Dosud se všichni domnívali, že genialita Sherlocka Holmese je jednoduše nepřekonatelná. Nyní se ale objevil nový nadaný kriminalistický mozek. Je jím profesor Moriarty, který dokáže z hlediska intelektu Holmese dostihnou. N=avíc má absolutní cit pro špatnost a ztrátu svědomí. To jsou vlastnosti, které by mohly slavného detektiva porazit. Brzy je nalezen mrtev korunní princ Rakouska a zdá se, že spáchal sebevraždu. Sherlock ale nabude podezření, že se jednalo o vraždu spojenou s mnohem zlověstnější záhadou zkonstruovanou právě Moriartym. Stopa vede do podzemního pánského klubu, v němž Holmes zapíjel svobodu s doktorem Watsonem. Zde se Holmes seznámil s cikánskou kartářkou, která může odhalit mnohem víc, než je ochotná prozradit. (TV Nova)

SeBig

Mě prostě filmy z téhle doby nějak nebaví..Jasně Robert Downey Jr. je tam vtipný, hláškuje atd.. ale za to taky dávám ty tři. Za pár dobrých scén a pár vychytávek. Jinak tohle fakt nežeru..usínal jsem v kině..přesně jako u jedničky. ()

Lenny.M

Stejně jako v prvním díle krásné záběry prostředí, jinak nic moc. Film mě začal bavit až v polovině, kdy se fakt dobře rozjel. Plus je dobrý soundtrack, hlavně cikánské písně! ()

dopitak

K čertu s efekty, když SH ve ztvárnění RDjr. je šašek a střihač filmu patrně utekl z ústavu pro choromyslné. "Nový" Sherlock Holmes je krávovina, které zbaštíte tak akorát silné řeči distributora o hlubokomyslné zápletce. Ta se samozřejmě nekoná, ani v jedničce nekonala a trojku ať si rovnou naloží do octa. Tenhle film může být možná zajímavou 3D podívanou, pakliže se ovšem nepřesytíte všech zpomalovaček, nesmyslných pohledů a průhledů hned na začátku. Rána pěstí, tak jak jí uměli rozdat Bodie a Doyle, může taky trvat desítky vteřin a spotřebují se na to desítky (nevystřižených) záběrů. Bez efektů by SH2 trval asi tři a půl minuty, a to by se v tom stihla i ta pětiminutová šachová partie se "superpadouchem" profesorem Moriartim. Dobrou práci odvedl akorát tvůrce české synopse, který z kouře nad čerstvým psím hovínkem vykouzlil opojnou a velice podnětnou mlhu nad blaty. A jen tak mimochodem, když si odmyslíte tu počítačem generovanou stoku co by na vrcholu hory neměla z čeho téct, máte parádní odkaz na Schloss Adler. ()

klerik

Niektoré logické postupy boli fakt uletené. Scenáristi si situáciu nijako nekomplikujú a posúvajú svoje postavy po Európe na základe najšialenejších zámienok. Ale stále je to ten správny Holmes (kto by to bol povedal, že Downey dokáže po Iron Manovi stvárniť podobne dobre a kultovo aj slávneho detektíva). Dobrodružná jazda s pôsobivým vizuálom a rýchlim spádom. Zaujímavé, že aj seriál (SHERLOCK) aj tento film veľmi sympaticky využili témy z predlohy (a pri tom ide o značne odlišné prístupy). Rovnako ako jednotka aj Hra tieňov si minimálne 70% zaslúži... Správne natočená dvojka - väčšia, vtipnejšia, pompéznejšia a prostoduchejšia... ()

ainny

Na to se dá napsat snad jenom to, že A. C. Doyle musí v rakvi rotovat jak korouhev za hodně silného větru. Strašný. ()

korbitch22

Další rutinní zářez do Ritchieho filmografie,samoúčelné předvádění rádoby vtipných výstupů Downeyho Džuniora,sázející až na skoro šukatelnou lásku k Watsonovi.První hodina je až nesnesitelně nudná a naprosto zbytečná,nulové dialogy,mrtvé postavy,Rachel McAdams nestačí ani rozpálit a je pryč.Povrchní systém vyprávění,jakoby se nám automaticky všechny ty bezúčelné ´´cool´´ bitky a postavy měli líbit,iritující systém předvyprávění bitek má být asi jakou si Ritchie originalitou,jenže pokaždé vám může dojít že se následující události zvrhnou ve zcela logický moment jakéhosi překvapení diváka,tak Holmesova soupeře,když mluvím o soupeřích... Moriarty,respektive i herec co ho hraje má nulové charisma,snad jen ve scéně jejich prvního střetnutí je cítit jaké si napětí.Když dvojce Holmes/Watson zdemoluje vlak,aniž by po brutální detonaci a ztrátě jeho poloviny zastavil,dojede k posraným cikánům a konečně na poníkoj do Německa,začne film být konečně zajímavý,ucelený ve vyprávění a dokonce se Holmesovým trapným výstupům začnete smát.Před tím ale musíte vytrpět hodinu automatického povrchního přístupu Ritchieho.Neříkám že 2jka Sherkocka je špatný film,ale už od prvního dílu je nad nebesa jasné,jak málo stačií k oblbnutí spotřebního diváka a slušným výdělkům.V jedničce Ritchie plaval ve všem,ale mohl si vsadit na démonického Marka Stronga a mysteriózní zápletku,tady hraje na kriminální notu,gay humor mezi ústřední dvoikou a jako bonus přidává nahého Stephena Frye.Asi dvakrát během filmu jsem vyprskl smíchy a oceňuju pár scén od továrny v německu,i přesto že se musíkm smát tak primitivně postavené zápletce,která tu byla asi už desetkrát jinak a lépe,hlavně asi Ritchie hodně koukal na druhou Bondovku s Brosnanem.Svým způsobem lituji 90kč za vstup do nového kina v Chrudimi ( které je příjemně na píču ) a hlavně doufám,že Ritchie tuhle povrchní,klišovitou a průměrnou báchorku vymění za kurva Rock'n Rollové pokračování výtečné Rock'n Rolly,která sice neměla ani půlku Holmesových zisků,za to měla sílu,napětí,herecké výkony a filmařský art a hloubku,což dnešnímu tupému divákovi není vhod a žere tyhle bezduché píčačinky,takže vlastně nashledanou v kině v roce 2014 na Sherlock Holmes:Jak Moriartyho Vyplavilo Mořátko. 55% ()

Scalpelexis

Release the Sherlock! Časy, kdy uzavřený detektiv dumal, pátral a zjišťoval jsou dávno pryč a na plac nastupuje kříženec Jamese Bonda a Jacka Sparrowa. Oproti prvnímu dílu je akce svižnější, napaditější, zpomalovačky tvoří snad 30% délky stopáže na úkor jejich důvěryhodnosti a reálnosti. Bohužel se tohle vše dotklo hlavně příběhu, který je nijaký a nachytal jsem se, že vůbec nevím, proč postavy cestují tam a poté zase tam, když na tom místě vesměs moc nenašly a nevyřešily pražádný problém. Jistě, účelně to slouží k dalším výbuchům, dalším šarmantním dialogům mezi hlavní dvojicí, ale tohle má být Sherlock Holmes? Abych nebyl jen nějaký bezduchý moralista, který si myslí, že Ritchie to trochu přehnal, musím uznat, že hlavně Downey jr s Lawem jsou přímo továrnou na vtipy a gagy a i když jejich kreace hraničí s vyšinutostí, tak Vás jednoduše baví a nic jiného zrovna není důležité. Oba si víceméně "vyžrali" celý film pro sebe a na Jareda Harrise nezbylo téměr místo ve scénáři a bylo to znát. Moriartyho jsem si představoval mnohem více démonického a i když souhlasím, že alespoň trochu geniálity, ale za to alespoň pozemské racionality přináší, tak zrovna tady mě to vůbec netěší. Exteriéry jsou krásné, ač už v digitální formě, hudba drží vysoký Zimmerův standard a musím i pochválit kostýmy (hlavně chameleona Downeyho). Celkově se jedná o příjemný blockbuster, který prosviští hlavou jak šinkanzen. Pobavi a neurazí, za to přehání jak o závod. Jo a čím větší obrazovka, tím víc Adidas. [Předpremiéra, Cinestar Anděl, 4.1.2012] ()

Jirka_Šč

Dávám o hvězdičku víc, než by si tento vizuálně výborný, ale příběhově neoriginální film zasloužil a to kvůli postavě Roberta Downey Jr., který se pro tuto roli narodil a sledovat ho na plátně, je prostě zážitek. ()

mcb

Zvláštní případ. Dle trailerů bych o druhém Sherlocku Holmesovi řekl leccos, ale ne to, že bude tak divácky nevstřícný a absolutně nebude dodržovat zprofanovaná pravidla "druhých dílů". Nejde tak o splácaninu atrakcí všeho druhu bez hlavy a paty, jak by se mohlo zdát, ale o mnohem sevřenější pokračování, které je scenáristicky dotaženější, ale zároveň ne už tak třeskutě zábavné jako jeho starší bratříček. Humor je až na pár vynalézavých momentů překvapivě slabý a "na jedno brdo" (příkladem je komická figurka Stephena Frye), slovní přestřelky mezi Holmesem a Watsonem zavánějí dojmem zbytečnosti a prvoplánovosti, k tomu ještě Ritchie znásobuje počet homo-narážek, že by člověk čekal, že film skončí happy-endem s polibkem. Ženským postavám je do příběhu vstup zakázán (bez Noomi Rapace by se film klidně obešel), vše je podřízeno souboji mezi slavným detektivem a jeho úhlavní nemesis Moriartym (výborný Jared Harris), který je gradován do vizuálně neskutečně vypiplaného a osudového finále. Promyšlené dedukce šly stranou, všechny Holmesovy racionální pochody jsou teď zúženy na zkonstruování co nejefektnější akční scény, ale téměř vždy se mu to podaří. Ritchieho uchopení akce už totiž zavání něčím jako osobitým rukopisem, tak není divu, že jeho trademarkové zpomalovačky docházejí do krajního absolutoria, které bude nejspíš obtížné překonat (scéna v lese se Zimmerovým podkresem je jedna velká mňamka). Stále se ale nad celým projektem vznáší jakási zvláštní nevyrovnanost, která je spíše než ukázkovým blockbusterem, jakýmsi blockbusterovým experimentem, který se náhodou povedl. Ne nadarmo by se dala Hra stínů nazvat jako protiváha k superdrahým, žánrově vytyčeným letním popcornům, která si pohrává s diváckým očekáváním (což jde vidět hlavně v závěru, kdy nejsme svědky epického triky natřískaného souboje, nýbrž komorní šachové partie s nečekaným vyústěním).___Navíc mám zdání, že na rozdíl od televizního Sherlocka ten filmový svou genialitu jen předstírá. Ve výsledku pak Ritchieho honba za "druhými Piráty z Karibiku" dopadla naprosto mimo veškerá očekávání - jako zvláštně nevyrovnaný hybrid, který jednu chvíli baví svým přepáleným postmoderním zpracováním a druhou irituje svou zbytečností. Pokud bych měl popsat, jak jsem se během sledování filmu cítil, bylo by to asi "nuda-zaujetí-nadšení". 7/10 Přesto bych na závěrečnou otázku odpověděl nejspíš záporně :) ()

Yardak

Sherlock Holmes II navazuje v duchu na předchozí díl. Charismatická dvojka Watson-Holmes zase září a jejich rozprávky mají správný šmrnc. Vizuál a vybrané lokace v Evropě musím velmi pochválit. Co nejvíce Ritchie změnil od prvního dílu, je úplný přechod do akčního "zpomalovácího" žánru, kde režisér dokazuje, že na toto by si mohl dát patent! Příznám se, že příběh mě extra neoslovil (v prvním díle se mi líbil více), ale zase se musí nechat, že Moriarty nebyl zahrán špatně. Komediální vsuvky opravdu pobavily a z vedlejších postav kraluje Stephen Fry. Uměleckou čtyřku (Ritchie, Zimmer, Downey a Law) mám opravdu rád, tak ještě zůstávám u slabších 5. ()

VenDulin85

Jednoznačně 5 a dost dobře nechápu některá nízká hodnocení a komentáře... Byl to zážitek za zážitkem, když už bylo přehršle akce, pošimral vás vtip a zase se jelo dál, k tomu dokonalá hudba majstra Zimmera, co víc si přát? Sice v některých scénách (např. útěk ze zbrojovky lesem) už mi toho střílení přišlo dost, ale zase chápu, že už tam chtěla být naznačena nastávající siuace Evropy, kdy jen někdo zakopne, zazvoní na zvonec a válka začne. Nebo jak řekl Mycroft Holmes "kdybychom tu mírovou konferenci teď zrušili, vypukla by kvůli tomu válka". ------ Ohromně mi sedli herci, měla jsem trochu obavy z Noomi Rapace, ale to, co měla k dispozici, využila beze zbytku a s gustem. Robert Downey upíjející formaldehyd a rozmýšlejíc každý krok protihráče nemá chybu, jen mi tam nesedla ta pusa s Irene, to si každý řekne, jestli už nevyměkl, ale budiž. ------- Doktor Watson je snad ještě o chlup lepší než v jedničce, má nárok být naštvaný, že jede na líbánky s někým jiným, ale nemá moc času to řešit, dokonce se mu povede pár dedukcí a se svým přítelem si na konferenci i zatančí ("Už jsem si myslel, že mě nevyzvete" - "kdo vás učil tančit?" "Vy." "To jsem udělal dobře"). ------ Hra stínů = perfektní práce, kterou s radostí přidám do své sbírky. The End ? ()

mat.ilda

Nebudu hodnotit vysoko něco, co vlastně ani nevidím a ze tmy svítící oči Downeyho Juniora nemůžu počítat. A namlouvat si, že světlé okamžiky vynahradily temné filmové strádání by byla další lež do kapsy, neboť kromě lesní epizody (která mně však připomínala spíše bitvu o Dukelský průsmyk v matrixovém stylu) neměl tento velikášský počin co nabídnout ani k vidění, ani k slyšení, a to včetně vyčichlé Zimmerovy hudby. ()

heyda

Atmosféra super, krásné dobové kostýmy, ale příběh a zábava oproti jedničce slabší, proto nemůžu hodnotit jinak než za 3 hvězdy. ()

jojinecko

Takmer u každého filmu, ktorý režíruje Guy Ritchie píšem, že mi vadí všetka ta "coolovosť" a snaha o efektnosť. Kedže Guy má veľké ego a daný žáner si to tak trochu aj vyžaduje, opäť to nie je o ničom inom iba o efektnosti - hlášok, postáv, kamery, trikov..všetkého. Tá efektnosť je tentokrát o niečo málo efektívnejšia ako v prvom diely, hoci skrátenie prepálenej stopáže by mohlo len pomôcť. ()

Nettrass

Jaký si Mameluk, to natočil na premiéře na kameru a uložil na ,,Ulož to,,. A já hlupák medvěd si to stáhnul. No řeknu Vám, takovou ,,Hru stínů,, , co jsem viděl já, jste neviděli. ()

Flego

Tvorcovia v jednom dokumente hovorili, že Hra tieňov bude zábavnejší film, ale podľa mňa to tak určite nie je. Dialógy sú na vysokej úrovni, ekvilibristické spomalené zábery niekedy samoúčelné a pokiaľ ide o príbeh, ten je málo zaujímavý. ()

Darneth

Pět hvězd, pět pilířů. Genialita mířená s důvtipem, neotřelost, Downey, Don Giovanni a přímo mistrovský hudební doprovod Hanse Zimmera, krále soundtracků. Bravo! Och, není-li jich šest? správně umíte počítat, pacholci. ()

rikitiki

Originální rukopis s dovysvětlujícími flashbacky rozhodně upoutá. Příběh poněkud překombinovaný, latentní homosexuální hrátky mezi Sherlockem a Watsonem byly už občas moc na sílu. Ale celkové pojetí je zábavné. ()

poz3n

Čas od času si rád užiju nějakej ten blockbuster, a ač je tu spousty věcí prostě a jednoduše na efekt, Holmes hází jeden frk za druhým pokud zrovna nejede na poníkovi a Zimmerova hudba je opět založená na samotné jednoduchosti pár tónů, všechno to výborně funguje a já se bavím. Neni tu pak co řešit. Oproti prvnímu dílu je snad děj možná víc rozkouskovaný, na druhou stranu to má ale spád a například útěk lesem je jaksepatří vymazlená scéna na skoro až umělecké úrovni. Takže všechno dobrý, jen tak dál, těším se na třetí díl. ()

Ritchie chystá novou gangsterku

Ritchie chystá novou gangsterku

05.05.2018

Další špionáž pro Cruise?

Další špionáž pro Cruise?

20.03.2013

Tom jede. Brzy jej uvidíme v postapokalyptickém Nevědomí, nedávno dotočil další akční sci-fi All You Need Is Kill, počítá se s ním pro nového Van Helsinga a šíří se dohady o Mission: Impossible V a… (více)

Proč se loni nechodilo do kina?

Proč se loni nechodilo do kina?

03.01.2012

Americká (ale nejen ta) kina zažívají krizi. Loni je navštívilo nejméně diváků od roku 1995. Zklamání z tržeb druhého Sherlocka Holmese či Fincherových „Mužů, kteří nenávidí tetované dívky“ jen… (více)

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011

ČSFD.cz - 30 nejlepších filmů roku 2011