Pěsti ze železa

• USA The Man with the Iron Fists (více)

Quentin Tarantino uvádí film svých parťáků RZA (Ghost Dog: Cesta samuraje, Americký gangster) a Eliho Rotha (Hanebný pancharti) Pěsti ze železa, krví nasáklé a zlámanými kostmi nabité akční dobrodružství na motivy klasiky kung-fu. Někdo ukradl zásilku císařského zlata a každý bojovník kung-fu, vrah i nájemný zabiják v Číně udělá cokoliv, aby se neskutečného bohatství zmocnil. V hlavních rolích filmu se představují držitel Ceny Akademie® Russell Crowe, RZA, Lucy Liu a hvězda bojových umění David Bautista, který se utká se soupeři, jako jsou Rick Yune, Jamie Chung, Cung Le nebo Byron Mann. (Magic Box)

Madsbender

Mierne ujeté guilty pleasure, miešajúce takmer tarantinovskú dávku brutality s legendárnymi ázijskými hopsacími a lietajúcimi bojovkami. Škoda len, že scenár je úplne naprd, hudba príliš nesedí je to nepekne zostrihané z originálu, ktorý mal rozhodne väčšie ambície. Ale vďaka stále očarujúcej Lucy Liu, štýlovému Russelovi, pár kvalitným bitkám a mosadznému chlapíkovi to celkom ujde. ()

sheen

Už jsem myslel, že potenciál Lucy Liu zůstane nevyužit, naštěstí tam nebyla jen jako krásný talisman. ()

Deimos

***Celkem 82%***DVD/// Obsazení 9/10 Děj 7/10 Hudba 9/10 Akce 9/10/// PLUS: kde začít? Netypický soudtrack (americký rap v čínských historických reáliích), přesto si ho oblíbíte, po vzoru Tarantina a Eliho Rotha spousta krve a násilí, potkáte tu mnoho čínských hereckých hvězd, jsou tu odkazy na klasické kung-fu filmy, nechybí pro někoho neoblíbené létání a zároveň absurdní, ale efektní souboje, Lucy Liu v roli která jí nejvíce sluší, Russell Crowe naopak v roli, kterou by jste do něj neřekli MÍNUS: z počátku naprosto šílené, neuvěřitelně splácané všechno na jedno místo, je potřeba si zvyknout, a rozhodně to není vhodné pro každého./// Shrnutí: Na úvod jsem dost nechápal některé wtf momenty: (co tam dělá černoch? Ten černoch je v hlavní roli? Co ta hudba apd. Působilo to směšně. Později to ale vše začalo dávat smysl a pěkně to do sebe zapadalo. Tedy jestli se něco takového o tomhle filmu dá tvrdit. Začal jsem si ho užívat. Nejen akci, souboje a všudypřítomnou krvavou epopej, ale vlastně celou tuto na první pohled nesourodou filmařinu./// PS: Film Pěsti ze železa je úlet roku, ale zároveň žánrová perlička, která se u nás tak často nevidí, proto stojí za zhlédnutí. ()

666teen

Opravdu jsem doufal, že si RZA svýma novýma rukama ze železa způsobí nějakou ošklivou nehodu. Nejlépe při vytírání otvoru. Řitního. Nestalo se, takže jsem tuhle imbeciliádu dokoukal s takřka vykrouceným krkem. Můj údiv nad tím do čeho je Kventýn schopen nacpat doláre a v čem jsou Russel a Lucy schopni hrát, totiž neznal mezí. Bravo!...Kristovic Ješíši, ono to má pokračování! No nene. ()

Kudly4

Wohoooooo !! Perfektní výběr postav, překrásné asiatky ( Lucy Liu je božská ! ), parádní kung-fu, pořádná porce brutality !! Tak kráááálovsky jsem se bavil - ano bavil. Vypnout a nechat se kochat touhle blbůstkou - SUPER blbůstkou. ()

AppleCore odpad!

"Quentin Tarantino presents" je krásnej titulek, kterej by chtěl mít ve filmu snad každej, v případě železný pěsti mi to však navozuje dojem, že si ho tam RZA dal bez jeho vědomí jenom proto, aby po tom štěknul alespoň nějakej vořech. Tahle sračka je důkazem toho, že ne každej sen by se měl plnit a že někteří "umělci" z jiný branže, než je film by neměli tak urputně usilovat o jeho realizaci. Pokud vás totiž dokáže nasrat už jenom voice-over sdělující cosi o příběhu, co příběhem snad ani nazvat nelze, tak se někde stala fatální chyba. Tím spíš, že celý to nasrání přišlo už asi po třech minutách filmu, kde sice cákala krev i z obrazovky (což je fajn), ale režijně by celou tu rubanici natočilo líp i pětiletý díte s rouškou na očích. Nehledě na to, že kombinace černoch + feudální Čína + vymaštěnej hip-hop nejde vůbec dohromady (to je věc, kterou by zmáknul fakt jenom Tarantino). ()

teutates

RZA něco podobného rozjížděl v Californication… Hank Moody mu psal scénář o tom jak RZA není boží negro polda, který střílí nevinné, ehm záporáky a vojíždi lolitky. Už tehdy si mně tenhle vymletý ksicht získal a nebylo tomu jinak ani tady… Prostě ten jeho ksicht, kdy to myslí opravdu vážně fakt nemohu. Nechá se zlinšovat a pak si udělá železné pěsti, ať může machrovat! Je to takový Tarantinův sopel, ale jako prvotina potěší. 6/10 ()

predators

Klasická novodobá bojovka, kde se více mluví, než bojuje a i těch pár fullkonaktních záběrů za moc nestojí. Potěší ten železný maník, ten byl alespoň vizuálně zajímavý. 40% ()

PetrPan

Hvězdička výhradně za Lucy Liu, protože jinak je tenhle rap kung cosi prostě hovadina, doslova utrpením je pak soundtrack, rapový sračky ke kung fu opravdu nepatří, horší muziku jsem slyšel jen u tohohle a to už je co říct. Nečekal jsem žádný zázrak, ale počítal jsem aspoň s pěknými souboji a tak třeba takový Bautista utekl z pomocné školy a udělal tady kariéru chodícího dementa s ocelovou kůží ( ?!), kterému se postaví děsně dobrý a vyrovnaný černý Carradine RZA z kláštera Shaolin s kovovýma rukama. Ve dvojce počítám, že mu useknou i péro, aby si mohl vykovat nový a konečně si ulevit a přestat se srát do filmařskýho řemesla. ()

cukorek

Začnem pocitom z toho filmu, ktorý vystihuje jediné slovo - nechápem. Nechápem čo som videl, komu bol ten film určený, aký malo zmysel dať do obehu takú ťažko blbú inštaláciu plnú prehnaných degradujúcich výmyslov (hovorím o ľudoch z ktorých striekala krv ako z prepichnutého natlakovaného pivného suda, nehovoriac o dôveryhodnosti v každej snímke). O tomto filme ma teda nikto nepresvedčí, že mal nejakú umeleckú hodnotu. Takéto výkony podajú aj cigoši z ulice, čo sa hrajú na šaolinských bojovníkov. Obrovský nesúlad tvorila aj moderná hudba, ktorá sprevádzala historické súboje, čím narúšala bojovú atmosféru. Žiadne napätie, žiadna pointa, strohé lámanie kosti a vybavovanie si účtov, všetko plynie ako na páse až kým na konci nevybuchne obrovský, mosadzdný "plynový kotol" (Brass) a zrazu je hrdinom bez ruký Blacksmith (skopírovaný hrdina z Mortal Kombat). Aj keď v hereckom obsadení figuruje Russell Crowe, nemôžem tomu filmu dať viac ako 20%. Od RZAa si už ďalší film nepustím. ()

nash.

Přeplácaný, velkolepě vypadající eintopf, tvářící se jako „čína“, uvařený na nesmyslné historce a ochucený snad vším, co kuchyně béčkového kina nabízí. Spousta kung fu, bizarních zbraní, středověkých kulis, ve kterých se rapuje ostošest, stříkající krve, nadpřirozena, humoru i dojemných okamžiků, krásných asijských holek, tajných spolků bojujících o moc a padouchů, kteří vypadají jako čerti z klasických českých televizních pohádek. A mezi tím vším se zmateně potácí vykulený černoch, který by měl být hlavní postavou, a nějak se mu pořád nedaří protlačit do první řady. V jednotlivostech je to fajn a našel jsem si tu spoustu skvělých scén i drobných potěšení, jako celek to však poněkud selhává. Přesto, a i když je každý výborný moment vyvážen nějakým záporem, začal jsem se zhruba v půlce filmu bavit. To když jsem se konečně dokázal s naladit a sledovat vše jako ulítlou zábavu pro fanoušky, kteří milují tarantinovský styl a vyrůstali na sedmdesátkových kung fu melách. Podrženo sečeteno.. jako zábavná jednohubka s trochou tolerance ujde, ale nic, k čemu bych se vracel. Kult z toho asi nebude. ()

korbitch22

Typický sebestředný výplod člověka, na jehož realizaci přispěl peníz "kámoš" Kentán z Montarži.RZA ale narozdíl od Rotha není hloupé, netelantované prase a překvapivě se mu povedlo i v tak nabubřelém psycho výplodku vzdát nějakou čest, poctu a dokonce něco nabídnout i nestranému divákovi.Škoda že do toho Eli tomu negrovi zasahoval a vystříhal mu 2 hodiny materiálu, protože scénář je sice prosťoučký, jako cvičení prvního ročníku študáka na FAMO, ale příběh je hravý, má takové to vypravěčské kouzlo plné zajímavých postav, které jsou ale hlavně stvárněné neskutečným hereckým ansáblem.Bál jsem se, že Crowe bude mít jen nějaký štěk a on tu má prakticky hlavní roli a co si budem povídat, u jeho výstupů sem se neskutečně bavil.RZA se má pořád co učit a já můžu pořád jen hádat, jak vypadá jeho vysněná verze, kterou mu ve střižně znásilnili, jelikož zde je mrtě nedotaženejch věcí, jako proč má kurva ten prasečí dobytek X-Manovskou schopnost ve světě, kde žádné jiné fantasy prvky nenajdete.Jako mírné zklamání taky lze považovat fakt, že RZA je dobrý herec jako já teoretický fyzik a i když se přes tu více či méně ukecanou stopáž ( ano i v těch 96 minutách se toho moc nenabojuje ) na plátně moc neobjeví, jako režisér vás epicky zklame tím, že se mu nepovedlo na konci vše zpečetit pořádnýma fajtama a upřímně zabít potenciál Byrona Manna i Daniela Wu, navíc vše pod choregrafií Donnieho Yeana, to by jednoho fakt nasralo.Když už se akční scéna objeví, je brutální a dobrá, naštěstí pouze ve dvou případech zabitá tím debilním hluchoněným žvatláním vořetízkovanejch negrů.Všeho všudy dobrá pohádka, s perfektním hereckým obsazením, která bude ale asi více snesitelná v Director's Cutu, který se snad chystá.Svým způsobem jsem si myslel, že to bude sračka jako prase, ale jsem mírně překvapenej, i když všechny chyby kterých jsem se bál, tam prostě přesně jsou. 60%. ()

Chrustyn

Nezajímavá divočina, těžící hlavně z jmen Quentina Tarantina (nejspíše se jen občas ukázal na place, tak si režisér vypůjčil jeho jméno) a Russella Crowea, (dost možná jeho nejpodivnější a nejzbytečnější role) která je tak cool a originální, až je trapná a nudná. Po všech směrech nezajímavý akčňák, marně se snažící okopírovat look, starých kung-fu mlátiček, plných tajemných bojovníků a krve. ()

rollman1

Bum, Bác, krev stříká až do sousedství a bojovníci mají křídla, neboť vypili 2l redbullu. RZA chtěl možná tímto dílem věnovat poctu starým, dobrým BU-FU filmům, ale jaksik se mu to nepovedlo. Trpěl jsem kdykoliv, když se RZA ukázal na monitoru. Proč ? Neboť jeho mluva, to hihňání se nedalo vydržet. Doufal, jsem že vysolí aspoň jednu srozumitelnou větu. No dále ty b(l)itky, kde bojovníci při utržené ruce, vyprodukují tolik nekvalitně zpracované krve, že by naplnila nejednu hlubokou nádrž. Takže zbývá už jen příběh, který je nudný a v neposlední řadě obsazení, kde mě uchvátil jen Batista. 45 % ()

BMW12

Po více než 2 letech jsem se na tenhle snímek podíval znovu a musím změnit hodnocení na plných 5 hvězd! Nemám tomu co vytknout, příběh je skvělý, je zde parádní herecké obsazení, všichni hrají své postavy skvěle a je zde spousta kung-fu soubojů doplněných hudbou od RZA a tato kombinace se mi opravdu líbí. Navíc se to odehrává ve skvělém prostředí u Růžového kvítku a tak po celý film se můžeme dívat na krásné Asiatky. ()

honajz

Tarantino, který to produkoval, totálně ztratil soudnost. Komiksově laděná vyprávěnka kombinuje různé styly, až je z toho tarantinovský kočkopes, byť to režíroval RZA. Tlustý Russell, kovář v kápi, a nelogické skoky i na podobný styl povídání. Akce mizerně střižená, důležitější jsou cákance počítačové krve. Hrdinové na prd, padouši stejně tak. Vyhlazení Vlků podáno jen jakoby mimochodem. V podstatě nic není důležité, s emocemi se nepracuje, a jakákoliv postava může být kýmkoliv. Děvky třeba jako secvičené vražedné komando, reagující na kliknutí. Blábol. Zbytečný blábol. Navzdory asijskému prostředí s rapovou hudbou, ta sem fakt pasuje. Ani jako poctu hongkongským filmům a spaghetti westernům to nejde brát, spíše jako urážku. ()

becki_tu

Nechápu, co vedlo Russella k účasti na tomto projektu. Asi si na natáčení Amerického ganstera vyměnili s RZA vyzitky. Pokud jde o RZA (sakra, do skloňování tohoto podivného jména se pouštět nebudu), tak tomu se režisérský debut moc nepovedl a je v něm na první pohled spousta chyb. Nechápu i to, proč si vybral jako svůj debut zrovna kung-fu film, navíc když si chtěl zahrát jednu z hlavních rolí. Ano, černoch-kovář v čínské vesnici. Klasika přeci. Pár dalších pozvaných hereckých hvězd sice potěší, ale ve výsledku je budete spíš litovat, protože celý film působí bezradným dojmem čím chce vlastně být. Sázka na naturalistické pojetí soubojů tak v kontextu celého filmu působí spíš směšně, stejně jako převážně hiphopový soundtrack. Kdyby RZA natočil v podobném duchu souboj gangů na předměstí amerického velkoměsta, vsadil bych boty, že by to dopadlo rozhodně líp. Koukatelnost filmu tak vlastně zachraňují Russell Crowe, sympatické asijské herečky a vcelku slušné akční finále. ()

Beastmaster4

Prostoduchý mix samurajských filmů a jakéhosi westernu. Až okatě film napodobuje styl "KILL BILL". Jeden z těch filmů, kterej sice může nalákat dost diváků, ale po pár dnech si na něj 100% ani nevzpomenete ;) ()