Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

Castielo

Po vizuální stránce super, i je to celkově moc pěkně zpracované. Ale ten chaotickej děj, to až bolí. Přitom by z toho mohl být super film. Bohužel, nestalo se. 3* ()

LyBerion

Miluju celou sérii a čtyřka není vyjimkou sice je nejslabší z posledních dílů, ale prostě posouvá příběh zase někam dál. Osobně ignoruju absenci kvalitních dialogů a postav, nebo příběhu a to jen kvůli tomu že celí děj už máme v podstatě nastíněný z předchozích dílů. Konec mě docela dožral, což kompenzuje nášlap na pokračování. Pokud máte Underworld rádi užijete si Awakening a pokud ne tak si zcela jistě vychutnáte svoje Stmívání, tohle není zrovna přiblblá love story se zbytečnými dialogy. Zkrátka dobrá podíváná :). ()

glumka

Pro mě jedno velké zklamání. Asi jsem vážně od toho filmu čekala moc. Na film čekáte 6 let a on nemá ani 90 minut? Vždyť bez titulku měl tak 70 minut. Po filmu jsem si musela pustit konec 2, protože mi to pořád nějak nesedělo to všechno. Ten začátek byl tak rychlej, že mě naprosto zblbnul. O čem ten film byl? Ona se 12 let prospala, mezitím tam byla její dcera, godzilloví vlkodlaci, sama řezba a střelba. Toť vše. Ok je to naprosto Béčkový film, ale snad by si diváci zasloužili rozuzlení záhady, jak to, že ta mala je její dcera? Takže nulové vysvětlení a šup konec a Michael včudu. ()

IXOXI

Kate Beckinsale opět běhá v latexovém oblečku. Čekal snad někdo něco jiného? Asi ne. Budoucí generace fanoušků Underworldu může jásat, neboť si vychovává následovnici, kerá se bude moci prohánět v latexovém oblečku v několika následujících dílech... ()

Grimlok

Stejně jako dvojka je to takové nemastné, neslané. Michael se na obrazovce objeví asi na pět minut (proč tak málo?), vedlejších postav je strašně moc (asi milion) a umírají strašně rychle (ani jsem si nestih prohlídnout jejich tváře). Film mohl být o dost lepší, naštěstí už podle trailerů jsem usoudil, že film bude nic moc a trefil jsem se. Otevřený konec dává prostor na pokračování, které si osobně nepřeji, ale dokud bude Kate v latexu lákat diváky do kin, tak asi další díl(y) bude(ou). ()

Eki

Takhle rušivý film jsem snad ještě neviděl. Nechápu, koho napadlo, že po celou dobu filmu musí poblikávat světla. Fakt k nevydržení. Kdyby tam nehrála Kate Beckinsale, tak bych to snad nikdy nemohl dokoukat. A to celá tahle sranda má vlastně jen 79 minut, protože titulky trvají celých 10 (!) minut. ()

tomik99

V pořadí již čtvrtý díl o upírech a vlkodlacích, kde se nerado mluví a většina filmu je věnována akci. Ale jaké akci. Všechny tyto filmy mají nízký rozpočet, tak se nemůžeme pak divit, jak taková samotná akce dopadne. Ztvárnění vlkodlaků působí směšně a cákající krev vypadá jako rozlitý kečup. S příběhem si tvůrci hlavu nelámou a servírují nám přímočarou a ubohou podívanou. Sice se vrátila hlavní představitelka Kate Beckinsale, ale dle mého názoru nemá šanci předvést nějaký herecký výkon. Tato série je pro mě totálním fiaskem a přežívá snad jen díky tomu, že se v poslední době do obliby znovu dostali upíři a vlkodlaci. Přitom z tohoto tématu by se dalo vyždímat o hodně víc, některé náznaky do upíří mytologie měli i předchozí díly, ale to byly opravdu jen slabé závany. Prosím, tohle už ne. Dělá to špatnou značku nejen upírům, ale hlavně i tvůrcům. ()

Kissak

Pořád se něco děje, film má spád a není v něm žádné hluché místo. Zábava od začátku až do konce. ()

longercz

Musím říct, že Kate vypadá snad nejlíp, co jsem ji kde viděl no a příběh a tak, to už je jen záminka k tomu, aby se mohla prohánět v přiléhavém latexovém oblečení. Tohle očekávejte a budete spokojení. ()

Othellko

Ďalšie pokračovanie ságy o upíroch a vlkodlakoch bolo fajn, ale ničím neprekvapilo. Film je plný dobrej akcie, čo je aspoň pre mňa dobrý relax na večer. Inak ma tento film ničím neprekvapil a ani neupútal. Prvé dva diely boli jednoznačne lepšie. Zaujímavý bol koniec, kde si tvorcovia pekne otvorili dvierka na ďalšie pokračovanie. ()

Torgal

Kate nám starne, ale v latexe ešte stále vyzerá k svetu. K filmu - na začiatku som vrnel spokojnosťou, veľmi slušná akcia od prvých sekúnd, nástrel zaujímavej zápletky o boji ľudí proti upírom a lycanom. Potom ale príde hybernácia a čo je po nej je už len slabý odvar. Triky nevalnej kvality, v podstate nepodstatný príbeh, hlavne aby sa čo najviac strieľalo. Vzhľadom na tieto okolnosti je skromná stopáž výhodou. 5/10 ()

Joppo88

Krátka minutáž by mi nevadila, keby sa v nej odrazila koncentrácia kvality... Slabé a nedopovedané. Po zhliadnutí som mal pocit, že to robili niekde v rozbitom paneláku na kolene... Pridal by som na akcii a ubral na priemernosti :-) Naťahovaný dej na začiatku mal až príliš rýchlu gradáciu na konci a to určite filmu neprospelo... Najslabší Underworld... ()

Fifipek

Tak jo, buďme upřímní, Underworld si nikdy nedělal ambice stát se filmem roku..nicméně pokud se vám líbí Kate Beckinsale dáte 1*, pokud se vám líbí Kate Beckinsale v latexu dáte 2*, pokud se vám líbí Kate Beckinsale v latexu, morkým účesem a ultrasvítívěmodrýma kontaktníma čočkama, dáte 3* :))) No a jsme doma :)) ()

aR3Zz

Jako fanoušek série jsem zklamán. A kdybych fanouškem nebyl, zřejmě bych se na film ani nedodíval. Akce málo, děj prakticky žádný. Vše se odehrává prakticky v jedné budově a jedné skrýši, s nějakou výpravou si nikdo hlavu nelámal a šetřilo se, kde se dalo. Výsledkem je slabý akční film s upíry a vlkodlaky, navíc zbytečně obohacen a měkkosti vztahu matky s dcerou. Roztomilá mladá mutantka nebyla sympatická ani ve své lidské podobě, natož přeměněná, to mě nudila. Nebyl to sice vyloženěně špatný film, ale světlých stránek bych se mnoha nedopátral. 35% ()

palmrus

Čtyři dávám proto že se mi to zdálo lepší než předešlý díl. Nicméně tenhle díl byl pořád ještě o dost horší než první dva. Občas WTF momenty, některý efekty mi připomínaly leporelo režisérova pětiletého syna a z vlkodlaků se staly spíš přerostlý krysy (palec nahoru pro maskéry tohoto filmového kumštu). Tenhle žánr mám ale rád a i proto tedy 4*. ()

Mandalorian odpad!

Tenhle díl byl upřímě řečeno trošičku průšvih. SPOILERY - Chyby ve Filmech: 1. To jak si na sebe upírka (nwm jméno) vezme plášť. Hele, proč to dělá ? Aby si jí nikdo nevšiml ? Je to na bednu. On si asi nikdo nebude všímat baby ve vojenským plášti. Byl to jen shit na dělání "MAAAASAKR COOL!!!" scén. 2: Super to sklo, který rozbila chlapíkem a jeho to ani nezranilo. Ale podle zvuků plastový nebylo. KDE HO PROSÍM SEŽENU? ? 3: To zk..rvený vys..rání ve stylu: "Hups miliony lidí umřely, ale já utekla, je to super...." Mi lezlo krkem ! ! 4: Kate Beckinsale od roku 2005 ale mrtě sešla. Tým maskérů se s tím naštěstí nepokusil nic dělat. Jasně - mohli to zakomponovat do děje. Jako že měla nervy, nešlo ji srát, bo tak. No... Bulím na blbým hrobě... chjo.. 5: Nepřátel tak nějak neubejvá. Moc vás nenechaj oddechnout a už rvou do vás data horem, spodem. Pokud si tedy chcete odpočinout tak jedině za pomoci tlačítka - "Pause" pokud nemáte tu smůlu a nejste na tom v kině. 6: Amíci jsou husto hustě husťoucí a když se do něčeho pustěj, jen tak toho nenechaj. Je jasný, že jejich "lovy" musely být placeny z bohatství upírů, který zabavili. Ovšem jejich bouchačka nového věku - Maňáskobijec M2000 je prostě luxusní. A skoro i střílí. Samozřejmě nekonečno nábojů. Normálně by měla na jeden skisk náboje v p..či. Ovšem Maňáskobijec je "MAAAASAKR COOL!!!" 7: Jarmila (fakt nevím jméno tý upírky) furt hledá bezhlavě toho svýho týpka, se kterým si od seznámení řekli pět slov a ona ho šialeně miluje. Pak narazí na malou holku a plány se náhle měněj ! Úplnej obrat.. 8: Ta její "MAAAASAKR COOL!!!" chůze pro zbraně. Hele, je hustá - je chvilku u upírků na návštěvě a už ví, kde maj Maňáskobijce. Nááářez ! 9: Jarča má nejlepší zbraň. Všichni střílej - Likani nic. Ona střílí - likani padaj. Jak to jen dělá ? ? ? 10: Prach tu nikoho nezašpiní. Všichni jsou čistý jako sklo. Kromě Ludvíka (ten upír - nwm jméno), kterej je mokrej. Prostě missák mokrý... a tričko taky. 11: Julinka (Ta holka) - hele, proč vlastně zavrčí na svoji mámu ? Dííívný... 12: "Hej rejžo ! Malý Likani došli ! Mám poslat toho velkýho?" "Jo, pošli Camerone!" "A nebudou se lidi ptát, kde se vzal ?" "Nebudou. Lidi jsou blbý..." Divný ! Já se ptám ! ! ! A že je likan velkej přes 4 metry rychlejší než středně velká upírka ? Hmm.. že by "nas..r si fyziko..." ? ? 13: Ludvík ožije masáží srdce jak Trinity v Matrixu. S tím rozdílem, že on má srdce vedlě ledvin. Asi nějakej upírskej upgrade. 14: Jarča jde do boje. Bere si svůj EXTRA MAAAASAKR COOL BRUTAL plášť, kterýžto ji činí nesmrtelnou, ale tvůrci nám to neřekli... Naštěstí má furt rozpis směn svých únosců (což taky neřekli) a tak může na jednoho počkat... COOOOOL 15: Klika, že má Vilík (ten černoch) tak zvídavýho kámoše, kterej se tak rád o sr..čky z práce dělí. Jinak by byli v p..či, že ? 16: Jarča vydrží na světle. Jakto ? ? ? Jo dar ? Kdy ? Kde ? Jak ? ? ? 17: Vilík má naštěstí moc hezkej příběh svý starý a ten "FAKT" není klišé... ble. 18: Jarča jde do baráku... "Harry!!" Má hustý sluchátko od Vilíka Bonda, jeden malej sprind a pochod pi-pi-pianko. Jde jak s hnojem a paroduje Terminátora. Prečo ! ! ! 19: Latexovej travestioblek naštěstí nepoškodí náboje. 20: V závěru zůstane Jarča na dcerušku čučet a důvěrně to přenechá Vilíkovi. Kterého nikdy předtím neviděla... 21: Z Maňáskobijce letí náboj číslo 827 a zase vedle ! ! 22: Pak doplní náboje (kde měla zásobníky??????) a jde dál. Vilíkovi neodpovídá. Asi si restartuje mozek.. 23: Jak se příběh rozpadá, dělaj mu problémy i totální ptákoviny. Maňáskobijec zacvaká prázdnotou, avšak chvilku na to vystřelí Jarča další náboj, aby pomohla Kurv... Korvinoj... 24: S výtahem vás čeká ta nejnašlapanější předváděčka Maňáskobijců vůbec. originál Matrixu již Wachowští jistojistě pálí dojetím, že to jde i TAKHLE ! ! 25: Vilík se mění ve Stallona bráchu... střílí sedmý náboj z Revolveru. (S kapacitou 6) Říká cool hlášku a umírá na krvácení do p..dele.. 26: Ferda (ten superlikan) rovná rozbitý auto. To aby měl kompars čím jet domů... 27: Tryk z granátem je z Pirátů z Karibiku, že ? ("není to fér!") 28: Jarča se uhýbá ZAS jak v Matrixu (Wachowští pálí zbylé dva díly), Vilík ožívá, Kur... Korvin zdrhá někam do h..jzlu a shit končí. Nenapíšou vám v titulcích, že "licanství prodlužuje život a upírství vedení" tak jako u ostatních věcí čekají, že si to domyslíte. Tááák. A diví se ještě k..rva někdo, proč dávám odpad ? ? ? ! ! Fakt se moc omlouvám, že nepatřím mezi ty, jež změněj pohled na film u čtvrtého dílu. Standard lehkého nadprůměru jde do háje, protože dva debilní rejžové čekaj stejný obecenstvo jako u Ramba. Ale já se na Ramba nedívám, abych nemusel dávat odpad něčímu "kulttu" So... Drag OFF... () (méně) (více)

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)