Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Morholt

Nezvratný osud se rozhodl soutěžit s Vřískotem o primát ve zbytečnosti a zatím vyhrává na plné čáře, ale čert ví, s čím přijde Vřískot 5.:) I v pátém NO se tvůrcům podařilo dát dohromady partu mladých Američanů, kterým má člověk chuť vytrhat vnitřnosti, ale je fakt, že po trojce a čtyřce to nutkání nebylo takové. A tak jsem tedy čekal, s čím se tentokráte vytasí kmotřička Smrt. A začátek mě mile překvapil. Scénka na mostě byla více než vyvedená a dala mi naději. Ta však záhy pohasla. Ještě tak první zásah za něco stál, ale pak jsem kliknul jednou, dvakrát, třikrát a pak jsem klikal, kliklal, klikal, až jsem se proklikal k 15%. ()

Handle

To i katastrofickým brakům věřím více. Film bez jakýchkoli filmových kvalit... Stále mizerný příběh, herci, dialogy, efekty, stále stejně trapné (vtipné) a stále bez jakékoli invence. Ovšem finále bylo docela dobré, takže i když i nad tímhle dílem kroutím hlavou, je to asi druhý nejlepší díl tohodle "hororového" skvostu. Ale hlavně se na to nekoukejte po tmě a sami, vůbec to totiž není vtipný, ba naopak, je to hróóózně strašidelný a mohli byste se bát... :) ()

RelaxMan

Paráda ! Vše funguje jak má. Takhle má vypadat film ve 3D a né ty ostatní co se za 3D jenom vydávaj. Komu se líbí i ostatní díly této hororové série, tak určitě nebude zklamán. ()

Lacike

Pre mna je toto hned po fantastickej dvojke najlepsi diel a po mizernej stvorke skvele nakopnutie serie a dufam, ze bude dalsi diel. Jednotka mala skvely napad, ale az prilis seriozne spracovanie k tejto teme nesedi. Na to je ten napad prilis absurdny a vsetky snahy o logicke vysvetlenie nedavali nikdy zmysel. Preto sa mi velmi pacil pristup tvorcov dvojky, kedy sa ne nejaku logiku a vysvetlovanie prakticky vybodli a vsetku energiu venovali vymyslaniu neskutocne zabavnych a prepracovanych umrti jednotlivych postav. Scena havarie z dvojky je preto nezabudnutelna. V trojke sa vratil reziser jednotky a snazil sa urobit kompromis medzi serioznou jednotkou a uchylnou dvojkou. Vysledok nebol zly, ale hladko skombinovat tieto dva styly sa reziserovi nepodarilo. V stvorke urobili hlavnu chybu, ze vsetko podriadili 3D a uplne sa vykaslali na postavy, ktore mi boli ukradnute, vdaka comu film v 2D neskutocne nudil. No a konecne v tomto piatom diely sa rozhodli tvorcovia vratit k stylu z dvojky + trochu do toho primiesali serioznost jednotky. Ale tentokrat im ten mix vysiel prakticky bezchybne. Uvodna scena aj ked by este zniesla par mega v postprodukcii je pôsobiva a neskutocne zabavna. Postavy aj ked hraju totalny no name herci, si ma dokazali ziskat a prepojenie so seriou je skvele a velmi prekvapive. Ja som sa proste bavil od zaciatku do konca, takze davam zasluzene 4*. ()

ProjectAlice

Konečne, konečne, konečne !!! Konečne po prvých dvoch dieloch super časť. Scéna na moste bola výborne premyslená, úmrtia už ani nemohli byť morbídnejšie. Skvelý koniec v lietadle, ktorý som nečakal. 95% ()

maseer2

nihil novi sub sole.. ale na druhou stranu jsem jako fanda série dostal přesně to, co jsem čekal.. to, že by téhle sérii očividně prospělo nějaké oživení namísto neustálého opakování jedné a té samé zápletky, je věc druhá.. ()

Tommassi3

"Teď se nás to něco snaží zabít.." - "Něco ?? To je vše, co máte ?? Něco ??" - "Jo, to je všechno.. Ale jestli máte nějaký lepší vysvětlení, sem s ním !!" ;) ()

GeusX

Nezvratný osud není pravověrným hororem. Už od prvního dílu jsem vždy spíš v napětí, kdy a jak hodně originální, překvapivý a příšerně morbidní skon hlavních postav nastane. To nabízí i pátý, zřejmě závěrečný, díl série. Je to sice takové opáčko, ale spokojenost. Nehody jsou svižné, napínavé a některé i překvapí. 3-4 hvězdy ()

st.ranger odpad!

Nesympatické herecké obsazení, směšné způsoby zabití a nulová inovace. Konec mě o to ještě více znechutil, ale snad už by to mohlo znamenat konec téhle sérii, která se nikdy před trilogii neměla dostat. ()

Litsarch

Nebylo to zlé, naopak. Bylo to dobré. Po čtyřce jsem již toho mnoho nečekal, ale film mě překvapil. Hlavně po stránce provedení smrtí. Dobře udělané. Nejvíce mě ale film nadchnul kamerou. Záběry na všechny důležité i méně důležité věci a sem tam "klam" na věci, které se smrtí víceméně neměli nic společného (smrt Candice). Líbilo se mi to, bavil jsem se. Je viděl změna režiséra. ()

Avalon820

V případě pátého dílu musím uznat, že snaha pojmout to celé temněji se vyplatila. Tím ale rozhodně nechci říci, že by to byla nějaká sláva - upřímně řečeno, na mě to už od třetího pokračování působí jako nehorázná blbost a především nuda. Většina stopáže je v podstatě jen vata vyplňující čas mezi jednotlivými mordy, které ani tentokrát nijak zvlášť nenadchnou - smrt už nejspíš neumí vraždit záživně! Ačkoliv tedy i zde platí to samé, co pro čtvrtý díl, musím přimhouřit oči a uznat, že toto páté pokračování bylo přece jen o ždibec lepší a může za to vděčit především povedené úvodní vizi a závěru, který (mile?) překvapil, což ve výsledku představuje takových deset minut zábavy. Na 90 minut celkové stopáže velmi málo. Pokud tedy nejste fanoušky série, moc od toho nečekejte. A pokud nemáte v oblibě hodně kruté (a chvílemi až nechutné) vraždy, tak se raději ani nenamáhejte. ()

argenson

Na čtyřku jsem šel do kina za dvě kila a něco jsem čekal, následovalo velké zklamání. Ovšem pětku jsem viděl ve Student Agency a i přes mírně porouchaná sluchátka jsem to shledal jako obstojný způsob, jak zabít dvě hodiny na nudné D1. Byť sledovat v autobusu počáteční drastickou scénu s autobusem je lehce masochismus. ()

Hismael

Tak tohle bylo vážně utrpení. Zatím co trailer a jiný režisér dával jistou naději že nepůjde o příšernost jako byl čtvrtý díl, skutečnost byla jinde. Pátá část v příběhu předchozích dílů samozřejmě nepokračuje, ale znovu je napodobuje. Lidská těla jsou opět jako máslo, takže všemožné předměty jimi procházejí jako nic, ale hlavně se dějí neuvěřitelné logiku postrádající věci. Týká se to bohužel skoro všeho a nejsem si úplně jistý, jestli to má být jen taková krvavá sranda na pobavení, nebo je to celé myšleno smrtelně vážně. Tahle série je v podstatě od druhého dílu pohřbená. ()

Terva

Dnes 26.1 2012 jsem si pustil poslední (zatím) příběh z Nezvratných osudů. Viděl jsem tak všechny pěkně za sebou. Mám pocit, že bych měl ještě něco napsat. Trojka končí katastrofickou vizí z metra, ale čtyřka je o světových závodech v Nascar a tento příběh zase končí katastrofou v kině, ale pětka je o katastrofě na silničním mostě - toliko chronologie. Je to trochu zamotaný, ale to je prostě osud. Ve filmu opět figuruje Paříš, město kam směřovalo letadlo z prvního filmu. Ve čtyřce se Nick a Lori dohodnou, že obejdou Smrt a pojedou do Paříže. Hlavní hrdina tohoto příběhu tam dostal práci. Toliko k Paříži. Zaměstnanec jedné firmy, Sam měl vizi o katastrofě na mostě, přes který budou projíždět na firemní cestě. Dál už to fanoušci těchto filmů znají. Akorát připomenu, že to bylo 180 firemní setkání. Sam zvrátil osud v celé sérii a přetáhl vize na mužskou stranu. Zatím to byly dvě ženy a dva muži, co měli vize. Teď je to opět muž. Jako pomocník Smrti tu zase figuruje elektřina, voda, vítr, oheň a pevné části tu zastupují šrouby, beton a přístroje relaxačního zaměření (Ming Yun SPA). CITÁT - Mňau, mňau, mňau, hami hami.......... Zatím co jsme v jednom příběhu sledovali práci zubaře, zde navštívíme očního lékaře. CITÁT - Teď začne legrace. Otevřete oči.......... Dvě úmrtí to může být náhoda, tři smrti to už je vzorec. Jak dokáže být nebezpečné vybavení kuchyně, to už známe, ale kuchyň v restauraci, to bude žůžo. Poprvé je v celé sérii použita skutečná zbraň určená k zabíjení. Je to střelná zbraň. Naprosto úžasný a povedený konec filmu dokáže pěkně zamrazit. CITÁT - Flight 180. Závěrečný videoklip skupiny AC / DC je Boží. No a co teď ? Že bych si znova pustil jedničku ? ()

moviesfan

Lepší než čtyřka (snadný úkol), ale ne o moc. Nebýt závěru, tak jsem opět znuděn. Děj ani způsoby smrti mě nijak nezaujaly. ()

JohnCZ

Mnohem lepší jak vcelku nudná čtyřka. Smrti jsou ještě brutálnější a efektnější. U každého mlasknutí a vystříknutí krve jsem měl docela zvláštní pocit. Efekty skočily na úplně jinou úroveň a závěrečná pointa byla docela povedená. Dávám ale jen 3*, protože to ve svojí podstatě je zase to samé a to již popáté. ()

Skrk odpad!

Tak špatné až je to vtipné. Nudná úmrtí, vše uhlazené, mladí neherci a natočené tak, jakoby to měl pod palcem Michael Bay se svojí debilní dílničkou ještě debilnějších remaků slavných hororů. Ne, díky. ()

corpsy

Séria sa vracia ku koreňom a to nemyslím len tým, že...ale to je jedno, nebudem prezrádzať. Je to opäť tá bezchybná hororová zábava ako po prvý - druhý krát, nieje taká obyčajná a vnucujúca ako diel štvrtý, úvodná deštrukčná sekvencia občas prekonáva aj doposiaľ neprekonanú diaľničnú haváriu z dvojky, herci niesu až taký umelohmotný ( a modelingovo vyzerajúci ) a 3 D tu naozaj sadne. Proste nenáročná zábava pre všetkých fanúšikov hororu či samotnej série. ()

liquido26

Sice je to asi nejslabší díl z celé série, ale na druhou stranu to v mých očích trochu zachránilo propojení s prvním dílem :-) ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání