Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

divak84 odpad!

šílená pitomost, absolutně tragický shannon (a ten má hrát v Supermanovi???).. Gordon-Levitt šlápl hrozně vedle ()

noby

Cyklisti. Kurýři. Jedou na kolech. Jedou rychle na kolech. Jedou svižně na kolech. Jedou spěšně na kolech. Jedou ve zběsilém tempu na kolech. Jedou kvapně na kolech. Jedou o závod na kolech. Jedou energicky na kolech. Jedou fakticky rychle na kolech!! Jedou na kolech. Jedou chvatně na kolech. Jedou riskantně na kolech. Jedou odvážně na kolech. Jedou arogantně na kolech. Jedou lehkovážně na kolech. Jedou svižně na kolech. Jedou rychle na kolech. Z přečtení toho komentáře byste měli mít stejný dojem jako z filmu. Jo, a jedou tam na kolech. Rychle. ()

Krabak

Nikdy bych neřekl, že film, ve kterém se hodinu a půl jen jede na kole, mě bude bavit. No, Premium Rush mě vyvedl z omylu. Jestli je aspoň z části něco pravdivého o tom, jak cyklo-messengeri žijou v ulicích USA, tak mám asi typ na svou budoucí práci. Neříkám, že bych chtěl, aby mě honili poliši...ale vydělávat si 80 babek za to, že budu jezdit celej den po městě? no proč ne.--->80% ()

B4TM4N

Kdyby měli tvůrci větší koule, osekali by tuhle jízdu na ryzí urban-kinetiku a vytvořili cyklofetišistickej Raid. Takhle je to formálně skvěle zpřevodovaná jednohubka nesmyslně nacpaná hloupými klišé stereotypy, které navíc každou ťafkou svého výskytu sráží příjemnou hladinu přítomného adrenalinu na bod mrazu. ()

iampatrik

75% Ačkoli Premium Rush staví na jednoduchém, předvídatelném ději a nijak oslnivém scénaři, vše vynahrazuje neokoukanou látkou z pohledu "pošťáků na kolech" s dobrým hereckým obsazením (především J. Gordon-Levittem, M. Shannonem), nenásilnou dávkou humoru, akce, napětím a hlavně dobře zvládnutým pohledem ze sedla kola - honičky a celkově jízda přeplněným městem byla povedená, svižná za což asi patří velký dík kameře a střihu. Jednohubka, která bavila. ()

Teabag

Svižný akčňák se zajímavým nápadem (na kolech!) a dobrými herci - Michael Shannon je padouch k pohledání a Gordon-Levitt je dobrý snad všude. Těch 91 minut uteče (ujede) jako Lence Armstrong dopingové komisi. ()

Sufferer

Príbehová konštrukcia sa opiera o strohú zápletku, pri ktorej sa človeku vybaví zadávanie adresy do GPS (teraz nemám na mysli Global Police State), kedy nám vyhodí čo najkratšiu možnú cestičku k požadovanému cieľu, a tak podobne, z bodu A do bodu B, putuje aj náš hlavný hrdina. No háčik je v tom, že David Koepp sa po celú dobu šikovne hrá s kamerou či strihom, využíva GPS mapy mesta a pri rozprávaní prepína na retrospektívu bez toho, aby pôsobila rušivo, akoby narábal s prehadzovačkami podľa potreby. Ba čo viac, šliape do pedálov ako skúsený tempár, ani sa nenazdáte a ste na cieľovej rovinke. Herecký káder si svoje taktiež odkrúti, ale scenár po nich zas toľko až nechce. Za normálnych okolností tri, avšak (rovnako ako pri snímke Skrat) za úžasnú formu jednu prihodím. ()

Hydra Foy

Už to tu bolo viackrát spomenuté, ale aj tak sa musím pridať: skvelo natočené, svižné, kto by čakal, že dívanie sa na newyorského poslíčka na bicykli nebude vôbec nudiť... (k čomu prispela aj rozumná dĺžka). Bohužiaľ, dej je slabší, no aby sme si rozumeli... ono to vlastne ani nevadí. Stačí, ak máte náladu na niečo nenáročné, ale pritom nie hlúpe a vizuálne pôsobivé. Viac než solídne 3 (akurát kvôli obohranému "americkému" záveru som to stiahla smerom nadol). ()

Angelino

Akční/thriller? Akcie je tam v podstate dosť, len je taká bezmotorová. Bližšie by to malo zaradeniu športové/komédia. A v rámci komédie nepotrebujete hlbší príbeh, logiku ani realistickosť. V tomto kontexte je to za 3. ()

peetriss

Expresní zásilka je důkazem, jak mohou technická filmová řemesla zachránit film. Až příliš jednoduchý scénář bez nápadu je doplněn výborně natočenou cyklojízdou velkoměstem nasnímanou vynikající kamerou. Koukatelný, ale také velice brzy zapomenutelný film. ()

Lefty86

Film měl svižný, strhující začátek, nějakých, úvodních 35 minut bylo skvělých. Pak se to začalo zbytečně vléct a vlastně jsem do teď nepochopil proč ten polda chtěl ten lísteček ?? Ale film je to dobrý, pěkné scény, jen nemám rád filmy kde se čas neuštále převíjí. Za to všechno body dolů. ()

angloumene

Velká škoda, protože expresní zásilka mohla být nabušená nejenom ze strany osvalení herců, ale také co se děje týče. Namísto toho sklouzla to vcelku nudného (ale stále ještě dívatelného) přehazování balíčku z ruky do ruky, které nakonec dopadne přesně podle očekávání...55 %. ()

janesX

..aj keď možno jednoduchá (či odfláknutá) zápletka, zato originálny nápad s tými bicyklami. A slovenský dabing tiež konečne raz bavil. Presnejšie je to za tri a pol hviezdy. ()

Mikino00

Naprosto obyčejný příběh je zde maskován vyprávěním v různých časových oknech , takže si to musí divák trošku poskládat a zjistí že nic světoborného nedostal. Efektní je samozřejmě samotné ježdění po městě, kde o adrenalin a zranění není nouze. Gordon-Levitt zachraňuje co se dá, ale i tak jsem měl vyšší očekávání. ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)