Emma a Dexter se poznají 14. července 1998 po promoci na Edinburské univerzitě. Cítí vzájemnou náklonnost, stráví spolu platonickou noc i následující den, ale po vzájemné dohodě zůstává jejich vztah jen na přátelské úrovni. Film vypráví o jejich životě v následujících osmnácti letech, sleduje je vždy ve stejný den – ať už se sejdou, nebo ne. Emma se stěhuje do Londýna, chce se stát spisovatelkou, ale pracuje jako servírka v mexické restauraci, kde se seznámí se začínajícím komikem Ianem. Dexter, který je z bohaté rodiny, cestuje po světě a posléze se stává televizním moderátorem v nevkusné noční show. Užívá si pochybného úspěchu, ale pak jeho povrchním životem otřese, když mu na rakovinu zemře matka. Emma začne chodit s Ianem, žádná vášeň v tom ale není. V roce 1996 se 15. července sejde s Dextrem a jdou spolu na večeři do luxusní restaurace. Dexter je ale zfetovaný kokainem, flirtuje se ženami v okolí a k Emmě se chová hnusně. Emma z restaurace uraženě odejde a Dexterovi řekne, že ho sice miluje, ale už ho nemá ráda. Léta plynou, Dexterova kariéra strmě upadá. Nakonec ho vyhodí z televize. Má vážný vztah se Sylvií. Emma se rozchází s Ianem. 15. července 2000 se Dexter a Emma sejdou na svatbě společných známých. Emma oznámí Dexterovi, že dostala smlouvu na knihu, a on jí řekne, že se bude ženit, protože se Sylvií čekají dítě... (TV Nova)

Michi88

Na férovku přiznám, že i u druhého shlédnutí mi na konci filmu zvlhlo oko, což se mi od předškolních let nestalo a i když to není komedie, tak jsem se párkrát zasmál. Pro mě prozatím nejlepší vysloveně romantický film, což bude způsobeno i tím, že v mých oblíbených žádný jiný nefiguruje. Hlavní dvojice je naprosto dokonalá a chemie mezi nimi funguje na výbornou. V životě jsem v žádném jiném filmu tak perfektně se k sobě hodící dvojici snad neviděl a navíc jedna z ní je má oblíbená Anne Hathaway. Na závěr musím také vyzdvihnout vynikající hudbu. Pokud budete mít chuť se podívat na nějakou dobrou romantiku, zapomeňte na nudné P.S. Miluji tě a pusťte si radši tohle. ()

VanTom

Příjemná romantika se od žánrové konkurence odlišuje hlavně svou strukturou - po více jak 20 let sledujeme dvojici "kamarádů" (zprvu uťáplé "ošklivé káčátko" vs. rozmařilý bonviván) vždy v jeden den ročně, 15. července, a jejich proměny v různých životních etapách. Přes své komediální ladění mi však přišla docela depresivní - vidět, jak po sobě touží, přesto se neustále míjejí; zároveň se jim nedaří ve vztazích, v práci, či si jinak podělávají životy, jako by bez sebe nemohli být šťastní. K tomu si připočtěte náhlou, instantně dojí(ma)cí tragédii; takže i když je samotný konec zvládnut pěkně, máme tu trochu "červenější" knihovnu, než bych v průběhu odhadoval, za lepší 3*. ()

Elleannie

Nádherný film. Knihu jsem zatím nečetla, takže nemůžu srovnávat, ale i tak by se mi film určitě líbil, protože chápu, že ve filmu není tolik prostoru, kniha prostě vždy vystihne více. Anne s Jimem tvoří opravdu krásnou dvojici, hodně to mezi nimi jiskří, a co se týče konce - pro někoho možná trochu klišé, ale proč ne, brečela jsem jako malá holka, takže u mě to svůj účinek mělo.. V popisu filmu něco chybí - drama. Jedno malé, ale důležité slovo, takže jsem čekala trochu jiný konec. Asi jsem se na film až příliš těšila a jednoduše mi to nedošlo. Na druhou stranu jsem za to ráda, protože tím větší zážitek to byl. Opravdu velmi krásný film. ()

strelenaL

Čekala jsem na tento film velmi nedočkavě. Výsledný snímek mne mile překvapil. Kniha už dopředu jasně ukázala silný příběh a nerozpletitelné pouto mezi Em a Dextrem. Mezi hlavními představiteli (Anne a Jim) fungovala skvělá chemie. Samozřejmě se musí brát zřetel, že film je omezen a kniha tak byla osekána. Ale všechny podstatné milostné scény, zvraty jsou ve filmu ponechány. Bonus pro fanoušky movie soundtracku...Rachel Portman = záruka kvality. ()

Napp

Neskutečný příběh o tak skutečném životě. I tak by se dal Jeden den charakterizovat. Sledovat životní příběhy dvou lidí, kteří toho mají tak společného, přitom tak rozdílné životy. A to, že ve filmu vystupovali mí dva oblíbení herci - Anne Hathaway a Jim Sturgess už byla jen třešnička na dortu. Čekal jsem mnoho a dostal jsem ještě víc. Rozhodně jeden z mých nejoblíbenějších filmů. ()

Magniel

Jeden z mála moderních romantických filmů, které nikdy nebudu odsuzovat ani pomlouvat :) Věřím, že knížka musí být mnohonásobně lepší. ()

Mr.Dogman

A já si myslím, že tady je všechno akorát tak vyvážené. A uvědomil jsem si, co mám rád na románech - to jak se postavy mění, a jak je osud hravý. A taky Anne Hathaway, ale to už jsem věděl dávno. ()

MI-380

Příjemná, chytrá, dojemná a hlavně zábavná romantika se skvělou Anne. 80% (74% je průměr 5619 hodnotících přede mnou). ()

Blackberry

Rozdielnosť pováh, rozdielnosť osudov, rozdielnosť životov a predsa si našli cestu k sebe, skôr neskoro ako v pravý čas. Vnímať tento príbeh sa nepodarí každému. Treba trpezlivosť a predovšetkým hľadať svoj čriepok príbehu v tom ich. Môže vám k tomu pomôcť osoba, s ktorou sa na to pozeráte a nemyslím tým maminu, ktorá popritom azda lúšti krížovku :) Je nás tu viac, čo sa prikladáme k silnej trojke, resp. slabšej štvorke. Volím 4 a má na tom zásluhu osoba, s ktorou som to sledoval :) ()

Ravi

Život je krátký a láska jen jedna. Herecký koncert páru, v němž to jiskří a příběh jako ze života, smutný, vážný, krásný, ale samoúčelný. Jestli máte rádi dobrou romantiku a nevadí vám, že předem víte, jak to musí skončit, tak Vám tento snímek určitě doporučuji. Pro mne to ale není nic, co by nechalo hlubokou stopu. 65% = 3/5 ()

Autogram

Dotklo sa ma to. Romantika, ktorá nie je obyčajná, nie je vlezlá, a ani nie je tak romantická, ako je smutná. Vývoj a zmeny osobností sú patrné skôr v prvých rokoch, ako neskôr, páčilo sa mi, ako Emma sivá myška rozkvitne vždy pri stretnutí s Dexterom. A ten koniec, no očakával som niečo nečakané, a aj tá skratka s prestrihom na dcéru bola príjemná. Kto nezažil, nepochopí. –––– Nic opravdu dobrého nebylo nikdy snadné. –––– Ať se zítra stane cokoliv, máme dnešek! ()

luksky

Neříkám, že by to bylo moc velký zklamání..ale čekal jsem víc. Určitě mohl být příběh silnější. A nehrát tam Anne, tak ještě hvězdu uberu... ()

milancecil

Rozhodně poutavě nastavené základní dějové schema filmu, co se takhle setkávat s někým, kdo je nám blízký, koho máme více než jen trochu rádi, pouze jednou za rok, ve stejné datum, pak ten den celý trávit společně, stejně tak jako v příběhu Emma a Dexter, vnímat, jak se jejich zvláštní osudový vztah s časem vyvíjí, jak se ten druhý s plynoucími lety postupně proměňuje, jak se mu daří nebo nedaří naplňovat jeho původní životní plány, jeho životní ambice, jak si buduje život podle svých představ nebo spíše svých možností, opravdu zajímavě podnětný rituál a oni dva ho poctivě dodržují podle domluvených pravidel celých úctyhodných 18 let, dokud je osud definitivně nerozdělí, moc milý filmeček, díky, určitě jsem si ho nepustil naposledy. ()

zuza99

Taková průměrná nuda. Nebýt tak roztomilé ústřední dvojice, nevím jestli bych měla chuť film dokoukat. Vlastně, kromě herců mě nic nenadchlo. Všechno bylo tak průměrný i herecký výkony byly takový zdechlejší. Každopádně, ani jednou jsem si neřekla, jé to je pěkně natočený nebo to je dobře zahraný nebo to je pěkný světlo. Aspoň konec měli udělat šťastný, protože na drama byl film málo temný a na radostný film tam bylo málo šťastných momentů. 50% ()

jefff

Ok, zvládnout se to dalo, ale vidět to znova už opravdu nemusím. Přítelkyni se film líbil a to je důležité. A já to přežil bez větší újmy. ()

widla

Ach... Prostě romantický film o dvou lidech, kterým trvá moc dlouho si uvědomit, že jsou pro sebe stvořeni. Klišé jako vrata... Ale když Jim je tak SEXY!!! No ale o tom filmy nejsou že? Takže jenom 3*, ale v závorce jich je milion :-P ()

Heraldika

No, strašně jsem bulela a kamarádka taky..Anne má poslední dobou patent na umírání či nevyléčitelnou nemoc, koukám.. ()

Germanotta

Veľmi romantické miestami komediálne, na začiatku mi prišlo hranie Jima Sturgessa velmi umelé a až do polky filmu som mala z neho ten pocit. Skutočne sa to rozbehlo až vtedy ked Emmu zrazil kamion, bolo to veľmi brutálne ale zdvihlo ma to zo sedačky (tak ako aj ostatných, ktorý sedeli v kinosále), potom to bol skutočne smutné, a velmi reálne. ()