Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

anatheman

Silnější 3* - Několik bránici zabíjejících scének a řada výborných nápadů (ovce, vrána, srdce - mozek, snaha o zničení mešity a Žvejk vedou). Na druhé straně ale i řada hluchých míst, díky kterým jsem pociťoval občasnou ztrátu pozornosti. Kdyby byl film o cca 20 minut kratší a zbaven těchto nudnějších vycpávek, neváhal bych jít s hodnocením výš. ()

wata

Odvážny výber témy ku komediálnemu žánru. Celkom zaujímavé spracovanie. Bola som na rozpakoch s hodnotením, nebola som si istá, či to autori trochu neprepískli, ale dospela som k tomu, že to na mňa dobre fungovalo. Ja som sa pobavila a nemyslela som to nijak neúctivo. ()

Harts

Miluji britský humor, milují černý humor, toto byl film s dokonalým britský, černým humorem, ať si říká, kdo chce co chce, já se bavil od první do poslední minuty a některé dialogy a scény mě odrovnaly úplně. Tento film si s hrdostí uschovám pro další koukání a rozptýlení do budoucna. ()

Torgal

Nehorázne nekorektná čiernohumorná záležitosť, pri ktorej som sa nasmial tak ako už dávno nie. Tony geniálnych vtipov na účet teroristov od začiatku do konca, ktorý je ale svojím vyznením dosť mrazivý. Mať to vyšší rozpočet a menej dokumentárnu kameru, tak je to za plný počet. 8+/10 ()

Dimo

Celkem vtipný britký (to je Britský a břitký v jedom slově) humor ve filmu, který místy zlehka zadrhne, především pak v první třetině. Nicméně je to neobvyklý film, žádné happyendy, chvíli setsakrametsky vážné mrazení v zádech vystřídané tím nejjednodušším tupým vtipem Omarova beznadějně blbého bratra a následované chytrým humorem a tak dokola. Fajn film. ()

guri

Miestami trochu kostrbaty a utahany dej, no skvele doplneny o vyborne vtipy a gagy - vycvikovy tabor, preskakovanie plotu s vybusninami, maskovane kupovanie cistiacich prostriedkov a mnoho dalsich. ()

Kingjiri

"Byla s tebou větší zábava, když jsi se chtěl odpálit, zlato. Ale já se odpálím, jasný? Jen ne v mešitě nebo blbý drogérce." Tahle komedie snad nemohla ani vzniknout jinde, než ve Velký Británii, protože si Britové dokážou udělat srandu ze všeho, takže i včetně terorismu. V Americe by tohle asi ani nemohli pustit v kině, natož natočit. Hodně černej humor mě ale bavil a ani bych se nedivil, kdyby se kvůli hlavnímu tématu snímku ozvali rozhořčený ortodoxní muslimové, ale dobře jim tak:) Příběh měl i svý míň zábavný pasáže, bez kterej by snímek byla naprostá bomba. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale jednu ještě přidávám za parádní konec s ostřelovačeam a kostýmama, čtyři silnější hvězdy. SPOILER: Ani nevim proč, ale nejvíc mě pobavila scéna, kdy jeden z budoucích teroristů zakop o ovci a explodoval, to jsem měl neskutečnej záchvat smíchu, jak už dlouho ne:D ()

Vito

Hodně dobrá hláška, pak deset minut nepochopitelných trapností. Další dobrá hláška, dalších deset minut nudy. Takhle to jde pořád dokola až dokud se všichni postupně vlastní blbosti nepozabíjejí. Sorry, tohle si víc než jednu nezaslouží. Nadějný námět zabitý velice hloupým a odfláknutým provedením. ()

Gixian

Facinující film - absolutní úleťák (trochu mi připomíná Waltera z Big Lebowskiho) to dá dohromady s partičkou snědých teroristů a celé to vedou ve stylu Česká Soda řízlá absurdním britským humorem. Námět je jedinečný, zpracování rádoby dokumentární formou k němu výborně sedne, herecké obsazení je skvělé (přestože jde o samé mě neznámé herce). Většina scén mě dobře pobavila, bohužel pár absurdních fórů bylo na mě moc dětinských, a tudíž víc trapných než vtipných. Stejně ale uznávám, že ti co psali dialogy do tohodle filmu jsou krutí borci a řekl bych, že na tvorbu scénáře filmu, kde ani jedna postava není normální, museli spotřebovat ohromnou zásobu marihuany. :) ()

Mukunda

Ze začátku je to vtipná humorná záležitost, která ovšem vyčpí do ztracena a zkouší být dramatem, což se daří jen z části. Dá se na to nicméně dívat a jen za ten námět si to zaslouží plus. Ve společnosti, která je zoufale politicky korektní toto vyčnívá, dělá si to legraci z málem zapovězených témat, na druhou stranu je možná bagatelizuje, někoho by to snad i mohlo urazit... ()

Kissak

Excelentní ukázka britského černého humoru. Takhle jsem se u filmu už dlouho nezasmál. I když občas zamrazí. ()

Joppo88

Nenáročná, ale pekne ujetá komédia z prostredia terorizmu. Niektoré čierne vtipy vás dotrhajú ako Faisaiho, keď zakopol o ovcu :-)))))))) Celá minutáž je doslova nabitá frkmi, pri ktorých sa raz chytáte za hlavu, potom za brucho. Takýto štyria vypatlanci zabávajú celých 97 minút. ()

dakarin

Čtyři lvi nevyužili potenciál námětu, obsazení typů i zvoleného stylu. Několik scén mě pobavilo, ale celkově to opakovaně upadalo do stupidity. Nedávám 2 hvězdy rád, naposledy u "Zevlovat a prudit", kde bych mohl napsat prakticky naprosto totožný komentář :-( ()

horovska

To je opravdu černý humor - ale komedie to až tak není. Myšlenka na to, jak neuvážené a mentálně nepodložené mohou teroristické činy být, to člověku na tváři úsměv rychle vyhladí. Nic není nebezpečnější, než lidská hloupost, ovlivnitelná a zneužitelná. Nehodnotím film, jako celek, ale určitě stojí za shlédnutí - ale pozor! Rozhodně ne v českém znění.... ()

feryk

Dobrý černý humor a asi třikrát jsem se opravdu zasmál, proto ta jedna hvězdička. Nic víc v tom filmu neni. Postupně nudí a vzhledem k tomu, o jak vážné téma jde a že tam zemře víc než vrána a ovce a vzhledem k tomu, jak to končí, tak nemůžu dát lepší hodnocení. Nic co bych musel vidět znovu a doufám, že méně inteligentní spoluobčané ten film nevezmou vážně. Pokud by zůstalo čistě u komediální stránky, tak bych dal větší hodnocení, ale na odpalování mudžahedínů mi nic vtipného nepřijde. ()

kilobyte

U téhle komedie budete vybuchovat smíchy, protože by se klidně místo Čtyři lvi mohla jmenovat Blbý, blbější, ještě blbější, nejblbější a totální blbec. ()

kondor77

Rok výroby 2010. Jó to byly časy. To jsme si ještě mohli dělat srandu z džihádistů a přiblblejch islamistů. Natočit to tvůrci dnes tak by hořel Londýn i Paříž. Pátou hvězdičku dávám za to, že v brzké době to bude trezorový film (=ideologicky nevhodný), něco jako u nás Ucho. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato