Gorily v mlze

• Česko Gorily v mlze - Příběh Dian Fosseyové (více)

Příběh americké rehabilitační sestry Dian Fosseyové, kterou její zájem o vymírající druh horských goril přivede do afrického Konga, kde má pro National Geografic pokračovat v jejich přerušeném sčítání. Kvůli občanské válce je sice nucena přesunout se společně s domorodým průvodcem Sembagarem do sousední Rwandy, přesto se však rozhodne úkol splnit. Přestože nemá se zvířaty žádné zkušenosti, je odhodlána vytrvat navzdory všem potížím. Pokračuje ve výzkumu, získává zkušenosti a osud goril, které pytláci zabíjejí kvůli suvenýrům a loví pro zoologické zahrady, se stává jejím celoživotním zájmem, který se během let postupně mění v posedlost. Během osmnácti let provedla řadu jedinečných pozorování v přirozeném prostředí zvířat, vybojovala řadu bitev s pytláky, prožila krátký milostný románek s fotografem Bobem Campbellem a také si svým nekompromisním postojem a později i podivínským chováním získala řadu nepřátel. (TV Nova)

Juuroo

Úžasný a veľmi smutný príbeh zároveň. Obetovať vlastný život pre záchranu ohrozeného živočíšneho druhu je obdivuhodné. Film veľmi jasne zobrazuje aj absurdnosť pytliactva – zabíjanie zvierat len pre nejakú malú časť ich tela - pri gorilách hlava a ruky (ďalej napríklad pri slonoch kly, pri nosorožcoch rohy,... ). Pre diváka, ktorý sa zaujíma o ochranu prírody „must-see“ záležitosť. 5* ()

Víteček

Objektivně bych to viděl spíš na trojku, ale dávám slabší čtyřku, protože jestli film pomohl alespoň trochu ochraně goril, a věřím, že pomohl, tak je potřeba ho ocenit. ()

Gig

Krásný životopisný snímek, který je dodnes zahalen tajemstvím smrtí ženy, jež celý život zasvětila výzkumem života opů. S. Weaver svoů roli zvládla na jedničku. Kdo má rád filmy jako Volání divočiny o Joy Addamsové, mohu jen doporučit. ()

PTomA

Dian Fossey byla ke sklonku života velmi nepříjemná (použil bych více nevybíravá slova(. Film se jí snaží pořád zlidšťovat ale já jim to prostě nevěřil, zároveň je ten film až moc dlouhej (jak kdyby byl natočen v dnešní produkce Netflixu) a vrhá na vás zbytečný scény plný ničeho. Sigourney byla ale docela gut. ()

Misterioso

Můj velmi oblíbený film s fantastickou Sigourney Weaver, který pojednává o jednom velkém problému - vyvražďování goril horských - zvířat, která člověku připomínají sebe sama asi nejvíce. Úžasná "zvířata" (je skoro zločin je takto nazvat, protože to snad ani zvířata nejsou) byla obětmi pytláctví místních pytláků, ovšem Diane Fossey za ně tak moc bojovala, až se jí povedlo na tento problém skutečně upozornit a nyní je ochrana goril horských (snad) opravdu intenzivní. Bohužel se jí to ale stalo osudným... Sigourney Weaver hraje s úžasnou přesvědčivostí, až se možná do této role tak moc vžila, že stále (mnoho let po natáčení) se o tuto problematiku zajímá, je čestnou předsedkyní DFGFI (The Dian Fossey Gorilla Fund International) a dokonce se po letech do Rwandy vrátila, aby viděla, jak to nyní s gorilami horskými vypadá. To jste si o hodnocení tohoto filmu moc nepřečetli, ale tato problematika mě tak moc sebrala, že jsem okamžitě (já, nečtenář) začal číst knihy o gorilách horských a dokonce se mým snem stalo navštívení těchto přenádherných tvorů. Co víc dodat? Kvalitu filmu dokazuje už jen to, jak moc mě dokázaly smutné osudy horských goril oslovit. Škoda jen, že Sigourney nedostala plešouna, ovšem měla tu smůlu, že v roce 1989 byla na Oscarech pořádně veliká konkurence. ()

ijacobo

Dojemný příběh podle skutečné události se Sigourney Weaverovou, která roli antropoložky Diany Fosseyové stvárnila dokonale. ()

klapqua

Tento film je pre mňa číra dokonalosť v každom smere. Weaver skvelá, gorily skvelé, záver dojímavý a Foessey je navždy moja hrdinka!! ()

tomino28

Autobiografický snímek o velké průkopnici za práva goril Dian Fossey, který byl zpracován víceméně přesně tak, jak bych očekával. Kvalitně a poutavě se snahou o zobrazení nejen samotného studování života goril v Africe, ale rovněž i se vhledem do osobní a vztahové roviny. Sigourney Weaver se této role zhostila velmi svědomitě a se ctí. ()

jjjerry

Weir hraje skvěle, gorily jsou úžasné, k tomu nádherná příroda. Vše se krásně doplňuje a najednou máte pocit, že jste v pralese v Africe. To je více než jsem od snímku čekal. Bohužel mě to vtrhlo do děje tak, že jsem se nemohl zbavit pocitu zlosti na všechny pytláky a vrahy a absolutně jsem chápal hlavní hrdinku. ()

Saxos

Tvrdá haluz navoněného západu. Co bylo horší. Prostředí, nesmyslný souboj, kulisy, pomsta, kecy a nebo zbytečně nadstandardní obsazení. Co si budeme pamatovat. Asi jen díru. Nic mě tu nesedí. A o přesností zbraní té doby ani neuvažuji. Závěr: nedoporučuji, i když měl Gene na pásku nablejskaný kulky, jak apačský kojot. ()

PTuranyi

Skvele natočený príbeh Dian Fosseyovej. Povinná jazda pre všetkých milovníkov divokej prírody a ochrancov zvierat. Emotívne podfarbený vzťah Diany s horskými gorilami. Perfektná výprava, produkcia a hlavne herecký výkon Sigourney Weaver ako aj ostatných hercov. ()

Kattes

Úžasný výkon Sigourney stojí za shlédnutí...zapálená Dian Fossey až přehnaně milující gorily, což bude mít za následek její smrt, avšak to na celém filmu neubírá. ()

Stealth2

Film který rozhodně nestárne. S.Weaver v jednom ze svých nejlepších hereckých výkonů, neli nejlepším. Gorily jsou neuvěřitelné. Neskutečně krásná a divoká příroda. ()

Chegí

Uznávám, že místy je film dost patetický, ale plivu na Academii, že nedala mé oblíbené Sigourey Oscara. Procítěně zahrané opět s dávkou testosteronu, kterou role potřebovala - nechápu, kde to v sobě bere. Strhující film, super scénář, dobrá práce kameramana v terénu. ()

Pavlo

Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey predstavuje kvalitný životopisný film, kde exceluje a predvádza jeden zo svojich najlepších výkonov Sigourney Weaver. Tu ukazuje, že vie zahrať aj náročné úlohy. Čo sa týka ostatných hercov, tí hrajú takisto presvedčivo a držíte resp. nedržíte palce aj im. Nanešťastie trpí aj tento film rýchlym tempom rozprávania príbehu, čo spôsobuje pocit, že Diana Fossey tam nebola 18 rokov ale len pár, nedokončia sa rôzne motívy konania a vývoj charakterov postáv – hlavne čo sa týka Dr. Louisa Leakeyho, fotografa Boba Campbella a jej verného asistenta Sembagarea. Určite by prospela dlhšia minutáž filmu a tieto nedostatky by sa vyriešili. Ale i tak ide o výborný film zobrazujúci jednu z najvýznamnejších osobností v boji za ochranu prírody minulého storočia. ()

Zemřel režisér Michael Apted

12.11.2015

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)