Bruce Willis je zpátky v akci — strhující, dech beroucí, divoké akci — jako John McClane, odvážný newyorský policajt s úžasnou schopností být v nesprávný čas na nesprávném místě. Tentokrát se John vydává do dalekého Ruska, aby vypátral svého syna Jacka (Jai Courtney), který se ocitl v moskevském vězení. Jeho mise ale nabere smrtící obrátky ve chvíli, kdy musí se synem spojit síly, aby společně překazili plány na krádež jaderných zbraní a zabránili tak rozpoutání třetí světové války! (Magic Box)

maseer2

všechno špatně.. než se divák stihne rozkoukat, je okamžitě vržen do dost nezáživné honičky v ulicích "Moskvy", přičemž není ani pořádně jasné, proč se to celé odehrává, natož kdo je kdo.. celý film pak působí jako jakýsi kříženec podprůměrné epizody Kobry 11 a jakékoliv mexické telenovely, u kterého se sice hodněkrát zasmějete, ale v drtivé většině případů je to jen a jen kvůli celkové hlouposti toho, co se před vámi odehrává.. ze samotného McClanea se tvůrcům povedlo udělat naprostého kokota bez špetky péra (vypůjčeno od Civala, díky), který se celou dobu tváří stejně a postrádá úplně všechno to, díky čemu se kdysi stal kultovní postavou.. to, že je film "nevhodný mládeži do 12 let", je taky moc fajn, protože jsem za celou stopáž nezaregistroval snad ani jeden drsnější záběr a jediná zajímavá scéna (svlékající se Julia Snigir) skončí dřív, než začne (na záběry, na které láká galerie filmu, budete tedy čekat marně).. závěrečný epic fail s helikoptérou, u kterého jsem vybouchl smíchy (a nebyl jsem sám), je rozhodně nejveselejším momentem celého filmu, což výstižně glosovala i důchodkyně sedící za mnou slovy: "to je kráva".. kdyby film neměl v názvu "Smrtonosná past" a nehrál by v něm Bruce Willis, nelišil by se vůbec ničím od béčkových rádoby akčňáků, které putují rovnou na DVD.. P.S.: překorbenej Rusák (nebo Maďar?) promenádující se bez trika jen kvůli tomu, aby šlo vidět jeho hustodémonskykrutopřísný tetování "CCCP", taky docela pobavil... ()

Gary

"Tak nám zabili McClanea, paní Müllerová. Byl to vtipnej chlap, míval dobrý hlášky, běhal v nátělníku, bosky po střepech, lezl výtahovou i větrací šachtou, měl problémy s manželkou, Gruberem, druhým Gruberem, bolestí hlavy, parťákem Zeusem, skákal na hydrantové hadici, letěl na sedačce z letadla, ale i sejmul vrtulník autem. John McClane byl frajer! Nemáte Aspirin, paní Müllerová? Mě z té nové "pasti" bolí hlava." Mrzutě špatná režie, diletantský scénář, debilně obsazený Courtney, přepálená akce, kreténská zápletka a vymizení všeho, co máte na Smrtonosné pasti rádi - kromě hudby - jediný Beltrami nám dává trošku vzpomenout. Čtverka se mi líbila, ale tohle už vážně není Die Hard a klidně to mohlo mít název Troubles in Moscow z produkce Luca Bessona. A jestli už by se ten plešatej tatínek jmenoval Jimmy Doodle nebo John McClane, to by na věci nic neměnilo. Jen výdělky. Nicméně těch několika dobrých míst, reálně natočených bouraček a stylových výbuchů je škoda. 50% ()

PROROK14

Začne to normálne, nejaké keci na úvod, potom vezú na súd dve osoby, ktoré majú byť stredobodom v ďalších minútach filmu. Všade stoja kukláči, vojaci, na streche je dokonca vidieť ostreľovača. Potom to pred súdom buchne, a po ozbrojených zložkách niet ani chýru ani slychu. Nasleduje automobilová naháňačka, pri ktorej bude zničených mnoho podvozkov s pohonom a účelovou nadstavbou. Ale ani tu nevidno, že by sa do pohotovosti uviedli nejaké zložky integrovaného záchranného systému. V meste vrtuľník deštruuje budovu a nikoho ani nehne. Medzitým Džon stále kváka o tom, že je na dovolenke a toto si nezaslúži. To, že bude aj v tomto dieli nesmrteľný som čakal, ale ten záver ma aj tak prekvapil. 50% ()

BoPo

Paródia na akčný film a zároveň videohra s nízkou umelou inteligenciou. A ten okatý pokus o rekord v počte zničených áut? Na Slovensku kedysi prebehla štátna akcia Šrotovné, takže mňa hromadné rozjeb*vanie motorových tátošov nijako neohúri. Bruce Willis snáď už pochopil, že týmto šantením po falošnom Rusku neohúri žiadnu chlpatú algidu a pošle Johna do dôchodu. Či lepšie do hrobu, lebo jeho iskra nezvládla presun do 21. storočia. ()

Tommassi3

"A nenarostou nám teď další ruce, že ne ?!" - "Ne, ale možná Ti vypadají vlasy !!" ;) Největší absurditu a neodpustitelnou kaňku poslední mcclaneovky, přes kterou se nedokážu přenést, zcela jasně vidím v obsazení McClanea Jr. nesympatickým Jaiem Courtneyem, protože jeho Jack bohužel mezi všemi těmi ruskými padouchy vypadá nejvíc jako Rus, když nakonec i ten Kochův Makarov má víc charismatu a rozhodně příjemnější obličej !! ;) Nemůžu si pomoct, ale ten jeho typicky tupý mongoloidní ksicht mě prostě vytáčel na maximum !! Všimli jste si jeho podobnosti s bratry Kličkovými ?? ;) Myslím, že Willisovi mohli vybrat důstojnějšího, lepšího či minimálně sympatičtějšího potomka !! Napadá mě třeba Channingh Tatum..;) Jinak jsem se opravdu moc dobře bavil, dostal přesně to, co jsem očekával, i když nezastírám, že Znovu v akci určitě platí za nejslabšího zástupce této skvělé série.. Moore vyloženě nezklamal, akce se povedla, soundtrack Marca Beltramiho téhle akční jízdě sluší víc než dost, Willis hláškuje jako za mlada a ta póza otce, který zpětně cítí vůči synovi jakýsi dluh, mu sluší.. Ostatně celá série si tu více tu méně pohrává s rodinnými hodnotami a zejména si všímá Johna jako manžela a otce, i když velmi laškovně a spíše v jemných náznacích !! Opět byla zachována myšlenka celé série, kdy padouši hodně klamou tělem a ne vše je tak, jak by se zpočátku mohlo zdát !! ;) Takže za mě naprostá spokojenost !! ()

GeusX

Na film se sneslo tolik kritiky, že jsem si ho málem ani nepustil. Což by byla škoda. Již akční honička na začátku filmu, kdy je zničeno automobilů jako roční produkce menší automobilky, je sice až monstrózní, ale povedená a vynalézavá. Ani zápletka filmu není úplně debilní. Pár blbostí a přešlapů tu bohužel, jako v mnoha akčních filmech, je, ale když se na to dívám čistě jen jako na akční film bez vyšších ambicí, je to fajne. No jo, McClane. Tak ten si tu moc nezahláškuje a je nesmrtelný jak Rambo a Superman dohromady. V rámci série Smrtonosných pastí je to však stylově nejslabší. Nejvtipnější hláška (patrně sebeironicky má poukázat na americkou 'světoznalost') "Myslíš Grenoble? To město ve Švýcarsku?!" ()

6thSun

Tak nám zabili Johna. Teda ne úplně zabili, ale udělali z něj dementa (je s podivem, že u těch svých "hlášek" neslintá), což je vlastně ještě horší. Psychopatická honička, ve které přijde o káru polovina obyvatel Ruska, je ovšem výtečná. ()

CiTrus007

Začínám cítit odér vytěžené značky a nerad bych viděl, aby série Die Hard skončila jako stejně rozplizle a překombinovaně jako třeba Piráti z Karibiku. Bohužel přesně tam díky tomuto dílu míří. Nevím, co celý film podkopává víc - přestárlý taťka Willis, nevzhledný synáček Courtney, který neumí hrát, nebo třeba naprosto neschopný a nevýrazný záporák Koch, kterému není na konci dopřána ani pořádná bitka. Film postrádá jakoukoliv dějovou kohezi, gradaci a akční vyváženost a buď s postavami hází z bitky do bitky nebo se pokouší o povrchní emoce, které působí vysoce trapně a nepřirozeně. A kamera, té mám také co vytknout - obraz zde totiž funguje jen na dvě nastavení: boj černochů v tunelu nebo oslňující záře. Kromě toho se mi příčily bezzvučné několikasekundové rozmazané záběry při výbuchu čehokoliv - to je čistý kýč a akční klišé. Sečteno, podtrženo: tento film je bezesporu nejhorší Smrtonosnou pastí dosud a podle mě s původní trilogií už nemá vůbec nic společného. Herci i scénář jsou ploší jak prkno a samotný film také není udělán příliš dobře. Za celý tento nepovedený vtip dávám 5/10 a budu se modlit, aby další Smrtonosná past byla lepší nebo raději nebyla. ()

Terva

CITÁT - Je to můj kluk a teď je v Rusku............ Tak opět John McLain (Bruse Willis) v akci a kde se vzal, tu se vzal i jeho syn. Toho dostal někde mezi vánocemi a Sylvestrem pod stromeček. S dcerou, kterou již divák zná by to asi nebylo zábavné. Tak dál. Žádný město, které nespí ale Moskva, kterou McLainové probudí, překopou, zničí a už nikdy z toho neusne. CITÁT - Bude to šlupka......... A už se John (ten starší) zase válí po zemi a zase po něm střílej. Na něj se to prostě lepí. Úvodní honička je velmi povedená a zemře při ní strašně moc aut. CITÁT - Krucinál!!! Řídíš jako moje babička! Šlápni na to, ať to lítá!!!!............ Super akce, střelba, kecy, ironie, sebeironie, dobré ozvučení - to jsou klady. Zápory následují - Divná kamera a syn. Jinak krásných 80% CITÁT - Co to máš furt s tím Johnem? Kam se podělo tati?.............. ()

Johny_fork

Oproti předchozímu dílu poněkud bezmyšlenkovité, ale buďme rádi za každou porci poctivé akční zábavy s nestárnoucím McClanem. ()

Lyli

Absolutně nechápu zdejší nízké hodnocení. Vždyť tohle byl akční nářez, jak má být… Žádná složitá zápletka a přímočará akce, to je pecka. Takže já jsem spokojená, protože jsem dostala přesně to, co od téhle série očekávám. Jediné, co mě mrzí je, že nejde zastavit čas, protože McClane by prostě stárnout neměl. *Edit 1.10.18: upravuju hodnocení, asi jsem včera viděla jiný film, než před pár lety. ()

JohnCZ

Slabší, ale přesto to není takový propadák, jak se všude hlásí. Akci uměla tato série vždycky skvěle a jinak tomu není ani u nejnovějšího bratříčka. Co ovšem už takové terno není je story. Slaboučká a to i na akční film, nezajímaví záporáci a kupa nelogických věcí (čti naprostých hovadin). Ale zábava je to pořád solidní. ()

corpsy

Neviem, nechcem, nemôžem. Dať menšie hodnotenie tejto epickej explozívnej akcii, by bolo proti môjmu presvedčeniu. A to aj napriek nejakým chybám v Mooreovej réžii, menšiemu počtu kultovoschopných hlášok či necharizmatickému záporákovi. Nemôžem. Oldschoolovka, ktorá Dámy a Páni, časom raz dozreje. Ja tomu verím. ()

mau

Oops. Velký propad po skvělé čtyřce. Nudná zápletka bez fungujícího kauzálního propojení, minimum zajímavé akce, zoufalé hlášky z posledního dechu. Staříci Arnie a Sly válí letos o dost líp. ()

Marek1991

Jednoduchý dej, veľký chaos, bezcitnosť, no hlavne že to búcha a divák bažiaci po krvi a ničení, najmä ak je protirusky naladený, čo sochou Lenina, obrazom Gorbačova, či demonštráciami, tak trocha vzbudiť v tých ľuďoch môžu ešte viac, ocení. Efekty skvelé, však dnes ak máte peniaze, tak si môžte dovoliť zničiť aj dopravu v Moskve a nielen ju, no keby sa toto dialo, tak by sa tam diali iné veci, pochybujem, že by si Rusi nechali takto ničiť bezpečnosť, aj keď treba uznať, že to bolo rýchle, no občas tie kaskadérske kúsky a náhody sú už len k pousmiatiu, lebo človek si povie, že inak to kvôli deju asi ani nemohlo dopadnúť. Ten prípad toho Rusa mi vnukol myšlienku, či aj to nemalo mať nejaký odkaz napríklad na Chodorkovského, teroristické útoky zas pripomienku nebezpečnosti Moskvy a tak podobne. Rodinnú urazeneckú hru sme tu už zas pár krát mali. Zaujímavé bolo, koľko našich ľudí si tam zahralo a ako sa o tom hovorilo, pritom okrem Martina Hindyho boli prakticky neviditeľní a zaobišlo by sa to bez nich. Keď sa na tým zamyslíte, bola to komerčná zbytočnosť, ktorá niečo prevratného, či pamätného do sveta filmu, či akčných filmov vlastne nepriniesla. ()

paulieM

Prvních 20 minut promítání mě vyrušovala nadržená dvojice z posledních řad, která se rozhodla využít pozdního vysílání ne příliš navštěvovaného filmu pro splnění sexuálních tužeb na vícero způsobů. Teprve poté jsem se mohl plně zaměřit na samotný film. Nic jsem od něj neočekával a nic extra jsem ani nedostal. Willis však nezklamal, předvedl jak se umí perfektně vyhýbat kulkám a vrtulníku. Scénář nic zvláštního, zápletka nijak extra nepřekvapila a hromada nonsensů navrch. 50% ()

PauloZ

Opravdu? Opravdu si John McClane zasloužil tak sprostý a bolestný kopanec do koulí, ze kterého se možná už nikdy neotřepe? NE, nezasloužil a snad lituju toho, že jsem to viděl. Moor je břídil a jedině on by ten kopanec měl dostat od každého nespokojeného diváka. Kritici tenhle díl neskutečně shodili, ale to oni rádi dělají, proto jsem k Moorově práci přistupoval s optimismem a něvěřil jsem, že to bude tak zlé. Bohužel, je až s podivem, jak zlé to je :(. Úvodní automobilová chaotická honička a vůbec celé vhození do děje a záměr filmu je v rámci série velké zlo. To jsem ale netušil, že to nejhorší teprve přijde. Prostřední část beru jako nějakou spatlaninu něčeho, co McClanův přístup spodobňuje a jakš takš funguje. Jenže, co se odehrávalo v závěru, na to jsem čuměl s otevřenou hubou v naprosté křeči a zároveň se bijíce do hlavy. Slabučký a z prstu vycucaný scénář pominu, ale Moor prostě neměl doláče ani na obstojné CGI. Ten laciný CGI bordel musel zakrýt do tmy, aby to bylo alespoň trošku dívatelné. Nebo jak si to mám dop*dele vysvětlit? Být to jakýkoliv tuctový bulharský akčnák, tak se zasměju, jak blbé to je a dám 3* za odvahu a béčkové zpracování. Jenže tohle je pokračování Smrtonosné pasti, tohle má být McClane proboha!! Tohle má mít úroveň, myšlenku, nadhled, realný feeling, hlášky, peníze a hlavně dobrý scénař a pořádné vedení. Jak to mohli v takovémto stavu poslat do světa, to v životě nepochopím. I ten Bruce je snad úplně bez citu a lásky k jeho životní roli, jinak by tohle snad nikdy neodsouhlasil. Tam kde Wiseman kouzlil s příběhem, s efektama, s kamerou, skvělým moderním přístupem k Johnovi a natočil plnohodnotný díl série, tam se Moore utopil v bezedné bažině a natočil tak nejhořší a co hůř, zcela zbytečný díl, který pro vlastní blaho lepší nevidět. Všichni, co jste dali 4*, tak to zkuste srovnat s předchozím dílem, nikoho neodsuzuju, ale alespoň to zkuste. Tohle je po všech stránkách podpásovka. Laciná kamera, která navíc všechno snímá jak z tv ořezu 4:3 a hnusné zelenošedé barvy. Snad jediné pozitivum je několik trefných McClanovských hlášek a scéna v paneláku, kdy je ostřeluje vrtulník. "Yippie-Kai-Yay, Motherfucker!" Pěkně si s námi vyjebal pane Moore... Největší zklámání, co snad pamatuju. ()

ConanVJ

Mě se pátá smrtonosná zbraň hodně líbila. Hlavně začáteční honička po Moskevských ulicích je hodně vydařená. Ničí se všechno možný, výbuchy jsou parádní a pěkně to odsejpá. Potom je to o vztahu otce se synem a společné likvidaci hlavních padouchů a jejich desítkách kumpánů v Černobylu. Celý film mě od začátku až do konce hodně bavil, i když už to neni tak moc hláškující pecka jako první tři díly. Jsem rád, že se akčňáky pořád dělají a pořád dobře, vidět Bruse opět celého od krve s drsným výrazem a pořádnýma bouchačkama. Za mě 80% :) ()

spaceboyCZ

Jsem obrovsky fanousek McClanea, ale toto je konecna...poslapani legendy na stribrnem platne. Vtipne hlasky zmizely, o nejake zapletce nelze skoro hovorit, jen pribylo vybuchu, rozbitych aut a nejspis i nasranych divaku v kinech... Takhle ne...divim se, ze do tohoto Willis vubec sel. ()

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

Prequel Smrtonosné pasti je oficiálně zrušen

29.07.2021

Pět let strávil producent Lorenzo di Bonaventura přípravou šestého filmu v sérii Die Hard neboli Smrtonosná past. Snímek pojmenovaný jednoduše jako McClane byl totiž původně oznámen ještě před… (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

John McClane omládne?

John McClane omládne?

15.10.2015

Pátá Smrtonosná past moc lidí nepotěšila, ale vydělala 305 milionů dolarů, takže se pracuje na šestce. Původně se mluvilo o tom, že se v ní Bruce Willis podívá do Tokia a ve hře byl (alespoň v… (více)

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

Smrtonosná past 6 se Samuelem L. Jacksonem?

16.04.2014