Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Lauri

I když jsem v poslední době viděla hodně dobře ohodnocených snímků (Lovec jelenů, Donnie Darko,..), žádný z nich mě nedokázal tak moc okouzlit jako tento kousek od Woodyho Allena. Vždy jsem věděla, že se jedná o zajímavého, citlivého a nadaného tvůrce, ale v poslední době mne mile překvapuje stále více. Navíc nesmím opominout fakt, že jsem neměla ani páru, co mě čeká, šla jsem do naprostého neznámého s nulovým očekáváním. A zážitek? Nadmíru dobrý. Potřebu vidět Owena Wilsona znovu ve 20,. letech jsem měla hned, jakmile naskočily závěrečné titulky. A nádherná, podmanivá Paříž je třešničkou na dortu, stejně jako Rachel McAdams a Marion Cotillard. Hned jakmile někde ukrojím 2 hodinky času, půjdu si sednout k televizi a tento film si pustím znovu! A tentokrát určitě nebudu překvapená, až na mě z obrazovky vykoukne Tom Hiddleston, jeden z mých největších favoritů v roli Fitzgeralda, protože o jeho účasti ve filmu jsem neměla ani tušení, i když nechápu, jak se to mohlo stát. A ještě jedno udivení: Salvator Dalí. Příště si pořádně ověřím, koho vlastně ten Woody obsadil.. :) Takže krásných čistých 5 hvězdiček za nádherné dílo. ()

jezurka42

Can you picture how drop-dead gorgeous this city is in the rain? Miluji Woodyho Allena a jeho poetičnost a sílu s jakou vyjadřuje svou lásku k hlavnímu městu Francie. Zamilovala jsem si jeho Manhattan, ale Paříž mne zcela uchvátila. Uhranula mne každou svojí usměvavou vráskou, jiskrou v očích, výraznými boky houpajícími se do rytmu hudby Cola Portera, nádherným jazykem, který je romantický a dokáže oblbnout toho největšího cynika i doživotního pesimistu. Tenhle film je básní o místě, které mění nás a my měníme jej. A kvůli tobě Erneste stanu se nočním ptákem. ()

Beagle

Nejsem spokojená na 100%, ale nemůžu říct, že by se Allenovi nový snímek nepovedl. Jen tentokrát zůstalo u historické skicy a parodií postav z dob minulých (tak trochu a la Jára Cimrman) na úkor příběhu hlavních hrdinů. ()

Lord.Jim

Woody Allen má zvláštní dar: neskutečně zábavnou a vtipnou formou popsat něčí trapnost. A že teda ty praštěný Amíky (vyjma hlavního hrdiny samosebou) v tomto případě věru nešetřil. ____"Ach, já tak zbožňuji tu jeho erudovanost". ()

SonG

Pěkná, lehce abstraktní podívaná, ve které exceluje Owen Wilson a noční Paříž. Vlastně je to takové nenásilná reklama na krásy tohoto dekadentního města, a musím se přiznat, takhle reklama mne dostala... ()

Kate...

Co víc jsem si od Woodyho mohla přát. Jako s každým jeho novým filmem jsem i tentokrát měla obavy, co si pro nás připravil, neboť některé jeho nové snímky mi vůbec nesedly, ale tady to bylo jinak. Hned ze začátku jsem viděla v Owenu Wilsonovi ukecaného mladého Allena, výřečného a neustále obhajujícího svůj názor, tak jak to známe z filmů, v kterých sám hraje hlavní roli. Musím uznat, že žánrově sedl nejen mně, ale i spoustu jiným milovníkům literatury a umění obecně. Asi bych měla stejně nadšený a překvapený výraz jako hlavní hrdina. Nicméně nesmím zapomenout zmínit, že Woody opět za ukecaným snímkem skryl moc hezkou myšlenku, která možná uchlácholí podobné snílky o té jejich belle epoque. (a pár minut s Adriem Brodym alias Dalím jsou skvělou perlou). (narážka na Trockého mi silně připomněla Kunderův Žert). ()

Fíla

Než jsem se odhodlal ten snímek shlédnout, pořád jsem si opakoval, že to bude jen nudné hodinu a půl dlouhé povídání o ničem. Moc jsem se pletl a jsem za to rád. Vynikající námět! Tohle se Allenovi povedlo moc. Doplnil ho skvělý Owen Wilson a půvabná Rachel McAdams. U mě převládají rozporuplné emoce, protože nevím jak hodnotit tuto skvělou designovou dekoraci v podobě úchvatné Paříže. Zatím nejlepší role pro Wilsona. 8,5/10 ()

berusche

No, nikdy bych nevěřila, když jsem si to pouštěla, že mě uchvátí scénář Woodyho Allena nebo herecké umění Owena Wilsona, ale uchvátili mě oba. Po skončení jsem nechtěla nic jiného než být v Paříži, i když já bych raději ten skutečný zlatý věk (taková káva s Descartem), 20. léta mě moc nebrala. Krásná scenérie, chytrý milostný příběh, zvláštní setkání, propracovaný scénář (za který ale odebírám tu jednu, sice přiznávám, že si toho Woody musel hodně dočíst, ale tady by se ocenění za nejoriginálnější scénář mělo dát pánům Svěrákovi a Smoljakovi, páč jejich České nebe je v konečném důsledku podobné a určo byli dřív) a vkusná podívaná. To je bez debat Půlnoc v Paříži. ()

easaque

ze začátku jsem měl z filmu poněkud rozporuplný pocit, ale v průběhu mě už chytl a bavil až do konce. To vše hlavně díky scénáři. Filmařsky i herecky mi připadal průměrný. Určitě neurazí a nestačí nudit za hodinu a půl, což byla pro mě přiměřená délka. Lepší tři hvězdičky. ()

maverick10

Poeticka krasna atmosfera na me dychla uzasne, ovsem pro me to bylo az priliz primocare! Film by mel nejen ohromit, ale donutit divaka premyslet. Jen jsem se rozplyval tou paradni plejadou umelcu dob minulych zahranych plejadou umelcu dob pritomnych. Predevsim A.Brody ala Dalí a jeho nosorozec je nezapomenutelny poeticky humorny puntik, ktery zustane v pameti. ()

GrungeChild

Příjemně naivní odlehčená komedie, na kterou se až překvapivě hezky dívá. Nikdy bych neřekl, že mě ten kyselý ksicht Wilson provede krásnými starými časy, a nechá mě snít o jedněch z nejinspirativnějších lidí naší doby. Po všech stránkách milý zážitek, který bych ani vůbec netipoval na Allena, kdybych si to již v úvodu nepřečetl. Ve kterém "zlatém věku" byste zůstali vy? 3 a půl * ()

Valsadora

Tuto romantickou komedii jsem viděla už kdysi, ted si ji připomněla a tak na mně dáchla krásná atmosféra Paříže, že jsem se rozhodla ji příští rok opět navštívit alespoň na víkend. Malebná Paříž, zajímavý příběh o cestování v čase, romantika - 8/10*. ()

honajz2

Po prvním neúspěšném setkání s Allenem to na podruhé celkem vyšlo. Sice to teda vypadá jak nějaká přehnaná reklama na Paříž, ale jinak jsem spokojený. Bylo to vtipné (spíš teda úsměvné, ale i to se počítá), dobře a příjemně se mi na to dívalo, bylo tam spoustu dobrých nápadů plynoucích z toho zajímavého fantasy prvku, příběh je taky dobrý a na závěr to má i nějakou myšlenku + sem tam občasná satirická scénka odkazující na bohaté. Fungovalo to přesně tak jak mělo a i když z toho nápadu šlo podle mě dostat víc, líbilo se mi to. Své kouzlo to rozhodně mělo a snad ho mají i ostatní Allenovy filmy, když už jsem se rozhodl vrhnout na jeho filmografii. Stejně na tom filmu jsou nejlepší části se surrealisty a odhalení toho, jak vznikl nápad na Anděla zkázy :D. Slabé 4* ()

Joe321

Konečně něco, co se mi z nových Allenovek líbilo. Bohužel postavy jsou zase ze snobácký vrstvy společnosti (doporučuju epizodu South Parku jménem Smug Alert! na podobné téma). Tady se aspoň většina příběhu odehrávala ve fantaskní realitě, díky které jsem měl chuť se do Paříže opět podívat. Užil bych si to zřejmě víc, kdybych byl blázen do obsazené literatury. "He is having an affair in front of their noses." -"With?" -"With another character, the pedantic." -"Denial it's called. Thank you." ()

M.i.k.e

luxusně obsazené a na allena překvapivě optimistické vyznání lásky jednomu z nejkrásnějších měst.vtipné,hrávé,příjemné,skoro až magické setkání...80% ()

Lischai

Vyplatí se to vidět už jen kvůli skvělému Hemingwayovi. Zlí jazykové mohou v předchozí větě vypustit "už". ()

SallyZen

Krásná Paříž, setkání s Fitzgeraldovými, Hemigwayem, Picassem, Dálím, Bunuelem a dalšími známými osobnostmi na mě udělalo vskutku parádní dojem. Ta atmosféra je všude. Allen má režii fakt pod palcem, jelikož je bezchyby. Nádherný poutavý příběh, který je i takovou menší nostalgií. Ani by mi ten film nevadil o půl hodiny delší. 85% ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem