UnCool

Strašně pitomý a ujetý děj o tom jak i nevěra může pomoci vztahu v krizi, ale já se opravdu už dlouho u žádného českého filmu, tak s chutí nezasmál. Perfektní film na odpočinek s jednoduchým ale funkčním humorem. ()

bratr_jezek

Snaha natočit úspěšnou variaci na Źeny v pokušení, tentokrát pro muže, nevyšel. Zatímco u "Žen" jsem sice dal jen tři hvězdy, s tím, že mnozí snadno přihodí i nějakou tu hvězdu navíc, zde mám problém vyhrabat toho dost na hvězdy dvě. Film je prezentován také jako komedie, chybí však vtipné momenty a hlavně zoufale chybí "glosátor" postrkující i vážné momenty do humoru. Jeslti tuto roli "Vilmy v riflích" měl převzít komik Polívka, zoufale svým talentem mrhá a divák je zklamán. Režisér neopustil své názory na vztahy, spíš ještě přitvrdil - tvrdit, že nevěra (v tomto filmu opravdu podvádí snad každý každého) upevňuje manželství, je trochu silná káva. Herci se však chovají tak, aby tuto teorii potvrdili (takže někdy proti logice) a vypouštějí z úst moudra jako z červené knihovny. Krásná Vika to nezachrání, ale svou hvězdu si zaslouží, druhá je spíš za řemeslnou práci (kamera, střih). ()

DavidAAAA

Ježíš, přestaňte tady slaboduše plkat o mentální a filozofické hloubce filmu. Od toho máte jiný snímky, tenhle si na nic nehraje, tak ho nekažte intelektuálskejma řečma. Je to perfektně natočená oddychovka, skvělá kamera, dobrá režie, krásná hudba. Nenudil jsem se ani vteřinu a o to jde. Nepotřebuju nonstop koukat na filmy, který mají nějaký poslání. A taky Vám "rádobykritikům" neházím odpady na ty nesmyslný neuchopitelný snímky, z kterejch ucvrkáváte blahem jenom proto, že jsou tak nudný, až z toho kouká kultura a skrytý smysl :-) ()

mfanta

30% - Mno, co k tomuto filmu napsat? Děj má chabý a chatrný, postavy jsou jednorozměrné, dějové zvraty jsou násilné. Snad se mi ani moc nelíbilo, jak tam hráli v jiných filmech tak vynikající herci. Tak nevím. Samozřejmě k pokoukání se tam leccos najde, ale to mě osobně na dobré ohodnocení nestačí. ()

Fionnlagh

Ve filmu zazněla dokázaná pravda že nevěrou se dá okořenit, "vylepšit" vztah. Chlap se má prostě lepší sebevědomí. Ovšem film je spíše o tom, že nevěra u mužů je špatná, ženy jí neschvalují zatímco si několik let drží svého milence. Jinak, Vica je dokonalá a nádherná. ()

Tlaulí

S chutí jsem se na film po čase podíval znovu. Vydavatel ho uvádí větou: "Může být nevěra základem šťastného manželství?" Myslím si ale, že to není to hlavní, o co ve filmu jde. A hlavní není ani to, KDO je víc nevěrný (jestli muži nebo ženy), ani o rozdílech mezi mužskou a ženskou nevěrou. Ať se nám to líbí nebo ne, nevěra je součástí většiny vztahů. A ten film je asi nejvíc o tom, jak se s tím poprat. (následující text prozrazuje rozuzlení, případně zápletku filmu) Přestože příběh začíná jako poměrně povrchní taškařice, s ubíhajícím časem nabírá na vážnosti a vedle klasických gagů se čím dál častěji objevují takové perly jako věta Simony Stašové: "Není důležitý, za jakejma ženskejma chlap běhá, ale ke který se vrací". Filmové manželství Bolka Polívky a Simony Stašové je absolutní vysokou školou manželskou a tak není divu, že na to Petra Hřebíčková coby jejich dcera kouká s otevřenými ústy. A scéna, kdy si Bolek před spaním natřepává peřinu své ženy, je alespoň pro mě nezapomenutelná. Myslím si, že tenhle film má dar zaujmout každého nepředpojatého diváka. A pokud nic jiného, tak věřím, že pány jistě potěší alespoň Vica Kerekes. Je na co se dívat. - ()

Vlad

Film remeselne skutočne dobre spracovaný. A napriek dôrazu na svetový vizuál a formu, scenár ostal verný starej dobrej českej škole a tak vznikla ľahká veselá komédia, ktorá má ale veľmi blízko každodennému životu tak ako ho v našich končinách zažívame, čo jej dodáva hĺbku a kus životnej pravdy. A to je práve na tomto filme to pekné, že človek v jednom balení dostane i onú bláznivú komédiu i vážnu drámu a celý čas sa film posúva raz tam raz tam. Presne taký je totiž život. A že správne nadávkovaná nevera nemôže nakoniec dokonca aj zlepšiť manželstvo? Tí čo odsudzujú Vejdělka za údajne nereálny, nemorálny a oplzlý scenár toho v živote zrejme ešte veľa nezažili a film tak asi najviac ocení veková kategória 40+. Jeden z mála českých filmov posledných dekád, ktorý spokojne označím titulom česká komédia a založím si ho do svojej pomyselnej filmotéky. ()

katikka

Nečakane dobrá česká komédia. Možno to bude aj tým, že som v poslednom čase videla niekoľko menej kvalitných filmov, takže nenásilnná komédia s Bolkom Polívkom a naozaj údernými vtipnými scénami pobavila a chytila za srdce. ()

rhodos

Režisér Jiří Vejdělek mne opět nezklamal. Bavila jsem se od začátku až do konce. Herci byli všichni výborní, jen Petra Hřebíčková mne moc v roli Ondřejovy manželky nesedla. Nejvíc se mi líbila Simona Stašová a její skon v polovině filmu jsem obrečela. A Vica Kerekés by si už mohla zažádat o patent na svůdné děvy. Po dlouhé době vynikající česká komedie, na kterou je radost pohledět. ()

lik009

Jedna z mých oblíbenějších českých komedií. Již několikrát shlédnuto a pokaždé jsme se dobře bavil. ()

mad.dog

Velice povedený film. Vejdělek pracuje s vícero typy komedií, od klasické přechází k romantické a až místy k velmi hořké. Střih, kamera, hudba, to vše funguje jak má. Herci super, hlavně Polívka si svoji roli vysloveně užíval a Macháček měl roli snů. Hřebíčková a Kerekes absolutně sexy a úžasné jako vždy. Jen Táňa Pauhofová mi tam chyběla, aby byla "svatá trojice" kompletní... ;-) ()

kl.mi

Naprosto luxusní film, který je fakt milý a příjemný s nenásilným vtipem!!! Pro trouby a zakomplexované lidi, kteří nešetří nadáváním na Vejdělka, zkuste to brát jako komedii, nesmíte se v tom hledat!!! ()

kubyczech

Za dob největší slávy české kinematografie, bych tomuto snímku uložil 3, možná 4 hvězdice. Těch 5 hvězd je dáno z důvodu velké radosti, že i po roce 2010 je možné natočit krásný snímek, který má "duši" .. Jen ta Simonka mohla zahynout trochu důstojněji :) ()

Vites

Tentokrát souhlasím s některými kritiky. Velmi nepravděpodobné, trochu maloměstské a podprahově možná i lehce nebezpečné. Panu Vejdělkovi nějak dochází dech... ()

KITTbx

Co bych tak napsal, no třeba kolegové Malarkey; Enšpígl; T2 a asi i jiní to, řekl bych, napsali za mě. Kritika tolik uvědomělých a na slovo vzatých odborníků, kterou jsem si zde přečetl, mne jen přesvědčuje o tom, že když tito a někteří napíšu fuj, je třeba dílo shlédnout…. ()

smajki

Příjemná, svěží a hlavně skutečně vtipná komedie v jinak dosti šedivé a nudné současné komediální české tvorbě bez vtipu. Upřímně jsem čekal, že prim bude hrát Macháček, ale Bolek byl opravdu dobrý. Povedený vtip, zajímavé propletence a vyústění a super sexy Vica Kerekes a Petra Hřebíčková. A mimochodem také dosti povedený návod pro muže, jak vlastně na to (tedy když na to máte koule)... ()

kratajirka

Macháčkovské, české, polívkovské. Ten film je odzačátku předvídatelný, ale to mu na kvalitně nic neubírá. Stále mám dojem, že hlavní předností Kerekes není herecký výkon, ale její přírodní přednosti. Nicméně film si zasluhuju pár hvězd, už jen proto, jaký má náboj či jiskru. Kvalitově bych ho řadil mezi lepší filmy z české produkce. ()

Ekdahl odpad!

Uslintaná ubohost a dokonalý příklad toho, proč současný český film stojí za vyliž. Překvapuje mě, že třeba Muchowovi nevadí se diskreditovat participací na takovéhle extrémní pokleslosti. U Polívky nebo Macháčka se už nevidím ničemu... Celý štáb by udělal lépe, kdyby šel např. třídit řepu. ()