Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

Vignette

Drsný Američan, co odjede do Afriky a rozhodne se spasit svět. Bůh nám pomáhej... Projekci jsem přežila asi jen díky vedle sedícímu Fuxoftovi, se kterým jsme se filmem prochechtali :-). Poté, co jsem viděla závěrečné titulky, jsem si uvědomila, že Gerard Butler možná nebyl až tak neuvěřitelně špatný, jak jsem si myslela, jen velmi autenticky napodobil skutečného Sama Childerse... každopádně ale není o co stát. ()

Wormboy

Krestansky akcnak, ktoremu chyba uz iba spravny gospelovy soundtrack...nejaky Limbonic Art, Mayhem ci Dodheimsgard by celkom sadli ;) ()

necisty

No tak tenhle film není zrovna můj šálek čaje, čekal jsem obrovské řešeto bez většího smyslu a dostal jsem hodně smyslu s minimem akce a maximem vážnosti. To není špatně, jen mi to zrovna nesedlo do nálady, ale jinak si myslím, že je to moc kvalitní film o ještě úžasnějším člověku a o to je to dokonalejší, že je to podle skutečné události a ten člověk stále žije. Tím pádem moc nechápu zdejší hodnocení. To jste se na to šli všichni dívat s podobným očekáváním jako já? Není to kdo ví jaká bomba, ale červené čísla by si to podle mě zasloužilo. ... Souhlasím s Malarkey ()

Juto

Nedá sa uniknúť dotieravému pocitu, že film dostatočne nezakopáva do svojho skutočného hrdinu. Film neskúma všetky tie „prečo“ a „čo“. 7/10 ()

papaJA21 odpad!

Otřesný film s několika opravdu debilními rádoby vtipnými hláškami, aneb kdo se má na ty zubožený děcka pořad koukat, hodíme tam pár vtípků ne, ať se lidi pobavěj. ()

WolfR

Ono to má svou sílu a kouzlo. Ale nějak se mi ta přeměna z nelítostného drsňáka na Ježíšem osvíceného bojovného spasitele, až tak nezamlouvala. Tím chci říct, mohlo to být mnohem lepší. Ale jakmile představitel hlavní role, Gerard Butler, vezme do ruky brokovnici a začne kosit teroristy, je to zase o něčem jiném. Průměr, 3 hvězdy. ()

RickDeckard

Patetické, šablonovité, demagogické - a ve výsledku nudné. Náboženský fanatismus z toho čiší na hony daleko a ztrácí se v něm jakýkoliv pokus o zajímavou výpověď o občanské válce v Súdánu. Proměna hlavního hrdiny ze zfetované násilnické trosky v uvědomělého a pomáhajícího klaďase působí na plátně nevěrohodně, ačkoliv se to možná ve skutečnosti takhle nějak stalo. Tam kde chtěl Forster budovat emoce, většinou vládne jen rádoby slzopudný kalkul. Navíc více jak dvouhodinová stopáž je vzhledem k řídkému ději skutečně smrtící. 40% ()

zorro

Hrozne nekonstantni chvilemi USA pak zas Afrika. A clovek, ktery chce pomahat lidem, samozrejme to je dobre, ale mohlo to byt lepe podano. ()

ivet.ka

Skutečný příběh Sama Childerse je zajímavější než film o něm. Gerard Butler je super charismatický herec, ale bohužel příliš nepřesvědčuje. O nějakém emočním náboji nemůže být vůbec řeč. Ježíše tu potkáte příliš často a Afrika je zase vyobrazena zjednodušeně. A přitom to mohl být tak krásný film. Spojit samopal a Bibli zdá se být skvělá věc. Škoda, že to ve filmu vůbec nefunguje. Více v recenzi. ()

bartias

Akční a pěkně natočený film s charismatickou hlavní hvězdou je zároveň nevkusně předvídatelný a nezdravě patetický. Kazatel Kalašnikov sice vychází ze skutečných událostí a upozorňuje na skutečné bezpráví. Jenže to dělá tak okázalým způsobem, až leze na nervy. ()

3n3my

Výchovný film pre mladého amerického diváka (najlepšie kresťana). Ostatní o čosi náročnejší diváci - ruky preč! ()

sir-dave

Když se to tak vezme okolo i včetně těch řečí o víře, o Bohu, tak z toho vzešel dost dobrý film. Tady je jaksi aspoň beru. Právě víra pozvedla životopisný příběh Sama Childerse na dobrou úroveň a překonala nudnější začátek. Gerard Butler si dává jeden ze svých nejlepších výkonů, co jsem měl možnost vidět. Scény z Afriky realistické, radost se dívat. ()

Nivenx

Na mě tento film moc velký dojem nezanechal. Je to takové nevyrovnané a nezajímavé. Odpad to rozhodně není, jsou mnohem horší snímky, ale jednou a bohatě mi to stačilo. Vícekrát vidět nepotřebuji. 35% ()

StanislachKo

Veľký omyl tu všeobecne panuje... Preacher nie je príbeh o feťáckom buranovi, ktorý objavil boha a začal sa starať o africké detičky. Ale o jednej poľutovaniahodnej existencií, ktorá má vo svojej psychonáture zakódovaný fanatizmus, s ktorým nie je schopný bojovať a tak sa mu začne zase život rozpadávať (a Butlerove bezchybné agresívne fanatické kázanie to len podškrtáva). On totiž nie je vôbec, ale vôbec typická hollywodska kladná postavička. Žiadne bezduché kresťanské posolstvá sa nekonajú. A tu zmieňovaný pátos som tiež prehliadol. ()

Radiq

No podle názvu i podle plakátu jsem od toho čekal hodně velky béčko, ale co se nestalo - dostal jsem autentickej film o hnusech dějících se v Súdánu a okolí. Nejsu sice moc nadšenej ze všeho toho, co se tam točilo kolem náboženství, ale jinak to je chlápek, kterej má muj respekt. Každej dycky bude mit rád filmy podle pravdy a jestli né, tak já tenhle jó. Blby ale je, že se stejně nestane nic, co by se tímhle filmem změnilo. A blby taky je, že mi to stačilo vidět jednou... ()

alchac

No fujtajbl. Příslib akčního snímku s hlavní postavou lehce pomateného samozvaného velebníčka, co šíří slovo Páně olovem, mě jako westernového fandu nejprve donutil větřit jako foxteriéra, ovšem následně jsem musel důkladně větrat nevábný odér nepříliš mastné a slané černoprdelnické agitky. Ještě, že to je celkem hovadina. Ukázkový případ, jak se dá celkem zajímavý životopis značně kontroverzní osobnosti hollywoodsky dokonale zprasit, resp. přebarvit na růžovo. ()

Woody77

Co v skutocnosti ponuka Afrika ? Okrem Etnickych cistiek,lokalnych vojen a novodobeho otrokarstva? Uzasnu Faunu a Floru ,len o tomto tento film nie je. Sialenstvo nasilia ktore je kazdodennym chlebom Africanov stoji aspon na chvilkove pozastavenie ci ozaj svet sa nachadza v 21.storoci. Tento film nehovori o nicom novom pokial ide o Afriku. Cele kmene su masakrovane sfetovanými detskymi vojakmi naverbovanými nie celkom tradičnym sposobom.Zem je nasiaknuta krvou domorodych obyvatelov a zvyšok sveta to absolutne nezaujima a zaviera oci pred tym co sa tam deje. Je zaujimave ze toto nie je celkom lahostajne cloveku ,ktory urcite nepatri do vykladnej skrine osobností. Sam Childers ventiluje svojich demonov v krajine kde nie je vobec ziaden system prava a ochrany cloveka. On v tejto anarchii zacne zachranovat tych najbezbranejsich a zaroven nastavuje zrkadlo zivota krajiny svojimi neortodoxnymi praktikami ktore obnáša olovo a horucu hlaven. http://www.youtube.com/watch?v=poLXDr4HeS4&list=PL46793704191E8427&index=19 ()

Doudis19

Celé to prvotní sebeuvědomění mi příjde tak zkratkovitě zobrazené, že tím později uhrančivé Butlerovo podání Childerse hodně trpí. A je to škoda. Protože, jak víme, spojení Butler zabiják/mstitel šlo vždycky k sobě. Takhle všichni pochopí, proč ty domorodý trhany Childers masakruje, ale nikdo už nebude chápat, proč má u toho proboha tak dementní kecy. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)