Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Wolf906

Kate to sluší snad víc než v jedničce ale to je asi jediný plus. Příběh podivný, holčička-hybrid vypadá jak z vymítače a i když se ve filmu pořád něco děje, nějak sem se nemoh chytit a chtěl jsem použít tlačítko na přetáčení. Nakonec jsem se 90 minut bavil ale víc jak 3 hvězdy nemůžu dát. ()

klobasa

Musím tomu filmu třošku zvednout reputaci.Jako nějací upíři a lycani mě prakticky nezajímaj,ale co se musí uznat,je to fakt řežba,která jede prakticky od zažatku do konce.Čert vem plytký děj.Při takhle krátké stopáži se zkratka nemáte šanci nudit.Cool natočeno,byť s několika nevydařenymi efekty.70% ()

misiacik

slaboduché ( už od druhého dielu ) , efekty robené na 486, dialógy porno štýlu len keby Kate si to sem tam rozdala s dákym vlkodlakom, vlkodlakmi. Tak ma napadá, že by to mohlo byť v celku fajn keby sa to uberalo cestou takouto. Chlpatý, neobrezaný Likani dotrhajú latexové oblečko pani Naspeťpredanéj a tvrdo by jej ošukaly všetky otvory na jej krehkom telíčku a ona by si to patrične užívala. ()

monny9987

Zas jedno z mojich nepretržitých očakávaní trochu sklamalo. Celý film som sa tešila na krásne akcie s Michaelom Corvinom, krásne akcie, krvilační scény, prekvapivé momenty som síce dostala, no rozmýšľať nad týmto filmom v dejovej línii by bolo zbytočné. Tak isto mi chýbalo historické prelínanie deja, ako aj celkové historické pozadie. Za každú peknú mačetku, alebo inú obojručnú zbraň som bola vďačná. Ale, nádej zomiera posledná, Michael prežil a dostal sa z ľadového väzenia. Preto už naozaj očavám, že v 5.-tom pokračovaní sa všetko vráti do tých správnych koľají... ()

Bednobuch

Průměrné pokračování nadprůměrného filmu. Sice, jako čtvrtý Underworld, je nejslabší, přesto to není úplný propadák. Kdyby ten příběh a i film víc rozvinuly, bylo by to možná lepší. Necelých 90 minut je opravdu málo. Nicméně jsem se nenudil. Většina filmu je boj upíři vs. lykani. Vůbec jsem se nenudil, naopak jsem se divil, že film najednou končí. No a otevřený konec je myslím jednoznačná příprava na pokračování. ()

JARDAHONDA

Série Underworld je trošinku na jedno brdo, ale poslední díl je nejvíc povedený.. I když musím říct, že některé pasáže mi připomínali konkurenční Resident Evil. Audiovizuální stránka byla naprosto good, co se týče efektů, tak jej hodnotím nadprůměrem, trochu slabší dialogy podržel přímočarý akční děj, který drží skvělé tempo.. Jsem rád, že romantická stránka ustoupila do pozadí a dominují zde dravé scény s vlkodlaky.. 90 minut adrenalínové podívané bohatě stačilo.. **** ()

sour666

Dobré akčné bečko. Akčné scény su dobre spravené a efekty su tiež na slušnej úrovni. Škoda kratkej minutaže dalo by sa s toho určite viac vyžmýkať...Niektoré vedľajšie postavy sa mi zdali nudné a nevírazne ( radšej tam mohli nechať hrať Maikla) ...Ale inak ma to bavilo 60% ()

Elaine Lóre

Je fakt, že od včerejšího shlédnutí si pamatuji možná tak přehnaně velkého vlkodlaka a to, že mě to celkem bavilo. Jinak nejsem fanda underworldu, viděla jsem jen tenhle díl. ()

kulitschka

Latex a devítky, skoky z baráku, chlapi s vlkem a ženský s předkusem, tvařme se hustě, hustěji, ještě hustěji! Podivná holčička a zlí doktoři. Nevypla jsem to a neprchla, tohle je jeden z popkornových snímků, nepřemýšlej a žer! ...o čem že to bylo? ()

mitush

Už ani presne neviem o čom to bolo. Hm, sakra asi stárnem alebo.............moment upíri a nejaké psy.......asi ()

pegas10

NUDA, NUDA, NUDA. Film mě dokázal získat až v posledních 10 minutách a nejsmutnější na tom je to, že vzhled lykanů a přeměna v ně je nejslabší ze všech 3 dílů. Vážně sem se nudil. Srovnatelné s Resident Evil: Afterlife, kde byl celý film jen o jednom "bossovi" v podobě megazáporňáka. 1,5 *+ půlka, pro moji slabost k sérii Underworld ()

Kathleena

Podívala jsem se spíš ze setrvačnosti, jelikož jsem viděla předchozí díly, a moc mne to nenadchlo. Jako nenáročný film na večer to ale stačí. Navíc ta zmutovaná slečna byla naprosto dokonalá takže nevadil ani dost rigidní výraz Kate Beckinsale. ()

beaverkiller

Lepší než dvojka a trojka dohromady. Upíři se nelesknou jak buzeranti posypaný třpitkama a díky bohu tu nehraje Pattinson. Film neuvěřitelně rychle uteče a konečně jde čistě jen o akci bez romantiky. A Kate je prostě kočka ()

Jumper636 odpad!

možná bych dal jednu hvězdu, ale vzhledem k tomu, že jsem se drtivou většinu filmu ptal sám sebe, kdy už to konečně vypneš - ten čas ti nikdo nevrátí ... tak to se mi nestává ani u braků, tohle je trýznivej shit =/ ()

NoFeara

Skvělé pokračování mého oblíbeného filmu . Co může být lepší než když zjístíte že se váše oblíbená hrdinka probudila z umělého spánku uvězněna v laboratoři plné zmutovaných lykánů a je pořádně nasraná ? Tyhlety upírské sci-fi miluju , Underworld: Probuzení je pro mě završením výborné série filmů Underworld. Pro mě jediným zklamáním je ta romantická vsuvka do filmu ... prostě k vraždící upírce mi lidsko-lykanským milenec určitě nesedí a ještě k tomu přibylo i dítě . Ale tím jsem si rozhodně nenechal zkazit dojem z filmu a beru to jako takovou povinnou výplň. Provedení filmu nebo jeho efekty nejsou sice dokonále ale situačně velice povedené a dostačující . Pro mě se Underworld: Probuzení veze na úspěšném hodnocení celé série. ()

pekos

Séria filmov Underworld si určite získala značné množstvo fanúšikov a samozrejme na opačnej strane aj množstvo "odborných kritikov", pre ktorých je tento svet upírov a vlkodlakov neprijateľný. Pokračovanie príbehu po 15-tich rokoch je snahou autorov posúnuť dej niekam inam a vysvetlenie, že my ľudia sme sa snažili oba rody zničiť je celkom dobrým smerovaním k budovaniu ďalších dielov. Tomuto príbehu určite nechýba snaha dej oživiť a záverečná scéna je pripravená tak, aby fanúšikovia tohto sveta očakávali ďalšie pokračovanie. Príjemne prekvapila akčná scéna boja rôznych tvorov v spoločnosti Antigen, túto scénu stojí zato vidieť i viackrát. ()

+sfinx+

Dlouhé špičáky, přiléhavý obleček, plášť, bouchačky a svítící oči po obědě. Mně by to i stačilo, ale tady nám navíc vlčáci ještě povyrostli a příběh dosti zdramatizovali. A pak je tu malá holka Eve, která se tolik podobá Almě (http://www.postavy.cz/alma-wade/).. No úžasný, nemůžu si stěžovat..! Proč bych od toho čekal spletitý příběh s filosofickými úvahami - už třikrát jsem byl spokojen s tím co mám, není důvod měnit!! Komu se to nelíbí ať si trhne Twajlajtem a vytře si *** Upířím deníkem. ()

LordLaser

Takto sa robia akčňáky a treba povedať aj filmy všeobecne v niektorých ohľadoch. Netreba tvrdnúť 2 hodiny sedieť a čakať na niečo napínavé. ()

Indominus

Ušlo to (hlavně to nebylo dlouhé), takový zábavný film na jedno podívání, ale celkem zbytečný (vše stokrát viděno). A ten kříženej spratek byl na odstřel! ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)