Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

speedy7929

Téma, ktorá je pre európsky a americký svet TABU. Nikoho nezaujíma, že ľudia v Afrike nemajú čo jesť a piť a ani to, že sú tam vojny a denne zomierajú nevinní ľudia. Ale teraz k filmu. Gerard Butler zahral rolu " Kazateľa " perfektne, na začiatku keď hral sfetovaného a drsného motorkára som v ňom videl ako vždy Gerarda. No keď začal hrať veriaceho kresťana, ktorý chce zmeniť život sebe, priateľom, rodine a deťom v Afrike som si povedal : " Tak táke ho to Gerarda som ešte nevideľ ". V tú chvíľu ma ten film neuveriteľne bavil, veril som v každé jedno slovo čo sa tam povedalo. Bohužiaľ dej filmu sa zmenil a Gerard sa znovu vrátil na koľaj vraha. Film vo mne zanechal niečo čo som dlho necítil a to je to, že ľudom treba pomáhať stále a nie len vtedy keď sa darí aj nám.. ()

Zmeo

Film o tom, jako moc dokáže člověku změnit život setkání s těmi, kteří prožívají každý den na hranici života a smrti. ()

Marcelinoo

Príbeh má bez diskusie 5*, čo malo veľký vplyv na moje hodnotenie. Lenže aj napriek silnému príbehu ma film moc neoslovil. Možno bola príčina v dlhých bláboloch o bohovi alebo možno v atmosfére filmu. Čo je celkom škoda, mohol to byť veľmi dobrý film teraz je len dobrý. ()

Shitonit

No Gerard mě dostal. Fim začíná v hlavní roli s mega tvrdým týpkem, kterej by nejradši seřezal i sám sebe. Fak hustej borec, vytaženej z krimu, sám proti všemu a všem, krutý hadry, drsná mašina, nabušenej výraz, svaly jak Árný. Pak to tak nějak jde, krok za krokem se z něj stává pokornej hoša, až jsem se obával, že budu muset rozmlátit televizi.. Nedlouho trvalo moje rozrušení, když mě zpět na prdel přilepil totálně nasranej magor, schopnej bojovat sám proti celýmu pojebanýmu systému a Senegalskýmu zlu. Nebo kde to bylo. To je fuk, všechny tyhle státy jsou na piču. Každopádně ty děti za to nemůžou a tak mě to vzalo za srdce, celkově omráčilo, skoro jsem si střík do gatí. Sic mě serou malý černý zmrdi s RPG a kalašníkama, --- ne jako že jsem rasista nebo podobný kydy... to fakt ne, miluju černý, buziky a vůbec všechny menšiny... :-) ale prostě na světě má být mír a rovnováha. Nebo tak něco. Jako že ? Zpět k filmu.. Těžko to s něčím srovnávat, to se musí vidět, prožít a dočumět do konce. Pak se Vám v tý škebli pospojujou souvislosti a třeba to pochopíte. A nebo ne. To je mi jedno. A taky je mi jedno co si myslí kdo o tomhle komentáři. Páč ten film se nedá moc komentovat. Je takovej svůj. Jinej. O Něčem. ()

Sinusiridum

Někde jsem četla, že je to něco jako Rambo ze Súdánu. Cože? :-) Jedna hvězda za zřejmě dobrý úmysl, poukázat na to, že děcka v Africe to fakt nemaj jednoduchý a že se má pomáhat, když můžeme. Primitivní hovado se obrátí na víru ponořením do vody v pofidérním kostelíku, kde fanatický kazatel vyvolává svoje demence a sbor postižených retardovaných důchodců plus pár mákloňů plus manželka a děcko a tchýně sekunduje v extázi. EE. Pasáže, kde sám řeční v kostele jsem fakt nedala,nešlo to...bylo mi stydno, taková ta husí kůže na tváři, když je vám za někoho hodně trapně. Gerard Butler tentokrát šlápnul vedle, docela mi ho to jako herce zhnusilo. Křestem zřejmě retardoval o pár úrovní níž a všechno je jen černý nebo bílý a furt ti svojeho boha cpe horem dolem i kdyby zrovna v chatrči tlačil bobek, tak je v tom něco víc duchovního, ty seš debil, on ví všechno nejlíp, protože ho vede bůh a mluví k němu. Až budu chtít vidět náboženskej fanatismus v akci, pustim si radši nějakej sranda klip z kostela na youtube. ()

Boudyy

Docela tuctový akční film současnosti. Akorát mi nesedí režisér, od kterého bych čekal skutečně víc. ()

MarsVl

Já si myslím, že na méně jak 4* to není. Nechci kritizovat názory ostatních, ale téma bylo silné, ne vše se mi líbilo ale celek si pamatovat budu a to mi stačí. 4* ()

dundy666

Poměrně nudné dílko o týpkovi, co se snaží pomáhat dětem v Africe. Člověk tak 2 hodiny kouká do obrazovky a říká si:"Aha, to je děsně zajímavý". Celková přeměna hlavního hrdiny z drsnýho fetujícího zabijáka do pánbíčkáře je kompletně vynechaná, takže to na vás působí všelijak a celkově to působí lehce přiškceně. Prostě totálně průměrný film a v podstatě nic neříkající každému, kdo se přímo nezajímá o tuto tematiku. ()

Ajka1

Snímek má poselství a myšlenku - krom toho ale také dost nevyvážené tempo a scénář. Proměna zfetovaného přizdisráče na šiřitele Boží víry byla tak rychlá a jednoznačná, až se tomu člověku nechtělo věřit. Následné Samovy životní úspěchy (založím si firmu, postavím dům, bla bla bla...) poté, co přijal Boha všemohoucího, celý dojem naivity ještě víc podtrhly. Film se rozjede teprve až někde v polovině. Narozdíl od některých místních posměváčků si ale myslím, že Gerard Butler odvedl velký kus (až překvapivě dobrého) herectví, bez něhož bych se zcela jistě až do konce dívat nevydržela. Záchvaty euforie střídající se s beznadějí a fanatismem pro věc jsem mu žrala i s navijákem. A zlý Sam byl v jeho podání vyjímečně odporný zmrd! Ano, film byl určitě přitažený za vlasy a pro náš pohanský národ s nějnižším počtem věřících (přinejmenším) v Evropě bude tato silně náboženská agitka asi jen velmi těžko stravitelná. Na druhou stranu film představil světu Sama Childerse, který byl, alespoň pro mne, až do této chvíle naprosto neznámým člověkem. Čert to vem - *** a čtvrt. ()

kolik27

Kdyby bylo ve filmu vynecháno přehnaných náboženských argumentů a fantazií, určitě bych hodnotil film lépe, ale dosti mě to odrazovalo po většinu filmu. ()

Alishii

Chvilkama docela americky fanatický, ale přesto úžasný příběh. Neumím popsat pocity, které ve mě film zanechal... ()

ratpile odpad!

Tohle natočil režisér Finding Neverland??? Pitomý zkratkovitý scénář, spousta laciného klišé - a navíc to ani po režijní a řemeslné stránce není žádná frajeřina. Jméno Forster bych opravdu v titulkách nehledal. 2 hodiny zdvihlého obočí a úšklebků. ()

gicous

Začátek filmu je na můj vkus až příliš uspěchaný. Jakoby se tvůrci nemohli dočkat až Childerse dotlačí do Afriky. Z nenapravitelného kriminálníka se v podstatě díky jediné návštěvě kostela stane vylečený chlap, který se skokem dostává do Afriky. Chybí mi tady hlubší vývoj postavy Sama, náznaky impulzů, které ho vedly k jeho rozhodnutím odcestovat, polepšit se a opustit svůj starý prachbidný život. Potom se zvolní tempo a právě v těchto okamžicích film nabíra na síle. Jsou to hlavně hrůzy, které Sam v Africe cítí na vlastní kůži, které vás chytnou za srdce a vtahnou do děje. Následně se film mění na akční thriller. Nasledují přestřelky a velmi slušné akční scény, které jsou zajimavé, ale vzhledem k dosavadnímu ději až příliš hollywoodské a posunují film k běžnému mainstreamu. Machine Gun Preacher je nejsilnější právě v konfrontaci Sama s hrůzami války v Súdánu a především s obětmi masakru, které se tam dějí. Nejpostiženější skupinou jsou děti, které se Sam snaží zachránit. Film obsahuje pět, šest velice emotivních momentů, které mi nedovolily zůstat chladným a po skončení filmu ve mně ještě dlouho rezonovaly. Není to film o Bohu, o víře, o Samově změně v kazatele. To jsou jen okrajové motivy, které Sama směřují do Afriky. Je to především životopis muže, který zjistil, že k tomu aby zachraňoval nevinné, je nutné vzít do ruky zbraň a na nasílí odpovídat násilím. Dobro jde ruku v ruce se zlem a někdy je třeba činit zlo, abyse předešlo ještě horšímu zlu. Machine Gun Preacher obsahuje řadu motivů(násilí, odplata, otázka víry v americké společnosti, atd.) které ve vás vzbudí názory, ať již záporné nebo kladné, ale jen stěží zůstanete lhostejnými. A to je přece to hlavní, co si filmy jako Machine Gun Preacher mohou přát. ()

Olafsson

Slabý, slabý, slabý.. Nevím proč, ale čekal jsem řežbu ve velkym, dočkal jsem se schématického scénáře, slabých hereckých výkonů a pomálu akce.. Co mě potěšilo a překvapilo byly fotografie a videozáznamy skutečného Sama a dalších postav z filmu.. Vypadá jako správnej drsňák s těma vousama.. Závěrečný titulky mě díky tomu bavily a zaujaly víc neže celý film.. ()

Patches1984

Film, jehož tvůrci poněkud nešťastně zvolili formát. To, co mohl být celkem slušný dokument o jistě velmi zajímavém člověku dělajícím chvályhodnou věc, pojali jako celovečerní film. Ale pravidla filmového jazyka jsou naprosto odlišná od toho dokumentárního, takže zvraty v ději často nedávají smysl a prostě se dějí tak nějak samy od sebe. Totéž platí pro motivaci hlavního hrdiny takřka k čemukoliv, co dělá, ať už jde o obrácení na víru, odjezd do Afriky nebo jen hádku s manželkou. Výsledkem je tak nudný slepenec, který diváka neumí vtáhnout. A přitom si myslím, že samotné téma je celkem nosné, stačilo ho pojmout zajímavěji a nebát se občasných zásahů, které by nebyly úplně věrné skutečnosti. Realita je totiž ve svojí podstatě strašně nudná a často nelogická a Kazatel Kalašnikov je toho zářným příkladem. 3/10 ()

subic

Moje dojmy již popsala KevSpa, drogový dealer, vězeň, feťák, stavebník, majitel stavební firmy, stavitel nového kostela, kazatel, stavitel útočiště/uprchlického tábora pro děti/sirotky na začátku tohoto tisíciletí v Africe v Jižním Súdánu v jeho jižní křesťanské části, kde probíhala občanská válka se severní muslimskou částí. Na film je to asi moc střetů. Ale jak jinak popsat vše o příběhu skutečného Sama Childerse. Takže také 70%. Jisté je, že mě neskutečně serou ty agitační emotivní kazatelké kecy o spasení a odpuštění, jakmile někdo přede mnou řekne aleluja, na což jsem od tohoto filmu nějaký alergický, tak mu nejspíš nějakou fláknu. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)