Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

RajAthen

Já tak nějak nevím, co s tímto filmem počít. Přiznám se, že jako komedie mi zas až tak nepřišel. Točím-li komedii o pěti nadšencích, kteří mají jako své hobby terorismus, pak nebudu vykreslovat rodinné vztahy hlavního protagonisty, ani črtat (jakkoli v podstatě imbecilní, přesto pochopitelné) motivace aktérů. Naopak, budu tlačit na pilu a dělat jednu šaškárnu za druhou. Ovšem hrdinové svou situaci řeší a mají pochyby, v tom případě ale už i tragikomika není na místě. A úplný konec k juchání moc blízko skutečně nemá. Pro mě jde o film, který stojí na pomezí dvou pojetí, které se nemohou nijak prolnout a jedna ruší druhou. A je to škoda, protože taková hláška s wookiem stojí za to. ()

Slimakovec

Volovina o volech, blbost o blbcích. Šílenost o šílencích. Hvezdička za raketomet a 3 dobrý hlášky za hodinu a půl. "Tys ho zabil." "Tys ho zabil víc!" ()

Los Losos

Osobně se mi mediální obraz muslimů, tedy co muslim to terorista nebo aspoň blbec, vůbec nezamlouvá. Na druhou stranu jsem dost velkej cynik na to, abych si užila film, který si dělá srandu klidně z muslimů, černochů, čechů, nebo postižených, pokud je to dobrý film a dělá to vkusně. Na snímek Čtyři lvi jsem se těšila už proto, že Morrisův humor se mi docela zamlouvá, a tak jsem byla zvědavá, jak se z touhle kontroverzní látkou popere. A řekla bych, že to zvládl dost solidně. Z mého pohledu se opravdu nejedná o film, který si dělá prvoplánově srandu z muslimů, ale který zesměšňuje lidskou blbost jako takovou. Nejedná se o žádnou řachandu, kde byste se neustále svíjeli smíchy, ale je tu několik situací a hlášek , které dost pobaví. Proč jsou v tomto filmu za blbce zrovna muslimové respektive džihádisti, si vysvětluji tak, že je to zkrátka aktuální téma, které táhne a vesměs proti tomu nic nemám, protože věřím, že inteligentní divák pozná, že v tomto případě ani tak nejde o ten Islám. Samozřejmě tu bude vždycky obecentstvo, které si to opět spojí s tím, že co muslim, to blbec, ale s tím už já nic nenadělám a nebrání mi to v tom, abych si tenhle film užila. ()

m4xp4yn3

Škoda častého humoru za každou cenu, kdy jsou skutečně geniální momenty ředěny těmi jednoduchými a křečovitými. Teké jsem doufal v lépe zvládnutý konec. Za vzkříšení ducha Monty Pythonů a originalitu (nebo spíše odvážnost) námětu si Čtyři lvi mé čtyři hvězdy zaslouží. ()

Demonic189

A veru dam aj piatu ! Takéto komedie sa dnes cenia o to viac, ze rozosmiat niečim inym ako prdami, nechutnostami a pod., sa dá tažko. Styri levy na to idu inač. Hlaškami! Kulomet slov nemusi stíhat každy, ale niektore slovné spojenia su priam nezabudnutelne. Prva polovica je sice trocha slabšia ale potom je to jazda. Odporučam. ()

sehe

Dúfam,že režisér Christopher Morris nebude musieť za ten drsný a absurdný humor o mudžahedínoch utekať pred Al-Káidov.Ukazuje nám napr. Omara,ako dobrého otca,ktorý svojmu synovi rozpráva rozprávku o Simbovom ( Lion King) džiháde,že keď sa odpáli a ostane na malé kúsky,umrie s úsmevom na tvári.Faisala,ktorý chystá samovražedné vrany,no sám veľkolepo zatočí s neveriacou ovcou a stáva sa z neho mučeník či zasrané indické kari.Dá sa na Four Lions dobre zasmiať. ()

Mira90

Vím, že je to politicky nekorektní u filmu s takovým tématem, ale já se smál, až jsem brečel. Jak se však blíží závěr filmu, uvědomuju si, že jde až o (hypoteticky) nepříjemně reálný příběh. Tudíž bych u nejedné z velice silných závěrečných scén měl i brečet. Sorry, už mi nezbylo sil...:-) ()

teyra

Odvážná černá komedie britského střihu plná bláznivých gagů s několika skutečně brilantními vtipy. Takový film, kdy se strach, patos a smrtelná vážnost tématu rozpouští v léčivém smyslu pro absurditu, bylo potřeba jako sůl. Proč se namísto západního sklonu k sebeobviňování a nutkavého úsilí o objektivitu upřímně a nekorektně nezasmát duševní omezenosti džihádu a dezorientovanosti západních muslimů? Humor zde ovšem není jednorozměrný, nenávistný a nakonec ani agitačně výsměšný. K ústředním hrdinům si postupem času nelze nevytvořit sympatii, smrštěným obzorem magorské teroristické buňky probleskuje skutečné lidství a závěr, při kterém se Morrisovým terčem stává - konečně - i tzv. boj proti terorismu, je přes svou vyšponovanou komičnost (kostýmy) silně mrazivý. ()

dessa

Policie zastřelila správného muže, jenomže vybouchnul špatný muž.... Aneb je těžké být blbcem, konkurence je příliš veliká. Perfektní černočerná komedie o mudžahedínech odpalujících ovce a tampóny... Dlouho jsem neměl při filmu záchvat neutišitelného smíchu.... /// DVD, původní znění s českými titulky ()

E lan

Ne, tohle není špatný a podprůměrný film. Ba co víc, je neskutečně originální, někdy velmi vtipný, černý humor povedený. Jen to téma, toto prostě není pro mne, nebylo mi z toho všeho dobře a proto dávám tak nízké hodnocení. Prostě celkově se mi film nelíbil. ()

martyraz

Najrv som hodnotil na tri, ale za tie prvé nechcené sebevražebné výbuchy a nasledné výbuchy smiechu, dávam štyri :DDD, tiež fejsy hercov nemali chyby :)) ()

markotter

Pro mě to až zas tak velká sranda nebyla. Nedivil bych se kdyby islámští fundamentalisté vyhlásili svatou válku proti Ch. Morrisovi, protože teroristi v podání těch 4 byli tak blbý, až to do nebe volalo - což rozhodně reputaci islámu nepřidá. Většinou byl ale vtip ve filmu založen právě na této blbosti a nějak mi nesedělo to střídání bláznivý komedie s téměř dramatem (protože jak jinak nazvat to, když na ulici vybuchujou lidi). On je ten film spíš k zamyšlení jak ty, coby kultivovaný evropan poskytuješ arabášům přístřeší a oni si tam z bělidla vyráběj bomby na tebe a tvoje blízké. ()

Tamten

Podařená komedie, na které mimo jiné zaujmě to, že nedokážete odhadnout, jak daleko může mít k realitě. A vzhledem k tomu, že jsem film sledoval k desátému výročí útoků na Dvojčata, dostával film ještě jednu rovinu navíc. ()

Homer.p odpad!

Vyvětlete mi, proč ten hlavní hrdina přijal styl evropského života, který mu viditelně vyhovoval, protože se sám vysmíval svému ortodoxnímu bratrovi, ale přesto chtěl neustále provést nějaké atentáty. No a ta jeho manželka (nevýslovná kráva), která pracovala v nemocnici, ho v tom ještě podporovala. Kdyby ta slepice byla u nich doma, tak by chrápala v nějaké díře na ploše 1,5 x 1,5 m s dalšími ženskými, jak je ve filmu rovněž ukázáno. Tak opět se ptám proč? Když se v novém domově měli mnohem lépe než doma. No prostě jelito. Jestli to měla být komedie, tak jsem se zasmál pouze tomu blbovi, co trénoval ty vrány a sám se vyhodil do luftu. Jinak to ke smíchu vůbec nebylo (spíše k pláči a k zamyšlení) a to mám černý humor hodně rád. No a jestli to mělo ukázat aspoň malinko skutečnou mentalitu arabů (které osobně vůbec nemusím), tak je to jenom k tomu zamyšlení a to hodně hlubokému. Abych nezapomněl, ještě jedna scéna byla vtipná, to když ten ostřelovač sejmul "Žvejkala". To bylo fakt dobrý, he he. ()

Mitisko odpad!

Nechápem zameranie tohto filmu lebo komédia to nebola určite a fakt nechápem o čo vo filme išlo. Či tam ide o "ospravedlnenie" teroristických útokov alebo ja fakt neviem. Bola to totalna kravina, totalna fantasmagoria. Na zaver poviem len to že kto si robí srandu z teroristickych samovrahov ktorí riesia problem tým že sa ovešajú hombami a odpalia nahodných ludi je buť totálne vypatlaný alebo totálne hovedo. Je to z prostredia Británie a z vlastnej skúsenosti viem jak tam kadejaký takýto prisťahovalci žijú je to hnus mali by ich vykopať z tade naspeť domov ... ()

mazic

minulo mě to stejně jako oslavovaný film - Jednotka příliš rychlého nasazení edit: tak po druhém omylovém shlédnutí zvedám z jedné na 3 - pár vtipů mě nakonec pobavilo ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato