klukluka

To je příjemná záležitost, tohle... Pokud se dokážete přenést přes to, že Macháček nemá koule (což třeba mě osobně absolutně netrápí), tak by se vám to mohlo a mělo líbit. Jasně, je to poměrně dost amorální, ale my už teď holt takoví jsme. Tenhle film si to nevymyslel, pan Vejdělek to pro nás jen převedl do podoby legrace, abychom se kvůli tomu pořád jen netrápili. Podařená pastelková záležitost, mám ji rád. ()

Zagros

Velmi dobrý film, teda po řemeslné stránce. Kamera, střih, hudba, osoby i obsazení, herecké výkony, … tohle všechno je skvělé a uvažoval bych i o pěti hvězdičkách. Kdyby ovšem neměli Muži v naději jednu vážnou vadu. A to obhajování nevěry. Tedy ne jen její obhajování, ale upřednostňování a dávání za příklad jako skvělého léku na vztah. Ano, pořád je to dobře napsaný scénář i dialogy a vše běží jako na drátkách. Pokud máte stejný pohled na svět, jde i nadále o super film. Jinak lze říci snad jen bohužel. Jde o jakési zrcadlo dnešní společnosti. Mně to docela vadí a sráží Muže v naději zpět k průměru. Jsem ale mile překvapen, že na to podobně reaguje většina lidí. ()

Seti

Možná je pravdivé Polívkovo prohlášení, totiž že nevěra už zachránila nejeden vztah, určitě jich ale dvakrát tolik zničila. Morálně pochybné téma, jež film představuje, nebudu hodnotit, to ať si udělá každý sám, co mi však vadilo, byla nuda, jež se začala v poslední třetině povážlivě hochům plést pod nohy. Největší eso je tak uberhot Vica, kvůli které by si i papež řekl, že to za těch pár otčenášů stojí. ()

patrikus

Nevadí mi, že je to obyčejná historka z pavlače, je velice dobře rozepsaná a chytře a důvtipně vypointovaná.. Herecky i režijně moc hezky udělané, krásné obrázky a skvělá hudba !! Lepší scénář, než na Ženy v pokušení, vidím, že Vejdělek by se uživil i jako scénárista... Dokonce mi ani nevadí, že tam narážejí do sebe roviny dramatu a komedie. a občas jsou nevyvážené... Ano a taky cynické., proč ne? Ale více jsem se bavil, než u Žen v pokušení, hold chlapskej humor mi je bližší, než ženský plky... ()

Earl10

Další typicky česká produkce. Film pro velké spektrum lidí prostě vydělávat bude. Takže se seženou nejznámější čeští herci, mediální partneři ( Nova, Frekvence 1... ) a jde se točit. Naštěstí v tomto případě výsledek za vidění určitě stojí. Scénář nabízí zajímavé charaktery, typické lokace a spoustu celkem vtipných dialogů. Vejdělek tomuto žánru v současné české filmařské komunitě rozumí asi nejvíce, což je docela smutné! Ale na české diváky tohle platilo a vždycky platit bude, tak proč to neždímat pořád dokola. V tomto případě můžem sledovat hloupoučký příběh zpestřený fungující chemií mezi herci. Takže nakonec uznávám, že když už se u nás kvalitní filmy dlouho netočí, tak tento snímek se dá v klidu zkouknout a zařadit mezi ty lepší filmy z poslední doby! [viděl v kině] [60%] ()

Vaklaf

Dlouho jsem neviděl žádnej novější českej film, takže nastal čas vyrazit na nějakou komedii. A Muži v naději rozhodně špatnou komedií nejsou, i když někdy v prostředku se se srandou trochu šetří, a některý vtípky byly až trošku moc blbý (přes to se ale jakožto fanoušek béček dokážu přenýst). Nicméně musím říct, že film poněkud urazil můj mravní cit. Chápu, že nevěra je dnes mnohdy podávána takřka jako úplně normální záležitost, to ale není důvod, proč to tak vnímat a proč chválit někoho, kdo nám to tlačí. V tomto ohledu musím souhlasit s Tetsuovým komentářem. Já jsem však na film šel jako na komedii a mým hlavním cílem bylo pobavení, čehož se mi dostalo. Proto za onu "morální hnilobu" pouze strhnu jednu hvězdičku. ()

Roman Albach

V žádném případě bych nemluvil o komedii. Spíš o pokusu o vztahové drama s komediálními prvky. Každopádně je filmu řečena celá řada pravd, vážné chvíle střídají chvíle veselé. Zápletka originální, vývoj neočekávaný. Ženy v pokušení to však nejsou. Ty alespon v první polovině nasadily výborné komediání tempo, to se u Mužů v naději nekonalo. Škoda, těšil jsem se. Film je to však příjemný, jen nevím, jaký žánr jsem vlastně viděl. Každopádně Vejdělek nám dokazuje, že má stále nápady a dokáže je úspěšně převést na plátno. ()

Teg

Bohužel, je to opravdu docela zábava. Přesto, že je velice přízemní a sexistická a je mi skoro hamba přiznat, že jsem se bavil. Ovšem poučku, že každá nevěra je nejenže neškodná, ale také prospěšná si mohl autor nechat od cesty. ()

CarlosX

Muži v naději měli bezesporu potenciál stát se zábavným filmem po celou dobu svého trvání, ale to by se celková délka filmu nemohla blížit téměř ke 2 hodinám. Za tu dobu se totiž ten poctivý český humor, co mi v prvních 40 minutách celkem slušně rozpohyboval bránici, změnil na jakousi tragikomickou frašku. Jako by v druhé polovině Vejdělek začal nepřímo znásilňovat humor, za účelem udržet relativně vysoko nastavenou laťku z první půlky. To se mu ale dle mého názoru příliš nepovedlo. Místo aby film o půlhodinu zkrátil, tak se snažil každou hluchou chvilku zaplnit další a další klišoidní scénkou. Nehledě na to, že se mi zdá v poslední době „přemacháčkováno". Nicméně za první polovinu a prsa Evy Kerekes, dávám přesně poloviční hodnocení jejich velikosti, a tedy 3*:-) ()

Krabak

Obrovská spokojenost! Doufal jsem, že si tento film odnese přinejmenším stejnou kvalitu, jako předchozí Vejdělkův film, "Ženy v pokušení". A nebyl jsem zklamán. Opět výborně zvolení herci, kteří své role zahráli na výtečnou. A jako bonus pro mě do této doby neznámá Kerekes. Už jen kvůli ní si tento film zaslouží minimálně o 1* navíc k objektivnímu hodnocení:-D A další plus tomuto filmu dávám za song "Chci ti říct..."--->90% ()

janisska odpad!

Filmařinu teď nechme stranou. Tohle byl... Epický stereotypní děs. Další výlet do země, kde ženám, které se mrazem prochází ve spodním prádle, nehrozí zánět vaječníků. Ale co už. Na téhle zrůdnosti je strašlivé především to, kterak vztah muže a ženy zobrazuje jako stupidní hru s konvencemi danými pravidly, kdy ženy musí pohrdat muži a muži zase ženami. Každý z nich si o tom druhém myslí, že je idiot, kterého musí před realitou chránit lží a předstíráním. Žena je děťátko, které musíme pomocí nečisté hry zabavit, muž je děťátko, které musíme nechat při tom, že situaci kontroluje. Panenanebi. Nemají být hlavní protagonisté dospělí? A kam se poděla skutečná komunikace? Partnerství? Rovnost muže a ženy ve vztahu? Nedejbože nějaké prachobyčejné city. Chápu, že spoustu lidí se dementním stereotypům zasměje rádo, nicméně... Možná by vážně neškodilo trochu přemýšlet o tom, čemu přesně se smějeme. Pro mě byla zábavná asi jen scéna s masérem - kvaziteiresiásem (a to ještě nechtěně). Když mu psal scénárista monology, dal zřejmě průchod nějakým vyšším uměleckým záměrům. Nepovedlo se to. Stejně jako celá tahle urážlivá, vyumělkovaná kravina, která ale svoji vyumělkovanost vydává za ryzí moudrost, osvícenost, zkušenost.// Tento komentář nijak nesouvisí s mým postojem k otázce tzv. nevěry. Souvisí čistě s mým přesvědčením, že lidé se mají navzájem respektovat. Jednat se svým partnerem prostě jako s partnerem a ne jako s dítětem nebo klientem (džouk o prostitutkách, díky za něj). Ale už. ()

Hanys_

Ok ok. Už ze startu jsem moc nepobíral, že tchán pro dobro své dcery doporučí svému zeti, aby ji podváděl, ale budiž. Pak nakráčela vnadná Vica, sundala si kalhotky (tahle scéna asi nemá v českém filmu obdoby) a to byl boužel také zároveň vrchol filmu. Troška točí krávoviny pro svý obyčejný lidi. "Rádoby intelektuálové" si raděj pustí Vejdělka, ale v globále je to to samé. Ženy v pokušení na mě nyní působí jako neskutečný majstrštyk. ()

Kovaja

Hooodně povedená věcička!!!!Největší kapr z celého filmu byl bezpochyb Bolek.se všim si dokázal poradit s jeho přirozenou noblesou.Divím se jen Macháčkovi že pálil za zubatou zrzkou když měl doma krásnou ženu. ()

Lewisek

Někdy míň je víc. Tohle mohl být relativně dobrý film, ale zbytečně dlouhý scénář, který nebyl ani moc překvapující to zkazil. Navíc se mělo jednat o komedii, ale to se občas tlouklo s dramatickým nádechem, tohle mi oproti ženám v pokušení sedlo méně. ()

Milan25

Na český film tohoto typu překvapivě dobře natočené, dobrá kamera atd. Příběh není žádný oscarový námět, ale nebylo to tak hrozné, jak jsem čekal. Pěkné 3 hvězdičky. ()

bradl3y

Pravděpodobně se v mém komentáři sem tam objeví nějaký ten SPOILER, takže kdo se na tento skvost chce podívat a náhodou čte tento komentář, nechť upře zrak jinam. >>Další nezajímavá, tuctová, vztahová komedie, kterých se poslední dobou objevuje nějak podezřele moc. Takže co nás Vejdělek vlastně naučil? 1. Nevěra není nic špatného. 2. Nevěra je prospěšná pro správné fungování rodiny. 3. Nevěra je prospěšná dokonce i pro byznys. 4. Pokud nejste ve vztahu šťastní, zákonitě musíte podvádět partnera. 5. Partnera podvádíte i v případě, že ve vztahu šťastní jste. 6. Pokud podvádějící partner zjistí, že je sám podváděn, je zcela na místě, aby dělal scény a chystal se upravit obličej milence, nejlépe zlomenou násadou od lopaty. 7. Ačkoliv v průběhu filmu zjistíme, že podváděl snad každý každého, vše dobře dopadne a všichni jsou naprosto spokojení. Nemůžu se dočkat další výborné komedie. Co se týče té filmařské stránky, není k tomu asi co vytknout. Fajn kamera, svižný střih, celkem vhodně zvolená hudba. ()