Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

noby

Rozkošně pitomé, divoce zesměšňující, lehce těžce vážné. Místy zamrazí, když si pomyslíte, že by to mohlo být skutečné, ale většinu času je to komediální jízda. A skvělá. Is wookie a bear? ()

SphereF

Tenhle humor mi opravdu nesednul, chvílemi mi to přišlo hodně hloupé...ale je pravda, že u některých scének jsem se nasmál:) ()

Hanys_

O tom, že i plánování teroristického útoku může být s těmi správnými magory neskutečná prdel. Ovšem i přes ty nabušené dialogy mě na konci filmu zamrazilo.. 8/10 ()

Bohemák

Pro mě 90%. Ani nevím, zda je to tak zábavné či provokující... Asi ano, ale zároveň je to prostě nezapomenutelné, originální, ostré, k smíchu i k pláči. ()

ti88na

Christopher Morris sa veľmi svojským spôsobom vyrovnal z tak závažnou otázkou ako je terorizmus a samovražedné atentáty. Kým Američania chrlia jeden doják o nadľudskom hrdinstve za druhým, Briti si natočia brutálne čiernu komédiu, s totálne tupými teroristami, ktorých debilita je snáď neobmedzená, pričom nešetrí ani vlastných ľudí (teda skôr mužov zákona). Scény odstreľovačov na streche alebo vyjednávanie, to bolo skutočne k popukaniu. Vlastne celý film bol zábavný, ale na konci som mala pocit, či som sa vlastne mala naozaj smiať, alebo skôr plakať. Takýto tupci, totiž po svete skutočne behajú vo veľkom, a vo svojej viere a obmedzenosti sú schopní zájsť do finále, asi naozaj za každú cenu. ()

Reckon

Tenhle snímeček podle mě ukazuje pravou povahu "islámských" teroristů. Nějakej islám je jim vcelku u zadnice a s koránem by si ji nejspíš aji vytřeli, kdyby na to přišlo. Samozřejmě jenom tohle nestačí. Na pět hvězd to Čtyři lvi dotáhli hlavně pro to, že jsem se u toho válel smíchy. A takhle je s něma třeba bojovat. Nemít z těch idiotů strach, protože o ten jim jde především. (9/10) ()

F.W.Colqhoun

If I don’t come with you to Pakistan, bro, Islam is finished. Čtyři lvi se těší pověsti nekorektní, kontroverzní satiry. Nevím proč. Snad jen že pojednávají o terorismu, odmítají být únikovou pitominou a hlavními hrdiny jsou britští občané Omar, Barry, Faisal a Hassan, odkojení disneyovkami, fastfoodem, Tupacem a popkulturou víc než Koránem, který znají výhradně ze sekundární literatury jako The Cat Who Went to Mecca a Camel at the Mosque (což jsou reálné tituly); že identifikují stejné 'nebezpečí' v Dancing In The Moonlight a večerních sedánkách se čtením súr; že označují boj proti teroru za odobně hloupý jako odpálení hřebíkové bomby v KEBABISH. Nebo v Déemku.  Ani minimální rozpočet a znouze-realistická dokumentární kamera, navozující příjemné žánrové pnutí, nedokáží pohřbít ryzí komediální zlato. You cannot win an argument just by being nice. (...) You cannot win an argument just by being right. (...) No way. ()

Pat.Ko

Film získava svoje body za odvahu a nápaditosť v prístupe k vážnej téme. Film sa snaží prekročiť hranice týkajúce sa terorizmu formou absurdnej komédie. Nekompetentní teroristi sú základom humoru, čo občas má to svoje svetlé momenty. No zas pre niektorých divákov môže byť ťažké nájsť rovnováhu medzi humorom a vážnosťou Celkovo sa zdá, že je to odvážny experiment, ktorý však môže rozdeliť divácku základňu svojou netradičnou kombináciou humoru a závažnej témy terorizmu. 5/10 ()

decay

Musím sa priznať, že som sa tiež zasmial, miestami. Ale toto vonkoncom nie je žáner na žarty. Aspoň nie takýmto spôsobom.____18. art film fest ()

DannyBoy80

MANIFESTO, MINIKINOKAVÁRNA, Ostrava, 22.9.2010: Hodně černá komedie o partičce anglických teroristů, kteří ve znamení Islámu a Al Kajdy organizují bombový útok. Je to partička totálních trotlů a absurdní situace na sebe navazují. místy jsem brečel smíchy. Perfektní parodie. ()

iampatrik

75% Nikdy bych neřekl, že budu fandit teroristům.. tady jim fandím. Skvělý černý humor, hlášky a parodování terorismu. ()

Rendiss

Vtipné plánování teroristického útoku. Britskej humor, je britskej humor. Fakt se mi to líbilo, smál jsem se od začátku do konce. ()

Abiosis

*TIKAJÚCI PÁNI* Priznávam, že sa mi na tomto filme ťažko zabávalo. Neustále som bol "brzdený" vedomím, že keďže problematika terorizmu je neustále živá a krutá, nie je správne zabávať sa na scénach (i keď vtipných) pojednávajúcich o plánovaní a následnom vykonávaní atentátov. Mal som jednoducho pocit, že to nie je správne, a to mi (našťastie?) nedovolilo si film naplno užiť. Nebyť nosnej témy, film by bol stráviteľný, pretože postavy boli správne hlúpučké a bradaté. K záveru sa tón filmu mierne mení k serióznejšiemu a mám pocit, že mu to pristane viac. Ak by bol film natočený o sto rokov neskôr a za podmienky, že celé ľudstvo žije už dlhú dobu v miery, asi by bolo možné z chuti sa na tom všetkom zasmiať. Verdikt v 1 vete: Vtipný film, pri ktorom nie je smiech úplne v poriadku. 28.10.2010 ()

dormouse

Absolutní nadšení. Úžasný kamenný humor o skupině britských pakistánců, kteří se chtějí obětovat v teroristickém činu. Nemohou se shodnout v detailech akce a v cíli, jedni chtějí útočit na drogerii, další na mešitu, všichni dohromady nemají vyšší IQ než pětileté dítě. Přesto se film posune ke konci do jiné roviny a celé vyznění se umocní natolik, že musím říct jediné:nejlepší film o terorismu, jaký jsem kdy viděla. ()

G_I_S_M_O

Skvělá černá komedie, dost jsem se bavil. Britové jsou prostě machři, američani se mají co učit, především o humoru. ()

ThomasCrown

Mudjahedínska dráma so správnou dávkou humoru. Nezabudnuteľný rozhovor o nakupovaní odfarbovačov, Pakistanské drones či Dancing In The Moonlight v dodávke. ()

Angelino

Nepriestrelná logika dialógov a výborne zahrané. Zábavné aj keď miestami skôr tragikomické, čo celému počinu ešte pridáva. ()

Crackonosc

Čtiři lvi asi spíš nejsou komedie, ale vážný téma terorismu je tu podávaný přes náboženský fanatiky tak hloupý, že je strašná sranda jejich eskapády při realizaci bombového útoku sledovat! :-D ()

Lionheart

To ale bylo extrémně (extrémisticky) černé (bez jakékoliv rasové narážky, samozřejmě:-)). Takhle jsem se už dlouho nenasmál, až na to, že jsem si při hlasitém řehotu říkal, že jsem asi naprosté hovado, protože stavět humor na takovém tématu je minimálně nevkusné. Ale pokud vám to příliš nevadí, tak se celkem dost nasmějete. Oproti Boratovi, který byl na mě příliš trapný, je toto černokomediální vrchol nového tisíciletí (v tom minulém to byli Monty Pythoni). Z novějších filmů bych to přirovnal k Mužům, co zírají na kozy. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato