Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

honelnik

No jo,Gordon je fajn, na toho chlapa by som, pri vsetkej heterosexualite, mohol pozerat stale ale tento pribehovy kastrat to aj tak nezachrani. Michaela Shannona a jeho hnusnu nesympaticku tvar mam rad od skveleho Take Shelter a jeho rozkosnemu zaporakovi vlastne nemozno nefandit. Vsetko je to sice fajn - odrene kolena, rychle strihy, gule v retazi, atd....ale koncept bicyklovych nahanaciek sa vycerpa niekde okolo hodiny, kde som zacal seriozne zaspavat a na jednostranovy scenar sa spoliehat neodporucam. V podstate taky super-diel Modreho Pacifiku ()

warrenur

Sice si uzivam skor cross country na celopere, ale i toto bola celkom slusna pocta mestskej kurierskej speed cyklistike. I ked naivne a mnohokrat nelogicke, malo to akcny naboj, Joseph je slusny a Shannon nalezite posahany. Na moj vkus moc hrave a vtipne, slo by to spravit omnoho dynamickejsie vo vaznejsom podani. Priemer. ()

TaanStari

Nesnáším cyklobuzny a nesnáším debily na silnicích. Nad to se povznesu, jelikož je to jen film. Svižné tempo, dokonalý střih a kamera, zajímavé obsazení, ale! klišoidní zápletka a vlažné finále. 3.5* ()

Chundys

Natočit akční film s tím nápadem, že se hoďku a půl budou účastníci hnát na kolech je pěkný, ale s tou zápletkou to mohli promyslet lépe a hodnocení by tím pádem mohlo taky být jiné. Jinak tleskám s kamerou. A kolo, které měl JGL bych taky chtěl :-) ()

KOZEL84

Lewitt je snad všude a fakt mu to dobře šlape akorát ty brzdy mu nežeru (tak kurva nepoužívám přední,dilin'ák),páč bez cvrka bych měl brzo nohy na sračky (jinak je všechno v cajku a těžce realita).Shannon nikoho normálního hrát nehodlá a zase mu to žeru a baví mě.Koepp nakopl asi poslední dopravní prostředek,se kterým ještě v ReHW zběsile neskotačili a je z toho pohodová ufuněná oddychovka.Je fakt,že je v tom zbytečně moc (zbytečných) keců (a barvy?) a ani nikoho nesejme planeta.Navíc v místním ústavu sme máklí spíš na bednu než na nohy a tak opráším tu odpornou pneumatiku kolem pasu a půjdu na net vyblít svou novou moudrost o tom,jak mi to šlapání nevoní.Chuj s tím,vždyt' je to jenom moje tělo a duch je silnější. ()

Wardan

Jsem v pokušení vrazit tam tu čtvrtou. Scénář nic moc, ale řemeslně je to lahůdka, Stylová a nápaditá režie, vynikající kamera, skvělý střih a Joseph Gordon-Levitt a Michael Shannon jsou výborní. Hodně adrenalinová pecka, která nezaváhá a nezasekne se a jede neustále kupředu. Edit: Po třetím zhlédnutí fakt tu čtvrtou dávám, protože se jednotlivé linie vyprávění proplétají zajímavěji a chytřeji, než jsem si původně myslel. ()

ještěžiju

Film snad maximálně pro náctileté, O zručně natočeném kousku se tu taky nemůžeme bavit. Označení akční thriller je spíše jako celý děj filmu lehce nepovedený vtip. Ty kecy o tom, že je téma vytěžené dokonale mě neuvěřitelně iritují a donutily mě napsat komentář. Představivost takovéhoto člověka je zřejmě absolutní nula. Režisér nedokázal ani zručně nakombinovat děj minulý se současností, takže se divák musí chvíli, než to pochopí, orientovat. Ve vážných chvílích se můžete i smát ... tyto v divákovi pak nejsou schopny nabudit ani základní obavy. Děj průhledný, konec tuctový .. jedno skouknutí vás nezabije .. tak jako zapoměly hlavní postavy po krkolomných, a opět nijak zvlášť povedeně natočených, pádech na své pidi odřeniny, či dokonce zlomeniny. Film slouží jako reklama na nepoužívání ochranných prostředků pro nebezpečnou jízdu na kole. Až teda na helmu. :-) ()

RakeW

No do prdele... Taková škoda! Zpočátku doslova nadupaná jízda s úžasným smartphone lookem, pohodovou muzikou a správně vyšinutým Shannonem. Postupem času tomu ale blbý slzopudný motiv a několik "fast & step up furious" stupidit strčí klacek do špic. Moc rád bych tomu dal víc, ale fakt nemůžu. ()

strikeman

Příjemná oddychová pecka na sobotní odpoledne s pěknou kamerou a sympatickými tvářemi v hlavních rolích. Co kdo vidí na Shannonově projevu je mi ale záhadou, podle mne tuctový nevýrazný týpek... Každopádně jde o kousek na jedno podívání a hoďka a půl je pro něj tak akorát. 69% ()

Hapretor

Dát míň jak dvě * by nebylo fér vůči ještě větším sračkám. Gordon-Levitt je mi z duše nesympatický, ale roli rachitického cyklisty se sklonem se nechat zabít na ulici si zasloužil. Jisto jistě není nad to jezdit celý den bez brzd v přeplněných ulicích chodci a auty a za celý den se nažrat jen bramborové placky. A není nad to se třemi zlomenými žebry udělat plno tríčků skrz policejní garáž, přejet všechny auta, udělat s kolem salto, otočku 1024, flipa a olie a vůbec nebýt ani trochu na umření, natož udýchaný, natož spocený. K tomu ještě romantická linie mezi největší bikerkou a bikerem a máme tu Titanic na kole. Velmi originální a chytlavé. Kdo kdy jezdil na kole jako biker a dával si dva metry vysoké oplocení jedním skokem jistě pochopí. Není nad to mít možnost v klidu dělat v kanceláři a zajít si v klidu na oběd, než místo toho lítat na kole bez brzd jak totální hovado. "Vtipné a vůbec ne nudné". Na zabití 91 minut před spaním však ucházející. ()

Rokle

Čekal jsem víc. Jako blbinku na zkrácení času v zimních měsících ale beru. Záporák (a to mám Shannona hrozně rád) nevýraznej, kličkování mezi auty prvních pár minut paráda, pak už jen recyklace. Wileeho freestyle s bolavými žebry.... OH MY GOD :( ()

owwidius

Premium Rush vobec nevyzera zle, naopak prva polka slubuje celkom dobry zazitok. Prostredie bicykloveho poslicka je dost cool, do toho thrillerovska zapletka a k tomu dake tie vizualne hratky od rezisera. Ale v druhej polke filmu tusim dosli napady a napatie klesne na priemernu teenagersku zabavu. Skoda toho, inak by som dal kludne aj viac. [#1/2013] ()

BOURQUE

Keď veľmi rád bicyklujete a je to aj váš „hobby“, tak potom sa vám tento film bude páčiť. Z hľadiska príbehu a akčných scén priemerný, no z hľadiska cyklistu nadpriemerný zážitok. J.G. Levitt a M. Shannon boli dobrí. Hudba na začiatku a na konci: The Who - Baba O'Riley ;). Osobné hodnotenie: 71% (***) ()

MickeyStuma

Podobný snímek už natočili němečtí tvůrci po názvem 'Smrt in-line'. Je to taková ukázka toho, že být kurýrem nemusí být žádná legrace. Nikdy se neví, co kdo pošle a kdo všechno to bude chtít získat. Kurýr však za převzatou zásilku do doručení ručí, takže jí musí chránit stůj co stůj. I když ji bude chtít i třeba takový chlápek ohánějící se policejní plackou. A tak snímek předkládá nezvyklé honičky na kolech v ulicích Manhattanu. Adrenalinová jízda má spád, nepřehání se zde s efektama a netlačí se na pylu, takže je příběh srozumitelný a dobře uchopitelný. Scénář je velmi jednoduchý, což znamená, že o nečekané zvraty nemůže být ani řeč. Všichni, co své role odehráli převážně na kolech, podali úctyhodný výkon. Už jenom při pohledu na Josepha Gordona-Levitta mě boleli nohy. Nejedná se tedy o špatný film. Svojí jednoduchostí nemusí nadchnout každého, ale to už je věc názoru. ()

Kirman

Průměrný a přesto zase jiný "akčňák" - jestli ono to nebude tím nevšedním prostředím. Velice zajímavý nápad (život kurýra), ale také je to nedotažené, takže to na mě působilo, jako že se vlastně až tak moc nestalo (z kola padá přeci občas každý - a kdo nepadá, ten jezdí pod své možnosti). Jo, a taky už vím co je to "fixka" - na druhou stranu, nevím, zda bych si na to sednul. :) ()

fr0sty

Film je za tři hvězdičky, a jedna navíc za Michaela Shannona. Toho chlapa prostě můžu a tady hraje výborně. ;) ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)