Tady to musí být

• Itálie This Must Be the Place (více)

Cheyenne je bývalá rocková hvězda. Ve svých padesáti letech se stále obléká ve stylu gothic a žije v Dublinu ze svých autorských honorářů. Smrt jeho otce, se kterým dlouhých 30 let nekomunikoval, ho zavede zpět do New Yorku. Cheyenne zjišťuje, že jeho otec byl celý život posedlý jednou věcí: vyhledat postu za pokoření, které utrpěl v koncentračním táboře v Polsku. Cheyenne se rozhodne pokračovat tam, kde jeho otec skončil a vydává se na cestu napříč Amerikou. (oficiální text distributora)

danliofer

Zpočátku jsem si říkala, co je to ptákovinu, ale s každou další hláškou si mě hlavní hrdina podmaňoval čím dál tím více, aby mě v konečném součtu naprosto přesvědčil, že se jedná o vysoce kvalitní filmový zážitek... pokud máte smysl pro suchý humor :-) ()

Copacabana

Bavil ma Sean Penn, ktorý mi prejavom pripomenul Ozzyho Osbournea a výzorom zase Roberta Smitha z The Cure, ktorého zbožňujem, ďalej sa mi páčil aj ten jeho dom, no to mi nestačí na vyššie hodnotenie, pretože som sa strašne nudila, vôbec som v tom nevidela nejakú hĺbku ani nič. Možno som to nepochopila, no druhý krát sa to vidieť teda rozhodne nechystám. ()

Doudis19

Z počátku dost depresivní věc (hudba "černá" jak kafe) postupem času začne brnkat na lehce humornou strunu a zanedlouho už se řežete nad sarkasmem s jakým hlavní (nestradiční) hrdina glosuje, ne vždy logické dění kolem sebe a své rozpačité cesty za pomstou. Inteligentní zábava, která v sobě nese i spousty témat k zamyšlení. ()

ecceHOMMO

Něco je tady špatně. Nevím co to je, ale neco je tady špatně. Jedna z replík z filmu, ktorá však skvele korešponduje s mojím názorom na samotný snímok. Polopate povedané, ako film ma to vôbec nebavilo, ale zas ústredná postava mala niečo do seba a dokázala ma z času na čas fascinovať....Skvelé boli napríklad vypovedané životné pravdy. Tak ako mám hodnotiť film ktorý som ledva dopozeral ( parkrát som to mal chuť vypnúť), a v iných momentoch som s úžasom počúval posolstvá tu inak brilantného Sean Penna. **/*** ()

Johnny.ARN

Divná, zvláštna vykrádačka Foresta, ktorá Vás aj napriek tomu, že je to úplna somarina, donúti vydržať až dokonca. Vyšklbete si pri tom všetky kotlety, ale ten feeling, nacistický podtón a panoptikum osudov Vás jednoducho nenechajú chladnými. Ako čerešnička je Penn, ktorý mal perfektné vlasy. Réžia zaujímavá. kamera miestami až veľmi pohyblivá, čo mi vadilo, ale prostredie, scenár a Dodge boli zaujímavé. 3 z 5 ()

venison

Hodně podivná road movie, ale hodně dobrá.. :-) Nedá se zaškatulkovat, příběh se musí "prožít" a potom nechat vyhnít až do příjemného pocitu bytí :-) Sean Penn po dlouhé době zazářil v naprosto úžasné transcendenci :-) ()

geklon

Těžký film. Tak těžký, že je potřeba ho několikrát obejmout než se ho podaří alespoň nadzdvihnout. Svou smutnou poutí za nalezením rovnováhy ve vztazích i k sobě samému a nutnosti si odpustit všechny hříchy, ať už své či světa, mi snímek evokuje Příběh Alvina Straighta a Into the Wild. Alwin je o podzimu života, Chcitopherova cesta za vysvobozením připomíná poslední jarní den před sluncnem prohřátým létem, tak krutě a nečekaně ukončené mrazivou nekonečnou nocí. Tady jsme ještě o kousek dál. Tady to musíš mít. Sorrentinovi jde víc než o "velká poselství" o pomstu za ponížení. Řemeslná práce a režisérův rukopis ze snímku dělá uhrančivě dech beroucí ojedinělost. Krátké sekvence a jednotlivé záběry jsou zásadním prvkem pro jeho dokonalou jízdu za odpuštěním všem svým vnitřním démonům za zvuků dnes jíž kultovního soundtracku. ()

asirtes

Dve neskutočne hĺbavé myšlienky: -"Nech sa stane čokoľvek, nezabudni, že to bude súčasťou tvojho života." ...a... Ona: -"Strach nás vždy zachráni." On: -"Vždy!" ()

Pavlínka9

:) Mám ráda, když si oblíbím nějakého herce a pak se mi tak nějako lehce ukazuje v dalších snímcích a je pořád stejně dobrá..a je to Eve Hewson, kterou jsem i za tunou mejkapu, v pro mě dost neobvyklém oblečení a jiném účesu, i přesto poznala a byla ráda za každou její minutu ve filmu :) Pokud chcete vidět Seana Penna ve velice neobvyklé podobě - pusťte si to.Pokud chcete vidět, jak to vypadá, když cca 30 let nemusít pracovat, páč jste si vydělali dost - mrkněte se na to. Pokud chcete usínat téměř při každém pohybu hlavního hrdiny, páč než on vykoná nějaký posun, ať už půjde o cokoliv - vy to uděláte 6krát rychleji :D :D Celý ten film je hodně zvláštní, ale má v sobě něco, co Vám dá jasně najevo, že máte žít svůj život na maximum jak jen to nejvíce jde! A dokud to jde!!! :) ()

elanius

(89/2021) / Neviem či na každého pôsobil film inak ja som si ale odniesol ťažký depresívny zážitok. Film má komplikovanú logiku, treba byť v strehu veľmi ľahko sa dá stratiť emocionálne spojenie so zvláštnou atmosférou tejto prevažne road movie. Sled prekvapivých konfrontácií hlavnej postavy s okolím je vyšperkovaný dvomi tromi brutálnymi scénami. Absolútne chápem keď toto niekomu nesadne, je to ťažký film. (8/10) ()

VasaX

Roadmovie Seana Penna není pro každého, rozhodně ne ze začátku. Ale mě si získal hned. Dramatické, zábavné - břitký sarkasticko-ironický humor, úsměvné scénky, především skvělý výkon Seana Penna, ale i ostatní ho solidně podpořili. Bývalá rocková hvězda Cheyenne už dávno nevládne hitparádám, a svou vyčleněnost v okolním světě si začíná pomalu uvědomovat, a tím začíná i jeho cesta a hledání jeho já, skrze svou rodinu, její minulost a sebe sama. Samotná cesta nemá jeden jednoznačný cíl, ale je spíš započata a svou dynamikou na sebe navazuje vše, co je potřeba najít ke konečnému rozhřešení, odpuštění, uvědomění. Příjemné, svým způsobem neomšelé, zábavné a melancholicky pomalé. A v celé té kombinaci, hladce běžící bezmála skoro dvě hodiny, krásně fungující. ()

Mishqo

Veľmi dobre natočený film s dobrým scenárom, skvelým Seanom Pennom a dobrou hudbou. Niektoré scény mi prišli zbytočné ale celkový dojem z filmu bol viac než dobrý :) ()

Brain-D

Neskutečnej Sean Penn v roli zašlé rockové hvězdy, která hledá sama sebe. Býti dynamičtějšího podání, bylo by to ještě lepší, ale v případě ztráty člověka jakékoliv chuti k čemukoliv to nešlo podat jinak. Když už není, co ztratit není důvod se bát. Určitě mě nemine další projekce ! ()

V.Silver

Francouzština zná pro tento film přesné pojmenování: pitoresque. Český překlad "malebný" zcela nevystihuje podstatu věci. V tolika ohledech bizarní, v tolika jiných "malebný", v dalších "milý" až "upřímný". A proč ty uvozovky? "Something's wrong here. I don't know what it is, but something's wrong." P.S. Skvělý hudební doprovod, klobouk dolů před Byrnem. ()

Musak

Těžko se rozhodnout jestli dát 2* nebo 4*. Zpočátku hodně neuchopitelný film, který se po 1/3 začne zvláštním způsobem dostávat pod kůži. ()

Mr.KarlAdler

Není to nic nového. Klasicky film o bolesti a zmatení. Jenže díky tomuhle provedení se až překvapivě dost zažere pod kůži. Jednak je to zásluhou Pennova sugestivního projevu - revmatické chůze a potichého, vychlastaného hlasu. A pak samozřejmě díky Sorrentinovi, který dává každé scéně zvlášť svou specifickou atmosféru a sebevědomě ji mění jak na běžící páse. A tak se mnohdy stane, že člověk vlastně neví, jestli jsou situace, do kterých se Cheyennova sympatická troska dostává, vlastně absurdně vtipné, nebo už jenom smutné. Výmluvně to dokládá fakt, že v kině se smáli většinou jednotlivci a pokaždé něčemu jinému. Sorrentinův do sebe zahleděný styl je taky největší výhodou i slabinou celého filmu. Z každého dialogu a záběru jsou znát vyzrálost a originalita. Ten, kdo si může dovolit mít po celou stopáž přepálenou bílou, a bude to bez výjimky bráno jako tvůrčí záměr, si může vlastně dovolit skoro všechno. Ale taky to občas "umělecky" přehání. Některé scény jsou už na hraně kýče a stejně tak je to se vzletnými moudry a filozofickým přesahem. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz