Od chvíle, kdy Selene se svým lidsko-lykanským milencem Michaelem zničili prastarého upíra Marcuse ve filmu Underworld: Evolution, uběhlo již patnáct let. V jejich průběhu lidstvo odhalilo existenci jak upírů, tak lykanů, a rozpoutalo válku s cílem obě rasy vyhladit. Selene, která byla v průběhu genocidy zajata, se po více než deseti letech probouzí jako vězeň v neprodyšně uzavřené laboratoři společnosti Antigen, mocné korporace, která se snaží vyvinout vakcínu proti virům, jenž mají na svědomí existenci upírů a lykanů. Selene je zničena zjištěním, že Michael zemřel, ale smutek je velice záhy překonán šokujícím zjištěním, že v průběhu svého kryogenního spánku porodila dceru Eve (India Eisley). Ve snaze najít úkryt pro sebe i své dítě se Selene ocitá ve světě, kde jsou příslušníci její kdysi tak hrdé rasy na hranici vyhubení a zbytky přežívajících se ukrývají v podzemí. Odvržena zbývajícími klany se Selene rozhodne spojit své síly s mladým upírem Davidem (Theo James), který se k ní připojí v krvavém tažení proti Antigenu, jenž se snaží zničit ji i její dítě. Když jí na stopu přijdou také její obvyklí nepřátelé, lykani, zdá se, že je i Selene naprosto bezmocná proti nejzákeřnějšímu protivníkovi v historii série Underworld: geneticky vylepšenému superlykanovi. (oficiální text distributora)

kinghome

Miluju tuhle serii! A je ohodně větší sranda koukat na umírající lidi a zlomeniny než na rozkládajícího se Lykana. Doufám že tahle serie bude ještě pokračovat. A Kate je pořád kus. Na to že jí je 39. ()

st.jim

Oproti Vzpouře Lycanů, je to určitě posun v před. Hlavní zásluhu na tom má Kate, které se pro tuhle roli hodí nejlépe. Bohužel tím je to s klady asi tak vše. Děj je trapně jednoduchý a několikrát již viděný. Režie M a S je spíše okoukaná z předchozích dílů Underworldu a z Andersonova: Afterlife. Což je jenom špatně, protože zde nenajdete nic nového a nápaditého. Na konci filmu zjistíte, že po "Probuzení" bude následovat "Návrat k čůrajícímu chlapečkovi" a jen marně budeme čekat na Underworld: Usínání. ()

filmmovier

Úplný průser to není, je to sice zbytečný díl, ale musím se přiznat že čtyřka mě vcelku nadchla a po dvojce je to asi nejlepší díl série. Potěšilo mě hned několik věcí: především návrat Kate, která v trojce dost chyběla a která je pořád mega sexy a mnohem lepší podoba Lycanů, vypadají opravdu věrohodně. Na můj vkus to bylo celkem krátké, ovšem film má velmi rychlý spád a krásně mi utekl. Zlepšení nastalo i v efektech a velmi dobře zobrazených akčních scénách. Bohužel, chyběla mi zde atmosféra předešlých dílů, tenhle nový svět sérii přece jen moc neprospěl. Vcelku se jedná o velmi povedený fil, ze kterého mám zážitek na dlouho. Rozhodně znatelný postup nahoru oproti Vzpoře Lycanů. Dal bych čtyři hvězdy, předešlé díly ovšem přece jen chovám v úctě a proto to nechám tak, jak to je. Celkově: velmi slušných a silných 67%. ()

Johnnas

fandům série se musí líbit. proti nepovedené Vzpouře Lycanů kvalitativní posun zpět na úroveň prvních dvou dílů. ()

ecceHOMMO

Konečne Underworld ktorý ma aspoň trošku bavil. Je síce pravda, že využíva overené z Resident Evil, ale aspoň to má spád, a ponúka akčnú oddychovú zábavu. ()

ivan_drago

Začátek i konec velmi povedené, uprostřed nechutně říznuté rodinným dramatem... dcerka, maminka, fňuk, fňuk... Akce odsejpá a je více než zručně natočena... Co mi ale vadilo daleko víc, než že film zabředává do sfér ztracených dcer a nalezených otců, je přespřílišná stylizace... Všechno je až moc temné, kožené hadry hlavní hrdinky jsou až moc kožené, doupě upírů je kýčovitě upírské a drsná hudba už nemohla být ani o procento drsnější... A je nad slunce jasné, že vybavení hlavní hrdinky nenecháváme hned vedle jejího chladícího boxu.... ()

DivX

Filmům s touto tématikou jsem vždy fandil. Bohužel ale toto už není ono. Předchozí Underworldy se daly ale režisér zde hodně přestřelil a nepomohla tomu ani nádherná Kate Beckinsale. Opravdu slabý děj i scénář na to co sliboval trailer i režisér. 40% ()

Mrkvič odpad!

To je něco otřesnýho. Příběh je čistá nula a akce přesicená rádoby krvavostí, u které každý ječí jak prorvanej. Víc prvoplánovosti si ani nedovedu představit. Kate Beckinsale je se svou postavou navíc hodně k smíchu - jako celý film. ()

karlik4801

Jsem rád za stopáž, protože se divák nestihne nudit. Být to delší, vsadil bych se, že po chvíli zavládne ta nudná část. Takhle si každý vychutná krvelačnost a menší zápletku. Ta zápletka není nijak zvlášť obohacená, ale pro akční fantasy film stačí. Jen furt vidím napodobení Alice ze série Resident Evil, postava se chová stejně jako, má stejné gesta a taky výstupy se zbraní. Snad to není kvůli tomu, že režisér nedokázal sám udělal s hrdinky drsňačku. Beru to tak, že je to náhoda. Viděno v kině. ()

Micro41CZ

Latexový obleček, pár dobrých 3D scén, sem tam náznak povedené akce... Proti tomu kupa nesmyslů, vykrádaček a přeplácané nudy (ono si stačí přečíst anotaci výše a vše je jasné). V příštím díle by si měla Beckinsale nadobro svléknout obleček a pobíhat nahá, další smysl série opravdu nevidím. Přerod v akční soft porno s upíry by snad pomohl... Režírovat by to mohl třeba Jákl ml. a hlavní záporák by mohl být Vašut, stejně už to všem bude jedno. ()

Barvoj

Už několikrát jsem si říkal jak to, že ostatní lidi tuhle upírsko-vlkodlačí sérii se skvělou Kate v hlavní roli nežerou tak jako já? Co mě na tom tolik baví a ostatní ne? Nevím, nicméně jsem se dočkal důstojného pokračování, které sice nějak nevyčnívá nad ostatní díly, ale alespoň si drží stále zhruba stejnou úroveň, což už samo o sobě pro mě bylo celkem příjemné překvapení. Chyběly mi ale ve filmu nějaké výraznější emoce. Takto dávám hodnocení, jaké dávám, spíše s přimhouřením obou očí a s příslibem, že příští díl snad bude lepší.. ()

Beky

Konečně Underworld, který nese aspoň nádech průměrnosti!! Verdikt: Zábavné finále a krátká stopáž, dělají ze čtyřky nejlepší díl. Poctivých a zároveň nejlepších 40% v celé sérii, ale zatím na průměrné 3 hvězdy stále bez šance. ()

ivan bohatyr

Co se týče kvality, tak jsou dosavadní díly Underworldu prakticky stejné a tento to jen potvrzuje. Akce dost, krve taky, k tomu nějaká ta zrůdička a klasika Kate Beckinsale v upnutym černym oblečku, sečteno podtrženo pěkná trojka. ()

noriaki

Co si budu nalhávat, kdyby v tom nehrála Kate Beckinsale, tak bych se na celou sérii vykašlal už někde v půlce dvojky. A určitě bych nebyl sám. Naštěstí se krásná Selene poctivě objevuje téměř v každém dílu a pokaždé je na ni radost pohledět. Skoro jakoby nestárla. Hlavní lákadlo je sice pořád neodolatelné, ale to se bohužel nedá říct i o tom ostatním. Underworld vyčerpal svůj potenciál už v jedničce a další dva díly jel pouze na setrvačnost. Čtyřka už je naštěstí o něčem jiném. Scénárista se vykašlal na ukecané scény plné intrik a osudovosti a rozhodl se zavalit diváka dynamickým dějem a neustálou akcí. Všechno se odehrává v poklusu, na vysvětlování není čas, na zbytečné úvahy už vůbec ne. Tenhle přístup je určitě změna k lepšímu. I když jsem měl občas pocit že snad sleduji nějakou osekanou verzi, tak krátká stopáž a vražedné tempo dokázaly zakrýt skutečnost, že z příběhu trčí sláma na všechny strany a film není nic víc než efektní mlátička. Díky tomu se snad budu těšit i na pětku. Pochopitelně za předpokladu že se Kate znovu nasouká do latexového obleku, a lékařská věda a CGI pokročí zase o kus dál a ona bude stále tak nádherná. ()

TKKMR

Séria Underworld si stále drží dosť vysokú kvalitu a štvrté pokračovanie o nič nezaostáva za tými predošlými. Lykani majú oproti upírom tentokrát prekvapivo trocha navrch a sú lepšie organizovaní, ten 10 metrový vlkolak však už bol na mňa trochu moc. ()

Jazzzz

K filmu mám více kritiky než chvály. Líbí se mi situace kde vlkodlaci na tom jsou lépe než upíři. Líbí se mi celkově to kam se děj posunul. Bohužel neustále točení se kolem ultra silných mutantů mi příjde zbytečné. Bohatě by postačila láska matky ke své dceři. Vlkodlak, který se změní o třista procent mi taky nepříjde jako nejlepší možná volba, ona imunita na stříbro by bohatě postačila. No ale pod 3 asi nikdy neklesnu, film je koukatelný a zábavný. Akce jsou poctivě udělané a Selene se vrací v plné síle aby udělala pořádek. Co se mi vůbec nelíbí je ono společenství upírů, které se octlo ve stokách a žije špinavý život ve skrýši. Přitom před tím než došlo k "čistce" byla organizace upíru celkem rozšířená a měla svůj vliv. Obávám se, že bylo v rukou upíru se čistce vyvarovat, a když už ne, pak bych od nich čekal trochu více hrdosti. ()

ywo666

Pustil som si to s štrašnou kocovinou a po 10 minutách som musel prepnúť na niečo viac user friendly. Keď som sa zotavil tak som s radosťou dopozeral. A musím uznať dve veci. Atmosféra je výborná a Kate stále vyzerá brutálne. Čo sa tíka vizuálu považujem ju za jednu z naj ženských akčných postváv v histórií. Čo sa tíka iných kvalít film už toi pokuľháva. Akcia je veľa a to je dobre. Ale kvalita miestami kolíše, čo je škoda. Vývoj príbehu ma trochu serie už konca jedničky. Mne sa páčili old school upíry a vlkodlaci. Tie genetické mutácie a miešanci a kde aké ďalšie monštrá už ma tak nebrali. Príbeh je deravý a občas to nie je zvládnuté ani po režisérskej práci. S lepším scénarom a režisérom sa kľudne nebránim ďalšiemu dielu kým Kate nie je moc stará. Hlavne sa poučiť na chybách predošlých. 65% ()

anli

Čtvrtý díl akční fantasy,který navazuje na díl třetí a děj pokračuje po 15-ti letech.Linie příběhu se tu trochu odklání od té předešlé,neb obě rasy jsou už lidem známé a právě probíhá válka s cílem je vyhladit(jak typické pro nás lidi,že)?.Vrací se(díkybohu)Kate Beckinsale ve svém úžasném kostýmu,pokračuje akce a zpomalená řežba.Scénář je trochu kostrbatý,ale tvůrci dělali co mohli,aby to nebylo moc vidět a oba režiséři se také o to snaží.Celkem jim to jde,i když tu je místy přehnané a zbytečné akce na úkor příběhu a postav.Ale budiž.Nějaké nápady se objevují a celé je to vcelku průměrně a příjemně koukatelné.Milovníci Kate si jí opět užijí,milovníci akce taky,milovníci příběhu a atmosféry už méně.Osobně jsem se rád do tohohle světa vrátil a příliš zklamaný jsem nebyl.Je to rozhodně lepší,než díl třetí a točí se tak někde na úrovni druhého.Dávám tedy 60% a myslím,že Kate se v jejím kostýmku a ve zpomalovačkách asi nikdy nenabažíme. ()

Underworld čeká reboot

Underworld čeká reboot

28.08.2014

Režisérské rošády

Režisérské rošády

16.11.2010

Remake klasické sci-fi ze 70. let Loganův útěk a nová adaptace vesmírného eposu Duna jsou opět bez režisérů. Na Logana se vykašlal uznávaný tvůrce reklam a videoklipů Carl Erik Rinsch, který si v… (více)

Kate opět v černém

Kate opět v černém

25.09.2010

Je to oficiální, hlavní hrdinkou Underworldu 4 (který pravděpodobně vznikne ve 3D) bude stará dobrá Selene. A to znamená, že Kate Beckinsale si opět bude muset svůj... ehm, herecký talent... nacpat… (více)