Za skvělého Maděriče přidávám čtvrtou hvězdu :-)(26.10.2016)

Studiové pohádky nepatří mezi moje nejoblíbenější, ale tady s ohledem na krásný i když dobře známý exotický příběh, tento fakt ignoruji. Zajímavé herecké obsazení, příjemná hudba, barvité kostýmy, dobrý konec, prostě všechno je tak, jak to má ve správné pohádce být.(4.9.2014)

Docela příjemná pohádka s dobrým hereckým obsazením. Na víkendové dopoledne, kdy máte ještě co dělat a televizi jen posloucháte, je vskutku velice vhodná. Přiznám se, že jsem byl stejně jako sultán velmi žádostiv, abych se dozvěděl konce příběhů.(7.7.2010)

Krásná pohádka s nezapomenutelnou a nádhernou melodií, která provází celým filmem.(9.9.2010)

Ačkoliv obvykle preferuji, když hlavní role ztvárňují ostřílení bardové, tak v této pohádce jsem byl naopak potěšený dvěma pro mě neznámými představiteli, kteří nejenže výborně své role zvládli, ale přidalo to i na autentičnosti celého příběhu. Nádherná pohádka a jedna z mála námětově nečeských, ke které se vždy budu velmi rád vracet. Taktéž hudba je zde famózní a výtečně doplňuje celkovou atmosféru, což u současných (scénáristicky a zpracováním většinou nekvalitních pohádek) velmi postrádám. Vřele doporučuji a hodnotím plným počtem bodíků.(26.12.2011)