Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

LencaN

Klobouk dolů před Kate Beckinsale, že i v 39 letech vypadala, jak vypadala. Pořád žhavá kočka, která by bez latexu nebyla pro Underworld tím pravým ořechovým. Ale jinak to je jen nastavování už tak chabého děje a to neodpustím. Pokud u tohohle dílu budete přemýšlet, budete si spíš škodit, jako já, protože mi tam dost věcí lezlo na nervy. Stopáž byla akorát... což při pouhých 85minutách nevrhá na film zrovna dobré světlo. ()

Carnosaurus

Jenoznačně nejlepší (nebo spíš jediný dobrý) díl série. Tvůrci si uvědomili, že točí akční béčkovou řež a naštěstí se nesnaží diváka příliš otravovat tou rádoby hlubokou a strašlivě zajímavou sondou do osudů hlavních postav. Upíří telenovelu vystřídala nekompromisní jatka s malým mozkem, ale obříma koulema. ()

kecinotrab

Čím víc je dílů, tím víc do toho cpou peněz.. ano, vydělává jim to, ale oproti prvním 2-3 dílům je to docela slabý .. no uvidíme až výjde pokračovaní 14 října 2016. ()

Eeve

Pre mňa určite jedno veľké sklamanie. Naozaj som sa tešila ako malé decko, keďže prvé tri časti mám naozaj rada, no namiesto úctihodného pokračovania prišlo toto. Predovšetkým, v tomto filme je kopec nudy, ale naozaj, už sa mi dlho nestalo, že by som sa pri nejakom filme tak často nudila. Príliš veľa dialógov, resp. skôr výmien viet bez hlbšieho významu, tak by som to skôr nazvala, keďže tak špatný scenár sa len tak nevidí. Medzi postavami žiadna chémia, žiadny aspoň trošku rozpitvaný vzťah alebo charakter, a vyškrtnutie Speedmana, hoc len na takú krátku rolu, ma fakt naštvalo. Suma sumarum mi bolo naozaj šumafuk, čo sa ktorej postave stane, a keď si k tomu pripočítame aj nenápadité akcie na jedno kopyto, naozaj do očí bijúce hlúposti a nelogičnosti, ktoré filmári predvádzali a tie šerednosti, ktoré spravili z lycanov, je mi až do plaču. Tu aj keď chcete pozerať tento film bez rozmýšľania a aspoň nejako si to užiť, nedá sa, všetko je to až príliš očividné. Škoda, ja len dúfam, že sa z toho všetci použili a ďalšie pokračovanie už bude aspoň ten priemer. ()

brasek

Sklamanie! Nudný príbeh, pritiahnuté za vlasy... holá stávka na Kate Beckinsale, skoro som v kine umrel. Určite raz príde pokračovanie a je otázne či bude lepšie... ()

MakinaB

No nevím. Podle mě to prostě ztratilo ten šmrnc a v podstatě tam chyběla nějaká zápletka, všechno tak lehce předvídatelný a občas jsem se dost nudila a to já jsem z krve, bojů a výbuchů vždycky nadšená. No čekala jsem víc. ()

Bobik99

Rozhodně lepší než trojka, ale zas tak velký odvaz to taky nebyl. Určitě je mnoho co by se dalo vyzvednout, některé nápady, provedení některých scén, ale bohužel to na mě občas působilo moc naivně, přes to jsem si film užil. Je to pro mě pohodový film se slušnou zápletkou, dobrými scénami u kterého nemusím nijak extra přemýšlet a odpočívám. ()

StorWik

Klady jsou, že zadek Kate Beckinsale v latexovém oblečku vypadá opravdu sexy, efekty jsou propracované a akce začíná hned od začátku bez nějákého protahování. Nebylo to úplně nejhorší, ale mě to prostě neoslovilo. Místy jsem si připadal jako bych se díval na Matrix. Sem tam to nějáká ta vykrádačka z jiného filmu, pár kyčovitých a laciných scén. Ale jak říkám, své fanoušky si určitě najde. ()

Palizer

Nič prevratného, ale určite lepšie ako tretie pokračovanie. Film má dobrý spád, nenudí, niektoré scény sú poriadne vykrádačky, ale celkovo sa film podaril. Som zvedavý, čo páni z tímu vymyslia na budúce. ()

P0dbi

Nový Underworld je drsnější, akčnější a asi stejně nelogický jako předchozí části. Pro první film mám osobní slabost, ostatní ze série už mne tak nenadchly. Čtvrté pokračování však řadím asi hned za první díl, neboť třetí a druhý - kromě perfektní úvodní scény ze středověku v druhém pokračování - nenabídly tak přímočarou a efektní akci. Výhodou čtvrtého dílu je, že Selene prakticky nesnese z plátna, dá se na ní pěkně koukat a většinou střílí a vraždí vše, co se kolem ní hýbe. Dialogy by být vůbec nemusely, logika většiny postav je velmi pošramocená a jejich chování klasicky nepochopitelné. Nicméně akce se povedla, je snímána daleko méně trhaně než ve třetím díle,a tak je celkem dobře poznat, co se děje. A děje se toho hodně - trhají se hlavy, lámají se končetiny, rozstřelují se obličeje. A přesně tímhle směrem by se měl asi Underworld vydat. Nečekejte logiku a smysl, nechte se unést krásnou hlavní představitelkou a dobře natočenou akcí a budete spokojeni. ()

teseth

Nevím co tu všichni čekali a co se líhlo v hlavách když vyšel trailer, ale já dostal to co jsem chtěl. Nečekal jsem nějaké hlubokomyslné žvásty, skrytou pointu nebo vybroušené dialogy. Je to akční film, který hraje na několik not, které splnili veškeré mé očekávání. 1) Hlavní hrdinka je cool wampir. 2) Enemy je hromádka dobře se morfujících vlkodlaků. A do třetice souboje mají rychlý spád. Z kina jsem vycházel s tím, že se už těším na další pokračování ať se již režiséři vrátí zpět do minulosti nebo půjdou do budoucnosti. Pro mě jasné 5. ()

genSilver

Underworld zpět a v plné síle. Po třetím, naprosto příšerném, díle příjemný návrat do starých kolejí. Kate je jako vždy úžasná, a nové postavy - Theo James a India Eisley - nezaostávají. 89 minut filmu oběhlo jako voda. Akční scény Matrixu a prostředí Resident Evilu spolu tvoří společně s historií Underworldu vynikající kombinaci. Těším se na pátý díl víc než na čtrvtý. Haters gonna hate, ale Underworld nezlomí! ()

HMTD

Začátek obsahuje až přílišné obíhání kamery, dokonce se mi s toho začala motat hlava. Když se konečně obraz uklidní, nastupuje pár povedených záběrů a slušné 3D. Pár nelogičností jako třeba kostýmek pro hlavní hrdinku 12 let čekající u jejího zmraženého těla, výbuchem pod vodou samozdřejmě nepoškozen(on celkově za film moc poškození neschytá). Jednu chvíli běží tak rychle že si jí stráže téměř nevšimnou, ale když spěchá jindy běží lidskou rychlostí. Na počátku si Michael trhá triko, ptám se proč, pokud se zvětší roztrhne se samo, ale on se při proměně moc nezvětšuje, že by snaha o rádoby erotický záběr na odhalenou hruď. Hlavní klady je Subjekt 2, a něco mírně přerostlého co se digitálně docela povedlo(záměrně neprozrazuji) protože film i přes chyby mohu doporučit v kinech toho teď stejně moc lepšího není. Málem bych zapomněl, jeden letící střep byl asi nejlepší 3D efekt za poslední 2 roky, opravdu jsem mu uhýbal. ()

Mort09

Krátká (čistý čas cca 75min) intenzivní rubačka, která veškeré chyby ve scénáři, a že jich tam je, zakrývá rychlým sledem akčních scén. Ty jsou na velmi vysoké úrovni a je jen trochu škoda, že jsou točeny pro 3D, někdy by bylo klasické snímání lepší. O ničem dalším nemá smysl psát, protože je to mizerné. Tenhle film, stojí za zhlédnutí, jen pokud milujete akci a modrooké upírky v upnutých oblečcích, pak má rovných 50%. ()

rhard

V celku povedený. Dobře provedené akce a pěkný příběh. Zvukové efekty také stojí za to:) Jen by to mohlo být o něco delší a líp zakončený. ()

svist10

Dno mnou velmi oblíbené filmové série. Mizerná režie, některé repliky vyloženě fyzicky bolí, nefungující emoce (na které dokonce jedna postava ve filmu poukáže, problém je, že nejde pouze o jednu konkrétní osobu, ale neduh celého ansámblu), mimo jiné i špatná návaznost záběrů a očividná záchranná lana při kaskadérských scénách. V duchu pokračování je všeho víc, a ani v tomto případě to není dobře (čest zřídkavým výjimkám). I přes dvojnásobné navýšení rozpočtu a fakt, že lykani jsou tentokrát plně digitální, vypadají triky hůř, než v prvním dílu. Chybí tomu atmosféra a cokoliv zapamatovatelného. Chybí tomu cokoliv, co by mě nutilo bát se (aspoň trochu) o hrdinku. Scénář nedává prostor jakékoliv interakci mezi postavami (jaké bylo mé překvapení, když jsem na konci filmu mezi scénáristy zahlédl i J. MIcheala Straczynského), prostě jen chrlí jednu standardní akční scénu za druhou. Logika šla flámovat a přestože mi to obvykle nevadí, tak tohle mě velmi mrzí. Další hřebík do rakve je fakt, že ačkoliv má Probuzení eRkový rating a krví rozhodně nešetří, neváhají věnovat kousek rozpočtu na digitální cenzuru nahé Kate Beckinsale. Už jen za to si zaslouží se smažit v pekle. V mém osobním Underworld-žebříčku s velkým přehledem na posledním místě, dokonce i Vzpoura lykanů je o řád výš. a to je škoda. Nejvtipnější moment? Nastupování do výtahu zespoda. Tentokrát to není tak stylové, jako v prvním dílu. P.S. Nenechte si nic nakecat, dějem ani ztvárněním to horor opravdu není, i když se přiznám, že myšlenka, že bych na to měl koukat znovu se hororu hodně blíží. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)