Čtyři lvi

• Velká Británie Four Lions (více)

Agilní Omar (Riz Ahmed) a trochu pomalejší Waj (Kavan Novak) jedou na výcvik do teroristického tréninkového tábora do Pákistánu, ale po čase jsou odtud vyhozeni pro neschopnost. Dalšími členy teroristické buňky jsou bílý muslim Barry (Nigel Lindsay) a magor Faisal (Adeel Akhtar), který umí sestrojit bombu a rozhodne se vytrénovat vrány, aby se staly nosiči bomb. Pátým členem je Hassan (Arsher Ali), ale ten dlouho nevydrží – při tréninku sám sebe usmrtí. Film končí scénou, kdy se samozvaní teroristé pokusí v převlecích spáchat sebevraždu při londýnském maratónu, ale vše samozřejmě dopadne jinak. (oficiální text distributora)

mouzi

Velmi kvalitni a hlavne odvazny humor. Jestli tohle nevyvola mezinarodni konflikt, tak nevim :) Byt to o neco malo stupidni, tak dam plny pocet. V nekterych chvilich to bylo na hranici trapnosti, ac slo prevazne o slusny inteligentni humor. 4,4* ()

JohnTheOne

Mrazivá komedie? Mrazivá to ano, ale komedií bych to moc nenazýval. Britský humor mám rád, ale tady mi to vtipné opravdu nepřišlo. Místa, kdy jsem se zasmál bych mohl spočítat na prstech ruky, a že by to byl smích to se také nedá tvrdit, spíš pousmání. Zabíjení ve filmu mi také moc nevadí, např. Machete jsem si opravdu užil, ale asi ve filmu potřebuju fandit hlavním hrdinům a těmhle vylízanejm idiotům jsem fandit rozhodně nedokázal. Absolutně nechápu mentalitu těhle teroristů, ani oni sami neví, proti čemu bojují. Nejhorší mi přišlo, jak o tom, že se vyhodí do vzduchu mluví s veškerou vážností a uznáním ve své rodině. Dal bych 3 hvězdy, ale vím, že tento film ve mě ještě dlouho zůstane a to se cení, takže přidávám ještě jednu. ()

ElFifo

Je to nekorektně humorné, je to černé jako vrána s výbušninou, je to suché, britské, občas k popukání a občas k pláči, ale je to prostě dobré. ()

FiFoo

Za plnej! V dobe, kdy nejuzivanejsi jmeno pro novorozene chlapce v Anglii a Walesu je Mohamed, tento film tne svym velecernym humorem do ziveho a vzapeti do te same rany sype sul. Neskutecne vtipny film, pri kterem vam ale neustale beha mraz po zadech. Takhle ostre proti sobe postavit tak extremni polohy filmovych emoci, to chce nejen talent, ale i odvahu. A podle meho vkusu a nazoru se to povedlo moc dobre. (Docela by me zajimalo, jaky ohlas si tento kousek odnasi u bezneho britskeho publika). ()

laurence

Několik geniálních prvků černého humoru nedokáže dostatečně vyvážit jinak dost utahaný děj bez nějaké zajímavější zápletky. Ale na scénu se spasením ovce budu ještě dlouho vzpomínat! ()

Tredi

tento film mě opravdu pobavil. udělat parodii na islámské teroristy vyžadovalo určitě dávku odvahy, ale úspěch se dostavil. je to komedie od začátku do konce ty 4* si zaslouží. ()

ill

Čtyři lvi nabízejí pohled na téma již viděné způsobem naprosto nevídaným. Optikou zcela jedinečnou a dosud nepoužitou. Bravo. ()

david666

Tak u tohoto filmu se s většinou nějak míjím - mě to nepřipadalo humorné ale směšné. Možná scény, kdy se odpálí Hassan s ovcí a kdy je odpálen terorista převlečený za želvu ninja mě rozesmály. Jinak teda nic moc. ()

Hanz_knife

Kdybych napsal skvělý britský humor, bylo by co dodat? Skvělá satira o terorismu s mnoha scénami, při kterých jsem se až styděl, že se směju, ovšem nesmát se prostě nešlo. Nespočet vtipných hlášek a mraky černého humoru tvoří dohromady prostě báječnou komedii. ()

Shinnie

Omg! Táto úžasne vtipná aj keď zďaleka nie najlepšia komédia ma fakt dostala. Neviem či tu táto téma už bola ale mne to prišlo úžasne originálne a po dlhej dobe ako konečne zábavná komédia. Aj keď nie som milovníčkou čierneho humoru, páčilo sa mi to a veľmi! Ale myslím že keby mali natočiť autentické zábery podobných jedincov, bavili by sme sa možno podobne (teda myslím dovtedy pokým by tu samovraždu/atentát nezrealizovali) ()

E.T.Martin

Jestliže černý humor vychází z drastických a tíživých situací, jsou Čtyři lvi opravdovou trefou do černého. Svou brutalitou jsou jakýmsi podivným protipólem nejapného Bruna a Borata. Vzhledem ke svému závěru jsou ale i nejsmutnější černou komedií, kterou znám. ()

Leník

Koho by to napadlo, že se dá natočit absurdní komedie z prostředí muslimských teroristů a krásně je tak všechny poslat někam. Navíc se ten nápad podařilo i celkem povedeně realizovat. Není to žádná třeskutá komedie, ale je tam plno krásně černohumorných situací. ()

Annaud našel černé zlato

Annaud našel černé zlato