Kličkující rychlá auta, šílení taxikáři a osm miliónů potrhlých chodců patří ke každodenní práci Wileeho (Joseph Gordon-Levitt), jednoho z nejlepších poslíčků na kole v New Yorku. Vyžaduje to zvláštní povahu, jezdit na speciálním lehkém jednorychlostním kole bez brzd. Takoví jezdci musí být výbornými cyklisty, ale stejně tak jsou to sebevražední cvoci, kteří riskují, že se rozmáznou na zemi kdykoliv vyrazí do provozu. Ale chlapík, který je zvyklý hodně riskovat, tentokrát zažije daleko víc než kdy dřív. Rutinní zakázka se změní v závod o život ulicemi Manhattanu. Když Wilee vyzvedne poslední expresní zásilku toho dne, zjistí, že věci nejsou jako obvykle. Tentokrát se ho někdo doopravdy snaží zabít. (HBO GO)

figliar

Nikdy som ani len netušil, že newyorkský mesenger musí byť vytrénovaný aj na to, aby dokázal čeliť zločineckej organizácií a pri tejto práci mu nie len hrozí, že ho každú minútu zrazí auto, lebo jazdí ako zmyslov zbavený, ale že mu hrozí aj guľka medzi oči. A co takto keď mesengeri vytvoria aj svoj vlastný gang? No všelijaká zlátanina všemožných žánrov, ale svoj účel splnila, pretože sa na film celkom dobre pozeralo. Joseph G-L. to raz dotiahne ďaleko. ()

fr3ak

Hovadina. Ale sakra dobře natočená hovadina. Zápletka je výstavně dementní, hlavní hrdina zcela nepoučitelný a záporák excelentní (Michael Shannon je tady k popukání - víc takových rolí!). Takže jo, proč ne. ()

Faila

Dát jako hlavní postavy messengery na kole je podle mě dost zajímavý nápad, ačkoliv z průměrného akčního snímku s průměrnou zápletkou to v mých očích nic nadprůměrného neudělá. ()

darkreider

Ešte, že je december a môj bergamont je zazimovaný pod plachtou, inak by som už svišťal brnenskou premávkou. Fajn oddychovka, ktorá má našlapané cyklistické scény. Obzvlášť na ten drift sa veľmi dobre pozerá. Akurát na konci som musel zavrieť všetky oči, aj tie kurie, aby som ten prepálený finish nezadupal do zeme. Ak je vašou modlou presmykovač a osemkolečko pripočítajte si hviezdu naviac. ()

Macias

Nabitý, adrenalinový, rychlý a přitom obyčejný. Žádnej megahrdina, jen šikovnej klučina na kole, žádnej gang gangsterů, ale jen jeden nepříjemnej fízl. S radostí dávám čtyřku... ()

Eki

Amerika je země neomezených možností. Kola tady jezdí rychleji než auta. Příběh je skoro až trapný, ale chápu, že tam musí být, aby se mohlo jezdit sem a tam. ()

Killingjoke

Ale jo, je to sice taková hloupoučká blbůstka, která se chvílemi tváří jako komedie, chvílemi jako sociální drama a ve zbytku času místy až moc tlačí na pilu a soucitnost diváků. Ve své podstatě ale neurazí a člověk si tuhle adrenalinovou jízdu na jedno podívání celkem užije. Joseph Gordon-Levitt hraje docela dobře, Michael Shannon je svým obličejem a vystupováním předurčen pro role velkých záporáků, kteří v jeho kariéře jistě přijdou. Role poldy v Premium Rush tím však zatím nebyla, i když zahrána byla rovněž velmi obstojně. Na zbytek hereckého osazenstva a vlastně na film samotný si za pár dní ani nevzpomenete. Jinak pohodovka a roadtripová jednohubka, nic víc... ()

bararich8

Kola prostě jako tahoun příběhu nefungují a fungovat nemohou. Celou dobu máte jen záběry na ujíždějící cyklisty, kteří hodinu a půl jak blázni jezdí po městě. Kdo by to vydržel a hlavně kdo by to přežil? Navíc se všechny nejlepší scény objevily v traileru (jaký to hloupý zvyk). Prostě to jako celek moc nefunguje, takže jediná záchrana je Joseph Gordon-Levitt a Michael Shannon (skvělá role mimochodem) + naprosto žádná očekávání. Hodně slabé 3* ()

Torgal

Chatrný príbeh tlačí dopredu dravé spracovanie, film sa podobne ako jeho hrdinovia neustále ženie dopredu a z bicykla prakticky nezlezieme od začiatku až do konca. Veľmi sviežo natočené, doplnené sympatickými hercami a dobrou hudbou. Uvažoval som aj o štvrtej hviezde, ale to by to nesmela byť taká jednohubka. 7-/10 ()

Yancl

Prasácké létaní na kolech? proč ne ... v prvé řadě se jedná o zajimavý snímek, který přináší akčnost ze sedla jízdního kola, což je dle mého pozitivní věc - především v dnešní filmové době plné stejných a ohraných filmů, které z většiny nepřekvapí nečím novým. 'Expresní zásilka' sice v pozadí obsahuje ohranou básničku na dobro a zlo, ale v popředí jde hlavně o mrštnou jízdu na kole a to v přehuštěných ulicích velkoměsta. Celé to vypadá velmi uceleně a pro lidské oko velmi sympaticky, zvláště řada kamerových úchylek ve formě zpomalené kamery nebo šílené pohledy ze sedla ... Jasny, pár přestřelů tam je, ale to se dá spláchnout výbornou atmosférou a také výborným hereckým projevem J. G-Levitta, který mi do role seděl na výbornou. Proto říkám - spokojenost v mnoha ohledech. [77%] ()

Kingjiri

Příběh je poměrně jednoduchej, ačkoliv ve mně použitim stylu vyprávění v podobě časovejch posunů vyvolal pocit, že bude ve výsledku víc sofistikovanější, než se pořád zdálo. Velký plus ale dávám za casting - souhlasim s názorem, že Shannonův záporák ve výsledku zastínil očekávanej standardní sympatickej Gordon-Levittův výkon. Pochvalu ještě dávám za velice koukatelný akční scény a pár vychytávek (prostřihy s mapou, "analýza" křižovatek apod.). Za sebe musim říct, že David Koepp doručil slušnou nízkorozpočtově laděnou akční podivanou, která sice sem tam ztrácí tempo, ale všechno vynahrazuje poctivou filmařinou a hereckym obsazenim, čtyři slabší hvězdy. ()

phoenixer

Moc hezké zpracování města a efektů na to jak se zachovat v rizikovém provozu New Yorku, leč ten sladký konec mi zkazil všechny zuby. Škoda... ()

cerbygerby

Celkem zajímavě natočený-ukázka toho jak to probíhalo ve stejný čas, ale z jiného pohledu se povedla, ale příběhově nee příliš propracovaný akční film na kolech... tedy podle mě tam mohlo být něco přidáno, né že bych se nudil, ale v celém filmu šlo jen o tu jednu zásilku a to mi přišlo málo.. takže za mě kvalitní 3* a 55% ()

Jordan.17

Příjemná, svižná, akční podívaná nejen pro fandy cyklosportu. Jednoduchá zápletka zasazená do kapku jiného pohledu na ruch velkoměsta s řadou sympatických tváří. Fajnová oddechovka :) ()

dakarin

Kde jsou ty doby, kdy začínaly na filmovém plátně honičky aut. Co třeba ta klasická v serpentýnách z francouzských četníků ze Saint Tropez ;-) Dneska tu máme vcelku svižnou záležitost na šlapacích kolech, co by ne... samozřejmě, že by to trdlo bez brzd sejmuli nejpozději na čtvrté křižovatce na červenou, ale my chceme věřit, že letí jak vítr v dál, kudy městský prach ulice vál... Pozn.: při zahájení úniku na univerzitě byla zcela evidentně demonstrována pomalost při rozjezdu kola, ale kdo má furt vymýšlet smysluplné spojky, že jo :-( ()

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

Johnny Depp už hledá nacistický poklad

22.10.2013

Studio Lionsgate oficiálně oznámilo, že v pondělí bylo v Londýně zahájeno natáčení akční dobrodružné komedie Mortdecai. Název je zároveň jménem hlavní postavy, štramáckého a trochu snobského… (více)

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

Levitt a Brolin prolévají krev ve Městě hříchu

10.01.2013

Joseph Gordon-Levitt sice letos neuspěl s Expresní zásilkou (přinejmenším komerčně), ale Looper a hlavně Temný rytíř povstal byly velké hity. Není divu, že se jej mnozí snaží získat do svých projektů… (více)