Když se bývalý motorkář a člen gangu Sam Childers rozhodne pro životní změnu a odjede do východní Afriky pomáhat na místech zničených občanskou válkou, je otřesen nepopsatelnými hrůzami, které zde místní obyvatelé a obzvlášť děti prožívají. Ignoruje varování svých zkušenějších kolegů a začne na vlastní pěst stavět sirotčinec v místě, jež ho nejvíce potřebuje – v samém středu teritoria ovládaného krutou Armádou Božího odporu, která verbuje do svých řad malé chlapce. Sam si však brzy uvědomí, že aby zachránil co nejvíce dětí, sirotčinec nestačí. Začne organizovat ozbrojené mise hluboko do území nepřítele, kde zachraňuje unesené děti.

Skutečný příběh Sama Childerse, drogového dealera, který se rozhodl od základu změnit svůj život a našel poslání jako zachránce tisíců unesených a osiřelých dětí ve válkou zmítaném Súdánu. Roli Childerse, zakladatele humanitární organizace Angels of East Africa, skvěle ztvárnil Gerard Butler. (oficiální text distributora)

Jimmy15

Ne to už ne. První půlhodina se mi zdála jako náborové video k Baptistům. Pak se to tedy nějak rozjelo. Nápadem a nějakejma scénama se to nejspíš chtělo přiblížit k filmu Hotel Rwanda, ale bohužel nepovedlo se. Některé scény tam byly úplně zbytečné a kdyby se vystříhaly nic by se nestalo. Zvolil jsem nakonec průměr, ale možná časem zvolím ještě menší hodnocení. ()

mira007

Impozantní životní story Sama Childrese, který začal jako exmukl a gauner a feťák , našel boha a stal se celkem úspěšným podnikatelem ve stavebnictví, pak humanitárním pracovníkem až regulerním válečníkem za děti v Africe a tam působí dodnes. Jenže tenhle nemastný neslaný americky korektní film není úplně dle mého gusta a způsob vyprávění mi nepřišel moc poutavý, takže body dolů a nezachrání to ani hodně dobrý herecký výkon Butlera. ()

RomeroIsGod

I přes šílenej nános křesťanskýho patosu je to perfektní film. Mám pro filmy z rozvrácený Afriky slabost a tohle je další povedenej přírustek. Sam Childers je frajer, kterýmu proměnu z grázla (zvlášť v podání Butlera) hned uvěříte, mazák, kterej se nebojí vzít ani kladivo ani kvér a jít proti všem. U mě spokojenost 75% ()

masiko

Fostera, cernochy i nabozensky blaboly nesnasim, ale tady mi uz lezl krkem i ten Butler. Chtel jsem napsat nejakej normalni a plnejsi komentar, ale tenhle kycovitej blabol nestoji za to nad nim jeste chvilku premyslet. ()

krusty2

Asi som bol na inom filme , ale o takýchto ludi ako Sam by sa malo hovoriť a pisat viac.Ved on urobil viac ako neaki Obama a jemu podobni nositelia Nobelových cien.Kvalitne zahrane a tiež kvalitne odvedená praca. Pre mna je toto Oscar-ovi film a nie pri blbli HUGO. ()

Ole92

Bylo to velice zajímavé téma které si určitě zasloužilo méně akčních scén a více scén ve kterých by bylo ukázáno jak to vlastnně v Jižním Súdánu a Severní Ugandě chodí. Mě osobně by to velice zajímalo protože z těchto destinací nám moc zpráv nechodí. Škoda tedy že tvůrci se víc zaměřili na dramatičnost a napínavé scény plné střelby než na to aby ukázali jak to doopravdy v této zemi chodí. ()

Illy

Film mě myšlenkově zcela minul. Vše se odehrává ve jménu boha a víry, porušujíc přikázání (nezabiješ) a pomoc potřebným (postavím sirotčinec u válečné oblasti protože je to sice nebezpečnější, ale já chci!!) mě nechala chladným. 50% ()

Stanley619

Gerard Butler se jednou probudí po kalbě s takovou kocovinou, že se rozhodne obrátit na Boha. Za nějaký ten čas usoudí, že ten Kalašnikov mu přece jenom padne líp do ruky, než krucifix. Postaví pár baráků, nakrmí pár dětí a postřílí pár fanatiků stejného vyznání. Ale tak hlavní je, že to myslel dobře a držel se toho. 65% ()

Tunri

Jsem ve tří čtvrtinách filmu a musím říct, že to náboženské Áleluuujáá mi trochu překáží. Kdyby šlo jenom o bibli, ale tohle už je bližší tomu zfanatizovanému "Álelůjá a všichni Álelůjá". Chyběl jen neonovej kristus. Nesnáším to od srdce a překáží mi to v každém jednotlivém filmu i seriálu. Ještě že zbytek filmu za něco stojí. Pět hvězdiček dát nemůžu, prostě ne, nějak se mi nezdá ta rychlá transformace z kriminálníka na pastora. A taky bych chtěla vidět, jak by se celý ten sirotčinec udržoval, jak známo, když se v takové oblasti vystaví cokoli, za pár dní je to rozbité, nefunkční. O tom, jak s dětmi mluví anglicky, aby mohl říct to, co má na srdci (a očekává od nich odpověď), se nebudu rozepisovat, budu to vnímat jako zjednodušení příběhu. Ale co, samozřejmě fotky v titulkách, soundtrack a myšlenka toho filmu tomu dává plus. ()

Venous666

Kazatel Kalašnikov je naprostej frajer a v podání G. Butlera je ještě lepší. Naprosto mě tento životopisný biják úplně odroval a přes veškeré mocensko až božské kecy jsem odcházel z kina velmi překvapen. Kazatel po celou dobu drží slušné tempo , která je provázaná výbornou hudbou. Vřele Všem doporučuji ()

dawe787

Pro mě příjemné překvapení. Silný příběh, který se ze začátku jeví jako syrové sociální drama, ale postupně vyustí v přeměnu našeho hrdiny, který se dostane do Afriky, kde bojuje proti zlým povstalcům a zachraňuje děti - sirotky před jistou smrtí. Vše co dělá je na úkor vlastní rodiny, protože jeho poslání ho naplno pohltí. Filmy s podobným tématem jsou třeba Hotel Rwanda, Krvavý diamant, Poslední skotský král, Černý jestřáb sestřelen, Střelba na psy a jiné. ()

Pavlinenka

Ale no tak!Ten český název fakt ne! Přerod padoucha na good guy je dost nevýrazný, příběh díky své inspiraci příběhem skutečným silný. Dokonce jsem si po shlédnutí filmu trošku zagooglovala a přečetla spoustu materiálů o skutečném Samu Childersovi. Takže to asi splnilo, co mělo, ne?! ()

hunterDave

Co to má být? Tohle je jeden z nejhorších filmů co jsem v poslední době viděl. Takže motorkář co zrovna vyšel z basy, závislý na heroinu se ze všeho přes noc vyléčí a začne hlásat boha. Jako dělník si vydělá za nepatrnou chvilku víc peněz než z drog, dokonce tolik, že má nejen na novej, luxusní dům, ale taky postaví kostel a koupí pozemky v africe kde postaví sirotčinec a tam příjde jako americkej, hrdinskej mesiáš co zachraňuje děti. Na druhý straně střílí po unesených dětech z LRA. Aleluja! Všichni chvalme boha a pojďme si do afriky postřílet pár černochů, aby oni nezastřelili jiný černochy. Chvalte boha, odpustí vám všechno. Dejte si nějakej ten perník, nechte se zavřít, chlastejte, pak si na měsíc nebo na dva odskočte do Afriky, vraťte se, zase začněte chlastat, naserte se, odjeďte zase do Afriky zastřelit pár vojáků LRA, ať vám je zas líp a bude vám odpuštěno. ()

Matli

Je mi líto, ale nemůžu se zbavit pocitu že tento film musím porovnávat s filmy Hotel Rwanda a Shake Hands with the Devil a umístit ho daleko za. Mám rád filmy podle skutečné události a dokážu se do nich vcítit, ale u tohoto filmu jsem místama lehce usínal, ikdyž se jedná o silné téma jako je válka ve Rwandě. Gerard je dobrej herec, ale na feťáka co se obrátil v boha se moc nehodí. Na druhou stranu akce (ne, že by jí tam bylo nějak hodně) je parádní, ale ve finále na mě tento film působí průměrně. Každopádně zkouknutí nelituju. ()

Chundys

Bože asi takhle ti to řeknu! Proč si proboha dovolil natočit, tak úmorně nudný dlouhý film podle skutečné události, ještě ke všemu s docela oblíbeným Garardem Butlerem? Po pravdě a vím že se opakuji! Nesnáším filmy, založené na tom jak se někdo obrátí ve víru v Boha a celkově náboženství! Kdyby, podotýkám kdyby se film zaměřil jen na Súdánské děti a okolí, myslím, že bych byl spokojen! Jinak pro mě zase 2 hodiny ztraceného času, které jsem mohl využít mnohem lépe... ()

owwidius

Casto sa stava ze trailer je super a film potom uplna bieda. Tu to bolo presne naopak. Tu som mal z traileru pocit, ze zbytocne vela ukazal a ze pojde o priemerny americky film. Ale uz prva titulkova scena naznacila iny styl. Zaciatok mi trochu pripominal Wrestler-a, rucnou (tak akurat traslavou) kamerou a prostredim kde Sam byva. Cely film je potom velmi dobry, forma zostava a pribeh je inspirovany skutocnou postavou. Veci na zamyslenie tiez dostatok. Trochu som prekvapeny nizkym hodnotenim, i ked zatial to videlo dost malo ludi (65%, 150 ludi) . U mna poctivych 8/10 [#15/2012, kino#4] ()

Majkak

O věrohodnosti proměny feťáka v božího bojovníka není třeba pochybovat, protože to potvrzuje reálný Sam Childers. Děj se poměrně slušně drží skutečného Childersova příběhu. No holt to někdo takto má, anděl nebo ďábel. Proměna je konzistentní i v tom směru, že ze Sama se nestává mírný beránek, ale zůstává stále bojovníkem, byť tentokrát za boží věc, teda aspoň za to, co si představuje jako konání dobra. Film solidně ukazuje onu citlivou hranici, jejíž překročení znamená opět přechod k násilí a nenávisti, jak se stalo Konymu a jeho Armádě božího odporu. Také Sam má slušně nakročeno, ale včas vstoupí kluk, který ho snad zastaví. ()

Brousitch

"Otočit se k tomuto filmu zády by znamenalo otočit se zády ke všem těm dětem, se kterými jsem tam strávil nějaký čas. Je to velice inspirativní příběh, kterých se dnes kvůli financování točí málo. Není však o muži, který se vydal do Afriky zachránit děti, je o muži, kterého zachránila Afrika." - Marc Forster ()

mala_kea

Tohle takhle dobabral TEN režijní chameleón Marc Forster?!!! Jeden z mála příkladů, kdy je předloha pro film (skutečný Sam Childers) mnohem charismatičtější, zajímavější a i hezčí než výsledné zpracování jeho života. Tohle mělo být daleko víc kulervouci .. a nakonec to působí jako trapný pokus o žebrání o Oscary nějakého německého režiséra, kterým dlouhodbě osudové filmy o Africe moc nejdou. Butler v titulní roli je tentokrát castingová pohroma roku. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

15.12.2011

Gerard Butler loví únosce

Gerard Butler loví únosce

12.08.2011

Když chcete v Americe udělat z knížky bestseller, ještě před publikováním prodáte filmová práva a zajistíte, aby s případnou adaptací bylo spojené nějaké zvučné hollywoodské jméno (které si za to dá… (více)

Forsterův kazatel s kulometem

Forsterův kazatel s kulometem

11.05.2010

Nejlepší na tom je, že jde o pravdivý příběh. Gerard Butler si ve filmu Marca Forstera Machine Gun Preacher, jehož natáčení startuje v létě, zahraje skutečně žijícího Sama Childerse, který žil kdysi… (více)