Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

Illy

"Odpálíme internet" Totální zhovadilci baví stejně jako kdysi Pythoni. Jen se divím že na Morrise nebyla ještě vypsána odmněna.... ()

Nekgro

Satira, jež se neobyčejně dívá na problém atentátníků. Řada výborných vtípků, ale nemůžu se prostě zbavit dojmu, že je špatný a pro mě nepochopitelný to, když někdo jde odpálit pro větší dobro pár nevinnejch lidí. ()

cuchillo

Skvělý snímek o 4 sebevražedných teroristech. Ten, kdo má rád britský a černý humor jako já, si film moc užije. Na konci mi bylo "blow up" teroristů dokonce trochu líto :-). ()

Brejlil

Smál jsem jak dlouho ne. Jenže pak... Pak prostě: vždyť takhle by ti muslimští teroristi klidně mohli vypadat. Žádný radikální imám někde v mešitě, jen pošuk a pár znuděnců. Takže ten smích je takový nahořklý. Ale smál jsem se, jak už dlouho ne. ()

rotel

Bez urážky, ale toto bol absolutný výmet, hotová tragédia. Jedna scéna ale nemá chybu - zostrelenie lietadla! ()

Harpy

neobvyklé...... páčilo sa mi to a aj keď ma tieto veci nikdy nezaujímali (ohľadom bomb, terorizmu a podobne) tak humor bol skvelý, páčilo sa mi na tom to čo bolo najviac originálne že hl. hrdinovia sú teroristi, a divák naberá tým pádom úplne iný pohľad.... a skončilo to brutálne presne tak ako je brutálny celý film :) ()

HanaM.

Dala bych určitě nejméně o jednu hvězdičku víc, kdyby mne první polovina filmu neunudila téměř ke spánku. Ale pak to přišlo, černý humor střídal ještě černější. Před filmem nám nějaká slečna říkala, že se tvůrci dlouho zavbývali výzkumem amatérských teroristů a přesně to jde z filmu poznat - některé příhody jsou tak dementní, že se prostě musely stát. A po všech těhle pitominách až dojemný konec - jediný hrdina se kterým můžeme alespoň trochu sympatizovat, jelikož se v slabších chvilkách zdá, že má mozek v hlavě (ano, pomineme tu scénu, kdy omylem vyvraždil své kamarády - to se může stát každému, že vezme zbraň naopak), říká kolemjdoucímu, ať všem řekne, že měl úsměv na rtech, šťastně se však rozhodně netváří, pak výbuch, spousta prachu a ticho. ()

M1k9 odpad!

Odpad s vykřičníkem. Hledal jsem čemu se zasmát, ale marně. Ve druhé polovině možná něco, ale je to miš maš. Dialogy jsou příšerné. A pokud musím dát filmu se 73% palec dolů, je to překvapení. 0/10 ()

phoorecek

Bravůrně podaná komedie na neobvyklé, skvělé téma!! Všem postavám jsem jejich stupiditu věřil. S radostí jsem pozoroval každou sekundu a s přiblblým úsměvem čekal co se bude dít. Skvělý britský humor a u mě rozhodně top mezi komediemi. ()

Flopik

Veľmi zaujímavo spracovaná komédia, ktorá robí z Terorizmu veľmi vtipnú záležitosť.Pár krát som sa zasmial , asi 2 veľmi vtipné veci inak to bol silnejší priemer . ()

Linki

Téma, na ktorú sa snáď ani nedá vážne žartovať. A režisér to napriek tomu urobil. Keď sa trochu uvoľníte od toho, že v skutočnosti to vôbec nie je sranda, tak sa vám snímka môže celkom zapáčiť... ()

garp7

Čekal jsem daleko víc, protože černočernej humor mi naprosto vyhovuje. Je tam pár hodně úsměvnejch momentů, ale třeba Borat mi přišel daleko vtipnější. Líbila se mi Julia Davis ve svojí pidiroli (ostatně jako vždycky - třeba ve Wilburovi). A probůh - nesrovnávejte tenhle humor s Monty Pythony! To je úplně jinej kalibr! ()

Saur.us

Christopher Morris and his boys má asi pro strach uděláno, když se rozhodl natočit na dnešní dobu tak kontroverzní film. A má taky talent takhle zparodovat celou tu šílenou islámskou sebranku. Absurdní scénky ze života mujahydýnů, u kterých jsem se chlámal jak malej s trochou zamyšlení na závěr. Až na občasná prázdná místa nadmíru prdelní záležitost. Dancing in the moonlight! ()

kesty

prvá polovica je naozaj veľmi vtipná, svieža, proste komédia ako má byť..škoda tej druhej polovice, kde sa z komédie stala dráma, ľudia začali umierať a vtipov začalo ubúdať...keby si film udržal humor a atmosferu prvej polovice, bolo by to určite za 5 *****, takto to vo mne zanechalo zmiešané pocity, neviem či sa mám smiať, či plakať, ale žánrovosť je prvá vec, ktorú by si mali tvorcovia pred natáčaním ujasniť a síce je pekné, že film vyvoláva mrazenie, ale samotnému filmu to podľa mňa uškodilo a radšej by som bol, aby to zostalo v duchu prvej polovice... ()

KOZEL84

A tak jiný kraj,jiný mrav,no.Že by to byla taková bomba...Blbého a Blějšího si dovoluji stavět trochu výše a Boratovi to nesahá ani po pubické ochlupení.A mrazit mě nemá z čeho.Teroristů se bojím asi stejně,jakože mi žralok uhryzne nohu. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato