Ačkoliv obvykle preferuji, když hlavní role ztvárňují ostřílení bardové, tak v této pohádce jsem byl naopak potěšený dvěma pro mě neznámými představiteli, kteří nejenže výborně své role zvládli, ale přidalo to i na autentičnosti celého příběhu. Nádherná pohádka a jedna z mála námětově nečeských, ke které se vždy budu velmi rád vracet. Taktéž hudba je zde famózní a výtečně doplňuje celkovou atmosféru, což u současných (scénáristicky a zpracováním většinou nekvalitních pohádek) velmi postrádám. Vřele doporučuji a hodnotím plným počtem bodíků.(26.12.2011)

Za skvělého Maděriče přidávám čtvrtou hvězdu :-)(26.10.2016)

Studiové pohádky nepatří mezi moje nejoblíbenější, ale tady s ohledem na krásný i když dobře známý exotický příběh, tento fakt ignoruji. Zajímavé herecké obsazení, příjemná hudba, barvité kostýmy, dobrý konec, prostě všechno je tak, jak to má ve správné pohádce být.(4.9.2014)

Krásná pohádka s nezapomenutelnou a nádhernou melodií, která provází celým filmem.(9.9.2010)

Jedna z řady brněnských pohádek zaměřených na dálný východ. Podobně jako Rozsudky soudce Ooky, také zde jde o velmi kvalitně a zajímavě udělanou pohádku na velmi známé téma Pohádky tisíce a jedné moci. Existuje zákon, že každý den musí být jedna svatba a jedna poprava mladé dívky. Když přijde na řadu jedna mladé dívka, její sestra Šahrazád se nabídne za ni. První noc však vypráví zajímavou povídku sultánovi, který si ji oblíbí a časem díky jejím povídkám zjistí, že onen zákon o smrti a svatbě je holý nesmysl. Výborné zpracování známé pohádky s výtečnou hudbou. Hudba: Petr Skoumal(23.12.2012)