Autobus se zaměstnanci jede na firemní výlet, pak se zastaví na mostě, který je v rekonstrukci. Jeden z nich, Sam, se řízne o sedadlo do prstu a při pohledu na krev má předtuchu, že most spadne a zemře mnoho lidí, včetně jeho kolegů a přátel. Na nic nečeká a přesvědčí své přátele, spolupracovníka a šéfa, aby opustili most, že se brzy zhroutí. Tím, že ho uposlechli, si zachránili životy. Agent FBI Block má s touto skutečností problém. Ví sice, že Sam se na zhroucení mostu nijak nepodílel, ale chce vědět, jak je možné, že tušil, co se stane. Po zádušní mši za zemřelé kolegy jsou Sam a jeho přátelé osloveni místním koronerem, který je varuje, že smrt nelze podvést. Všichni si myslí, že to jsou jen řeči, a neberou na jeho varování zřetel. Jenže tyto nic netušící duše neměly přežít! (TV Nova)

Ten Druhy

Nezvratný osud 5 začal skutočne vo veľkom štýle, na úvod ponúkol dynamických a nervydrásajúcich 30 minút napätia a autenticity, takej presvedčivej, že som mal pocit, že na tom moste zomieram tiež. Otázka však znela inak, či film vystačí s dychom, ustojí to tempo. Neustál, aj preto, že bolo jasné, čo bude nasledovať. Prišla ešte dychberúca gymnastika a ďalej to už bolo také riedke, že sa dali do toho prsty strčiť. Ale to už hodnotím kvalitu. Final Destination 5 skončil presne tam kde "jednotka" - v lietadle. Možno je naozaj načase, aby sa pomyselný kruh uzavrel. ()

PauloZ

Mnohem lepší než spackaný 4 díl, dost dobré a originální smrti (nejlepší byla gymnastka a operace očí) a vcelku povedená a nečekaná předvázanost před úplně první film (Dewon Sawa v bitce letadla, a detail rok 2000 na letence). Quale získal i pěkné finanční prostředky, protože efektně to má velmi dobré. Zapojení agenta do vyšetřování bylo oživení a vymanění z klishé. Jenže to tvůrci nějak nedokázali udržet a stejně to zklouzlo do x-krát viděného scénáře. Je to jednoduše úplně to samé, co předchozí díly a zde bych řekl, že dost vykradli samotný první díl. Hrobník mohl dostat víc prostoru a když jsme na to hleděli, tak to skončilo stejně ryhle, jako to začalo. Měl jsem pocit, že to mělo snad 60minut. Doufám, že už další díl nebude, protože téma je vycucané do morku kosti. Leda by se něco stalo... :) ()

Marsik

HBO2 - Tak jako nebylo to zlé :) Viděl jsem už všechny díly a tento řadím mezi ty lepší. Zejména padající most byl velice dobře natočen a pěkně to navnadilo. Pak postavy umíraly, a to dost brutálními způsoby, ale to neříkám nic nového. Na tom zkrátka série Final Destination stojí - maximálně krvavá a nechutná úmrtí. Musím ale přiznat, že jsem se při sledování pětky zabavil a byl jsem docela v napětí. 68% // (4.12.2016) NOVA CINEMA HD - Po dnešku musím trochu ubrat. Za prvé po technické stránce je FD 5 o něco horší než čtyřka, byť má nejlepší úvodní pasáž z celé série - padající most je skvěle natočený. To jsou ale bohužel všechny plusy. Zbytek tvoří průměrně zajímavá úmrtí a hlavně velké množství zbytečných řečí (hlavně rozhovory mezi Samem a Molly). U mě tedy zatím suma sumárum vede čtvrtý díl, avšak musím si zopakovat první dva, ty už se mi pomalu vytratily z paměti. FD 5 - 65%. ()

ConanVJ

Pátý díl vyvražďovací série, kde si smrt chytá lidi kteří jí utekli ze spárů (tentokráte pád velkého mostu) jede podle zažitých kolejí. Smrti jsou pěkně udělané, krvavé a některé i originální. Konec filmu byl hodně povedený a líbilo se mi, jak se to celkově propojilo. Celkově je to průměrná řezničina, ale za ty efekty a smrti dávám 70% :) ()

Astaroth12

Keď som dopozeral primitívnu Destination 4,tak som aj rozmýšľal či si pozriem paťku.Moja zvedavosť vyhrala nad rozumom,a teraz to bolo fajn.Ten začiatok na moste bol parádny,jasné že sa nechytal na dvojku ale aj tak bol parádny a bavil som sa.Konečne tam bolo aj niečo,čo nebolo ostatných častiach a to ta pointa s vraždou.Chceš aby ta smrť nevzala,zober život inému,docela slušná pointa,len nebola dotiahnutá do vačších grádov,tam sa tvorcovia mohli viac pohrať a tím by to bolo oveľa temnejšie.A ti nehody boli troška groteskné ale tiež pobavili.A ten koniec keď nastúpili do toho lietadla,tak som už tušil čo sa bude diať.Ja tento diel porovnávam zo štvrtým dielom a vo všetkých aspektoch je lepší. ()

Džany

Nicholas D’Agosto se pokouší zachránit své kolegy, na které si Smrtka brousí kosu, v pátém pokračování divácky veleúspěšné hororové ságy Nezvratný osud.­­ Celá recenze zde ()

hous.enka

Myšlenka už není tak originální, jako tomu bylo u prvního dílu, nicméně za posledních deset minut musím hodnocení vytáhnout o jednu hvězdu navíc. Způsoby smrti byly originální, "bitka na život a na smrt" trochu nudila. Ale jinak je to zkrátka jeden ze všech těch Nezvratných osudů, a proto by bylo fajn už je přestat natáčet - nemůžou už přijít s ničím novým. ()

jarkolar

Výborné překvapení ! Po posledních tragických dílech opět cesta vzhůru. Na první dva díly to sice stále nemá, jelikož aby se stalo něco originálního, musí se tomu hold jít hodně naproti, ale možná, že to ani tak nevadí. Úvodní scéna pro mě nejlepší ze všech dílů. Sice souhlasím s tím, že první část filmu byla nejlepší, ale ten konec mě taky pohladil po duši. ()

Kryton

Další díl série FD či NO je pro fanoušky určitě lepším než jeho předchůdce. Nabídne velmi povedený začátek, nějaký svěží nápad (zabí někoho a nahradíš se) a i hodně překvapivý konec. Pokud někdo bude nadávat, že je to pořád to samé. Pak se proberte lidi! Pokud firma má úspěch s jedním produktem, pak čekejte, že se bude vydávat pořád jen s menší aktualizací. Já se po celou dobu dobře bavil a stopáž není přehnaná. Poctivé 3 z 5! ()

schizmo

Páté pokračování nenabízí zhola nic nohého a do mrtě kopíruje model předchozích dílů. Trošku kontrastě působí zpracování efektů, z nichž některé jsou naprosto parádní, jiné zase přesný opak. V čem film vyniká, jsou nápadité nehody a jejich zápletky, u kterých si budete zakrývat oči. Pokud si tedy libujete v masakrech a drsťárnách, tak určitě omluvíte jistou šablonovitost a místy kolísající úroveň zpracování. ()

nirvana91

Scénár piateho pokračovania Nezvratného osudu nabral nezvratne predvídateľný dej, ktorý bol zo začiatku okorenený pomaly parodickými scénami. Úvodné titulky boli slabším a dlhším odvarom začiatku štvrtého dielu, v ktorom to malo aspoň nejaký šmrnc. Herci však, narozdiel od minula (ak počítam posledný diel), palec hore. Nechutností bolo menej, a koniec nabral rýchly a nečakaný spád. Aj keď tvorcovia troška nedoriešili myšlienku retrospektívy (koroner). ()

mis-ko

Áno, áno, som spokojný. Aj som sa trochu obával, či tvorcovia nebudú príliš morbídni pri jednotlivých mordoch - predsa len, koncept je jasne daný už jednotkou - ale bolo to "v pohode". Väčšinou sú úmrtia iné ako čakáte, niekedy presne také ako čakáte. No a samozrejme sa pridávam k veľkej skupine užívateľov, ktorým sa záver páčil a to tak že veľmi. Pevne dúfam že tvorcovia budú mať gule nechať sériu presne v tom stave ako je po päťke. ()

Paxxx.cz

Tuhle sérii mám pořád rád i když čtvrtý díl se fakt nepovedl. Pětka nabízí klasický příběh, který nám zase přináší velmi nepříjemné smrti nebožáků, ale hlavně výborné propojení s počátkem série...6/10. ()

TomX2

Nezvratný osud jedničku považujem objektívne za najlepšiu časť z série, avšak ak si mám vybrať diel, ktorý mám najradšej, dám prednosť skôr päťke. Je to také nemastné-neslané, herecky aj žánrovo, avšak baví to, úvodná katastrofická scéna je výborná a záverečný twist slušný. ()

Freemind

Freemind zemřel obzvláště morbidním způsobem. Byl v nemocnici, kde mu měli trhat mandle. Zrovna, když ho lékař připoutal ke křeslu, najednou zesinal a začal sípat. Pravou rukou zabodl skalpel jen dva centimetry od Freemindova zápěstí. Udělal krok dozadu. Levým loktem téměř zavadil o ovladač křesla, které by po složení jistě zlomilo Freemindovu páteř na tři části. Minul, ale potácel se dál. Už klesal k zemi a Freemind si oddychoval, když lékař náhle uhodil čelem do dálkového ovladače k televizi. Na programu byl právě maratón všech pěti dosavadních dílů "Nezvratného osudu". Freemind si dobrovolně ukousl jazyk, aby se jím mohl udusit. ()

blackrain

Já jsem do toho šla už po páté? No, tu bude asi osud, neboť si nedokážu vysvětlit pohnůtky, které mě přivedly k to mu to filmu. A jak víme, tak osud je nezvratný. Co se má stát, to se stane. Je úplně jedno, jestli to příjde dříve či později, ale prostě se to stane. Tohle je další příběh o hře se Smrtí (líbí se mi to velké S, přidává to na zvláštním významu toho vyřčeného slova). Vlastně je to dokola pořád to samé. Postupně se seznámíme se všemi účastníky této hry a pak už jen můžeme očekávat za jakých náhodných okolností zemřou. Způsoby smrti byly dobře vymyšlené. Zvláště ty záběry na jednotlivé detaily mi brnkaly na nervíčky a ty se pěkně šponovaly jako kšandy. Při čekání na první úmrtí jsem byla pěkně netrpělivá. To mu obrýlenému chlapíkovi jsem tu smrt přála. ()

Makky

Maximálne zábavná, samoúčelná a jednoduchá hovadina, ktorá sa, čo je podstatné, netvári ani trochu vážne. Moje prvotné obavy (a že boli veľké, do kina som sa dostal s donútením) opadli perfektnou úvodnou sekvenciou a hoci to bol vrchol filmu, nevadilo mi to, pretože všetky jednotlivé úmrtia sú efektne vyšpikované. A hlavne - 3Déčko boduje na plné gule! ()

AlThorKremser

Velmi dobrá podívaná. Zajimávé úmrtí(masáž,hák aj.). Možná nejlepší díl z pěti. Slušná atmosféra i děj. Hlavně konec mně úplně dostal. Za konec minimálně 1*.(odehrával se ještě před 1. dílem) Jasných 86% ()

2011 - vyhlídky, poděkování a přání

2011 - vyhlídky, poděkování a přání