Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

nula87

Další potvrzení toho, že britské komedie mají nápad, šťávu a výborné zpracování. Tentokrát si vzala na paškál sebevražedné atentátníky, a dělá to způsobem tam okouzlujícím, že jde o skvělou zábavu. A to vše navzdory tomu, že samo téma moc možností k úsměvu nenabízí. 80% ()

dzberry

Jako kdyby mi někdo zlomil nohu a teprve pak mě začal lechtat na patě... První půl hodinu jsem málem nerozchodil, užuž jsem to vzdával, říkal jsem si – trapné, urputná snaha o srandu, pokus vyrovnat se Cohenovic Sašovi, panečku, to jsem zas naletěl, jedna hvězda max... Ale naštěstí jsem vydržel a ty rozporuplné pocity si vychutnal až do konce. I u těch nejvtipnějších scén jsem zůstal vážný, i když kdesi uvnitř jsem klokotal smíchem. Zvláštní... ()

Pitryx odpad!

Nesympatický film s nesympatickými hrdiny o jejich nesympatických ideálech. Díval jsem se až do konce, ale jen protože jsem měl film s titulky. Absolutně ničím mne to nezaujalo. 20130609.9311/9705 s.u. ()

Ostra

Tak tady vážně nechápavě tápu, co se na tom nemůže někomu líbit. Černý humor je dle mého zvládnutý bez chybičky a zvlášť poměrně vážná tématika z toho udělala nezapomenutelný zážitek a film, který považuji za účinnější náhražku rajského plynu. Líbilo se mi také kombinování klasických záběrů s natáčením džihádských videí. Z postav nejde nejmenovat Waje (Kayvan Novak) a jeho sofistikovaný plán odpálit internet :). Prostě když se na tenhle film komplexně podívám, vidím směsici takových nápadů a hlášek, že se nedokážu ohlížet na nic jiného. No a navíc se na konci dozvíme, že Omar vlastně pracoval pro MI5 :) ()

XXXXXXXX

Úplně špatný to zase nebylo, to ne, ale rozhodně bych přehodil popis žánru. Tohle je totiž spíš drama než komedie. Komediální je tam způsob vyhlazení povstaleckého tábora, smrt prvního z atentátníků no a to je tak všechno. Mimochodem já vždycky věděl, že Usámu nezabilo USA... ()

joelly01

Me se to fakt strasne libilo a smala jsem se jako blazen. Mela jsem trochu problem s tou britskou / paki ENG, takze jsem musela prepnout do nemciny, az pak jsem rozumela. No smala jsem se jako blazen. Ale zaroven v tom bylo neco co se mi nelibilo, bohuzel to nedovedu presne definovat. Film tezce utoci na branici, ale s takovym horkym podtonem, ktery me osobne uplne nesedl. Ale jinak spica, pan Morris ma u me velke plus. Klenot silel nadsenim, pro nej jednoznacne komedie roku. ()

bohhous22

Prostě totální prdel... Příběh může být znepokojivý, možná pravdivý a tím pádem extrémně nebezpečný 😂 hlavně pro vaše andrpentýs ()

knotie

Aaaa, tak ako ma na zaciatku roku milo prekvapilo "In the loop", "Four Lions" je rovnako kvalitny pocin. Skvela komedia, nabita gagmi, ktora ale pojednava o vaznych temach. Isto odporucam! ()

asader

Je to ta nejčernější komedie jakou jsem,kdy viděl a nechápu jak někdo může natočit komedii o takovym vážnym tématu.Největší chyba toho filmu je,že to je o lidech,který nechápu a jsou pro mě totálně vypatlaní.3/10. ()

Blazis34

Čtyři lvi je hodně netradiční komedie. Na jednu stranu - jó dobrý, hlášky fajn, občas jsem se pousmál, ale na stranu druhou - bych řekl, že o tomto tématu by se nemělo tolik žertovat. Ve skutečném světě je to velký problém, při kterém umírají zbytečně nevinní lidé. A není jich málo. Hodnotím tedy jenom filmovou stránku, za tu dávám 55%. Hlavně za jiný žánr komedie, než jsme zvyklí vídat. Jinak dílo k velkému zamyšlení nad realitou. ()

ugly_joe

Film, ktorí má za úlohu šokovať. Rúbe bez bázne a hany do každého fanatizmu a dogmatizmu, ktorý sa dostane do hľadáčka kamery. Gro tvorí spiaca bunka britskej Al Kaidy, no ušetrené neostanú ani mánie západného sveta. Výsledkom je nepochopiteľná a absurdná fraška. Čo je pri takejto téme, kde si každá strana myslí, že má pravdu a všetko jej je jasné, ten najvýstižnejší príspevok do neexistujúcej diskusie. ()

Cannonball

Ako komedia ma to neoslovilo ale ked sa na to pozriem ako na dramu... ma to nieco do seba. Zle to nebolo ale ani som sa moc nebavil. Pozriet sa to oplati ale dost rychlo to potom vysumi. ()

Unterschleif

Táto partiu wanna-be teroristov je na popukanie. Je to ako groteska pri ktorej si vravíte "nemôžu byť predsa takí sprostí". A slová nič horšie sa už nemôže stať tu jednoducho neplatia. A zlatým klincom sú televízne správy ktoré bežia na konci filmu. ()

klichem

Zaujimavy film s aktualnou témou (terorizmu). Ponukne nám pohlad na "VEC" z druhej strany rieky a ponukne mnoho komickych scén (samozrejme pre tých ktorí majú radi čierny humor). Skvele momenty sa na konci stretnu z celkovým dojmom ktorý je vláčny az nudny. Koniec velmi prekvapivy a na zamyslenie sa. Skoda ze tento film povinne nepremietaju v Pakistane... ()

Yambo

Vlastně nevím. Miluju britský humor, všechny ty sitcomy a Pegg/Frost filmy, ale u tohohle jsem se až tolik nebavil. Několik vtipných hlášek a úsměvných scén. Ale jinak drama. Ta kombinace mi nesedla. Ke své škodě jsem viděl dabovanou verzi. Jestli tam je angličtina jako v například Zohanovi, tak by to určitě stálo za to. Ani nevím k čemu to přirovnat. Asi k tomu Zohanovi, ale ten byl čistokrevná komedie. Tohle nemá svoji vyhraněnou stranu, i když ze všeho nejvíc je to asi ukázka nejspíš reálné a hloupé zmatenosti muslimů rozsetých po "západním" světě. Ve kterých mezi sebou bojuje tradice a touha žít poklidným civilizovaným způsobem. A tím nechci jakkoliv obhajovat to co jsem tím "civilizovaným" způsobem nazval. ()

lobo87

Výborná britská komédia o mudžahedínoch a ich nepodarenom džiháde. Odvážna téma, vtipné spracovanie, kvalitné výkony, zaručená zábava pre nevercov. Dancing in the Moonlight ma zabilo...65% ()

LuckyK

Vynikající britský humor na vážné téma. Je vidět, že dílo pochází z dílny tvůrců IT Crowd. Jedna vtipnější scéna než druhá. Neskutečně zábavné v nejlepším stylu anglické komedie i přes morbidnější konec "Bratře vráno.." ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato