Samozřejmě celý ten svět byl naprosto úžasný, byla tam politika, náboženství, Mafie a mě to bavilo, jenže bohužel to celé trochu zabíjela řekněme "hlavní linie" první devítky epizod týkající se V-worldu a překvapivě i Cylonů. Naštěstí se to všechno částečně změnilo a druhá polovina seriálu nabrala na obrátkách . Poslední epizoda byla rozhodně perfektně vygrádované finále se vším všudy a naneštěstí i včetně jakéhosi konce. Přesto je škoda, že další příběhů už se nedočkáme - potenciál to rozohodně mělo, alespoň minimálně vyrovnat se BSG nejlepší epizoda: 1x18 - Apotheosis(2.12.2010)

 • Sheldra
  ****

  Hlavním problémem Capricy je to, že od ní všichni čekají druhou Galacticu. To je asi důvod, proč jsem se do tohohle seriálu ze začátku nemohla dostat. Tempo je pomalý, akce pomálu, a co si budeme povídat, hrdinové toho charisma taky nemají zrovna na rozdávání. Dokonce jsou tu postavy, který mě přímo štvou (hlavně Zoe Graystone, ztělesněná tak neskutečným nemehlem, že se nemůžu ubránit myšlence, čí je to dcerka / komu dala blow job). Prvních pár dílů je solidní nuda a proto to asi spousta lidí vzdala. Kdo vytrval, byl po zásluze odměněn. Ono to totiž nakonec ke Galactice nemá tak daleko, jak se zdá - psychologie, propracovanost příběhu, nečekaný zvraty, hrdinové dostávají řádsky na prdel, demagogie atd. Děj se rozjíždí podobně jako herci a posledních pár dílů jsem se od bedny prostě nehla. Kdybych hodnotila druhou půlku seriálu, dala bych 5 bez mrknutí oka.(31.1.2011)

 • laky158
  ****

  Zatím kvalita jednotlivých dílů klesá, ale mám silný vztah k BSG a některé výkyvy děje mě vždycky dostanou a donutí mě pustit si další díl..(31.3.2010)

 • rumczeis
  *****

  Ze začátku je seriál dost nezáživný a vata by se dala vyvážet. Teprve posledních několik dílů vše spojí dohromady a vytvoří z první (a bohužel jediné) série Capricy úžasnou podívanou.(6.12.2010)

 • Morganela
  *****

  BSG reloaded. Bear McCreary sa s tým tentoraz nemaznal a už od úvodných epizód mixoval jeden etnicky založený hudobný nástroj s druhým, čím navodil pocit, že opäť sledujem Galacticu. Pri hudobnom podmaze sa však podobnosť nekončí. Vesmírne lety sa síce nekonajú, ale kvalitný scenár (Nateraz posledná 9. epizóda mi zničila nervy podobne ako finále samotnej BSG) a s ním spojené témy a námety sa opakujú, čo pre všetkých fans pôvodného seriálu znamená ďalšie a ďalšie dieliky do celkového obrazu o mytológii Cylonov. Malé výhrady by som mala k efektom, niektoré až bili do očí svojou nepodarenosťou, ale som ochotná ich ignorovať. Update po konci seriálu: Všetky dobré seriály musia skončiť predčasne, to je vari už nejaké pravidlo. Ešte šťastie, že tvorcovia si toho boli vedomí, dostali sme pekné - teda epické - ukončenie. Ale kopec otázok ostáva ešte nezodpovedaných, chcela by som vedieť viac, a to ma asi najviac mrzí. Obľúbená epizóda: End of Line, Apotheosis Obľúbená postava: Zoe Graystone (Má hlas na zjedenie)(1.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace