Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

Kryton

John Moore potopil další akční značku. Max Payne byl špatný a nový John McClaine je.............strašný taky. WTF?! Pátá Smrtonosná past je přesně jako pátý díl Star Treku. Zbytečný díl, který je doslova Death of Franchise. Z celého filmu zmizel duch Die Hard. Záporáci jsou unylí, akce má šílený střih a kamera lítá ze strany na stranu jako prsa na centrifůze. Nemohu si pomoct, ale Die Hard 5 je levná a je to z ní cítit. Bruce Willis se už začíná dostávat do rumunských/bulharských levných produkcí? Mimochodem výběr herce Johna McClainena Jr. byl taky pěkný přehmat. Vůbec jsem mu nic nevěřil. Už prosím nechte Johna být. Dejte mu už důchod. Hodnocení OST: Paradoxně je hudba od Beltramiho jedna z mála věcí, která se povedla. Byť dokola se pořád pouštěla Die Hard melodie. 7/10 ()

Lokutus

Docela by mě zajímalo, kdy si Willis nebo některý z producentů přesně řekl u sledování některýho z předchozích Mooreových výtvorů: "Chci, aby tohle vemeno točilo další Smrtonosnou past." Respektive koho přesně tohle napadlo. V kontextu Mooreových filmů se jedná o jeden z těch lepších taky s nejkratší stopáží, takže zmatená přestřelka střídá ještě zmatenější honičku, aby nebyl čas na dialogy, kde by ještě víc vyniklo, co je tohle celý za píčovinu. Těch pár hlášek je spíš až trapně rozpačitých a jak již bylo zmíněno ostatními - kdyby v tomhle filmu hrál kdokoliv jinej (Lundgren, Dudikoff a jim podobní) nebo se hlavní postava nejmenovala McClane, těžko by někdo tenhle uspěchanej, chaotickej a zbytečně uřvanej blaf spojoval s celou sérií. ()

maddy

Zďaleka nie taký prúser ako som po počiatočných zdrvujúcich recenziách čakal. Na rovinu priznám, že fanúšik Die Hard série nie som (štvorka ma bavila, staršie časti som dohnal len týždeň pred premiérou Good Day a z nich ma oslovila len veľmi slušná jednotka), takže ani vytýkaný prerod Johna McClane-a z postavy „obyčajného policajta“ do postavy „nezraniteľné terminátora“ mi vôbec nevadil. Od súlože medzi otrasným režisérom (Moore – najpremrhanejšia šanca na zavedenie série podľa úspešnej počítačovej Max Payne) a prihlúplym scenáristom (Woods – druhá najpremrhanejšia šanca na zavedenie série podľa úspešnej počítačovej hry Hitman) som si veľa nesľuboval, našťastie je výsledok dostatočne vzdialený ich najslabším pokusom. Akurát sa je potrebné zmieriť s tým, že z Die Hard sa stalo čistokrvné akčné béčko. So všetkými chybami, ktoré s tým súvisia. Najväčším kameňom úrazu je Woodsov scenár (v Hollywoode by to mal už nadobro zabaliť, dokým na ňom niekto nespácha atentát), ktorý na priamočiary akčný film nabaľuje tupú story, v ktorej postavy hrajú na štyri rôzne strany a každých 20 minút sa ukáže, že nič nie je tak ako sa zdalo. Jeho záporáci nie sú vyprofilovaní a navyše ich činy vypĺňajú zbytočné infantilné scény typu pokus o tanec alebo pochrumkávania mrkvičky. Samozrejme, nechýbajú ani hlúpe scény ako jazda z Moskvy do Černobyľu za pol hodinky alebo radiácia, ktorá je pre našich hlavných hrdinov úplne neškodná. Hlášky sú našťastie trefné a občas aj naozaj vtipné akurát ich nevie efektne dávkovať a určiť kedy ich do scenára už viac nezaradzovať (keď John po 7. krát zahlási, že „je iba na dovolenke“ počas toho ako visí v aute prichytenom o vrtuľník už to nepôsobí ani len trápne). Moore z tej scenáristickej mizérie, ale prekvapivo vytrieskal slušnú akčnú jazdu vo všetkej svojej veľkoleposti, pri ktorej našťastie príbeh hrá až tretie husle. Po pravde, takto hlučný, nadupaný a výbušný film som dlho nevidel. Už v úvodnej takmer 20 minútovej naháňačke sa nebojí zničiť snáď 300 áut (aspoň vieme, kde sa minul rozpočet) a intenzita sa pribúdajúcimi minútami len stupňuje (záver s helikoptérou je nabušenejší ako súboje v Star Wars) . Síce je akcia miestami nasnímaná až prehnane epilepticky, ale osobne som ani raz nestratil pri scénach prehľad a jej „megalomanskosť“ zatieni aj tento nedostatok. Ono je vlastne celý film komponovaný ako veľká 90 minútová akčná scéna a celé to skôr pripomína videohru, kde je celé dianie dobré len na to, aby odprevadilo postavy z jednej akčnej scény ku druhej. Napodiv laťka zábavnosti ani raz nepoľavila a celé to odsypalo rýchlejšie ako som mal čo by len slabé nutkanie pozrieť na hodinky. Áno, toto je síce „len“ čistokrvná béčková akčná jazda so všetkými chybami, ktoré k nej patria (hlúpy príbeh, trápny scenár, nesmrteľné postavy), ale osobne som od tohto nečakal nič viac. Čo je však sympatické, že Die Hard sa na nič viac ani na chvíľu nehrá, nepotrebuje riešiť precízne vystavaný príbeh, komplikovaný prerod postáv, ani zapletené rodinné vzťahy. Pokiaľ ste chlap a baví Vás čistokrvná akcia, smelo do toho. Tie 3* bez štipky hanby prihadzujem, síce chápem naštvaných fanúšikov pôvodnej série, keďže Good Day je na míľe vzdialený jej pôvodnému štýlu, ale to automaticky neznamená, že je hodný takéhoto zatracovanie ako sa mu momentálne dostáva. Vzhľadom na vynikajúce zárobky, to radovým divákom asi až tak nevadí, a kvázi odborníci nech si ujasnia, že v kine nesedia na filme A Good Day To Be Black Swan ;) () (méně) (více)

JimWayne

Netreba sa báť a nechať sa unášať McClanom a jeho náročným životom dovolenkujúceho policajta v Rusku. Čakal som niečo ako bola štvorka ale v celku nie som sklamaný. Áčkový herec v béčkovom príbehu( scenárista vytvoril príbehovú kostru ako pre direct to DVD s JCVD). ()

VojinRyan

Chudák McClane. Toto si nezaslúžil. Moore to urobil úplne inak ako mal. Toto už nie je starý John, ktorý hláškuje všade, kde príde, ale tu iba sem tam utrúsi nejakú poznámku a to je všetko. Kamera sa trasie aj pri obyčajnom pohľade na vozidlo, ktoré prechádza kamerou. To ten kameraman mal parkinsna alebo ako?? Žiadna poriadna bitka hand to hand ale len slabé efekty, ktoré dokáže spraviť hocijaký animátor. Hudba tiež nič moc. Moore kompletne utopil túto sériu po kvalitnom 4. diely a nehovoriac o dokonalých prvých troch častiach. Škoda. Keď ďalší diel, tak s úplne iným týmom a nasadiť ťažší kaliber. 55% - 3* ()

MartinezZ

Neskutečně trapná nuda. ~ Má tohle Bruce zapotřebí? Podprůměrná akční debilita, zralá akorát tak na Direct-to-DVD trh. Imbecilní příběh, dementní jednání postav, doslova Himaláje nelogičností (mimochodem, když synátor naloží papínka, ten ho upozorní, že je právě zachránil před bandou varšavských zloduchů - Varšava ale není v Rusku, kde se to má odehrávat, natáčelo se v Budapešti v Maďarsku, tak kde sakra vzal Bruce to Polsko?), herec synátora je dopr... kdo? Takovej nesympatickej ksicht bych neangažoval jinak, než jako herce ztvárňující druhou mrtvolu zleva. Až skoro herně-odporné CGI efekty. Kdyby tam nebyl Bruce a jmenovalo se to třeba "Ho*no se klouže", nikdo by na to ani nesáhl. Autoři jsou tak ekvivalent dobytčího exkrementu, protože takhle pokračovat v kurvení Smrtonosné pasti je zvěrstvo. Jako by nestačila dementní čtyřka. Tfuj tajxl, ještě že mě to v kině minulo, asi bych prošel plátnem... ()

SaNcHeZ_cz

John McClane na druhou pod režijním dohledem ničitele slibných projektů a podle scénáře jednoho z největších břídilů posledních let. Pátá smrtonostná past je snímek, kvalitami atakující tak maximálně trh s videobéčky. Mizerně natočená akce, většina věcí ve filmu vlastně nedává smysl a nejhůře je na tom scénář. Já jako fanoušek pořádám právě minutu ticha za původní série. To co totiž Wiseman ve čtvrtém díle citovat, Moore dohání do vyumělkovaného extrému, který nemá šanci diváka vtáhnout nějak více. Je to také kvůli Willisovi, který si odehrává opět svoji polohu z posledních let. Jakoby věděl, že to tu vlastně nemá ani smysl. Je mrzuté, že značky jako je tahle, na kterých velká část malých kluků vyrůstala a utvářela si svůj pohled na filmový svět, končí jako takhle mizerná fušérská práce. Za dva roky je tu šestka, zachraň se kdo můžeš. [45%] EDIT: S odstupem několika let jsem se rozhodl téhle "radosti" dát ještě jednu šanci a musím uznat, že po letech tohle prostě je ještě o to víc znatelnější jako kolosální průšvih. Pátá smrtonosná zbraň nefunguje, akce je sice bombastická ale úplně pitomá a navíc postrádá hlavu a patu. Ten přerod McClanea v hláškujícího dědu, jehož kecy jsou tak maximálně k smíchu svojí blbostí, působí s odstupem o to víc bolestivě. Ne tak bolestivě ale jako scény, které třeba na papíře zněly docela fajn, ale v téhle realizaci už vlastně ani k smíchu nejsou. ()

Wysch

Já osobně bych nevinil Moora za to, že je špatnej režisér. Ono totiž režijně je pátá Past více než slušná, úvodní honička na ruský "dálnici" (nebo co to je) je vlastně výborná. Problém osobně vidím ve scénáři, kterej je jednoduše špatnej. Čtvrtá past taky neměla scénář, kterej by tak nějak ctil "původní" trilogii, ale jinak byl ten scénář moderním počinem se šikovně gradovaným dějem. Pátá past má ale jen honičku na dálnici a plno špatnejch hlášek. Což je překvapivý vzhledem k tomu, že McClane vždycky hlášky sypal (i v tý čtvrtý Pasti). Synáček se - dle mýho - potatil dobře, Jai Courtney není vůbec špatnej a vlastně je i ve výsledku výbornej, jenže problém je prostě v tom, že někdo něco napsal a nazval to Die Hard, ačkoliv to s Die Hard má společnýho jen toho McClanea. Smysl Smrtonosný pasti tak zůstal Skipu Woodsovi skrytej, a to je škoda. Snad se lidi poučej a nechaj scénář Šestky napsat někomu, kdo na to opravdu má. A vůbec bych se nezlobil, kdyby se do hry zapojil třeba Shane Black, ten by podle mě na Smrtonosnou past měl dobrej vliv! ()

ivishka

Ach jo...já a akční filmy - to je kapitola sama pro sebe. Jelikož jsem byla pozvána do kina tak po asi osmé hodině nedávali nic jiného, než Bruce Willise v akci a nebo nějaké fantasy. Řekla jsem si, že dám jednou pro vždy poslední šanci vyloženě akčním filmům jako takovým. Nějaké Johnovo(Bruce Willis)neustálé provolávání: "Sakra, ale já jsem na dovolené!" a mezitím drží pistoli a plnou salvou "drtí" své protivníky, přičemž stihne ještě pohovořit se synem jaký měl dneska den... I když musím uznat, že bylo pár momentů, kdy jsem se dokázala zasmát a skrýt tak svou obavu o nynější akční tvorbu. Místo naprostého nářezu jsem byla svědkem toho, že polovina filmu byla zpomalena se značně dramatickou hudbou, která mi ve třetí řadě v kině rvala uši a do teď v nich ještě slyším doznívající pískot... Docela jsem se pobavila u demolování aut, ale konec, který byl naprosto sentimentálně a rodinně natočen se mi vůbec nelíbil. Takový horší průměr no. Asi by bylo hodně zlé, kdyby konečně hlavní postava akčního filmu (zobrazena jako největší hrdina) zemřela, protože mi přijde, že jsou jako švábi. ()

javak810i

Yippee ki yay, mother Russia! Zas až TAK špatné to nebylo. Ano, John McClane už není takový jaký býval. Místo drsných nadávek teď vede rodičovské kecy. Ano, efektně povedenou akci kazí zmatečný střih a rozklepaná kamera. A ano, dočkáme se i několika technických a logických chyb, díky děravému scénáři. Ale pořád se na to dalo ještě dobře koukat. Ovšem ze Smrtonosných pastí suverénně nejhorší díl. 3* ()

Praxis

Hodně tupý pátý díl, který svým starší bratříčkům dělá velkou ostudu. V podstatě naprosto nesmyslný děj, kde neustále pobíhá otec i syn McLaneovi a po někom zběsile střílí, naráží autem a všude okolo to epicky hoří, exploduje a naráží do sebe. Willis do toho cedí celkem křečovité hlášky, které občas pobaví, občas vyvolají křeč v mimických svalech. Mladší McLane je hroznej nesympatik a celkově to vypadá, jako když půlka filmového ansámblu jede na nějakých drogách. Přidejte si do toho špatné CGI efekty a máte tady hodně, hodně hodně špatné zpracování, na kterém je nejlepší občas jen to samoparodické zpracování. 40% ()

Ellmariachi

Tak to jsem tedy fakt nečekal. Pamatujete na první díly Kroku za Krokem? Byl to slepenec skečů a celkově to tvořilo jakýs takýs příběh dílu. Tak tady je to to samé. Jenže s akčníma scénama. Vedle sebe naskládané honičky, střílení a neuvěřitelně vyumělkovaný hlášky BW. Proboha proč? Proč by NYorskej polda jel autem po autech, kde můžou být rodiny s dětmi? Proč tatík se synem spáchají sebevražedný skok z nejvyššího patra budovy? Ne v akčňácích se logika hledat nemá a já to nedělám. Ale tohle je moc. Jeden zvrat v ději to fakt nezachrání. Tenhle díl je prostě agent 000 a doufám , že kur*a fix další díl nedostane do ruky další pablb. Miluju tuhle sérii a miluju BW. A víte co? Budu se tvářit, že tenhle díl neexistuje. Vždyť John McClane je přeci na dovolené.....50 procent ať nežeru ()

oondra

Die Hard 5 má se starými díly pramálo společného a je to jednoznačně nejslabší díl celé série.Scénář mi nepřišel až tak špatný,jak jsem se v hodně komentářích dočetl ale bohužel té otcovsko-synovské lásky by bylo trošku moc i na romantický cajdák natož na akční film z kultovní série. Škoda, že se odbočilo z charakteru hlavního padoucha, přece je to jen něco co tuto sérii dělalo tak odlišnou od jiných filmů...Ale i přesto všechno je to pro mě příjemně odpočinková střílečka! Sednu si do kina,vypustim všechny starosti a jen koukam jak Bruce přijede pokosit půlku Moskvy. ()

O.Peta

Rozhodně nejde o žádnou tragédii, jak naznačují zdejší procenta, to jen hned na úvod, aby bylo jasno, na jaké straně barikády stojím. McCleana mám prostě rád. Ač lze namítat, že se smrtonosnou pastí jako takovou má už několikáté pokračovaní, společné pouze jméno hlavní postavy, tak já nesouhlasím, protože Bruce v ničem jiném nemá takový švih a nesype jednu hlášku za druhou. Brečet nad tím, jak jde past díl od dílu jinou cestou je trochu scestné. V podstatě jen první dva díly se nesou ve stejném duchu a už třetí díl nabral úplně jiný směr. Za mě pohodová spokojenost. Nejvíc filmu podráží nohy dost béčkový twist ke konci, nebudu spoilerovat a také poměrně šílená kamera v některých fázích. [Kino 2013] 65% ()

Riddick77

No, nevim no. Ale jo, vlastně vím, prostě sračka. Jestli mi někdo bude tvrdit, že takhle vypadá zvládnutá akce, tak se mu vysměju do obličeje. John Moore je hovado, Skip Woods je hovado a Bruce Willis začíná být líné hovado (občas by za ty prachy aspoň mohl dělat, že padá). McClane? Ne, toto do série nepatří. 3/10! ()

Popluh odpad!

Těžko říct, kdo je větší žabař, jestli John Moore nebo Skip Woods. Totální degradace série proti které čtyřka ještě víc vynikne a její akce s truckem a stíhačkou je oproti všemu v Good Day To Die Hard vrchol reality. Scenář neměl víc jak 20 stran akčního balastu, východních stereotypů, šílených záporáckých zvratů a kýčovitých dialogů otec-syn. Moore zase krade kde může, ale ani to mu nepomůže, z akčních scén, které tvoří skoro celou část filmu vynikne jen pár záběrů, které se navíc dají spočítat na prstech pyrotechnika v důchodu. Špatný, hloupý a nudný film, kterému nepomůžou ani snaživí herci. ()

JJ.Gibson odpad!

Odpad!!! Ale neobyčejně nákladný odpad!!! To ničení aut bylo lepší než v Kobře 11 a to je co říct!!! A ty opakující akce s vrtulníky a zeleném pozadí muselo také slupnout pár melounů!!! Ačkoli nerad, tak musím přiznat, že z Willise se stala chamtivá hollywoodská hvědička, která již dokáže pouze rejžovat na své minulosti. Pátým zrecyklováním Smrtonosné pasti se mi opravdu herec do jisté míry znechutil!!! Jeho postava připomínala starého McClanea jen opravdu vzdáleně, motivace nula, humor nula, zápletka ubohá. Prostě nic!!! Opravdu zhanobil tuto legendární postavu. Yippi Kai Yay motherfucker!!! ()

Freemind

Filmařská paraolympiáda. Kultovní série jde definitivně do sraček, a kopli si do ní úplně všichni - od režiséra, přes scénáristu až po tvůrce efektů. Když už točím debilní akčňák s nulovými požadavky na logiku a strukturu, tak bych se měl snažit vyšperkovat akční scény, ale ono nic - zmatek, bordel, technické peklo a hlavně nuda, nuda bezbřehá jako Bajkal. ()

Sawyer815

Taková škoda,že John Moore a Skip Woods vůbec nepochopili o čem Smrtonosná past vždycky byla. Je to celé hrozně zbrklé, nedotažené a především úplně zbytečné. ()

Ferry

Obrovske zklamani. Ty dolary za kino me teda hrozne mrzi :/ Co to bylo s tou debilni kamerou? Hlasky byly snad jeste debilnejsi, stejne jako pribeh, kdyby tam do toho dali Stevena Seagala, tak by to mozna odpovidalo. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014