Detektiv Emmet Fields (Luke Evans) je povolán k případu brutální vraždy dvou žen. Při pátrání zjistí, že zločin se až moc podobá smyšlené vraždě, která byla do detailu popsaná v povídce spisovatele Edgara Allana Poa (John Cusack). Předvolá tedy tohoto sociálního vyvržence k výslechu, ale zatímco je Poe ve vazbě, dochází k další strašlivé smrti - opět inspirované jedním z jeho příběhů. Fields tedy vyzve Poa, aby mu pomohl zastavit toto krvavé šílenství… (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JerryPilsen

Cusack mi tam neseděl.Jinak v podstatě detektivka,trochu temná a trochu krvavá s dobrou pointou.K lepšímu hodnocení chyběla jen trochu větší gradace děje a hlavně víc sympatický hlavní hrdina. ()

hypperbola

Tento film, o mém oblíbeném spisovateli, mě neskutečně bavil od začátku až do konce. Mám tyhle chytré filmy moc rád a ještě raději se zapojuji do pátrání společně s hlavním hrdinou. Zhruba od poloviny filmu jsem měl svého pověstného tušáka, kdo za tím vším stojí a měl jsem pravdu. Nebylo to humorné, jako Sherlock Holmes, ale to není důležité, protože humor mám rád stejně, jako temnotu a napětí. ()

Brunetgirl

A mně se to líbilo! Ale něco tomu doopravdy chybělo..možná to mohlo být více temné a méně krvavé, tak, aby představivost mohla více pracovat, rozuzlení a identita vraha mi přišla poněkud nudná a neoriginální, čekala jsem nějakého výborného úchyla a on takový obyčejný sazeč písmen.. Po přečtení obsahu jsem měla pocit, že tenhle film bude aspirovat na jeden z mých nejoblíbenějších filmů, což se sice nestalo, ale velmi příjemný večer jsem s ním strávila:) no a na zejtra si nachystám nějakou knížku od Poa:) Tři a půl hvězdičky:) ()

pravda1

Keď som videl prvýkrát trailer na tento film zdalo sa mi že to bude film podľa môjho gusta - temnota vsadená do dobrého storočia,záhadné vraždy podľa určitého scenára a nejaká tá krvavá morbidita.Ale čo som nakoniec dostal bol ťažkopádny začiatok ,potom celkom slušný rozbeh a nakoniec úplne trápny záver ktorým to úplne pochovali.John Cusack miestami geniálny,miestami smiešny až trápny.Najlepší asi detektív Fields a kozatá Alice tiež nebola k zahodeniu ale viac ako tri hviezdy to proste nebolo. ()

Infurius

Takýto typ filmov mám najradšej. Mysterózna až hororová atmosféra s dobrou zápletkou a veľmi dobrým scenárom. Do poslednej chvíle som nevedel kto je vrah a myslím si, že mohol vymyslieť na konci nejaký trik aby nevypil ten jed. Takýto typ filmoc mam veľmi rád. Pre mňa to je na 80%. ()

Stanik

Tenhle snímek se podle mého úsudku opravdu povedl. Nic moc jsem od něj neočekával, ale velmi mě zaujal a líbil se mi. Splnil to, že se držel samotných povídek, které napsal E.A.Poe a nic si tvůrci filmu nepřimýšleli. John Cusack odvedl parádní herecký výkon při ztvárnění samotného zakladatele moderního hororu. 80% ()

Lord_Vader

Je to hodně krvavé, dějově zmatené a Poe vypadá jako absolutní magor a zoufalec. Jediné co to zachraňuje je, že je to pořád ještě taky detektivka, takže budete zvědaví, kdo to má všechno na svědomí. ()

Slummer

Jedno z největších filmových překvapení minulého roku. Film postupně nabývá na obrátkách a jeho děj stojí za to. Propojení s postavou jednoho z největších básníků své doby mu očividně prospělo. Konec, který by nikdo nečekal, byl třešničkou na dortu. Španělská koprodukce opět nezklamala. Plně zasloužených 95%. ()

violik

Tak na tenhle film jsem se fakt těšila, na Poeovkách jsem vyrostla a tak jsem byla zvědavá právě na tuto tzv autobiografii. Možná právě pro vztah k Poeovi mi filmík zaujal a Cusackovi seděl. Dobré pochmůrné drama, které by možná ještě lépe natočili angláni. Ale i tak musím dát plný počet, ráda se k filmu vrátím. ()

Filmslover14

Musím říct, že se mi film líbil, ale doporučila bych ho spíše lidem, kteří Poeova díla četli a mají je rádi. Já sama jsem od něj zatím nic nečetla a občas jsem měla problém rozlišit, co se je historicky přesné, a co je pouze výmysl autora. Musím ale pochválit ponurou atmosféru a dobře obsazenou hlavní roli. Konec na mě ale působil až moc holywoodsky, takže plný počet hvězd rozhodně udělit nemohu. ()

Montanus

Poa som čítal, film atmosféru jeho poviedok rozhodne nemá. Na druhej strane, a úprimne, konečne niečo, za čo sa dá v poslednej dobe vyhodiť pár "euríčiek" v kine bez toho, aby ma obchádzali závrate. Aj keď John Cusack je niekedy riadne mimo, asi takto nejako (debilne) si predstavujem osobu básnika E. A. Poa v reálnom živote. ()

mr_radek

Zajímavá detektivka, zvláště pro milovníky Edgara Allana Poa. Perfektní obraz 19. století, prostředí, kostýmy a další různé detaily. Díky známým povídkám trošku předvídatelné, ale i tak nadprůměrné. Cusack se mi v roli Poa hodně líbil. ()

PORTER44

Historicko ponurá atmosféra a ještě k tomu když se příběh odehrává za šera nebo po tmě mi ve filmech moc nesedí i když scénář a herecké výkony byli dobrý,zrovna tak způsoby vraždění byli neobvyklé a tím i zajímavé a dodaly filmu napínavější a děsivější atmosféru tak mě film moc nechytil,pro mě thrillerový průměr. ()

Akatinka

Můžu s klidem říct, že mi to přišlo dost dobré. Pro mě jako čtenáře Edgara Allana Poa to bylo krásné propletení všeh jeho možných příběhů. Balo to jako klasický thriller typu Sběratel kostí nebo Vraždy podle Jidáše, jen o něco méně strašidelný. Mělo to logickou posloupnost i důmyslné postavy. Rozhodně to bylo NĚCO. Netvrdím, že to nemělo žádnou chybu nebo že to bylo bůh ví jak překvapivé, ale dnes překvapit nebo udělat bechybnou práci je kumšt... ()

zimi

Já bych, krapet změnil konec a bylo by to na 4*, ale jinak v celku povedený film, asi až nemožné unikání, to by v reálu neklaplo, jinak v celku nápadité! Procenta, tak nějak odpovídají. ()

saint3n

re Cervenak: spíš RDJr. než Cage imho ;) re Malarkey: Luke Evans min od Immortals standardně nadprůměrná jistota ;) ()

lienocenka

Hercov ako John Cusack a Luke Evans všeobecne "môžem". Preto som sa tešila aj na ich kombináciu. Doba v ktorej sa dej filmu odohráva má vždy niečo do seba - keďže je úplne oslobodená od výdobytkov nášho storočia. Pochmúrne vedená kamera, ulice zahalené do hmly a hlavne pointa filmu - vydierania spisovateľa Edgara - si ma získali od prvej minúty filmu. To ako boli na vraždy použité ako predlohy jeho vlastné napísané knihy, bol výborný námet. Spracovanie a efekty boli na jednotku. Pre mňa jednoznačne 5 hviezdičiek. ()

mpet

Poměrně zajímavá detektivka, kde se kupí jeden příběh od Poa za druhým. A postupně to dává dohromady velice zajímavý kriminální story, kde se vrah skrývá, tak dokonale, že jsem ho nedokázal identifikovat dřív než hlavní hrdinové (velké plus za to, neboť většina kriminálek toto nedokázala). Totu velice povedenou záležitost kazí jen John Cusack, který se pro hlavní roli podle mě absolutně nehodil a tak mi tak trochu kazil film. Hodnotil bych všemi pěti hvězdami, ale kvůli Cusackovi dávám o hvězdu méně. Škoda!! ()

ragnar1

Kdysi jsem četl knihu Předčasný pohřeb, a tak jsem byl zvědavý, jak bude tento film pojatý. Ne vždy se podaří vytvořit film podle slavných předloh. Toto však není tento případ. I takhle může vypadat alternativní pohled na poslední dny E.A. Poea (přičemž je zde použito mnoho námětů z jeho tvorby). Uvěřitelné prostředí a dynamický děj snese větší měřítka. I John Cusack a Luke Evans předvádí dobré herecké výkony. Velmi příjemný film. ()

Režisér To a drákulovský prequel

Režisér To a drákulovský prequel

09.09.2017

Trend filmů o spisovatelích, kteří v podstatě zažívají svůj vlastní román, ještě neskončil. Možná si pamatujete romanci Vášeň a cit s Jane Austen nebo Havrana s Edgarem Allanem Poem, no a teď se… (více)

Špionážní mimozemská invaze

Špionážní mimozemská invaze

06.09.2014

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

Jovovich prchá před teroristy a ex-Bondem

10.10.2013

Netěšte se, neznamená to, že další Resident Evil nebude. Bude, šestka se připravuje a její premiéra je stanovena už na podzim příštího roku. Milla ale nezahálí a po právě natáčených Expendables 3 a… (více)

Cusack je Poe

Cusack je Poe

31.08.2010

John a Edgar Allan – to jste si určitě domysleli. Zdá se, že slavný básník a jeden z otců moderní detektivky a hororu je v podobné situaci jako Dracula – plánuje o něm film úplně každý. Sylvester… (více)