Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

anli

Slavný britský román Davida Nicholse se dočkal své filmové podoby.Romantika je tady založená na jednoduché(a oblíbené)otázce-mohou být muž a žena přátelé?Oba hlavní hrdiny sleduje divák během dvou desetiletí vždy 15:července(ano,to je ten jeden den),to je totiž den ,kdy se seznámili a jediný den v roce,kdy se vidí.Po společné noci se domluví,že budou "jen"kamarádi a divák sleduje onu krkolomnou cestu za zjištěním,že jsou si mnohem a mnohem bližší.Kniha je úžasně napsaná a je to opravdu romantika v pravém smyslu slova.Film se knihy pečlivě drží a jen opravdu pár maličkostí tam chybí,nebo je trochu jinak.Ústřední dvojice Hathaway-Sturfess byla vybrána pečlivě a ukázalo se,že je to opravdu skvělá volba.Mezi oběma to jiskří a onen zvláštní vztah vydrží během celého filmu a drží ho pohromadě.Film má trochu pomalejší rozjezd a ani poté není tempo vyprávění kdovíjak rychlé,takže kdo má rád "rychlejší"filmy,tomuhle ať se vyhne.Pomalé tempo a romantický styl vyprávění tomuhle filmu moc sedí a je opravdu příjemné a srdečné.Ani bych to moc nenazval komedií,i když se tam několik vtipných okamžiků najde.Je to spíš klasický romantický film,s prvky komedie a dramatu.Když hlavní duo k sobě konečně nalezne cestu a téměř na konci filmu si dá onen dlouho očekávaný polibek,říkal jsem si"hlavně ať to takhle skončí"(ten happy end mi sem nějak patřil),ale věděl jsem,že to tak nebude a že narozdíl od většiny Hollywoodské produkce to bude(myslím,že nespojleruju,protože to bude tušit většina vnímavých diváků) tragický konec,kde se většina diváků neubrání slzám.Ano,v poslední části filmu se objeví několik klasických hollywoodských klišé,ale příliš mi tady nevadily.Film je celkově velmi příjemný,pohodový a patřičně romantický.Anne Hathaway si to opravdu velmi užívala a je neuvěřitelně romantická a správně stydlivá.Dánská režisérka Lone Scherfig rozehrává opravdu skvělou a velmi decentní partii a snaží se atmosféru knihy na plátno dostat.To je vždy samozřejmě problém,ale myslím,že bude většina čtenářů spokojena,protože se z větší části podařilo knihu na plátno dostat velmi slušně.Osobně bych malinko ustálil tempo vyprávění,které se občas zběsile rozběhne a pak zase úplně zastaví,což je dáno přesouváním se vždy o rok dopředu a tam být jen jeden den a zase šup pryč.Scénář se ale snaží držet příběh pohromadě a vtěsnat tam plnohodnotnou romantiku.Režisérka ho poslouchá a herci též.Pomáhá tomu i rozvážná a romantická kamera a hudba.Takže mé romantické srdce bylo spokojeno a film jsem si užil.Při srovnání s ostatními filmy žánru dávám s klidným(a romantickým)srdcem 80% a musím říct,že 15.červenec je opravdu nádherný letní den. ()

Tomik.

Ajéje, tady se kritikou nešetří. A jak tak vidím, nic nového pod sluncem, argumenty jsou pořád tytéž: kniha byla lepší, dabing je špatný, americký remake nemá na originál, klišovité romantické scény, přeslazený závěr atd. To tady čtu dnes a denně. Je třeba si uvědomit, že jsme v žánru romantických komedií a tady už prostě nic zcela originálního vymyslet nejde (a Jeden den je zrovna ten typ romantické komedie, který se o originalitu snaží, tak tu kritiku o klišovistosti vážně nechápu). Komu se tento žánr nelíbí, nechť šáhne po jiném a je po problému. Proto těm z Vás, kteří Jeden den ještě neviděli, vzkazuji: vůbec se nenechte vyvést z míry a neberte zdejší kritiku příliš vážně. Jak se říká: Haters Gonna Hate! Podle mě je to super film, úplně úžasný vztah dvou lidí, perfektní chemie mezi nimi. Moc jsem jim přál, aby jejich kamarádství přerostlo ve vztah a stal se z nich pár. Dokonalý pár. Možná to bylo tím, že jsem byl v kině a tam je přeci jenom hudba o něčem jiném než doma ve sluchátkách, ale i hudba mě tady úplně okouzlila. Nevím, 73% mi přijde dost málo, já dávám plný počet a počítám, že si tento film ještě několikrát zopakuji. Stojí za to! :) ()

noriaki

Nevím jak vy ostatní, ale já jsem se královsky bavil. Pochopitelně ne celou dobu. Nejradši bych na posledních dvacet minut stopáže použil metodu Marge Simpsonové a film vypnul s tím, že dopadl nejlépe jak dopadnout mohl. Bohužel stalo se že jsem ho viděl celý. One Day začíná jako tuctová romantická komedie, ale dlouho takovou nezůstane. Trochu se nabízí srovnání s perfektní Když Harry potkal Sally, ale zdání klame. Děj plyne mnohem víc útržkovitě a místo postupného vývoje vztahu sledujeme skákavou cestu hlavních hrdinů osamoceným životem. Režisér odvedl slušnou práci, i když je ve scénáři celkem 23 let událostí, jeho vyprávění dává smysl, přestože některé scény jsou až moc schématické. To hlavní, mimo námět, co povýšilo Jeden den nad průměrnou jednohubku byla Anne Hathaway. Nikdy mi nepřirostla k srdci a o jejím hereckém umění jsem si myslel svoje. Dneska si u mě hodně spravila reputaci, protože hlavně ona sama táhla celý film. Bylo úžasné sledovat jak chodí po světě se svým princeznovským vzhledem, a trousí kolem sebe cynické poznámky o životě, pravdě a vůbec. Jim Sturgess jí sice zdatně sekundoval, ale je to především ona kdo dělá z filmu to co je. Chemie mezi oběma postavami funguje na výbornou, takže i když se vše odehrává v poklusu, rád jsem uvěřil že ti dva mezi sebou mají hluboké pouto. One Day vůbec nevypadal tak jak jsem původně očekával, o to víc mě příjemně překvapil. Kdyby měl kýčovitější, respektive hollywoodštější konec, šel bych i na plný počet. ()

venison

Anne Hathaway v dalším romantickém filmu dokazuje, že se z ní stává herečka s velkým H.. Navíc je svým přirozeným projevem zatraceně sexy.. Zajímavě režijně zpracováno - části filmu jsou rozděleny přesně po roce ve stejný den.. Silný příběh o tom, že když je láska osudová, můžeš dělat co chceš, ale přesto jí neunikneš.. Proč to tedy zbytečně protahovat a mrhat svým časem? Na komedii mi tam chybělo víc humoru a přebývalo moc tragédie.. / Update 2016: Omylem jsem viděla film "Jeden den" podruhé.. A absolutně jsem si na to celou dobu filmu nevzpomněla.. Ani ťuk.. Příliš plytké, protahované.. Diváka příběh i přes spoustu tragédií nezasáhne.. ()

sallyann

No jo, je to trošku kýčovité......ale člověk si potřebuje jednou za čas řádně zabulet. Jinak oceňuji hlavní duo. Skvěle sehraní. ()

LittleJohnny

Musím říct, že jsem se ze začátku poměrně nudil. Probíhalo takové to ticho před bouří, a to je asi ten hlavní důvod proč se koná hvězdičková srážka... Hned jak jsem totiž chytl tu správnou "emo" náladičku, tak jsem se do příběhu ponořil. Film mě dojal a nezbývá nic jiného, než poděkovat skvělým hercům za tento úžasný dojemný zážitek... ()

Pavlínka9

Tento film má jednu neskutečně skvělou věc - a to je pár, který tvoří Sturgess a Hathaway :) Ti dva k sobě tak skvěle pasují, že si prostě přejete, ať spolu tráví co nejvíce možného času :) Ať už jako pár či přátelé :) Jako mnoho diváků, jak jsem si zde všimla, mám z tohoto filmu také rozporuplné pocity....Na jednu stranu je to skvěle cca po dobu 25ti let rok po roce zmapované a jsou tam pokaždé ty mezníky, které se ten rok udály - ať to byla hudba, móda, společenské názory apod., ale je to zároveň tak neskutečně předvídatelné. Ale právě v tomto případě mi to vůbec nevadilo, jelikož to bylo tak krásně romanticky zakomponované a nenásilné...a příjemné :) Byl to prostě takový ten klasický průměrný život, který si dva lidé společně a zároveň neskutečně daleko od sebe žili a i když byste chtěli víc, nejde to...Ráda bych se na ten film za pár let podívala znovu, jelikož si myslím, že ho uvidím opět jinak a ráda ten čas tomu obětuji :) ()

Beatle

Vyškrtněte úvodní titulky, které vypadají jako nějak romantický dvojdílný film v německé koprodukci, zapomeňte na "strasně cool" prolínací scénu ke konci filmu, kdy mladí Anne a Jim běží dolů z kopce po ševelící louce za zvuku smyčců. Zavřete oči u scény: "Měli bychom začít dělat děti", protože kdyby byla alespoň dokončená, bylo by to fajn porno, a rozhodně si zacpěte uši při hudbě, která je dobrá tak pro 'Doktora z hor'......a máte z toho celkem kvalitní, lehce vtipné romantické drama, které připomíná v mnoha ohledech 'Forrest Gumpa' - dvě dějové linky, jen prohozené. Ona je klidná a skoro se nemění, a on je rebel, bere drogy, chlastá a nosí značkové spodky. Díky bohu, za vyvrcholení filmu. Jen tedy pro mne osobně, měl tento snímek v druhém bodu obratu skončit, a byl by dokonalý. A Jim je dokonalý... takže, scénář je za 50%, režie to zvedne na 60%, protože herecké výkony byly sympatické. No a na zbylých 68% to dotahuje prostě Jim Sturgess. Prostě a jednoduše, tři hvězdičky za film, jedna za Jima :) ()

Narya89

Něco jako pravá láska existuje. Často to lidé přehlížejí, nevěří tomu, uvědomí si to pozdě, a tak je může minout, ale existuje. A díky takovým filmům si to uvědomuji a mám naději v lidi. A nemyslím, že tento koncept, který od počátku hýbe světem, může být ze své podstaty, pokud je dobře zachycen jako tady, kýčovitý či klišoidní. ()

skretik

prvá 3/4 aj na 5*... originálne, plné iskier, človek sa nenudí... koniec taký... normálny, nie nudný, ALE... proste nie je to nič, čo by ste už 250x nevideli v iných filmoch :)... hudba príjemná ()

Mishqo

jedna z tych lepsich americkych romantickych komedii...vtip funguje, chemia medzi hlavnymi postavami tiez funguje, z vacsej casti sa mi zdal smutny tento film...no kazdopadne 7,5/10 ()

drake31

Pohodový romantický film, ktorý príliš netlačí na pílu a ponúka pekný pohľad na vývoj lásky dvoch ľudí ktorých predstavitelia sú nanajvýš sympatický (hlavne Anne). Je možné že sa tam nachádza tona naivity a klišé, ale zisťovať to nejdem. Pekný film ktorý stojí za cenu jedného pozretia. ()

Ace.Anita

Racionálně jistě čtyři hvězdy. Ale rozčiluje mě, že někdo zfilmuje určitělepšínežfilm knížku, takže už nemám chuť si ji přečíst. Jako když nám češtinář vyspoileroval nejzásadnější literární díla a pak řekl: "No, co vám mám povídat, přečtěte si to sami!" Thank you so much. ()

Brain-D

Velmi poklidně seřezaný film, který nám ukazuje rok po ruku, co se dělo 15.července. Vše se děje kolem dvou přátel (Anne Hathaway a Jim Sturgess). Oba si mnoho let namlouvali, že jsou jenom přátali a byly od sebe odloučení... Čas je neuprosný, člověk by ho měl využít a užívat si "každý den". Navíc byl celý film nádherně podmazaný skvělou podmaňivou hudbou. ()