Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

Spooner

V podstatě stejné jako jednička. Příběhově pořád strašně nevýrazné (o co šlo jsem zapomněl asi po hodině), ale jinak pořád celkem efektní a slušně odsýpající popcornovka. Ze začátku mi to sice přišlo dosti chaotické, jakoby najednou Ritchie nevěděl jakým směrem to chce vést, ale pak se vrátí do svého režimu a je vše při starém. Což je vlastně ale i docela škoda, protože sázení na jistotu tomu někdy spíš ubližuje. Vtipných scén a hlášek je tady ale pořád dost a Hans Zimmer se taky jednou zase pořádně předvedl. Downey s Lawem si to ale pořád nehorázně dávaj a Jared Harris byl také jako záporák výborný, což je oproti nevýraznému Strongovi z jedničky vítaná změna. Jenom ta Noomi Rapace tam byla jaksi navíc. Guy Ritchie se rozhodl vsadit na jistotu a natočil nenáročnou ddychovku, kterou ovšem za pár dní vysunete z hlavy. 70% ()

petero

Jednotka bola prvá, to je fakt a fungovala lepšie v tom čo je Sherlock Sherlockom a to kvalitná detektívka. A predsa tá dvojka mi nejak rýchlejšie ubehla i keď vadilo, že Noomi len tak kukala čo sa deje okolo (scenár ju šetril s dialógmi až to pekné nebolo) a Jared tiež nejako neoslnil civilnejším prejavom (Mark bol predsa len lepším záporákom). Dôležité je, že vtípky, chémia a spomaľovačky fungujú na jednotku i tentokrát a to je základom Ritchieho Holmesoviek takže pod 4 nejdem aj keď mi bolo šum a fuk o čom sa niekedy bavia. ()

Davies182

Ajaj - leden a hnedle taková palba? Co lepšího ještě letos v kině uvidím? Bojím se, že toho už moc nebude (komiksárny nepočítám)..! Jestliže mě jednička těžce zklamala, dvojkou Sherlocka si Ritchie rozhodně napravil reputaci. Sice ze sebe asi definitivně udělal komerčního režiséra (Hra Stínů je na míle vzdálená jeho starší tvorbě), ale kupodivu to vůbec nevadí. Okamžitě chci další nášup, protože jestli v něm opět bude tolik dechberoucí akce, vtipu, Downeyho charismatu a úžasných zpomalovaček, bude to zase pecka. Takhle spokojený jsem z kina naposledy odcházel snad z Monstra. ()

gogo76

Pokračovanie sa nesie presne v duchu prvého dielu, vizuálne nabitý a ukecaný a aj kvalitatívne je na rovnakej úrovni. holmes je stále rovnako rýchly i múdry a niekedy mám pocit, že múdrejšieho detektíva nám ešte boh nezoslal. Na to, že takmer nespí, má rád alkohol a koku, mu to myslí neskutočne. Akčné scény výborné, humor celkom fajn, dobre to poháňa hudba Hanza Zimmera, ale napriek tomu som mal sem tam pocit, že je to tak trochu o ničom. V scéne prechodu cez hranice moje srdce zaplesalo, maestro Zimmer vzdal hold Morriconemu a skladbu Two mules for sister Sara http://youtu.be/Yl6DA1YDGcc nahral a zmodernizoval nanovohttp://youtu.be/Ah-KrvcwJkY Aj vďaka tejto maličkosti som sa nakoniec priklonil k štyrom slabším hviezdam. 70%. ()

Xmilden

Škoda mírné zdlouhavosti příběhu, možná šlo film o dvacet minutek zkrátit a zachovat vysoké tempo po celou dobu. No, i když termín "vysoké tempo" je docela na zvážení, Holmes zde cválá na poníkovi. Mimochodem tohle společně s jeho převlekem za "cokoliv" jsou nejlepší scény ve filmu. Pokud jsem si myslel že jsem se Roberta Downey Jr. přežral, tak mě utvrdil v opaku. Stále je vynikající. Vévodí svému Holmesovi ještě více než v minulém díle. Mimochodem první díl se mi líbil přecejen více. Ale na druhou stranu tomuhle rozhodně dám šanci při opakované projekci. Zatímco první díl se odehrávál jen v kulisách Londýna, bylo trošku jasné, že Londýn by při pokračovaní mohl začít být trošku těsný. Takže se cestuje po Evropě. Při podobných dobrodružstvích mi vždy vytane na mysli jedno jméno Indiana Jones. Ano, již při sledování Tintina bylo jasně vidět, jak nám všem hrdina s kloboukem a bičem moc chybí. Nové pojetí Sherlocka mi nevadí, je zábavné, nesmí se brát nějak přehnaně vážně. 70% ()

Phobia

Ehm... O čem to vlastně bylo? Postřehla jsem, že Tony Stark -- pardon, Sherlock Holmes hodně žvaní, střídá převleky, pere se v představách, pere se, pronásleduje, utíká, občas prohodí pár vřelých slov s chudákem Watsonem, občas si spolu zatancují a někdy dojde k rozhovoru s jakýmsi necharismatickým chlapem, který je prý zlý, vyhrožuje, ubližuje, vraždí, ale Sherlock Homeless tyto poklesky velkomyslně ignoruje. Kromě toho je "Hra stínů" fuj-fuj-fuj rasistický film, neb je v něm lživě zmíněno i demonstrováno, že cigáni kradou a taky se jim tam říká cikáni a ne Romové, jsem proto navýsost zhnusena takovou zlovolnou xenofobií a diskriminací!!! Abych to shrnula: je to akční, je to stylové a je to úplně o hovnu. S logikou se film nepotkal a geniální dedukce byla nahrazena jakousi jasnovidnou parodií. Více než žvanivý excentrický detektiv mě okouzlil jeho noblesní bratr v podání Stephena Frye... to ztepilé tělo, ach, za to pár procent přihodím! 45% ()

lesumir

Guy Ritchie je pán režisér a na Ostrovech se bude těžko hledat někdo, kdo by se vyrovnal tý jeho hravosti a tím, jak je sám sebou okouzlen. Dvojka Downey Jr. a Jude Law si sedli jako prdel na hrnec, do toho "malá" Noomi Rapace a velká jízda proti Moriartymu může začít. Je to o stupínek lepší než jednička, o dvě třídy okázalejší a propracovanější! ()

darkrobyk

,,Proč by si rozumný člověk sedal na něco, co je živé a myslí? Raději pojedu na bicyklu..." ,,To sme taky mohli letět balonem!" Pokračování Holmese jsem si opravdu užil. Ano, chová se spíše jako James Bond, žádné bojové umění mu není cizí a setina úderů, co dostane, by člověka poslala na onen svět. V kolonce žánr chybí ještě sc-fi. Na druhou stranu má v oblibě převleky a pracuje s dedukcí (i když méně, akce má navrch), jak mu dal autor do vínku. A rovněž mě potěšil závěr, který znalcům připomene, jak už měl autor svého detektiva pokrk a co z toho vzešlo. Snímek též připomene, že film je médium postavené na obrazu, nikoliv na dialozích (to je drama). Lokomotiva funící zasněženou krajinou je tak poetická, že by jeden začal psát básně. Lesní honička je obrazově vytříbená a jde na hranu dívatelnosti. Hudba místy připomene westernového Morriconeho, ale je příjemná. Pokud nemáte rádi prznění klasiky, pak ruce pryč. Chcete-li se jen bavit, pak vstupte. ,,Myslím, že ve 2.třídě najdete více pohodlí....k jihu pochodem vchod!" ()

Ampi

Film jsem viděl v pátek třináctého, ale pověrčivý moc nejsem. Sice pokračovaní Sherlocka Holmese není tak dobré jako první díl, přesto je zabavné a kvalitní. ()

Hrabka

Efektní rodeo, které mi k tomuto typu filmů prostě neladí. Jako některý scény povedený, závěr se mi líbil, ale jinak mi to přišlo spíš jako nějaká superhrdinovská srajda a ne film o Sherlocku Holmesovi. Tyhle novodobý superefekty, superstřihy, superzpomalovačky, mě prostě příliš nebaví, jde mi hlavně o nějaký poutavý děj a toho jsem se tady moc nedočkal. Jednička byla teda o dva stupně lepší, tohle je až moc velká ulítlá estráda. 50% ()

cheyene

Já vám nevím s tímto novým Sherlockem Holmesem, kterého ztvárňuje Robert Downey Jr. Pro mě jsou tyto snímky dost rozporuplné. Mají řadu výborných momentů a skvělou atmosféru, ale onen moderní háv mi prostě na postavu Sherlocka nesedí... a to ani přesto, že je vše dobře natočené. Nemám nic proti drsnějšímu podání, rvačkám, apod., ale chybí mi tam určitá noblesa, elegance, kterou by Holmes měl mít. Také by to chtělo více detektivní zápletky než akčně-dobrodružné. Proto nemohu hodnotit lépe. ()

nunka

V porovnaní s úvodnou Holmes-ovou prvotinkou o niečo svižnejšie, efektnejšie a vydarenejšie pokračovanie. ()

Fiftis

Celkovo príbeh vyznel naozaj pútavo, dynamika fungovala naplno počas celého deja, masky a kostýmy dobové a teda na pravom mieste, pokročilá logika či u Holmesa alebo Moriartyho...dva geniálne mozgy, čo určujú ťahy na šachovnici pomocou myšlienky...jednoducho geniálna ukážka modernej detektívky ibaže v kabáte staručkého Londýna..klobúk dolu pred Ritchiem, hluché scény a sem-tam zmätok v dejovej línii sa dá odpustiť. ()

Shakers

Ostrieľaný profesionáli (Ritchie, Zimmer, Downey Jr.) sa púšťajú do ďalšieho Sherlockovského dobrodružstva, ktoré dopadlo len o kúsok horšie ako jeho predchodia. Zo začiatku opäť vtipné, zábavné, prijemne akčné a zaujímavé, ale trvalo to len pár minút a ako sa film rozbehol som si užíval len akcie, perfektný vizuál, fantastické lokácie, skvelých hercov a skvelú hudbu, pretože v príbehu som sa zo začiatku dosť strácal. No napriek tomu som sa v tom neutopil a film sa vytiahol ku koncu na dosť vysokú úroveň. Akcie mali štýl, tempo, skvelý strih a nápady, dej sa skvelo rozbehol a bol obohatený o (povedal by som až) dramatickú atmosféru, čo mi tiež sadlo, ale aj tak si myslím, že ten príbeh je trošku slabší a ťahá celý film dolu. Každopádne som sa výborne bavil a záverečný otáznik je perfektný :-) 85% - 4* ()

filmfanouch

Ještě lepší než jednička. Neuvěřitelně skvěle rozpracovaná hra na kočku a na myš, skvělý Moriaty, lepší vztah Sherlocka a Watsona a skvělé zvraty. ()

Pepinec

Klasika. Pod jedničkou je to samé "hej, Guyi, nahraj nám dvojku, nemůžeme se dočkat pokračování!" No a teď tady čtu, že dvojka je slabý odvar, zbytečné natahování, plácanina bez nápadu a bla bla bla... Ještě štěstí, že má ta matlanina skoro 80% (a svého času na chlup stejně, jako jednička), jinak bych si snad myslel, že nepoznám, když mě film baví. ()

sheen

Druhý díl neztratil nic z toho co měl jeho mladší bratříček a přidává ještě špetku zábavy navíc. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011