„Příběh začíná na železniční stanici v Bratislavě objevením mrtvoly muže ve vagónu vlaku z Prahy. Hned v úvodu je tedy patrný přesah případu do Čech. Při zjišťování totožnosti zemřelého vyjde najevo, že v tomto případě jde o něco víc, než jen o obyčejnou vraždu," uvádí Ján Sebechlebský. „V nové sérii bude víc napětí, postavy nebudou tak jednoznačné jako v již odvysílaných dílech. Bude tu víc nedůvěry," zmiňuje režisér. (Česká televize)

troufalka

Seriál má jednu velkou přednost a tou je scénář Dominika Dána. Je to pomalu jako když čtu jeho knihu, přečtu první větu a nemůžu se odtrhnout. Samozřejmě za tímstojíi další odborná spolupráce. Právě proto se tato Kriminálka vymyká a naní tak jedno barevná jako ostatní krimi seriály. V Českých kusů se nedá moc přirovnat ani k Případům prvního oddělaní, zde je zacíleno na hlavní hrdinku a postavu starého kriminalisty, je to větší dějové propojení. Zajímavé je i mezinárodní obsazení, kteréfunguje mnohem lépe než u starouška Maxe. Tahle Krimánálka mě prostě baví! ()